Oldal: 1 / 4 123 ... UtolsóUtolsó
Eredmény: 1 - 10 (36) összesen
Like Tree15Likes

Téma: starting hands flop equity

  1. #1
    Tag
    Csatlakozott
    2020. 07. 19.
    Hozzászólások
    146

    Alapbeállítás starting hands flop equity

    1., Ez se lesz rövid, szólok előre...

    2., Tudom, hogy nincs ilyen fogalom, hogy "flop equity".

    Mondom, mégis jobb híján miért jövök vele. Ahogy csipegetem össze a dolgokat, a kezdő kezekkel kapcsolatos helpek, chartok, etc. (kezdőknek, persze) nekem nem adják. Váltig az az érzésem, hogy valami fix range sehogyan se lehet jó. Ha fix, és nem igazodik a villainekhez, akik ellen akarok/nem akarok nyitni, az hogyan működhetne?

    Pl. ha CO előttem emelnek, dobjak JTo. Oké. Ha az előttem emelő 19/18 vagy ha 18/2? Ha 40/38 vagy ha 40/2? Ha szokásosat emel? Ha szokatlanul nagyot/kicsit? Ha 5BB stackkel emel, vagy ha 500-al? Ha BTN passzív? És ha a BTN aggro? Ésatöbbi, ésatöbbi...

    Oké, biztos nem vágok egy csomó mindent, de ezek nekem mind homlokegyenest különböző játékot jelentenek. Azzal, hogy ha CO előttem emelnek, dobjak JTo, így ebben a formában pont semmire se megyek.

    Annmak viszont eminnen nem látom semmi értelmét, hogy a fent felsorolt összes lehetőség ott sorakozzon egy chartban a JTo mellet.

    Szóval, először is, baromira kíváncsi vagyok, hogy milyen szempontokat vesztek figyelembe a kezdő kéznél, ha igazítjátok az ellenhez? Vagy tényleg fix, amit használtok?

    Másodszor, (ééééés itt jön a visszaazelejére) én erre a, jobb híján "flop equity"-nek hívott dologra gondoltam. A kezdő kezek erősségét - amennyire én találtam infot - all-in equity alapján számolják. Ami oké, ha a villain WSD k*rvasok, mert akkor kb. tényleg annyit is ér.
    Viszont, ha kiszámolnám, hogy egy adott range ellen hány %-ban leszek elől flopon, vajon nagyon változna a kép? Mert egy passzív, vagy épp egy cbet állat ellen már l*****t se ér az all-in equity. Előbbi ellen, elég ha kicsit előrébb vagyok flopon, már tudom dobatni, utóbbi ellen, viszont, ha a flop elkerül, akármekkora hand is vár a végén, valszeg nekem kell dobnom.

    Szóval ezeken agyalok, kíváncsi vagyok, hogyan látjátok.

    Meg persze anyázhatunk, meg b*zizhatunk is, kinek-kinek kedve szerint, tessék csak tessék...
    ivanesz likes this.

  2. #2
    Fáradhatatlan grinder regie avatara
    Csatlakozott
    2015. 04. 20.
    Hozzászólások
    590

    Alapbeállítás

    Na szóval! Nagyon röviden 1-2 gondolat! Emelés történhet pfr , iso raise, 3bet+ . Meg kell nézni a rangeket , hogy mi ellen mi teljesít jol! A10 utg például lehet fold, de ha Fish ül a vakon akkor raise is, persze lesz aki AK AQ lappal csak megad neked a Fish miatt. Ilyenkor beleteszünk lapokat a rangebe! Mondhatni tudni kell, hogy mi-milyen helyzetben teljesít jol, +ev .

    Az emelés mérete ne legyen tul nagy pre, mert az a cel , hogy minél olcsóbban szerezzük meg a vakokat. Nem mindegy hogy 1€-2€ limiten 7€ vagy 4-5€ a lopás kockázata ill. Minél deepebb az efektiv stack annál jobb odds van folytatni es postflop nyerni, de ez mára igen haladó koncepció!

    Iso: utg limp , majd te ra emelsz 4-5bb-t es folytatod 1/3 pot betel. Itt képbe jöhet a statot tudni mennyire magas a vpipje. Ide most nincs tobb gondolatom!

    3bet . Nekem egy közkedvelt játékom h 33 preflop 3betmellet dont mp ellen BU-bol , mert dobatunk jobbakat a vakon , nem tesszük ki magunkat egy call eseten felmerülő queeze játéknak. En ezt a dobasal mixelem, de sokszor meg is adok! Az ellen range 4bet utan lesz op pl AQ KQ AJ . Ezek dobni fognak es AK JJ QQ KK AA meg bepakolja. Ha belegondolsz es kalkulálsz rájössz , hogy +ev játék!

    Ha valami nem érthető es érdekel írj ! Remelem érthető volt, de faradt is vagyok szóval lehet benne hiba, de a te kérdésed is kicsit zavaros volt!
    Ascent888 likes this.

  3. #3
    Fáradhatatlan grinder SötétEgér avatara
    Csatlakozott
    2009. 07. 05.
    Hely
    Salgótarján
    Hozzászólások
    813

    Alapbeállítás

    Egy ilyen JTo szerű lappal CO nekem az első, hogy megnézem, kik beszélnek még, mert ha aggro regek akkor fold egyből (mondjuk túl sokat ezt nem kell nézegetnem, mert általában tudom hol vagyok). Ha viszont passzív fishek, nitek, akkor megnézem az emelőt, ha reg akkor általában fold (bár ha floppon nagyon sok a x/f-ja és/vagy sokat dob emelésre akkor játszható). Ha viszont fish, és főleg ha a vakokon is van fish, akkor jó vele nézni egy multiway floppot. Egy 40/38 ellen valószínűleg sokszor végig kell menned egy pár jellegű handdel (mondjuk az fájhat), 40/2 18/2 ellen meg elég pontosan tudni fogod mi ellen játszol, csak azt kell túlhúzni, szóval 2pár+od kifizettetni, ha egy párod van meg kb 2nd barrelre fel kell adnod, ha nincs egyéb equityd az 5 outnál. Ja ne akarj ellenük balanszálni, aki-nek 2-es a pfr-je és 5 centit nőtt a szakálla mire végre AA-t kapott nem fogja azt eldobni.
    Ha korábbi handedre jól emlékszem nl2-5-10 körül járhatsz. Az egyetlen szitu ahol érdemes lehet balanszálnod OOP reg ellen, hogy ne legyen zöld lámpa a checked.
    Még valamikor ezer éve mikor megvettem az első trackeremet, beimportáltam életem handjeit, és az első 2 hónapomat kb 30/5/1-es statokkal játszottam végig, és mégis sokat nyertem, akkoriban annyi volt a koncepcióm, hogy "hülye vagyok, keresnem kell még nálam is hülyébbet". Olyan asztalokat kerestem ahol a jobbomra került egy maniac, vagy az egész asztal ilyen 40-es vpip körül mozgott. ---> Szóval alapvetően mikrón ne foglalkozz saját statoddal, ha valakinek fel tűnik egy hibád, vagy nem mer ellene lépni, vagy nem tudja hogy kell, az asztalhoz alkalmazkodj, és explozz akit csak tudsz, ami működik az nem hülyeség.
    Ascent888 likes this.
    "A győztesek sokkal többször vesztenek, mint a vesztesek."

  4. #4
    Fanatikus tag KisMuck avatara
    Csatlakozott
    2012. 06. 11.
    Hozzászólások
    477

    Alapbeállítás

    Idézet freeSolo74 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Annmak eminnen
    ...OG a Zalából

  5. #5
    Fanatikus tag KisMuck avatara
    Csatlakozott
    2012. 06. 11.
    Hozzászólások
    477

    Alapbeállítás

    Egyébként regie okfejtése nagyon jó, érdemes odafigyelned és tanulnod tőle, esetleg ha van egy kis gempád összerakhatnátok amitek van, tuti nyerő páros!
    Ibiza, regie and Lefty Gekko like this.

  6. #6
    Fanatikus tag KisMuck avatara
    Csatlakozott
    2012. 06. 11.
    Hozzászólások
    477

    Alapbeállítás

    Ja, busi anyuka.

  7. #7
    Tag
    Csatlakozott
    2020. 07. 19.
    Hozzászólások
    146

    Alapbeállítás

    Hát én idekopálok egy oldalnyi agymenést, és abból össz. egy betűhibát sikerül találnod lereagálni...? Nem semmi...
    De várjámá' , én verset mér' nem kapok??????

  8. #8
    Fáradhatatlan grinder regie avatara
    Csatlakozott
    2015. 04. 20.
    Hozzászólások
    590

    Alapbeállítás

    A statisztika megtanulásara coach nelkul az egyik legjobb módszer ha megnézed a sajátodat ! Tudod mit csinálsz es ez alapján értelmezed! Persze egy equity progi sokat segít mellette belőni a rangeket! Hajrá ! En most kilépek ebből a témából !

  9. #9
    Fáradhatatlan grinder regie avatara
    Csatlakozott
    2015. 04. 20.
    Hozzászólások
    590

    Alapbeállítás

    Am Muck-al nem lehet nyerni!

  10. #10
    Tag
    Csatlakozott
    2020. 07. 19.
    Hozzászólások
    146

    Alapbeállítás

    Idézet SötétEgér eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Ha korábbi handedre jól emlékszem nl2-5-10 körül járhatsz.
    így van, a legalján próbálok vitézkedni. Egyelőre sz*rabbul, mint számítottam, tk. azért is agyalok.

    De köszi, akkor ezek szerint olyan rossz felé nem kapiskálok, ha fix kezdő range-t fel se teszek, annál inkább az asztal dinamikához való igazodást.

    Voltaképp egy ilyen kezdő chartnak nem is úgy kéne kinézni, hogy mit csinálj adott pozból egy handdel, inkább úgy, hogy mit csinálj adott pozból a körülötted ülőkhöz képest... Nem is értem, miért nem csinált még senki egy ilyet...?

    Lehet tényleg nekiállok kiszámolni valahogy...

Oldal: 1 / 4 123 ... UtolsóUtolsó

Hozzászólás szabályai

  • Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Fájlokat nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •