Oldal: 6 / 6 ElsőElső ... 456
Eredmény: 51 - 56 (56) összesen
Like Tree37Likes

Téma: Megúszná az adófizetést - a póker tisztán szerencsejáték mondja a világbajnok

  1. #51
    PA addict rockett avatara
    Csatlakozott
    2008. 01. 02.
    Hely
    Somewhere over the EV
    Hozzászólások
    4.284

    Alapbeállítás

    Idézet ewoksamurai eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Értem. Attól még rossz a párhuzam, hiszen a focit játszó játékos nem vállal kockázatot (ezt fogalmaztam meg más szavakkal, de azért leírom ezekkel is, hátha így könnyebb), és a kockázatvállalás szükséges összetevő ahhoz, hogy szerencsejátékról beszélhessünk. Harmadikféle módon megfogalmazva: a fudbaljátékos nem tud veszíteni pénzt a meccsen (ellentétben a a rulett-/blackjack-/pókerjátékosokkal) így tehát a fodball akkor sem szerencsejáték, ha egy adott meccs kimenetelére van befolyása a szerencsének. A vakbélműtét sem lesz attól szerencsejáték, hogy 100-ból egyszer rossz vége lesz, vagy a gyerekszülés sem lesz, pedig az esetek több, mint felében lány születik.
    A legtöbb labdarúgó szerintem kap egy csomó prémiumot jó teljesítmény esetén, így mégiscsak lehet némi anyagi vonzata, De ha jobban tetszik a párhuzam, akkor vedd a teniszt példának, ahol a sportolók nem havi fizetést kapnak, hanem a pénzdíjakért küzdenek különféle tornákon.
    "Egy jó játékos nem tol all int ász hármassal!"(random fish, Sopron)
    https://gamblerlife.blog.hu/

  2. #52
    Fanatikus tag
    Csatlakozott
    2010. 02. 25.
    Hely
    szeged
    Hozzászólások
    243

    Alapbeállítás

    Ugy erzem , kisse tulporogtetek ezt a cikket sracok

  3. #53
    Fáradhatatlan grinder
    Csatlakozott
    2014. 09. 08.
    Hozzászólások
    598

    Alapbeállítás

    Idézet rockett eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    A legtöbb labdarúgó szerintem kap egy csomó prémiumot jó teljesítmény esetén, így mégiscsak lehet némi anyagi vonzata, De ha jobban tetszik a párhuzam, akkor vedd a teniszt példának, ahol a sportolók nem havi fizetést kapnak, hanem a pénzdíjakért küzdenek különféle tornákon.
    Jólvan srácok, nektek van igazatok. Szerencsejáték a biztosítási ügynökösködés is, nem munka. Hisz az, hogy egy meccsen kereshetsz x HUF/$/€-t, és nyerési /góllövés/stb. esetén ez a pénz x+y lesz, ez egyenlő a kockázatvállalással (azaz a pénz vesztésének lehetőségével). Nektek van igazatok, én vagyok a hülye.

  4. #54
    Fáradhatatlan grinder
    Csatlakozott
    2014. 09. 08.
    Hozzászólások
    598

    Alapbeállítás

    Idézet maxzol22 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    ugy erzem , kisse tulporogtetek ezt a cikket sracok
    Kiragadtuk a lényeget, és elszórakoztatjuk magunkat.

  5. #55
    Fáradhatatlan grinder
    Csatlakozott
    2009. 06. 16.
    Hozzászólások
    756

    Alapbeállítás

    Szerencsejáték:
    Olyan játék, melyben a meghozható döntések a várható matematikai esélyeidet nem változtatják meg.

    Tudásalapú játék:
    Olyan játék, melyben a meghozható döntések a várható matematikai esélyeidet megváltoztatják.


    A rulett szerencsejáték, mert teljesen mindegy, hogy melyik számra raksz, mindegyik szám kipörgetésének ugyanannyi marad az esélye.

    A lottó szerencsejáték, mert bármelyik 5 szám kombinációjának ugyanakkora az esélye a kihúzásra. Attól, hogy bizonyos számkombinációk a jelenlegi kifizetési struktúrában jobban fizetnek, mint mások, nem változtat a szerencsejáték jellegén, lehetne olyan kifizetési struktúra, amiben a találatok száma mindig fix nyereményt eredményez, ez a játékszervező felelőssége. Ha a játékszervező +EV nyereménystruktúrát határoz meg, mondjuk egy promóció miatt 1 ft az első szelvény, attól még nem lesz tudásalapú játék.

    A póker tudásalapú játék, mert nutssal a fold gombra kattintással kisebb EV-t realizálsz a potból, mint ha a raise gombra kattintanál.

    A blackjack is tudásalapú játék, mert 18-ra lapot kérni 5-ös bank mutatásnál -EV, a standhez képest. Attól, hogy még optimális stratégiával is mínuszos a játék, a játékszervező tehet, túl magas a rake, de ha a játékszervezőnek az lenne a célja, hogy ki lehessen hozni pluszosan, akkor meg tudná oldani. Nem ez a célja, de ettől még tudásalapú marad.

    Ugyanúgy a póker is tudásalapú játék maradna attól, hogy a rake-et 30%-ra emelnénk, hiszen megfelelő stratégiával akkor is jobb EV-t lehet elérni, mint rossz stratégiával.

    A fentieket figyelembe véve el lehet dönteni, hogy a foci szerencsejáték-e, pl. 5 méterről üres kapura a hazaadás mellett dönteni szerintem rosszabb EV, mint rárúgni
    banoster and Ascent888 like this.

  6. #56
    Fanatikus tag
    Csatlakozott
    2009. 11. 05.
    Hely
    budapest
    Hozzászólások
    471

    Alapbeállítás

    Idézet ewoksamurai eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Jólvan srácok, nektek van igazatok. Szerencsejáték a biztosítási ügynökösködés is, nem munka. Hisz az, hogy egy meccsen kereshetsz x HUF/$/€-t, és nyerési /góllövés/stb. esetén ez a pénz x+y lesz, ez egyenlő a kockázatvállalással (azaz a pénz vesztésének lehetőségével). Nektek van igazatok, én vagyok a hülye.
    Azt azért hozzáteszem, hogy az alap qwertibi hozzászólásban amiből az egész kiindul szó sincs a foci szereplőiről pénzről/kockázatvállalásról vagy bármiről csak freesolo egyik "színvonalas" okfejtésére tett fel egy kérdést arra utalva, hogy egy adott focimeccs lejátszásában/eredményében is van nagy variancia senki nem állította, hogy a foci gambling lenne.
    Utoljára módosítva: lourker által: 2020. 11. 11. 15:02
    banoster, qwertibie and TominhoPA like this.

Oldal: 6 / 6 ElsőElső ... 456

Hozzászólás szabályai

  • Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Fájlokat nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •