Eredmény: 1 - 6 (6) összesen
  1. #1
    Idegen
    Csatlakozott
    2008. 02. 21.
    Hely
    Mór
    Hozzászólások
    10

    Alapbeállítás Poker es az önüralom

    Sziasztok,

    Lehet rövid életű lesz a topic de kíváncsi vagyok főleg azok véleményére akik régebb óta játszanak, … hogy ők hogyan állnak az önuralommal/koncentrációval menyit fejlődtek a kezdetek óta?, mennyire személyfüggő ez? illetve a póker képes e átformálni az ember személyiségét a megfelelő irányba?

    Szóval:

    Nem rég óta (2-3 hónap) játszom online pókert. Szilárd elhatározásom, hogy idővel jelentősebb eredményeket érjek el illetve, hogy ebből éljek, persze ez még távoli álom illetve majd elválik, hogy alkalmas vagyok-e rá egyáltalán de most szívvel, lélekkel szorgalmasan ezen vagyok.

    Az első gyerekbetegségeken átestem többek közt a nem megfelelő bankroll menedzsment + TILT miatt ha betett illetve megnyert pénz elszállt. Most előről kezdem tanulva eddigi hibáimból leginkább SNG-zem 1 max ,5 dolláros beülős asztalokon leginkább 6 fős asztalokat preferálom de 9-10-esen is kell játszani. ezenkívül még versenyek (max 1-3 dolláros)de az inkább hétvégén, most leginkább a gyakorlás (legkevesebb pénzért itt lehet a legtöbb kezet játszani, és úgy gondolom a versenyekre is jobban felkészít) illetve a bankroll építés a lényeg, aztán később jöhet újra CG de a verseny illetve SNG egyenlőre szimpatikusabb.

    A probléma, ami miatt írok elsősorban nem a kártya tudásom hiánya, mivel úgy érzem, hogy a szinthez amin játszok megfelelő (persze a fejlődés folyamatos), lehet ez nagyképű de ezt érzem persze még a lépcső legalján vagyok és ha mondjuk 1 év múlva visszagondolok, biztos mosolygok ezen állításomon.

    Szóval a partykat általában a következők végett vesztem el: egyszerűen „elfelejtek” higgadtan gondolkodni (de csak egy pillanatra kellene megállnom) mielőtt valamilyen fontosabb lépésére szánom el magam. Persze mihelyst megtettem, a lépést és a zseton vándorol a pot fele a monitoron, már érzem hogy „basszus már megint miért kapkodtál hova siettél”? egy két példa nem pontosan így volt de a lényeg számít: A9.kézben vakok 100/200 (1000 kezdő zseton) nem tudom már milyen pozícióban voltam (azt hiszem nagyvak) de a lényeg hogy preflop 200 –on 3-an maradtunk. Flop 2 ,9,K tőlem balra check tőlem jobbra check, mivel a játék végefele jártunk és én agresszívebben játszottam na mondom akkor rise és emeltem egy szépet, kisvak kiszáll D allin na mondom engem nem ijesztgess úgyhogy allin. És 10-es párral elvitte a potot úgy kell nekem a józanul átgondolom csak 1 másodpercre akkor nem kockáztatok. És hasonlók: a magas pár elvakít és nem veszem észre a flush veszélyt (bár ezt már nagyon ritka), vagy éppen tegnap 2 reriset kaptam QQ-ra és nem kapcsolok (már az elsőnél kellene) hogy „hoppá ennél tényleg komoly lap van” hanem csak őrült barom módjára tolom be a zsetont (az ellenség biztos tök hülye felkiáltással). stb,. A lényeg elhamarkodottan döntök, illetve épp az hogy nem is gondolkodom ilyenkor hiába játszottam higgadtan addig a pontig egy pillanatnyi nem koncentráció kapkodás és kész. Soha nem fogom másokra a hibát mert tisztában vagyok hogy én követtem el.

    Kérdés: ki lehet ezt nőni idővel sok gyakorlással? (gondolom csak ez az egy módja van sok gyakorlás/játék? és minden egyes alkalommal egy kicsit kevesebb ilyen hibát követek el.) De hiába ülök le a gép elé ezzel a tudattal, hogy figyelnem kell egyszerűen a kritikus pillanatokban néha előfordul hogy kihagy az agyam és zombiként játszom aztán persze utána 1 másodperccel már teljesen tisztában vagyok hogy hibát követtem de akkor már késő. Mások/profik, hogyan javítottak/javítanak az önuralmukon, bár mire valaki profi lesz már nem szabad hogy ilyen problémája legyen ? Feltételezem, hogy a felismerés is fél siker, de jó lenne kevesebb ilyen hibát elkövetnem. Persze ezek „ritkák” de az pont elég hogy végzetes pozícióba kerüljek. Bár lehet most egy nagyon általánosítok ill bagatell kérdést tettem fel hiszen maga a póker is –részben- a higgadtságról önuralomról szól.

    Ez a kapkodásom nem összekeverendő a TILT-el, azt elég jól tudom kezelni hála istennek. A minap AA mat leverte egy J7 pár ráadásul pfrelop (preflop rerise oszt allin), de higgadt maradtam egy-két „csatakiáltással” elintéztem, aztán nagy nehezen összeszedtem magam. Megjegyzem pár percre jött egy KK és persze megint valami nevesincs lappal leverték preflop, de akkor már ki is estem.
    Mondjuk ilyenkor kicsit ideges az ember, hogy 2x egymás után ilyen noname lapokkal képesek allin menni és ráadásul megnyerik …

  2. #2
    Őstag
    Csatlakozott
    2007. 03. 29.
    Hely
    Budapest
    Hozzászólások
    1.272

    Alapbeállítás

    Profi nem vagyok kb. 2 éve játszom. A kapkodás sosem volt jellemzőm de ismerek ilyen játékost. Szerintem ez egyfajta struccpolitika "ha gyorsan betolom a stack-et akkor igazam van, és különben sincs nála..." Vagy ászos flopon oop bet pot KK-val "nem érdekel mije van dobja el..." Rengeteg hand elemzést kell olvasni. Végig kell gondolni a szituációkat, később a döntések egyre kézenfekvőbbek lesznek. Kapkodás ellen talán jó ha menet közben az ember elmantrázza magának hogy mis volt addig, preflop, flop turn stb.

  3. #3
    Őstag
    Csatlakozott
    2008. 06. 01.
    Hely
    Budapest
    Hozzászólások
    1.282

    Alapbeállítás

    sztem mentálisan kell tréninngezni pl:

    "Mondjuk ilyenkor kicsit ideges az ember, hogy 2x egymás után ilyen noname lapokkal képesek allin menni és ráadásul megnyerik …"

    ilyenkor pl mindig elkell képzelni hogy ez mekkroa +ev és ennek örülni kell
    bár talán ez a legnehezebb

    a másik sztem érdemes az életben is gyakorolni az önuralmat, ha pl ideges szituba keveredsz nyugtasd le magad és alkalmazd ugyanazt a technikát a játék során is vagy insta allin helyett érdemes az insta sitout gombot nyomkodni és pihizni

  4. #4
    PA addict bojanika avatara
    Csatlakozott
    2007. 03. 07.
    Hely
    Budapest
    Hozzászólások
    2.579

    Alapbeállítás

    Nem szabad kapkodni.
    Szerencsére a legtöbb kliens sípol-villog, mikor lejár az időd. Na addig a pontig van időd cselekedni. Nem jár érte jobb flop, turn, vagy river, ha rekord sebességgel megadsz egy allint. Javaslom, mindig golndold végig, hogy az a lap, amire eddig ellenfeledet tetted összhangban van-e azzal, amit épp most csinált.Ez a pár pillanat pont elég arra, hogy ne kapkodd el a döntést - ami ettől még persze lehet rossz.
    Az út elején jársz, később jönnek a nagyobb gondok.
    "Zidane eltéveszthetetlen stílusban kezeli a labdát. Hoppá, most látom, ez nem is Zidane."

    (Knézy)

  5. #5
    Handelemző medgypeti avatara
    Csatlakozott
    2007. 03. 22.
    Hely
    Valuetown
    Hozzászólások
    3.055

    Alapbeállítás

    Idézet bojanika eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Az út elején jársz, később jönnek a nagyobb gondok.


    Így igaz ez nagyon fontos dolog.Semmi értelme kapkodni.Ez nekem is elég sokáig problémát okozott.Érdemes kicsit a dolgok mögé nézni, figyelni az ellenfelet, leszűkíteni a ranget és ha ezeket átgondoltad akkor megnyomni a gombot.
    “Just because I'm losing,doesn't mean I'm lost,doesn't mean I'll stop,doesn't mean I will cross.”

  6. #6
    Fanatikus tag styxxx avatara
    Csatlakozott
    2008. 07. 03.
    Hozzászólások
    322

    Alapbeállítás

    Szia!

    Kb. 4 éve kezdtem el játszani, és az elején szinte nem is gondoltam arra, hogy ez esetleg megélhetést is jelenthetne. Jelenleg sem ebből élek, de nem tagadom, hogy párszor kisegített már az anyagi gondjaimból.

    A legnagyobb problémám a TILT volt, és hosszú évek alatt kellett rájönnöm, hogy az egésznek a gyökere a viszonylag kevés lejátszott hand (havi 8-10K) és az hogy a BRM számomra kb. annyit jelentett mint az R'N'B =).

    Ha nincs elég pénzed akkor nem tudod elviselni az ingadozást. Ha viszont nem játszol le havi 30-40K handet akkor nem is tudod hogy alapból mi az hogy ingadozás, és hosszú táv.

    A tanulási, és bankroll építési periódusban pedig a megélhetés nem is jöhet szóba. Ha az ember attól fél, hogy jaj már háromszor lemákoltak, és akkor én most hogy veszek ki hóvégén, akkor az már maga a TILT!!!!! Onnantól nincs optimális játék, és nincs lelki béke, csak kb. -15 év.

    Hoszzú idő volt, hogy elfogadtam amit el kell fogadni, de megéri.

    Sok kitartást, és ne ad fel, de szánj is rá annyi időt, amennyi a te egyéniségedhez, és mentalitásodhoz szükséges.

    Sok sikert!!!

Hozzászólás szabályai

  • Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Fájlokat nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •