Eredmény: 1 - 10 (10) összesen
  1. #1
    Fáradhatatlan grinder
    Csatlakozott
    2008. 01. 21.
    Hozzászólások
    568

    Alapbeállítás NL25 5max: QQ, cooler vagy csak lejátszottak?

    ***** Hand History for Game 1244427937 *****
    $25.00 USD NL Texas Hold'em - Saturday, September 20, 11:56:36 ET 2008
    Table Table TH 286 (Real Money)
    Seat 5 is the button
    Seat 2: JohnJanas ( $30.99 USD )
    Seat 3: HERO ( $34.16 USD )
    Seat 4: koczaq ( $39.34 USD )
    Seat 5: stiucarul ( $33.13 USD )
    JohnJanas posts small blind [$0.12 USD].
    HERO posts big blind [$0.25 USD].
    ** Dealing down cards **
    Dealt to HERO [ ]
    koczaq folds
    stiucarul calls [$0.25 USD]
    JohnJanas raises [$1.50 USD]
    HERO raises [$5.00 USD]
    stiucarul folds
    JohnJanas calls [$3.50 USD]
    ** Dealing Flop ** [ , , ]
    JohnJanas bets [$7.68 USD]
    HERO raises [$29.16 USD]
    JohnJanas calls [$18.31 USD]
    ** Dealing Turn ** [ ]
    ** Dealing River ** [ ]
    JohnJanas shows [, ]
    HERO shows [, ]
    HERO wins $3.17 USD from main pot
    JohnJanas wins $59.23 USD from main pot

    Én standardnak érzem, de lehet, hogy lejátszottak, nem tudom... Néhányan elkezdték callolni a 3beteket KK-AA-al, nem tudom ez mennyire jó játék részükről.

    Preflop gondolom norámlis a játékom, Flopon a call/reraise/allin kombó közül valamelyik jöhet szóba (A fold azért elég nit, és bőven lehet nála vmi alacsonyabb pp, 99-JJ). A callnak sztem semmi értelme (javítson ki vki, ha tévedek), a reraise meg kb. ugyanaz, mint az allin, mert commited leszek mindenképpen.

    A fő kérdés, hogy ki nem megy tönkre ilyen helyzetben, illetve, volt e vmi hiba a megjátszásommal kapcsolatban?

  2. #2
    Őstag Epiman avatara
    Csatlakozott
    2007. 04. 03.
    Hely
    Itt-ott
    Hozzászólások
    1.576

    Alapbeállítás

    Én valószínüleg tönkremegyek.
    You 're an apple

  3. #3
    PA addict castor11 avatara
    Csatlakozott
    2008. 03. 26.
    Hely
    Bécs
    Hozzászólások
    3.946

    Alapbeállítás

    Valószínűleg én is otthagytam volna a beülőmet. Símán lehetett volna nála ilyen játékkal AK-is, de azt lehet tudta volna dobni reraise-re, bár találkoztam olyannal, akinek nem sikerült Ha kisebb PP-je van azt is el kellett volna engedni a 3-bet+reraisre (én legalábbis elengedtem volna, lehet nem jó játék, de nem jöttem még jól ki ezekből az esetekből)

  4. #4
    Fáradhatatlan grinder kormi88 avatara
    Csatlakozott
    2008. 01. 06.
    Hely
    -
    Hozzászólások
    725

    Alapbeállítás

    Ezzel nincs mit tenni. A megjátszás is teljesen jó.
    "You can fool all the people some of the time, and some of the people all the time, but you cannot fool all the people all the time." Abraham Lincoln

  5. #5
    PA addict zoltanh avatara
    Csatlakozott
    2007. 04. 16.
    Hozzászólások
    3.888

    Alapbeállítás

    ugyanígy játszottam volna.

  6. #6
    Fáradhatatlan grinder arcsen avatara
    Csatlakozott
    2008. 03. 27.
    Hely
    itt-ott
    Hozzászólások
    814

    Alapbeállítás

    Szerintem is teljesen jol van jatszva; ez vedhetetlen, ezzel tonkre kell menni. Mas kerdes, h pl ellenem ezt nem merik megcsinalni; mert bemegyek, sot emelek minden szutyokkal... Igy inkabb mar pre visszatoljak.

    Csak azt akarom mondani, h figyelni kell a statokat, jegyzeteket irni, es szvsz jo jatek a sima call KK-val ugy mint itt. Gondolom Tag-t jatszol, es a srac ezt felismerte. A gyerek lejatszott; am nyilvan makja is volt, mert ha AA-d van, ugyanigy allin kerultok.

    A sracot azert szeretnem megdicserni, szerintem ez mesteri volt Nl25-on.

  7. #7
    Adminisztrátor kanrich_ avatara
    Csatlakozott
    2007. 03. 11.
    Hely
    Just moving to Valuetown
    Hozzászólások
    4.084

    Alapbeállítás

    Én is tönkrementem volna...
    -You raised tens on a lousy three-flush?
    -That's what it's all about, isn't it? Making the wrong move at a right time.
    (The Cincinnati Kid)

  8. #8
    PA addict
    Csatlakozott
    2008. 09. 05.
    Hely
    Bp
    Hozzászólások
    3.066

    Alapbeállítás

    azt szokták gondolni, hogy a 4bet annyira leegyszerűsíti a ranget, hogy JJ+ és AK, max AQs. szóval ha csak callol, akkor nem árulja el a KK/AA-t és lestackeli a JJ,QQ-t. én is sok helyen láttam már ezt, érdemes rá odafigyelni.

  9. #9
    Handelemző andree avatara
    Csatlakozott
    2008. 03. 29.
    Hely
    Apátfalava
    Hozzászólások
    1.769

    Alapbeállítás

    Idézet V.Peti eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    azt szokták gondolni, hogy a 4bet annyira leegyszerűsíti a ranget, hogy JJ+ és AK, max AQs. szóval ha csak callol, akkor nem árulja el a KK/AA-t és lestackeli a JJ,QQ-t. én is sok helyen láttam már ezt, érdemes rá odafigyelni.
    Szerintem ez pozícióból sokkal nagyobb móka, mint oop. Én úgy gondolom D, CO vs. SB, BB szitukban jó a call pozícióból AA-val,KK-val(és persze néha sc-vel, hogy ne legyen egyértelmű egy regularnak), de így nem volt egy nagy dobás az ellentől. Pláne donkbettel kombinálva. Amitől így vaule-t nyer ílyen dry boardon az nem dobott volna 4betre, plusz sb vs. bb csatában könnyen all in keveredhet egy AK(AQ) ellen, amelyek az adott floppon egyszerűen dobnak az oop betre. Ha meg jött volna egy A akkor oop már nem tud belenyitni és lehet, hogy végig kell csekkelni ahelyett, hogy betenné preflop favoritként. Ha pozícióban van akkor még az ászos floppon simán tudna nyitni ha checkel a másik ráadásul dobathat egy AJ, AT típusú és őt lejavuló 3bet lapot.

  10. #10
    PA addict
    Csatlakozott
    2008. 09. 05.
    Hely
    Bp
    Hozzászólások
    3.066

    Alapbeállítás

    Idézet andree eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Szerintem ez pozícióból sokkal nagyobb móka, mint oop. Én úgy gondolom D, CO vs. SB, BB szitukban jó a call pozícióból AA-val,KK-val(és persze néha sc-vel, hogy ne legyen egyértelmű egy regularnak), de így nem volt egy nagy dobás az ellentől. Pláne donkbettel kombinálva. Amitől így vaule-t nyer ílyen dry boardon az nem dobott volna 4betre, plusz sb vs. bb csatában könnyen all in keveredhet egy AK(AQ) ellen, amelyek az adott floppon egyszerűen dobnak az oop betre. Ha meg jött volna egy A akkor oop már nem tud belenyitni és lehet, hogy végig kell csekkelni ahelyett, hogy betenné preflop favoritként. Ha pozícióban van akkor még az ászos floppon simán tudna nyitni ha checkel a másik ráadásul dobathat egy AJ, AT típusú és őt lejavuló 3bet lapot.
    azért mikrolimiten a 4bet az az általam említett range az esetek 90%-ban. és ekkor igenis el kell dobni a JJ-t meg az AQ-t. a JJ meg talán kifizeti a KK/AA-t ha nem jön scarecard a flopon, szóval ezzel a részéről nem értek egyet.

Hozzászólás szabályai

  • Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Fájlokat nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •