Eredmény: 1 - 8 (8) összesen
Like Tree5Likes
  • 1 Post By banoster
  • 2 Post By banoster
  • 1 Post By pcfmcc02
  • 1 Post By kacsa1st

Téma: NL20 - A4s és a kényes river döntés

  1. #1
    Újonc pecsimarci avatara
    Csatlakozott
    2016. 10. 17.
    Hozzászólások
    34

    Alapbeállítás NL20 - A4s és a kényes river döntés

    iPoker - €0.20 NL (6 max) - Holdem - 6 players
    Hand converted by PokerTracker 4

    Hero (CO): 102.3 BB
    BTN: 101 BB
    SB: 107 BB
    BB: 278.2 BB
    UTG: 102.9 BB
    MP: 24.85 BB

    SB posts SB 0.5 BB, BB posts BB 1 BB

    Pre Flop: (pot: 1.5 BB) Hero has

    UTG raises to 2.65 BB, fold, Hero raises to 7.3 BB, fold, fold, fold, UTG calls 4.65 BB

    Flop: (16.1 BB, 2 players)
    UTG checks, Hero bets 5.15 BB, UTG raises to 13.3 BB, Hero calls 8.15 BB

    Turn: (42.7 BB, 2 players)
    UTG bets 23 BB, Hero calls 23 BB

    River: (88.7 BB, 2 players)
    UTG checks, Hero bets 58.7 BB, fold

    Hero mucks (Two Pair, Fives and Fours)

    Hero wins 84.3 BB

    Sziasztok!

    Mit gondoltok itt a river döntésről? Az mocorgott közben a fejemben, hogy bár felvettem egy kis sd lehetőséget, viszont még mindig hátul leszek a közepes pp-k ellen, ezért fordultam blöffbe.
    Ellenfelünk egész sokat xr-el floppon, és mivel tele lesz közepes ppvel, fd, overcardokkal, ezért nem tűnt annyira elvetendőnek, hogy lefloatolom.

    Jó e a gondolat így, vagy ti valahol máshogy játszanátok?

  2. #2
    Hírszerkesztő banoster avatara
    Csatlakozott
    2008. 03. 07.
    Hozzászólások
    1.643

    Alapbeállítás

    Ebben a partiban sose jutok el riverig. Még ha sokat is xr-el, csomó jobb lapod lesz bluff catchre. Legalább vmi backdoor színesélyed lenne, de nincs. És az, hogy sokat xr-el, nem jelenti azt, hogy 3bet potban is megteszi. Itt az xr-je legtöbbször vagy overpár lesz vagy vmi erősebb szín draw. Itt is kicsi a 3bet sizing.
    pecsimarci likes this.

  3. #3
    Újonc pecsimarci avatara
    Csatlakozott
    2016. 10. 17.
    Hozzászólások
    34

    Alapbeállítás

    Köszönöm!

    Ahogy elkezdtem a rake ügyekkel foglalkozni, erre is jobban odafigyelek a jövőben, hogy megmaradjon a 3x size.

    Ezekben a szitukban mindig az mocorog bennem, ahogy te is írtad, hogy az esetek többségében olyan pp-t xrel ami azért pre 4betre nem volt alkalmas, viszont azt is tudom, hogy a megfelelő aggresszóval/válaszlépéssel ezeknek a nagy részét tudom már riven dobatni.. (nyilván egy 60/50-es fishnél 300%os wtsdvel nem fogok a blöffön gondolkodni)

    Vagy lehet, hogy túl sokszor akarok itt floatolni, és nem is lesz ez annyira nyereséges?
    Vagy ha igen akkor sem ilyen sprnek kellene lennie riveren?

  4. #4
    Hírszerkesztő banoster avatara
    Csatlakozott
    2008. 03. 07.
    Hozzászólások
    1.643

    Alapbeállítás

    Az alapgondolat jó. Csak arra kell figyelni, hogy még ha van is egy olyan spot, ahol úgy érzed, hogy tudsz dobatni, nem teheted meg a teljes range-eddel, mert akkor nem leszel balanszált, overagresszív leszel, és emiatt sokkal szélesebben fognak callolni. Tény, hogy itt a te range-edben vannak az AA-k, KK-k, QQ-k, de amellett még egy csomó minden más is van a pre 3bet range-edben, és nem fordíthatod az összes kombót blöffbe. Általánoságban azokat válaszd ki, amiknek jó equity-je van a javulásra vagy jól blokkolnak az ellenfél value range-ére.

    De itt nem is te voltál az agresszor postflop, és ezek már nagyon scary/kockázatos river blöffök. Igen, kicsi hozzá az spr is. Te akkor tudsz megőrülni, ha a te range-ed segíti a kieső lap, de itt ez nem történt meg. Egy river ász nem kieső színből sokkal jobb blöff szitu - most azt ne vegyük figyelembe, hogy ász volt nálad, range szinten mondom.
    Utoljára módosítva: banoster által: 2022. 03. 04. 17:17
    pecsimarci and iflatyourbet33 like this.

  5. #5
    Idegen
    Csatlakozott
    2009. 07. 04.
    Hozzászólások
    5

    Alapbeállítás

    Flopon ilyen kis raise-re IP call.
    Turn kellemetlen call a betméret miatt. Push nem tudom mennyire jó nl20-on...
    River viszont hiba sztem. Általában ha nincs villain range-ében gyenge hand, amit dobhat, akkor nem nagyon lesz nyereséges blöffölni... Itt alig lehet nála vmi, amit érdemes megcélozni. Húzókat majdnem mind vered, ezenkívül overpárok. Talán 66/77, ha egyáltalán betel velük turnön.
    pecsimarci likes this.

  6. #6
    Fáradhatatlan grinder
    Csatlakozott
    2011. 03. 18.
    Hozzászólások
    736

    Alapbeállítás

    Nekem már a cbet size sem tetszik!

    Azért mert 3b potban vagyunk nem kell minden spotban a 33%-ot erőltetni. Sokaknál látom ezt a hibát mindenféle akár a fentebbihez hasonló akár connected/draw heavy board-okon.
    pecsimarci likes this.
    Segíts valakinek és legközelebb is eszébe jutsz ha bajba kerül!

  7. #7
    Fáradhatatlan grinder SötétEgér avatara
    Csatlakozott
    2009. 07. 05.
    Hely
    Salgótarján
    Hozzászólások
    813

    Alapbeállítás

    Flop nagy size cbet (de legalább fél pot), így meg nem kell lecallolni az XR-t. Szerintem busted drawt dobattál, amit versz.
    "A győztesek sokkal többször vesztenek, mint a vesztesek."

  8. #8
    Idegen
    Csatlakozott
    2009. 07. 04.
    Hozzászólások
    5

    Alapbeállítás

    Flopon a teljes range-el szerintem nem hiba az 1/3 cbet, turnön potolhatunk, így a river kényelmes push. De persze lehet 10bb körüli is a cbet, és vmivel kisebb turn barrel.
    Nem hiszem, hogy nagy különbség lenne EV-ben.

Hozzászólás szabályai

  • Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Fájlokat nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •