Eredmény: 1 - 7 (7) összesen
Like Tree3Likes
  • 2 Post By kacsa1st
  • 1 Post By banoster

Téma: NL20 - KQs megint a riveren

  1. #1
    Újonc pecsimarci avatara
    Csatlakozott
    2016. 10. 17.
    Hozzászólások
    34

    Alapbeállítás NL20 - KQs megint a riveren

    iPoker - €0.20 NL (6 max) - Holdem - 6 players
    Hand converted by PokerTracker 4

    Hero (BTN): 167.55 BB
    SB: 102.4 BB
    BB: 100 BB
    UTG: 333.95 BB
    MP: 100 BB
    CO: 101 BB

    SB posts SB 0.5 BB, BB posts BB 1 BB

    Pre Flop: (pot: 1.5 BB) Hero has

    fold, MP raises to 2.65 BB, fold, Hero raises to 7.3 BB, fold, fold, MP calls 4.65 BB

    Flop: (16.1 BB, 2 players) <- ez itt egy káró ász de valamiért nem engedte azt betenni
    MP checks, Hero bets 5.15 BB, MP calls 5.15 BB

    Turn: (26.4 BB, 2 players)
    MP checks, Hero bets 32.1 BB, MP calls 32.1 BB

    River: (90.6 BB, 2 players)
    MP checks, Hero ???

    Sziasztok!

    Már a turn ob-nél az volt a gondolatom, hogyha nem jön scarecard akkor anyriveren pusholhatok, mert elég jól blokkolok.
    A kérdés, hogy mit gondoltok, jó lesz e itt a river push?
    (Plusz egyetértünk e abban, hogy itt jó megoldás az ob, ha mondjuk két sizeom van turnön? Egy 3/4 és egy ilyen overbet? )

    (Illetve ha érkezett pár válasz, akkor megosztom a funfactet, hogy mi történt a végén és ez miért is érdekes számomra.. )

  2. #2
    Fáradhatatlan grinder
    Csatlakozott
    2011. 03. 18.
    Hozzászólások
    736

    Alapbeállítás

    Nekem nem tetszik a játékod. Miért megyünk preflop 3x 3b alá? Nagyon szélesen 3b-elünk/villain sokat dob? Semmi infot nem adtál róla.

    Turn kártya gyakrabban segít neki mint nekünk. ilyenkor overbetelni egy FD-vel mikor nála lehet TP+FD elég öngyilkos ötlet ráadásul az összes set is nála lehet a pre kis 3b miatt.

    Azt írod elég jó a blokkerünk imo AK nagy része pre 4b skálába megy és AQo is szóval 1db AQs-t blokkolsz.

    Szerintem ha riveren betolod azt reméljük hogy megválik TP+FD lapjaitól erre meg nem mernék fogadni.

    Mindenesetre kíváncsian várom mások véleményét!
    banoster and pecsimarci like this.
    Segíts valakinek és legközelebb is eszébe jutsz ha bajba kerül!

  3. #3
    Hírszerkesztő banoster avatara
    Csatlakozott
    2008. 03. 07.
    Hozzászólások
    1.643

    Alapbeállítás

    Én is írtam egy választ, de most látom, kacsa1st megelőzött. Egyetértek, hasonló, amit írtam.

    "Az fontos infó lenne, hogy regular-e az ellenfél, mik a tendenciái. Az biztos, hogy pre kicsi a 3beted, a 2,5-re is 8 a standard sizing, de itt még nagyobb is volt a nyitása, akár 9-ig is simán mehetnél. A flop oké, bár a nagyobb size is tetszene, így olcsón callolhat drawkkal az AX heavy range-ed ellen, és elég sok draw lehet nála.

    A turn overbettel mi a cél? Hogy dobassuk a gyengébb értéklapjait? Ezeket nem dobná kisebb size-ra? És ha igen az első kérdésre a válasz, tehát arra számítunk, hogy ezeket dobja, de nem dob, tehát value heavy-vé válik a range-e, akkor miért akarjuk befejezni riveren?

    Az overbettel az is baj, hogy nagyon rossz lesz az spr riveren, hiszen csak 100 bb az effektív stack. Illetve, hogy sok olyan lapot eldobattunk, amitől értéket akarnánk kapni a range-ünk value részével. És ha így játszol blöffből, akkor értékért is kell így játszanod.

    Írod, hogy elég jól blokkolsz. A range melyik részét blokkolod jól? AKs, AKo nincs nála, mert az 4bet pre, KK, QQ szintén és amúgy az AQo-nak is annak kéne lennie, bár el tudom képzelni, hogy nl20-on még nem az."
    Utoljára módosítva: banoster által: 2022. 03. 01. 13:40
    pecsimarci likes this.

  4. #4
    PA addict Flush67 avatara
    Csatlakozott
    2008. 12. 12.
    Hozzászólások
    2.229

    Alapbeállítás

    Nekem az a bajom ezzel a line-nal, hogy flop-on viszonylag gyakran checkbackelsz (range check??), mert sok OP lesz nálad, illetve nem túl jó ha kapsz egy x/r-t az AcJc-dre, szóval inkább későbbi utcákon nyersz value-t.

    (A káró ász valszeg az 'Ad' miatt nem megy. )

  5. #5
    Fáradhatatlan grinder regie avatara
    Csatlakozott
    2015. 04. 20.
    Hozzászólások
    590

    Alapbeállítás

    Szerintem ezt be kell felyezni, mintha csak egy bluff lenne. Pl KD flush Draw

  6. #6
    Újonc pecsimarci avatara
    Csatlakozott
    2016. 10. 17.
    Hozzászólások
    34

    Alapbeállítás

    Hu geccc.. Na ezért tökéletes hely a fórum. Vegyük is sorra....

    Én úgy érzem elég szélesen 3betelek ilyen spotokban, legalábbis probálok erre tudatosan odafigyelni, viszont annyira nem szélesen, hogy indokolná azt h miért megyek 3x alá... Erre (is) oda kell figyelnem a jövőben!

    Turn overbet... Teljesen igazatok van. Remélem Bajzi nem látja ezt a handet, mert minden jogon lekeverhetne egy sallert, azután hogy pár nappal, hogy az ilyen turn szitukról beszélünk, én ezt találom alkalmasnak overbetre miközben ott a pont, hogy ez a lap leginkább az opnak kedvez.
    Ha feltétlen betelni akarok, akkor itt maradhatnék a standard 3/4-nél, de így utólag egy mixed checkback/bet opció sem elvetendő szerintem.
    Semmiképp nem overbet, legalábbis ez a turnön nincs az az isten.

    Amit a blockerekről írtam, abba bele kell állnom, hogy ezt valóban elnéztem. Nyilván azokat pre el4beteli, nem lesznek ilyenek nála, így teljesen irreleváns a hand szempontjából.

    És amit banoster is mondott, hogy a flop cbet size sem lesz ebben a helyzetben megfelelő, rá is solvereztem és ebből is készítem már a chartokat, hogy az ilyen 3bet potokra is minden hezitálás nélkül fel legyek készülve.

  7. #7
    Idegen
    Csatlakozott
    2011. 05. 27.
    Hozzászólások
    6

    Alapbeállítás

    AQ off 4bet lesz button?

Hozzászólás szabályai

  • Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Fájlokat nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •