Oldal: 1 / 2 12 UtolsóUtolsó
Eredmény: 1 - 10 (16) összesen
  1. #1
    Őstag
    Csatlakozott
    2008. 06. 01.
    Hely
    Budapest
    Hozzászólások
    1.282

    Alapbeállítás Nl50 JJ 3 betelt pot oop

    Players(max 6):
    mikededike (EUR 51.11 in seat 1)
    xaltax (EUR 48.62 in seat 2)
    ProMathew (EUR 78.23 in seat 3)
    darklol66 (EUR 50.75 in seat 4)
    Alianna_D (EUR 68.10 in seat 5)
    namew (EUR 50.00 in seat 6)

    Dealer: namew
    Small Blind: xaltax (0.25)
    Big Blind: ProMathew (0.50)

    darklol66 was dealt: Jd - Jh

    darklol66 Raise (2.00)
    Alianna_D Fold
    namew Raise (6.75)
    xaltax Fold
    ProMathew Fold
    darklol66 Call (4.75)

    Flop 4c - 5h - 5c

    darklol66 Check
    namew Bet (12.00)
    darklol66 Call (12.00)

    Turn 4c - 5h - 5c - 4h

    darklol66 Check
    namew All-In (31.25)
    darklol66 Call (31.25)

    River 4c - 5h - 5c - 4h - 9d

    darklol66 shows: Jd - Jh (two pairs, jacks and fives)
    namew shows: Kd - Kc (two pairs, kings and fives)

    namew wins: EUR 98.75 (with two pairs, kings and fives)
    Rake: EUR 2.00


    okés, itt nem is igazán a lejátszás a kérdés hanem a szituáció tt/jj/qq val , hogy egy ismeretlen pozicóban 3betel és kapunk 1 ilyen floppot, boardot

    mi a teendő?

    az a baj ha floppon reraiseljük akkor kb comittedek vagyunk, ha csak call akkor turn c/f?

    ezt a szitut eléggé leaknek érzem a játékomban, esetleg preflop fold? 4 bet? és mi a helyzet qq esetén?

  2. #2
    Akadémia bölcse titcar avatara
    Csatlakozott
    2008. 03. 05.
    Hely
    a monitor előtt
    Hozzászólások
    7.774

    Alapbeállítás

    nekem is elég nagy problémát okoznak ezek a TT-QQ oop alacsony flop szituk. szerintem ezeknél nagyon nagy mértékben ellenfél függő, hogy mit jó csinálni.

  3. #3
    Őstag
    Csatlakozott
    2008. 01. 19.
    Hely
    Budapest
    Hozzászólások
    1.009

    Alapbeállítás

    Ha JJ vagy annál alacsonyabb lap van nálad akkor egy preflop reraisere dobni kell, hisz mivel emelhetett vissza??? AK, KK, AA, QQ, ezek közül csak az AK ellen vagyunk 60-40%-ban favoritok dehát az se egy meggyőző arány mint tudjuk
    Ha jó játékos ellen játszol akkor még a QQ is dobható.

  4. #4
    PA addict Zehy avatara
    Csatlakozott
    2007. 09. 29.
    Hely
    Sin City
    Hozzászólások
    4.559

    Alapbeállítás

    Idézet Blatand eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Ha JJ vagy annál alacsonyabb lap van nálad akkor egy preflop reraisere dobni kell, hisz mivel emelhetett vissza??? AK, KK, AA, QQ...
    6maxon azért nem ennyivel emelek vissza

    darklol: Ellenfél függő nagyon, de én 4betelem ezeket (QQ-TT), aztán instapushnál easy fold. Így gyk. setmining-olsz, majd tönkremész, mert nem tudod eldobni egy ilyen alacson flopon (sokszor én se). Nem a legjobb megoldás. Benne van az is, h pozból csak callolni fog, na az a legrosszabb szitu, azokat kifizetem sajnos.
    "Riveren tőt tolnék. Hagy fizessen az inas!"

    "Sajnos nem egyforma eséllyel indulnak az emberek. Aki gazdagabb az gyakrabban betolja rosszabb lappal is , mert úgy van vele ha nem mákol nevez a következőre. És élltalában sikerül is neki."

  5. #5
    PA addict kisrapi avatara
    Csatlakozott
    2007. 05. 11.
    Hozzászólások
    3.702

    Alapbeállítás

    Sztem meg minél jobb játékos ellen játszol, annál szélesebb a range. Ilyen helyzetben a PF 3-bet statja a mérvadó nálam, ha 1-2% akkor dobó sztem. Érdekes lehet még a C-bet%in 3-bet pot is.
    Én amúgy nem túl aggrok ellen bele szoktam donkolni, ami nemtom mennyire jó megoldás, de ha arra rátolják el szoktam dobni, úgy vettem észre a legtöbb az AK-t, AQ-t eldobja a donkbetre(donkbet itt fél-2/3pot közötti nyitást jelent) és magas párokkal tolják csak tovább...
    "Ez sztem olyan mint a kocsma gép. Előbb be etett aztán meg kopaszt"

  6. #6
    Moderátor ceewyl avatara
    Csatlakozott
    2008. 05. 26.
    Hely
    Szeged
    Hozzászólások
    3.835

    Alapbeállítás

    Idézet kisrapi eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Sztem meg minél jobb játékos ellen játszol, annál szélesebb a range. Ilyen helyzetben a PF 3-bet statja a mérvadó nálam, ha 1-2% akkor dobó sztem. Érdekes lehet még a C-bet%in 3-bet pot is.
    Én amúgy nem túl aggrok ellen bele szoktam donkolni, ami nemtom mennyire jó megoldás, de ha arra rátolják el szoktam dobni, úgy vettem észre a legtöbb az AK-t, AQ-t eldobja a donkbetre(donkbet itt fél-2/3pot közötti nyitást jelent) és magas párokkal tolják csak tovább...
    Szerintem is minél jobb játékos, annál nagyobb a range.
    Nl400-on pl. simán 3betelnek poz.-ból 67s-sel is a regulárok.
    4bet szerintem mehet mindnél, kivéve, ha nagyon passzív az ellenfél vagy a mi imidzsünk.
    Ha lazák vagyunk, akkor az ilyen lapokkal kötelező tolni.

  7. #7
    Őstag peterpanic avatara
    Csatlakozott
    2007. 12. 11.
    Hely
    Budapest
    Hozzászólások
    1.662

    Alapbeállítás

    szerintem is preflop fold vagy 4bet.
    annyi beülőt adtam már ajándékba alacsony flopon nagyobb overpárnak, hogy nemcsak elméletben látom a fordított feltételes esélyt, hanem a valóságban is...
    4bet után viszont ha rámtolják nem mindig fogom eldobni, ez saját és az ellenfél imidzsétől is függ... nagyon sok reget láttam már rosszabb lappal is allin menni preflop, ahhoz hogy ne arra gondoljak egyből, hogy a range ellen megvan az equitym simán.

    kisrapi: figyelj hogy balanszold a donkbetranged, mert különben ez nagyon átlátszó.
    (tehát ugyanúgy csináld AA-val is meg settel, blöffel)
    Utoljára módosítva: peterpanic által: 2008. 10. 03. 12:45
    a félreértett szupermarketkalóz.

  8. #8
    Őstag
    Csatlakozott
    2008. 06. 01.
    Hely
    Budapest
    Hozzászólások
    1.282

    Alapbeállítás

    okés megnézzük ezt a 4bet szitut majd gyakorlatban

    viszont ha pushol akkor fold, addig okés, ha viszont callol akkor ugyanúgy lestackelődünk 1 ilyen floppon nem?

  9. #9
    PA addict kisrapi avatara
    Csatlakozott
    2007. 05. 11.
    Hozzászólások
    3.702

    Alapbeállítás

    Idézet peterpanic eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    kisrapi: figyelj hogy balanszold a donkbetranged, mert különben ez nagyon átlátszó.
    (tehát ugyanúgy csináld AA-val is meg settel, blöffel)
    A 4-bettel helyenként nekem is az a bajom, hogy ha akkorát emelsz, hogy legyen az ellennek még FE-je, akkor motoszkál benned a kisördög, hogy ezt ő is észrevette és lehet jobb vagy....
    Ha viszont akkorát emelsz, h látszólag ne legyen FE, akkor blöffé változtatod a JJ-t és elég fájdalmas lesz elengedni(ha már ilyet csinálok, azt inkább 76s,el Q3al és társaival szoktam, ott nem kell filózni...), így én leginkább olyanok ellen 4-betelek JJ-val, akiknek nagyrészt az all-int is adnám...
    Donkbetelni nagyon ritkán szoktam, ha igen, akkor néha airrel(amikor már túl sokat CReltem pld floppon és nem gondolom h a PF emelőt eltalálta ez a flop), néha settel(ugyanezért, főleg ha magas a raise donkbet %-a, vagy magas lapok is vannak a floppon), néha pedig ilyen kétes lapokkal.
    Szvsz amúgy a kutya nem figyel rá még ilyen téten(hacsak nem donkbetel valaki állandóan).....

    A legrosszabb ha csak adják a 4-beted: mit csinálsz floppon? C-bet= pot comitted, Check-call any? C/f(brrr)
    Utoljára módosítva: kisrapi által: 2008. 10. 03. 13:08
    "Ez sztem olyan mint a kocsma gép. Előbb be etett aztán meg kopaszt"

  10. #10
    PA addict kisrapi avatara
    Csatlakozott
    2007. 05. 11.
    Hozzászólások
    3.702

    Alapbeállítás

    Idézet darklol eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    okés megnézzük ezt a 4bet szitut majd gyakorlatban

    viszont ha pushol akkor fold, addig okés, ha viszont callol akkor ugyanúgy lestackelődünk 1 ilyen floppon nem?
    Valahogy a hideg is kiráz a gondolattól, hogy PF betegyem majndem a fél stackem azért h eldobjam....
    amúgy ez az egész szitu annyira read és stat függő, hogy lehetetlen mit mondani így általánosságban. Kéne az ellen 3-bet%-a fold to 3-bet%, 4-bet% fold to 4bet% és akkor az aktuális számok alapján lehetne belőni rangeket, amik ellen tudnád mi a legjobb...
    "Ez sztem olyan mint a kocsma gép. Előbb be etett aztán meg kopaszt"

Oldal: 1 / 2 12 UtolsóUtolsó

Hozzászólás szabályai

  • Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Fájlokat nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •