Oldal: 1 / 2 12 UtolsóUtolsó
Eredmény: 1 - 10 (13) összesen
  1. #1
    Fanatikus tag
    Csatlakozott
    2007. 11. 09.
    Hely
    Csongrád
    Hozzászólások
    278

    Alapbeállítás Érdekes parti - 2008. 10. 07.

    Ezzel a reraise-zel nem értek egyet. A kulcs az, hogy a kis vakról semmilyen kialakult képünk sincsen. Én is elég agresszíven játszok, és az ilyen sanszokat ritkán hagyom ki, de:
    1. Ha jó játékos, akkor sérülékeny lappal vagy nem is játszik, vagy pedig nem így játszik, főleg ha már látott egy-két agresszív move-ot tőlünk. Ha pedig valami monster, akkor feleslegesen pumpáljuk a pénzt a potba.
    2. Ha fish, akkor az ilyen move-okat szeretik húzólapokkal előadni, de az most nem igazán van az asztalon. Ha pedig valami párjuk van, akkor valószínű szükség lesz egy second barrelre is, de azt már nem tudjuk -- lásd a kulcs momentumot --, hogy ott hajlandó lesz-e végre dobni. Persze javulhatunk is, de ebben az esetben keresnék egy jobb alkalmat, valamint az ellenfélről is gyűjtenék némi infot addig is.
    Ezért most szvsz weak, de fold, legközelebb viszont már nem lesz kegyelem.
    Utoljára módosítva: Totya által: 2008. 10. 08. 04:21

  2. #2
    PA addict
    Csatlakozott
    2008. 06. 26.
    Hely
    Sun
    Hozzászólások
    3.352

    Alapbeállítás

    szerintem is hülyeség a reraise.

  3. #3
    Adminisztrátor want2push avatara
    Csatlakozott
    2007. 03. 10.
    Hely
    Budapest
    Hozzászólások
    5.222

    Alapbeállítás

    Idézet Romsy eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    szerintem is hülyeség a reraise.
    Azért ezt így kicsit erősnek érzem. Ez alapján, ha jól értem te azt mondod, hogy a dobás az egyértelműen jó játék. Én személy szerint nem vagyok erről meggyőződve, igaz, hogy magam is hezitáltam a fold és a visszaemelés között, de végül az utóbbira szavaztam. Ugyanis nem kevésszer hívnak bele a preflop emelőbe a marginal típusú lapokkal egy ilyen boardon (három kis lap). Jelen partiban még egy színhúzó sincs a flopon, így a Totya által véltnél szerintem kevesebbszer lesz szükség second barrelre. Mert általában a szín húzó lapok azok, amelyek donkbet-elnek egyet, majd többnyire megcallolják a PFR visszaemelését. A weak-marginal handeket viszont könnyebben dobják a donkbet-et követő visszaemelésre.

    Amit Totya írt, hogy mivel az ellenfél SB ezért a zónája vélhetően erősebb, az igaz, és ezt egy szóval sem kívánom vitatni. Egyébként magam a fold-ban sem látok semmi kivetnivalót. De ugye a feladvány szerkezete olyan, hogy csak egy helyes válasz adható meg.

  4. #4
    PA addict
    Csatlakozott
    2008. 06. 26.
    Hely
    Sun
    Hozzászólások
    3.352

    Alapbeállítás

    Ilyen flopon jobb mint A-high SD értékű, de gyenge lappal c/c-ozni kell, nem fog donkbetelni potnyit, ha pedig air-rel teszi, semmi value nincs a visszaemelésben. Épp akkor lenne a reális a visszaemelés, ha számottevő drawok lennének a flopban, erre 8T (68)-n kívül semmi lehetőséget nem látok. Reraise-el pozícióban vagy jobb lap eldobatása a cél (ami az első sor miatt normál esetben nem túl esélyes) vagy pedig a draw lehetőségekből több pénz kicsikarása, erre ezen a textúrán szintén kevés az esély. Szerintem a reraise-nél még a call & reevaluate turn is jobb megoldás, esetleg ha TPGK-e van akkor a megfelelő turn-ön még floatolni is lehet aranyoskánk.

    Ha én vagyok SB, akkor ez a közel potnyi donkben 33-at 77-et, 79-et, 8T-t, 9T-9K-t takarhat + minimális air.

  5. #5
    Fáradhatatlan grinder Terrorka avatara
    Csatlakozott
    2008. 01. 21.
    Hely
    Veszprém
    Hozzászólások
    559

    Alapbeállítás

    én is a foldra szavaztam és dobom is 1 ismeretlen ellenfél ellen. viszont abba is van igazság hogy ha a vak lapjaihoz kapcsoldna a flop akkor inkább c/r -t jáccana mivel tőlünk tuti várható 1 cb -et. ez amolyan 50-50% fold vagy reraise, eléggé ellenfélfüggő.

  6. #6
    PA addict Zehy avatara
    Csatlakozott
    2007. 09. 29.
    Hely
    Sin City
    Hozzászólások
    4.559

    Alapbeállítás

    Én is a foldra nyomtam, mivel magamból indultam ki és nálam a donkbet ilyen előzmények után az set legtöbbször, h visszaemeljenek rám akár egy AK-val is... Értem miért a rr, de nekem nem tetszik, főleg nem ismeretlen ellen.
    "Riveren tőt tolnék. Hagy fizessen az inas!"

    "Sajnos nem egyforma eséllyel indulnak az emberek. Aki gazdagabb az gyakrabban betolja rosszabb lappal is , mert úgy van vele ha nem mákol nevez a következőre. És élltalában sikerül is neki."

  7. #7
    PA addict buktar avatara
    Csatlakozott
    2007. 04. 08.
    Hely
    Torino
    Hozzászólások
    3.540

    Alapbeállítás

    Nálam is fold. Ha kisebbet emel mehet a reraise, de így dobnám.
    "Ma jó napom van, érzem az ilyet!"

  8. #8
    PA addict bojanika avatara
    Csatlakozott
    2007. 03. 07.
    Hely
    Budapest
    Hozzászólások
    2.579

    Alapbeállítás

    Nálam ez többnyire reraise, erre is szavaztam.
    Sztem rendben van a visszaemelés, mert ahhoz túl sokszor nem talál el minket a flop, hogy mindig dobjunk egy donkbetre.
    Ismeretlen ember ellen pláne reraise, set vagy flop kétpár nélkül nehezen adhatja meg az emelést.

    De tény, hogy sok mindenen múlik.
    "Zidane eltéveszthetetlen stílusban kezeli a labdát. Hoppá, most látom, ez nem is Zidane."

    (Knézy)

  9. #9
    PA addict kisrapi avatara
    Csatlakozott
    2007. 05. 11.
    Hozzászólások
    3.702

    Alapbeállítás

    Én ilyen esetekben 60%-ban reraise, 20-20% call v. fold
    "Ez sztem olyan mint a kocsma gép. Előbb be etett aztán meg kopaszt"

  10. #10
    Adminisztrátor kanrich_ avatara
    Csatlakozott
    2007. 03. 11.
    Hely
    Just moving to Valuetown
    Hozzászólások
    4.084

    Alapbeállítás

    Idézet bojanika eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    De tény, hogy sok mindenen múlik.
    Szerintem is sok mindenen múlik, igazán akkor lehet itt a jó döntést meghozni, ha ott van előttünk egy csomó adat az ellenfélről. Az adott szituációban mindenesetre én legalább 80%-ban visszaemelnék, és határozottan az a véleményem, hogy ez +EV. Amikor először kezdtem ezt így játszani, meglepődtem, hogy milyen sokszor dobják be a rr-re.
    -You raised tens on a lousy three-flush?
    -That's what it's all about, isn't it? Making the wrong move at a right time.
    (The Cincinnati Kid)

Oldal: 1 / 2 12 UtolsóUtolsó

Hozzászólás szabályai

  • Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Fájlokat nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •