Oldal: 1 / 3 123 UtolsóUtolsó
Eredmény: 1 - 10 (21) összesen
  1. #1
    Őstag
    Csatlakozott
    2008. 06. 01.
    Hely
    Budapest
    Hozzászólások
    1.282

    Alapbeállítás Nl50 sh ats oop

    Game # 939405984 - Texas Hold'em No Limit EUR 0.25/0.50 - Table "Grums"

    Players(max 6):
    GL_U_2 (EUR 54.28 in seat 1)
    darklol66 (EUR 53.53 in seat 2)
    -Forsberg- (EUR 44.50 in seat 3)
    BELIER95 (EUR 44.27 in seat 4)
    thompa2 (EUR 54.75 in seat 5)
    -Siponen- (EUR 0.00 in seat 6)

    Dealer: thompa2
    Small Blind: GL_U_2 (0.25)
    Big Blind: darklol66 (0.50)

    darklol66 was dealt: Ah - Th

    -Forsberg- Fold
    BELIER95 Fold
    thompa2 Raise (1.30)
    GL_U_2 Fold
    darklol66 Call (0.80)

    Flop 2s - 5h - 6h

    darklol66 Check
    thompa2 Bet (2.20)
    darklol66 Raise (6.00)
    thompa2 Raise (7.60)
    darklol66 Call (3.80)

    Turn 2s - 5h - 6h - Ad

    darklol66 Bet (12.00)
    thompa2 All-In (43.65)

    nah most mivan? ellenfelünk eléggé tight passive fish , folyamatosan dobattam vele a turn betjeimmel de most gond van.. engem szerintem eléggé agresszív tight playernek lát

    esetleg másképp játszuk meg a partyt?

    flop minreraisere mit lépjünk? turn check/call?

    az a gondom a check call-al hogy ha lejön a szin is rádonkolunk a riveren tuti dob...

    mi van nála? azthiszem floppon nagyobbat kelett volna reraiselni...

  2. #2
    Akadémia bölcse titcar avatara
    Csatlakozott
    2008. 03. 05.
    Hely
    a monitor előtt
    Hozzászólások
    7.774

    Alapbeállítás

    flop sztem vagy csekkcall vagy bet. csekkréjzelni sztem nem jó húzólappal oop. ha turnon nem jön le a flössöd (mint ahogy nem is jött le) mit csinálsz?

    úgy nézem kb. 100as pot lesz ha adod a maradék 30at, elgondolkodnék a callon, 12 outod elég jó eséllyel van.
    szerk: hm elnéztem flopon még ő si visszaemelt, akkor tényleg csak a flössben bízhatsz. így viszont turn csekk. így emg a jelenlegi helyzetben inkább fold.

  3. #3
    Adminisztrátor kanrich_ avatara
    Csatlakozott
    2007. 03. 11.
    Hely
    Just moving to Valuetown
    Hozzászólások
    4.084

    Alapbeállítás

    Szerintem teljesen jó a "flop check/raise - bet any turn line" egy ilyen erős lappal, mint amid a floppon van (két over + nut színdraw), mert ebben a lineban jelentős fold equity van, amit ki kell használni egy olyan lappal, melynek várható értéke majd 50% a floppon.

    Viszont szerény véleményem szerint a floppon nagyot hibáztál, mert a reraise nagggggggyon alacsony, pont a line lényegét veszíted el ezzel, hiszen a fold equity-t csökkented le, holott pont ez lenne a célod. Egy ilyen helyzetben bátran potot kell visszahívni, Te pedig éppenhogy visszaemeltél.
    Szóval nálam ez a hand: check/reraise pot a floppon, majd bet 3/4 pot any turn.
    -You raised tens on a lousy three-flush?
    -That's what it's all about, isn't it? Making the wrong move at a right time.
    (The Cincinnati Kid)

  4. #4
    Akadémia bölcse titcar avatara
    Csatlakozott
    2008. 03. 05.
    Hely
    a monitor előtt
    Hozzászólások
    7.774

    Alapbeállítás

    Idézet kanrich_ eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Szerintem teljesen jó a "flop check/raise - bet any turn line" egy ilyen erős lappal, mint amid a floppon van (két over + nut színdraw), mert ebben a lineban jelentős fold equity van, amit ki kell használni egy olyan lappal, melynek várható értéke majd 50% a floppon.

    Viszont szerény véleményem szerint a floppon nagyot hibáztál, mert a reraise nagggggggyon alacsony, pont a line lényegét veszíted el ezzel, hiszen a fold equity-t csökkented le, holott pont ez lenne a célod. Egy ilyen helyzetben bátran potot kell visszahívni, Te pedig éppenhogy visszaemeltél.
    Szóval nálam ez a hand: check/reraise pot a floppon, majd bet 3/4 pot any turn.
    hm midenképp van benen igazság amit mondsz, de én úgy vagyok vele, ha a stack nagyon jelentős része be tud kerülni flopon, akkor jó a csekkréjz (és később mindenképp allin megyünk később), ha viszont flopon csekkréjzelünk itt mondjuk egy 10ig visszaemelünk, akkor lesz kb. egy fél bbeülőnyi pot, jöna turn ha bejön a lapunk, és tovább durvulunk, nagyon sanszos, hoyg nem fizetnek ki. ha nem jön a lapunk, de az ellenfél viszont jött ugyebár, akkor valószínűleg enm vagyunk túl jó helyzetben és gyakorlatilag egy A magassal vagyunk oop, egy egész szép méretű potban.

    hozzáteszem valószínűleg jelentős hatása van a véleményemre, hogy ahol eddig játszottam, olyan nagyon nem volt ismert fogalom az hoyg fold equity

    szóval mondjuk nl100tól biztosan teljesen jogos amit írsz, alatta viszont jellemzően ilyenkor már nagyon sok ellenfél nagyon nehezen engedi el a lapját, tehát fold equitynk nem nagyon van.

  5. #5
    PA addict kisrapi avatara
    Csatlakozott
    2007. 05. 11.
    Hozzászólások
    3.702

    Alapbeállítás

    PF ha Stealje 30% körül van, akkor én 3-betelném, különben meg inkább fold, OOP nem túl jól játszható hand az AT szvsz...
    C/R floppon jó, de tényleg nagyobbat 8-9ig, ez a miniraise mókás, viszont leginkább egy bután megjátszott setre hajaz, szóval call az oddsot megadta, turnben viszont jött az A-unk, amivel AA kivételével verjük a range nagy részét(overpárok), és tényleg csak a setek maradnak amik itt vernek(meg persze mivel D-ből emelt, A2, A5, A6 amivel a 2 pár láttán megőrül...), ezért én itt check-callolnék, egyrészt h folytathassa esetleges overpárjával a licitet, másrészt bízva benne, hogy kicsit emel itt is(ha mögénk checkel itt akkor szvsz mindenképp jobbak vagyunk, riveren V-bet)...riveren pedig ha nem jön a flössünk sztem ha overpárja van(77-KK) akkor valszeg mögénk checkel, setet tolja csak tovább...szóval ott mélyen elgondolkoznék ha újra emel...
    Utoljára módosítva: kisrapi által: 2008. 10. 17. 07:41
    "Ez sztem olyan mint a kocsma gép. Előbb be etett aztán meg kopaszt"

  6. #6
    Adminisztrátor want2push avatara
    Csatlakozott
    2007. 03. 10.
    Hely
    Budapest
    Hozzászólások
    5.222

    Alapbeállítás

    Idézet kanrich_ eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Szerintem teljesen jó a "flop check/raise - bet any turn line" egy ilyen erős lappal, mint amid a floppon van (két over + nut színdraw), mert ebben a lineban jelentős fold equity van, amit ki kell használni egy olyan lappal, melynek várható értéke majd 50% a floppon.

    Viszont szerény véleményem szerint a floppon nagyot hibáztál, mert a reraise nagggggggyon alacsony, pont a line lényegét veszíted el ezzel, hiszen a fold equity-t csökkented le, holott pont ez lenne a célod. Egy ilyen helyzetben bátran potot kell visszahívni, Te pedig éppenhogy visszaemeltél.
    Szóval nálam ez a hand: check/reraise pot a floppon, majd bet 3/4 pot any turn.
    Ezekkel egyetértek, tehát a check/raise + turn bet egy teljesen elfogadható line alkalmanként. Ez a szín húzó lapok agresszívebb megjátszásának egyik módja. Persze ezt a bet flop line-nal kell variálni. Néha így, néha úgy. De, ha check/raise, akkor azért egy kicsit nagyobb legyen annak mértéke.

    Ahogy ment a parti, a flop min. visszaemelését csak megadom. Ez vagy set, esetleg overpár típusú lap nagyon sokszor, de mivel kicsit emelt vissza jó az odds. Részben előbbi miatt a turn-ön is talán csak check/call, függően az emelés mértékétől. Sztem ezen a turn-ön a JJ, QQ, KK típusú lapokat sokszor el is passzolja.

  7. #7
    Őstag
    Csatlakozott
    2007. 07. 03.
    Hely
    Fótliget
    Hozzászólások
    1.461

    Alapbeállítás

    Ha pedig a lejátszás úgy alakult ahogy, akkor nehéz az eset. Jelenleg 39+31-es potért kell megaddni 31-et, ha jól számolom, ami majdnem pont a flush melleti esély. Két dolog szól a megadás mellett: Van egy halovány esélye a totál bluffnek és nem akarod nagyon rászoktatni hogy ne tisztelje a donkbetjeid .

  8. #8
    Őstag
    Csatlakozott
    2008. 06. 01.
    Hely
    Budapest
    Hozzászólások
    1.282

    Alapbeállítás

    itt a teljes lejátszás, ellenfelünk kitett magáért én meg megszívtam, köszönöm megintcsak az értékes postjaitokat!

    Game # 939405984 - Texas Hold'em No Limit EUR 0.25/0.50 - Table "Grums"

    Players(max 6):
    GL_U_2 (EUR 54.28 in seat 1)
    darklol66 (EUR 53.53 in seat 2)
    -Forsberg- (EUR 44.50 in seat 3)
    BELIER95 (EUR 44.27 in seat 4)
    thompa2 (EUR 54.75 in seat 5)
    -Siponen- (EUR 0.00 in seat 6)

    Dealer: thompa2
    Small Blind: GL_U_2 (0.25)
    Big Blind: darklol66 (0.50)

    darklol66 was dealt: Ah - Th

    -Forsberg- Fold
    BELIER95 Fold
    thompa2 Raise (1.30)
    GL_U_2 Fold
    darklol66 Call (0.80)

    Flop 2s - 5h - 6h

    darklol66 Check
    thompa2 Bet (2.20)
    darklol66 Raise (6.00)
    thompa2 Raise (7.60)
    darklol66 Call (3.80)

    Turn 2s - 5h - 6h - Ad

    darklol66 Bet (12.00)
    thompa2 All-In (43.65)
    darklol66 All-In (30.43)
    thompa2 Payback (1.22)

    River 2s - 5h - 6h - Ad - Qc

    darklol66 shows: Ah - Th (a pair of aces)
    thompa2 shows: Ac - As (three of a kind, aces)

    thompa2 wins: EUR 105.31 (with three of a kind, aces)
    Rake: EUR 2.00

    Game ended 2008-10-16 22:12:06 GMT+01:00

  9. #9
    PA addict bravesoul avatara
    Csatlakozott
    2007. 12. 13.
    Hely
    J.
    Hozzászólások
    2.496

    Alapbeállítás

    Idézet titcar eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    flop sztem vagy csekkcall vagy bet. csekkréjzelni sztem nem jó húzólappal oop. ha turnon nem jön le a flössöd (mint ahogy nem is jött le) mit csinálsz?

    úgy nézem kb. 100as pot lesz ha adod a maradék 30at, elgondolkodnék a callon, 12 outod elég jó eséllyel van.
    szerk: hm elnéztem flopon még ő si visszaemelt, akkor tényleg csak a flössben bízhatsz. így viszont turn csekk. így emg a jelenlegi helyzetben inkább fold.
    szerintem húzolappal nem sok jobb játék van oop mint a ck\raise

    ck\call vagy mi ? donkbet ?

    ck\call teljesen elárulja a handünket, ck\raisel pedig fe. és value is maximalizálva. ezzel egy sima c-betből is szedsz ki valuet. a ck\call-al meg ugyanaz a helyzet, mit csinálsz turnun? ck. again és fold mert kiemelnek a potból?

    szerintem itt ez a line nagyon jó, bár a flop minr. után lehet jobb lenne még flopon bepakolni?
    It's just a ride.

  10. #10
    Akadémia bölcse titcar avatara
    Csatlakozott
    2008. 03. 05.
    Hely
    a monitor előtt
    Hozzászólások
    7.774

    Alapbeállítás

    Idézet bravesoul eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    szerintem húzolappal nem sok jobb játék van oop mint a ck\raise

    ck\call vagy mi ? donkbet ?

    ck\call teljesen elárulja a handünket, ck\raisel pedig fe. és value is maximalizálva. ezzel egy sima c-betből is szedsz ki valuet. a ck\call-al meg ugyanaz a helyzet, mit csinálsz turnun? ck. again és fold mert kiemelnek a potból?

    szerintem itt ez a line nagyon jó, bár a flop minr. után lehet jobb lenne még flopon bepakolni?
    nézd meg az ezutáni postomat.

Oldal: 1 / 3 123 UtolsóUtolsó

Hozzászólás szabályai

  • Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Fájlokat nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •