Oldal: 1 / 2 12 UtolsóUtolsó
Eredmény: 1 - 10 (18) összesen
  1. #1
    Fáradhatatlan grinder psycho avatara
    Csatlakozott
    2007. 12. 11.
    Hely
    Mournhold, City of Light, City of Magic
    Hozzászólások
    710

    Szuper Érdekes parti - 2008. 10. 30.

    Nem feltétlenül értek egyet a megoldással. szerintem UTG pozíciónk épp megfelel arra, hogy Dáma párunkal szokatlanul belimpeljünk, mivel a shortstack játékosok úgyis push/fold stratégiát alkamaznak, ha nem akarják, hogy a vakok megegyék őket. Ilyen szituációkban mindenki feszesen játszik, szerintem senki nem fog trükközni Ax, Kx tipusú lapokkal.

    Mivel pozíciónk épp arra felel meg, hogy előlről belimpelve megvárjuk,hogy a többi játékos mit cselekszik, esetleges shortstack allin után ha mindenki dobott örömest megadom, és ha vesztünk is még mindig van B terv, hogy shortstackként, mi csorogjunk be a továbbjutók közé. Elsődleges cél tehát a shortstack játékos kiejtéése, igy én a limp/call -ra szavazok.

    Ha valaki nagyobb stackű játékos beszáll, természetesen egyetértek a flop utáni folddal, bár szerintem ilyenkor a játékosok nagyrésze riverig elcheckelné a lapokat.

    Valaki egyetért velem?
    Utoljára módosítva: psycho által: 2008. 10. 30. 09:34

    "Csalni nem könnyű, de rendkívül gazdaságos." (ivan41)
    -- THE PASSION THAT UNITES US ALL!!--

  2. #2
    Adminisztrátor Admin avatara
    Csatlakozott
    2007. 03. 21.
    Hely
    World Wide Web
    Hozzászólások
    23.306

    Alapbeállítás

    Ez egy jó kis parti lesz arra, hogy átbeszéljük, úgy gondoljuk, hogy igencsak megoszlanak majd a szavazatok is
    Természetesen - szokás szerint - a partival kapcsolatos kritikákat ezúton is szívesen fogadjuk.

  3. #3
    PA addict fejes1988 avatara
    Csatlakozott
    2008. 03. 06.
    Hely
    Somewhere over the rainbow
    Hozzászólások
    3.696

    Alapbeállítás

    Idézet psycho eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Nem feltétlenül értek egyet a megoldással. szerintem UTG pozíciónk épp megfelel arra, hogy Dáma párunkal szokatlanul belimpeljünk, mivel a shortstack játékosok úgyis push/fold stratégiát alkamaznak, ha nem akarják, hogy a vakok megegyék őket. Ilyen szituációkban mindenki feszesen játszik, szerintem senki nem fog trükközni Ax, Kx tipusú lapokkal.

    Mivel pozíciónk épp arra felel meg, hogy előlről belimpelve megvárjuk,hogy a többi játékos mit cselekszik, esetleges shortstack allin után ha mindenki dobott örömest megadom, és ha vesztünk is még mindig van B terv, hogy shortstackként, mi csorogjunk be a továbbjutók közé. Elsődleges cél tehát a shortstack játékos kiejtéése.

    Ha valaki nagyobb stackű játékos beszáll, természetesen egyetértek a flop utáni folddal, bár szerintem ilyenkor a játékosok nagyrésze riverig elcheckelné a lapokat.

    Valaki egyetért velem?
    én limp/call-t nyomtam...szóval igen
    " Üdv Barcelonából! Remélem Laci papa összecsomagolja a három nagyágyút! "

  4. #4
    PA addict buktar avatara
    Csatlakozott
    2007. 04. 08.
    Hely
    Torino
    Hozzászólások
    3.540

    Alapbeállítás

    UTG+1 a pozíció. Nálam ez akkor is raise!
    "Ma jó napom van, érzem az ilyet!"

  5. #5
    PA addict fejes1988 avatara
    Csatlakozott
    2008. 03. 06.
    Hely
    Somewhere over the rainbow
    Hozzászólások
    3.696

    Alapbeállítás

    Idézet buktar eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    UTG+1 a pozíció. Nálam ez akkor is raise!
    tulajdonképpen majdnem mind1, hogy limp/call, vagy raise, mert ha emelsz, és az ss rádtolja, a pénzed úgyis bekerül...
    a limp/call kicsit elővigyázatos, de egy ilyen helyzetben, ahol 3an "rövidek" és már csak 2-nek kell kizúgni, meglehet jobb játék szerintem..
    " Üdv Barcelonából! Remélem Laci papa összecsomagolja a három nagyágyút! "

  6. #6
    Moderátor ceewyl avatara
    Csatlakozott
    2008. 05. 26.
    Hely
    Szeged
    Hozzászólások
    3.835

    Alapbeállítás

    Én is limp/callt nyomtam.

    Abban az esetben, ha egy SS rámtolja, vígan adom, ha viszont egy deep stack kezd el csatázni, akkor dobok.

    Ha minden normál stackes ember így beszarizik, akkor mikor esnek a Short stackek?

  7. #7
    Handelemző andree avatara
    Csatlakozott
    2008. 03. 29.
    Hely
    Apátfalava
    Hozzászólások
    1.769

    Alapbeállítás

    Én raise-t nyomtam hirtelen. Tényleg kevésbé elővigyázatos, mint a limp/call, de szerintem bőven jó. A nagy stackek úgy is dobnak mindent KK alatt, az SS-t meg vígan adom így is-úgy is. Viszont ha limpelek, lehet jön még 4 ember és pont leesik valami olyan, ami megöl. A raise előnye még, hogy lehet nyerünk vele zsetont minden harc nélkül. Bár nem mindegy itt szerintem, hogy hány M van a játékosoknál. A fold nálam esélytelen, nekem soha nem jött be ez a kivárós taktika sehol. Nem (pontosabban nagyon)bízok az SS-ek szerencséjében.

  8. #8
    PSOP II. bajnok
    Csatlakozott
    2007. 04. 01.
    Hely
    xxz
    Hozzászólások
    742

    Alapbeállítás

    Itt nagyon fontos a feladvány pontos megfogalmazása! Azzal, hogy a zsetonom kicsivel átlag feletti, 4-5. helyen állhatok. Az sem mindegy, hogy a SS-ek milyen "messze" vannak tőlem. Ha igen reális esély rá, hogy becsorgok, amíg a többiek lemészárolják egymást, akkor egyértelmű fold.

    Ha nem biztos, hogy bejutok a kivárással, akkor én itt standard játékot játszanék, azaz emelnék.

    Nagyjából az előzőekben írtak szerint játszanám a KK-t és az AA-t is.

    Én estem ki satelitről kb. hasonló helyzetben, hogy egy preflop monster pocketot megjátszottam és lemákoltak olyan szituációban, hogy a kivárás valószínűleg elég lett volna.
    "Nehéz megélni a mai világban, kizsigerel minket a Világbank!"

  9. #9
    Őstag Bajkevero avatara
    Csatlakozott
    2007. 04. 19.
    Hely
    Egy tavacska
    Hozzászólások
    1.050

    Alapbeállítás

    A zseton allasrol tenyleg eleg keveset tudunk. Annyit, hogy 3-an vannak a kieses szelen (gondolom 2500-5000 zsetont erthetunk rajta). Nekunk kicsit atlag feletti van, ami nem mindegy, hogy 15000 vagy 25000. Plusz az sem mindegy, hogy van 1 valaki nagyon sok zsetonnal (es folyton aggresszorkodik), a tobbiek atlag vagy alatti zsetonnal, nekunk meg az atlag feletti zsetonunk a 2. helyet jelenti.

    Tobbszor elofordult mar velem is, hogy atlag feletti zsetonnal mondjuk 4500-val 200/400 vakoknal (2 SS is 1000 alatti zsetonnal). En meg elovatoskodtam, es nehany korrel azon veszem eszre magam, hogy a SS all-in hadjarataval mar felettem van, es pont egalban az egesz banda.
    Na itt vagy panic, es gyors kieses, vagy marad a tutyimutyi, es elfogyok..

  10. #10
    Fáradhatatlan grinder High_TT avatara
    Csatlakozott
    2008. 06. 07.
    Hozzászólások
    572

    Alapbeállítás

    Hát igen limp vagy raise, fold Szerintem semmiféleképp.
    Én valószínűleg minraise nyomnék.
    "Mindig bízni kell a read-edben, és meg kell lépned azt."

Oldal: 1 / 2 12 UtolsóUtolsó

Hozzászólás szabályai

  • Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Fájlokat nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •