Oldal: 1 / 2 12 UtolsóUtolsó
Eredmény: 1 - 10 (11) összesen
  1. #1
    Team Hero Neomorf avatara
    Csatlakozott
    2007. 10. 22.
    Hely
    Carpal Tunnel
    Hozzászólások
    1.140

    Alapbeállítás NL100FR AK river?

    Hand #1689011299000867: Chelsea 11299
    Seat 1: mike*** (116,85 in chips)
    Seat 2: Good*** (143,50 in chips)
    Seat 3: Cobr*** (100,40 in chips)
    Seat 4: pensacola (102,80 in chips)
    Seat 5: kobe*** (92,15 in chips)
    Seat 6: Love*** (110,45 in chips)
    Seat 7: Atre*** (26,60 in chips)
    Seat 8: Avro*** (275,10 in chips)
    Seat 10: Koko*** (174,85 in chips)
    Atre***: posts small blind $0,50
    Avro***: posts big blind $1
    Dealt to pensacola [ Ac Ks ]
    Koko***: calls
    mike***: folds
    Good***: calls
    Cobr***: folds
    pensacola: raises to $5,50
    kobe***: folds
    Love***: folds
    Atre***: folds
    Avro***: folds
    Koko***: calls
    Good***: folds
    @@@ F_L_O_P @@@ [ 2h 9c Qc ]
    Koko***: checks
    pensacola: bets $9
    Koko***: calls
    # # # TURN # # # [ Qh ]
    Koko***: checks
    pensacola: checks
    &&& RIVER &&& [ Kd ]
    Koko***: bets $31,50
    pensacola: ???

    turnön érdemes ilyenkor hívni? vagy tök felesleges? riveren ez value-, vagy blöffbet? ezért utálom a potbet gombot, mert az összes fogalmatlan ezt nyomkodja...

  2. #2
    Team Hero R1per2 avatara
    Csatlakozott
    2008. 04. 29.
    Hely
    Bp
    Hozzászólások
    3.355

    Alapbeállítás

    Szerintem turnön tovább kellett volna nyitnod. Kevésbé valószínű, hogy lenne nála Q, mivel megérkezett a második. Pozíción kívül van, ha tolod a 2nd barrellt, el kell dobnia nagyon sok lapot. Ha mégis megadja és turnön passzol, nézhetsz showdownt a top pároddal. De ha belenyit riveren, több mint valószínű, hogy slowplayelte a Q-t, vagy JT-el jött, kiegészült és valuebetel. Pozícióban vagy, szerintem ezt így kéne megjátszani. Hasonló szituáció, mint a KK-s hand, amit én is beraktam, csak ott pozíción kívül is vagyok.
    "-AZ A HÜLYE JÁTÉKOD, EMELGETSZ ITT MINT EGY ŐRÜLT, NEM KELL RIPERT JÁTSZANI."

  3. #3
    Akadémia bölcse titcar avatara
    Csatlakozott
    2008. 03. 05.
    Hely
    a monitor előtt
    Hozzászólások
    7.774

    Alapbeállítás

    lehet kezdek átállni gondolkodásilag az sh-ra, de ez sztem egyértelmú bet turn. a helyzet a flop óta semmit sem változott. csekk turn, river tökmindegy mi, belenyit egy fél potot, mit csinálsz?
    ha turnon adja, akkor csekk/fold any river, ha nem akkor meg jó

  4. #4
    Őstag peterpanic avatara
    Csatlakozott
    2007. 12. 11.
    Hely
    Budapest
    Hozzászólások
    1.662

    Alapbeállítás

    áhh nemtudom, én ezeket a boardokat nem szoktam 2nd barrelezni, ha lejön a top/second duplikálódás: az oké, hogy nála nincsen Q, viszont nálad is ugyanannyira valószínűtlen, ezért sokkal nagyobb az esélye, hogy becalloznak második párral, ugyanez a gondolatmenet működik fordítva is, sokkal jobban calloznék itt second párral a villain helyében.
    szóval turnon én ezt a partit feladnám.
    amikor riveren beledonkbetpotol, szinte csak két dolog lehet nála: nuts vagy blöff. showdown értékű lappal csak nagyon ritkán megy ilyen játék (ami amúgy abszolút nem hülyeség, bizonyos ellenfelekkel szemben), a K pedig nemnagyon találhatja el (mert ugye kint van már 2, meg amúgyis milyen lappal).
    gondolom ilyen 30% call - 70% fold kb. jó arány.
    Utoljára módosítva: peterpanic által: 2008. 11. 20. 12:39
    a félreértett szupermarketkalóz.

  5. #5
    Őstag ThxLittleFish avatara
    Csatlakozott
    2008. 05. 12.
    Hely
    Honolulu
    Hozzászólások
    1.240

    Alapbeállítás

    Idézet peterpanic eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    áhh nemtudom, én ezeket a boardokat nem szoktam 2nd barrelezni, ha lejön a top/second duplikálódás: az oké, hogy nála nincsen Q, viszont nálad is ugyanannyira valószínűtlen, ezért sokkal nagyobb az esélye, hogy becalloznak második párral, ugyanez a gondolatmenet működik fordítva is, sokkal jobban calloznék itt second párral a villain helyében.
    szóval turnon én ezt a partit feladnám.
    amikor riveren beledonkbetpotol, szinte csak két dolog lehet nála: nuts vagy blöff. showdown értékű lappal csak nagyon ritkán megy ilyen játék (ami amúgy abszolút nem hülyeség, bizonyos ellenfelekkel szemben), a K nemnagyon találhatja el (mert ugye kint van már 2, meg amúgyis milyen lappal).
    és mit csinálsz riveren oop egy second párral?

    szerintem jó itt a second barrel
    ><()))°>winner, winner, chicken dinner <°((()><

  6. #6
    Őstag peterpanic avatara
    Csatlakozott
    2007. 12. 11.
    Hely
    Budapest
    Hozzászólások
    1.662

    Alapbeállítás

    Idézet ThxLittleFish eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    és mit csinálsz riveren oop egy second párral?

    szerintem jó itt a second barrel
    mivel annyira polarizálva van a turn 2nd barrel ranged nuts ill. blöffre, ezért callozom. overpárral a legtöbb ember (nem feltétlenül helyesen) elcsekkolja ilyenkor "pot kontroll" címszóval, meg egyáltalán, nem hiszem, hogy lenne itt olyan lap a Q-n kívül amit a legtöbb ember valuebetelne. azért azt a top drillet pedig csak nem hiszem már el, nagyon valószínűtlen, szóval itt legalább 70%-ban blöffölnek kb.... mint ahogy azt ti is tennétek, meglehetősen readelhetően.
    bár ez is SH gondolkodás.
    Utoljára módosítva: peterpanic által: 2008. 11. 20. 12:45
    a félreértett szupermarketkalóz.

  7. #7
    Team Hero R1per2 avatara
    Csatlakozott
    2008. 04. 29.
    Hely
    Bp
    Hozzászólások
    3.355

    Alapbeállítás

    http://www.pokerakademia.com/vBullet...html#post67923
    Egy ilyen szituációban is be kell callolni szerinted? Most rohadtul idegesít ez
    "-AZ A HÜLYE JÁTÉKOD, EMELGETSZ ITT MINT EGY ŐRÜLT, NEM KELL RIPERT JÁTSZANI."

  8. #8
    Őstag peterpanic avatara
    Csatlakozott
    2007. 12. 11.
    Hely
    Budapest
    Hozzászólások
    1.662

    Alapbeállítás

    Idézet R1per2 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    http://www.pokerakademia.com/vBullet...html#post67923
    Egy ilyen szituációban is be kell callolni szerinted? Most rohadtul idegesít ez

    nem hiszem. valszeg ezt már SH-n is eldobom, amikor valaki callolja a second barrelem, és utána turnon donkol, akkor mindig jobb a top páromnál (ami nálad overpár, de fullring, ugyhogy még szűkebb a villain range is).
    Utoljára módosítva: peterpanic által: 2008. 11. 20. 18:11
    a félreértett szupermarketkalóz.

  9. #9
    Adminisztrátor kanrich_ avatara
    Csatlakozott
    2007. 03. 11.
    Hely
    Just moving to Valuetown
    Hozzászólások
    4.084

    Alapbeállítás

    Idézet peterpanic eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    áhh nemtudom, én ezeket a boardokat nem szoktam 2nd barrelezni, ha lejön a top/second duplikálódás: az oké, hogy nála nincsen Q, viszont nálad is ugyanannyira valószínűtlen, ezért sokkal nagyobb az esélye, hogy becalloznak második párral, ugyanez a gondolatmenet működik fordítva is, sokkal jobban calloznék itt second párral a villain helyében.
    szóval turnon én ezt a partit feladnám.
    amikor riveren beledonkbetpotol, szinte csak két dolog lehet nála: nuts vagy blöff. showdown értékű lappal csak nagyon ritkán megy ilyen játék (ami amúgy abszolút nem hülyeség, bizonyos ellenfelekkel szemben), a K pedig nemnagyon találhatja el (mert ugye kint van már 2, meg amúgyis milyen lappal).
    gondolom ilyen 30% call - 70% fold kb. jó arány.
    +1

    Amikor duplikálódik a turnre a top lap, akkor nagyon szívesen továbbfloatolnak ott is, ergó ezzel csökken a FE. Szívesebben emelek tovább például akkor, ha egy TT van nálam, és turnre A vagy K jön le, de ilyen boardokon nem.

    A second barrel ellen szól az is, hogy a nálunk lévő miatt kevesebb az esélye annak, hogy ellenfelünk színre húz, és inkább kész lapja van, függetlenül attól, hogy persze a TJ még ott lehet nála.
    -You raised tens on a lousy three-flush?
    -That's what it's all about, isn't it? Making the wrong move at a right time.
    (The Cincinnati Kid)

  10. #10
    Team Hero R1per2 avatara
    Csatlakozott
    2008. 04. 29.
    Hely
    Bp
    Hozzászólások
    3.355

    Alapbeállítás

    Most teljesen elbizonytalanodtam.
    Kanrich floatról beszélsz, de az ellenfél pozíción kívül van. Simán lecallolhatom a river donkját overpárral akár ha úgy ismerem, hiába blöfföl, és ha nálam van a Q? Mennyi pénzt kockáztat érte? Több, mint a fél beülőjét!

    Te azt mondod, hogy inkább blöfföltessük meg az ellenfelet. Ha nem érkezik a riverre K, fel is adtuk a partit. Ha megérkezik, talán fogunk egy blöfföt, de ritkán érkezik meg.
    Te képes lennél TT-el, vagy busted draw-al beledonkolni turnön két barrel call után egy 2h 9c Qc Q K boardon?
    A preflop játék is fura, milyen Q lappal szoktak limpcallolni? Koraiból azért a 99+ is valószínű emelő lap, alacsonyabb pocketeket meg 2 barrelre illik eldobni.

    Szóval én azért tolnék még egy nyitást, mert így még esélyem van elvinni a potot, illetve könnyű döntés előtt állok riveren. Én elhiszem az ellenfélnek, hogy ha egy ilyen line után nem hajlandó dobni és elkezd visszaagrózni, akkor erősebb nálam, még a river feljavulás után is, és könnyű szívvel dobok.

    Lehet azért gondolkodom így, mert én csak 70-75%-ban cbetelek, akkor viszont tolom tovább két utcán is. Ha tudom előre, hogy megadás után egy ilyen turnön feladom, akkor inkább már flopon feladom.
    Utoljára módosítva: R1per2 által: 2008. 11. 20. 15:41
    "-AZ A HÜLYE JÁTÉKOD, EMELGETSZ ITT MINT EGY ŐRÜLT, NEM KELL RIPERT JÁTSZANI."

Oldal: 1 / 2 12 UtolsóUtolsó

Hozzászólás szabályai

  • Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Fájlokat nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •