Oldal: 1 / 2 12 UtolsóUtolsó
Eredmény: 1 - 10 (17) összesen

Téma: Sng kérdés.

  1. #1
    Őstag dodi89 avatara
    Csatlakozott
    2007. 12. 02.
    Hely
    Budapest
    Hozzászólások
    1.283

    Alapbeállítás Sng kérdés.

    Nos, úgy döntöttem nem unatkozom szilenciumon (igen, most bementem) úgyhogy gondolkoztam.

    Tételezzük fel, hogy már csak 4en vagyunk versenyben a következő zsetonállással:

    SB:10000
    BB:600
    Mi:700
    Dealer:2200

    Vakok: 200/400, lapjaink: AA

    Mi a helyes döntés ebben a szituációban?

    A problémámat nyílván érti mindenki, aki kicsit is otthon érzi magát ebben a műfajban. Ha all in megyünk, akkor mind a dealer mind az SB hihetetlen kedvező pot oddsot kap ellenünk, utóbbinak pedig szinte semmit nem jelent, ha véletlenül elbukja a leosztást. Ha pedig a Dealer callol, akkor az SB már szinte mindennel megadhat, és akkor 2 ellenfelünk van az ász párunkkal. Én arra jutottam, hogy bizony itt eldobnám az AA-t, mivel a BBnek a vakok bepakolása után már csak 200 zsetonja van, és valószínűleg 2 ellenféllel fog küzdeni. Nehéz kérdés, ennyi legalábbis biztos (szerintem). Érdekelne a véleményetek, aztán ha nem néztek nagyon idiótának, akkor néha kigondolok ilyen dolgokat (kizárólag sngkkel kapcsolatban).

  2. #2
    Kitiltva
    Csatlakozott
    2008. 08. 15.
    Hozzászólások
    1.271

    Alapbeállítás

    Teljesen logikus. Ilyen helyzetben szerintem várjuk meg, hogy hozzánk érjen a nagy vak, majd menjünk (kényszer)all in 3 8-cal...

  3. #3
    Fanatikus tag mrweg avatara
    Csatlakozott
    2008. 04. 12.
    Hozzászólások
    482

    Alapbeállítás

    Ne viccelj! Ez annyira nem nehéz kérdés. Ha itt eldobod az ászokat és utána a BB feldupláz akkor nagy gondban leszel. Akár 3 ellenfél ellen is betolnám, mivel nem az a cél, hogy "becsorogjál" a 3. helyre. Itt a dealer-nek a legszűkebb a calling range-e, mivel nem akar a nagy stack ellen harcba szállni. Ő vesztheti a legtöbbet. Ha az SB és a BB a lapok 100%-ával calloz még akkor is be kell tolni.
    Utoljára módosítva: mrweg által: 2008. 11. 25. 18:22

  4. #4
    Őstag dodi89 avatara
    Csatlakozott
    2007. 12. 02.
    Hely
    Budapest
    Hozzászólások
    1.283

    Alapbeállítás

    "mivel nem az a cél, hogy "becsorogjál" a 3. helyre."

    Ezzel nem biztos, hogy egyet értenék. Mintha Bélabá sng videójában hallottam volna, hogy az sng-k teljesen eltérnek az MTT-ktől, mivel a 0 és a 20% között meglehetősen nagy különbség van.

    Lesz olyan ember aki nem néz idiótának?

  5. #5
    Moderátor ceewyl avatara
    Csatlakozott
    2008. 05. 26.
    Hely
    Szeged
    Hozzászólások
    3.835

    Alapbeállítás

    Nem tudom milyen limiten játszol, de magasabb limiten ez instaallin.

    Egyrészt a dealer nem fog callozni, mivel magas vakoknál ő kerül kellemetlen helyzetbe, ha bukja a kört, marad 1500-as stackje, ami ilyen vakoknál nagyon kevés. Ő vagy pusholni fog vagy dobni, ha értelmes ellenfél.
    (ő sem multyway potot akar úgy, hogy gyak. postflop játékra alig marad zsetonja).

    Ezután jön az SB, aki lehet, hogy lecalloz, akkor viszont BB nagy valószínűséggel dobni fog, így ez neked bőven +EV szitu. (1800-as stacked lehet utána).

    Ha viszont SB is dob, akkor BB-nek any 2 carddal callozni kell, ami szintén +EV neked.

  6. #6
    Őstag dodi89 avatara
    Csatlakozott
    2007. 12. 02.
    Hely
    Budapest
    Hozzászólások
    1.283

    Alapbeállítás

    +EV és +$EV közt különbség van, csak ki kéne számolni, hogy mennyi

    amúgy nem játszok magas téten 20+2es sngket tolok
    Utoljára módosítva: dodi89 által: 2008. 11. 25. 18:58

  7. #7
    Fáradhatatlan grinder Overcome85 avatara
    Csatlakozott
    2008. 06. 25.
    Hely
    Miskolc
    Hozzászólások
    671

    Alapbeállítás

    Idézet dodi89 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    +EV és +$EV közt különbség van, csak ki kéne számolni, hogy mennyi
    Ebben nagyon igazad van viszont lehetetlen eldobni ebben az esetben az AA-t!Az a probléma ,h ha most arra vársz ,h a másik kis stack kiessen könnyen csapdába eshetsz mivel semmi sem garantálja ,h ki fog esni!Nagyon sok ilyet láttam már!Nyilván vissza kell venni a range-ekből ha van ultra short stack az asztalnál de ennyire nem!Az AA tökéletes ,h most megerősödj annyira ,h megvárd míg kiesik a short!

  8. #8
    Őstag dodi89 avatara
    Csatlakozott
    2007. 12. 02.
    Hely
    Budapest
    Hozzászólások
    1.283

    Alapbeállítás

    Idézet Overcome85 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Ebben nagyon igazad van viszont lehetetlen eldobni ebben az esetben az AA-t!Az a probléma ,h ha most arra vársz ,h a másik kis stack kiessen könnyen csapdába eshetsz mivel semmi sem garantálja ,h ki fog esni!Nagyon sok ilyet láttam már!Nyilván vissza kell venni a range-ekből ha van ultra short stack az asztalnál de ennyire nem!Az AA tökéletes ,h most megerősödj annyira ,h megvárd míg kiesik a short!
    Na végre és KKval valamint QQ-val mi a helyzet ebben az esetben? Szóval milyen lapokkal tolnád be itt?

  9. #9
    Fanatikus tag Takii avatara
    Csatlakozott
    2008. 05. 17.
    Hely
    PokerStars
    Hozzászólások
    389

    Alapbeállítás

    Idézet dodi89 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Na végre és KKval valamint QQ-val mi a helyzet ebben az esetben? Szóval milyen lapokkal tolnád be itt?
    Én itt minden párral +A10, AJ, AQ, AK lapokkal simán betolnám. (na jó, + K10, KJ, KQ )
    "And the most important of preparations is to get a pee bucket by your computer obv. "

  10. #10
    Őstag dodi89 avatara
    Csatlakozott
    2007. 12. 02.
    Hely
    Budapest
    Hozzászólások
    1.283

    Alapbeállítás

    Idézet Takii eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Én itt minden párral +A10, AJ, AQ, AK lapokkal simán betolnám. (na jó, + K10, KJ, KQ )
    az tuti, hogy nem jó... túl tág range, ebben biztos vagyok

Oldal: 1 / 2 12 UtolsóUtolsó

Hozzászólás szabályai

  • Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Fájlokat nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •