Eredmény: 1 - 5 (5) összesen
  1. #1
    Akadémia bölcse Littlemage avatara
    Csatlakozott
    2007. 03. 13.
    Hely
    At the tables
    Hozzászólások
    9.104

    Alapbeállítás NL100 Floppolt top 2 par deepen

    Lucky Acen volt, kíváncsi lennék a véleményetekre. Egyrészt nagyon deepen voltunk, s ekkora összegek... hát, nem olyan régen ez még a br-om volt

    Jó volt ez így, vagy másképp kellett volna?

    6max, 6an vagyunk, ketten jatszunk

    CO 235
    D (én) 329

    co emel 4-ig, én adom, BB adja

    Flop : (11.88)

    BB ch, CO bet 8, én rr 24-ig, BB dob, CO rr 74-ig, én call.

    turn: (156.5)

    Co ch, én bet 93, Co fold.


    Ki lehetett-e volna ebből hozni még többet? Nem tudom milye lehetett, de kb. AK, KQ, AA, ilyesmi. amikor lejött a 9es, ott már eléggé para voltam, hogy le ne javuljon valami gané bd sorral a riveren.

    köszi.

  2. #2
    Őstag peterpanic avatara
    Csatlakozott
    2007. 12. 11.
    Hely
    Budapest
    Hozzászólások
    1.662

    Alapbeállítás

    hamár visszaemeltél flopon, és 3beteltek, szerintem toljátok be ott, a callal az a gond, hogy tulajdonképpen elárulod a kezed, kb. azt mondod ezzel a lineal, hogy "oké, oké, most egy kicsit lassítok, toljuk be inkább turnon".
    míg ha pl visszaminraiselsz vagy ilyesmi, akkor az tűnhet olyannak, mintha "tudom, hogy top párod van, de ezt el kell dobnod ilyen deepen".
    valószínűleg committedek vagyunk, és ez egyértelmű lesz az ellennek, bármit is csinálunk (reraise v. call), viszont a 4bettel még bentmarad a rangeünkben a blöff, míg ha callozunk, egyértelműen kizárható.
    + jöhet egykét olyan card turnre, ami megöli az akciót (bár tényleg nem sok)

    de amúgy a lényeg, hogyha top párja van, azt nem valuebetelheti ilyen erős line után turnon, sőt, c/foldolnia kell, mint ahogy azt tette is (hacsak nem javul ugye).
    amugy érdekes lenne, ha emelt volna turnon is, akkor egyértelműen csak kétpár/set vagy bluff lehet nála (néha kiegészült QT).
    Utoljára módosítva: peterpanic által: 2008. 11. 27. 05:36
    a félreértett szupermarketkalóz.

  3. #3
    Őstag
    Csatlakozott
    2007. 03. 29.
    Hely
    Budapest
    Hozzászólások
    1.272

    Alapbeállítás

    Idézet peterpanic eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    hamár visszaemeltél flopon, és 3beteltek, szerintem toljátok be ott, a callal az a gond, hogy tulajdonképpen elárulod a kezed, kb. azt mondod ezzel a lineal, hogy "oké, oké, most egy kicsit lassítok, toljuk be inkább turnon".
    +1

    Preflop inkább 3bet vagy fold, az ellenféltől függően. KJ-vel nem szeretném SB-t és BB-t is becsalni a játékba.

  4. #4
    Idegen
    Csatlakozott
    2008. 11. 02.
    Hozzászólások
    8

    Alapbeállítás

    Idézet Zoli eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    +1

    Preflop inkább 3bet vagy fold, az ellenféltől függően. KJ-vel nem szeretném SB-t és BB-t is becsalni a játékba.
    Szerintem is, és flop 4bet.

  5. #5
    Adminisztrátor kanrich_ avatara
    Csatlakozott
    2007. 03. 11.
    Hely
    Just moving to Valuetown
    Hozzászólások
    4.084

    Alapbeállítás

    Idézet Zoli eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése

    Preflop inkább 3bet vagy fold, az ellenféltől függően. KJ-vel nem szeretném SB-t és BB-t is becsalni a játékba.
    Én is pont ezt akartam írni, KJ-vel ha játszani akarok, akkor CO emelésére inkább 3 betelnék.

    Peterpanic érvelésével amúgy egyetértek és én is pont azt akartam írni, hogy itt a floppon tolni kell.
    Amennyiben egyébként AK-ja van, szerintem ilyen deepen azt is bedobta volna (és itt jön elő, hogy a flop reraise AI-t valószínűleg csak jobb lappal vagy KJ-vel adja meg), de talán nagyobb eséllyel adja, mintha a turn-ön nyitsz tovább, mert gondolhat egy agro módon megjátszott OESD-re.

    Alapvetően egyébként szerintem AK-val minkét megoldás dobáshoz vezet,hiszen ennyire deepen csak nem olyan hülye, hogy egy sima TPTK-val bepakoljon mindent, mégis talán a flop reraise jobb. Kiváncsi vagyok, hogy a többiek mit gondolnak majd erről a partiról.
    -You raised tens on a lousy three-flush?
    -That's what it's all about, isn't it? Making the wrong move at a right time.
    (The Cincinnati Kid)

Hozzászólás szabályai

  • Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Fájlokat nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •