Oldal: 1 / 5 123 ... UtolsóUtolsó
Eredmény: 1 - 10 (42) összesen
  1. #1
    PA addict
    Csatlakozott
    2008. 09. 05.
    Hely
    Bp
    Hozzászólások
    3.066

    Alapbeállítás a póker és a kaja

    tudom vicces a téma, de engem nagyon érdekel, hogy ti mit gondoltok erről.
    szóval a póker miatt egyre gyakrabban (főleg hétvégente, amikor 5-6-7 órát is játszok) egyre kevesebb idő jut a kaja megcsinálására. és mostanság már inkább rendelem a kaját. mindenki tudja, hogy egy főétel körettel durván 1200-1400 ft, a pizza kb. detto, szóval ahhoz h egy nap kaját tudj rendelni durván 3000 ftot kell számolni.

    most gondolkodtam el, hogy ebben a hónapban durván 70e ftot költöttem csak kajára. főzéssel és/vagy időráfordítással harmada-fele is lehetne.

    ti hogyan oldjátok meg ezt az aktív játékkal? meg úgy egyáltalán?

  2. #2
    Team Hero R1per2 avatara
    Csatlakozott
    2008. 04. 29.
    Hely
    Bp
    Hozzászólások
    3.355

    Alapbeállítás

    inas
    "-AZ A HÜLYE JÁTÉKOD, EMELGETSZ ITT MINT EGY ŐRÜLT, NEM KELL RIPERT JÁTSZANI."

  3. #3
    PA addict
    Csatlakozott
    2008. 09. 05.
    Hely
    Bp
    Hozzászólások
    3.066

    Alapbeállítás

    Idézet R1per2 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    inas
    jó, képzeljük úgy, hogy nincs mama/barátnő, aki főzne helyettünk

  4. #4
    Moderátor ceewyl avatara
    Csatlakozott
    2008. 05. 26.
    Hely
    Szeged
    Hozzászólások
    3.835

    Alapbeállítás

    Egy nap hány órát játszol, hogy nincs időd kaját csinálni?
    Amúgy fél kiló húst és rizst elkészíteni kb. fél óra, rántotta 5 perc...

  5. #5
    Tag
    Csatlakozott
    2007. 04. 07.
    Hely
    gnhiwgb
    Hozzászólások
    165

    Alapbeállítás

    ha a kaja elkészítésére fordított idó alatt többet keresel játékkal , mint amennyit a főzéssel spórolsz, -ev a főzés.
    ezen én is sokat gondolkodtam már, de jó ideje rendelek, mert nem éri meg főzni

  6. #6
    PA addict
    Csatlakozott
    2008. 09. 05.
    Hely
    Bp
    Hozzászólások
    3.066

    Alapbeállítás

    Idézet ceewyl eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Egy nap hány órát játszol, hogy nincs időd kaját csinálni?
    Amúgy fél kiló húst és rizst elkészíteni kb. fél óra, rántotta 5 perc...
    nappal ide-oda rohanok és csak az első kaja van itthon. este érek haza fáradtan, akkor nincs kedvem főzőcskézni. meglehetne oldani reggel is, de bennem nincs annyi tűz ebben a témában, mint riperben.

    hétvégente lehetne főzőcskézni, akkor szoktam is néhanapján, de kényelmesebb rendelni.

  7. #7
    Slacker ashnur avatara
    Csatlakozott
    2007. 04. 10.
    Hely
    Budapest
    Hozzászólások
    577

    Kacsint

    alapvetően szeretek főzni de a mostani albiban nincsennek meg erre a megfelelő körülmények(rossz edények, rossz konyha, rossz fény, rosszkedv.. ja ez az én hibám )

    Tehát reggelire a tejeskávé vajaskenyérrel ahogy az már lassan 15 éve szinte minden nap, viszont a főétel az valami rendelt kaja, esetleg ha a közelben van olcsó és elfogadhatő minőségű kifőzde. Nyilván a közelben az az aktuális munkahelyem, szóval nem a pókertől függ. Ha a pókerből élnék csak akkor egyrészt biztos nem sokáig élnék egyedül, másrészt a főzésre is inkább szakítanék időt, mert az alatt is pihen az agyam.

    Egyébként nem a reklám helye tudom,de a theopapa jó kajákat ad. Meg pl pont ebben az időben a BR pizzák 15% al olcsóbbak azokból meg kétszer is jót lehet enni ha van mikro .

    Bár néha fura dolgok történnek:

    qdb.hu: quote - #7706

    Being right too soon is socially unacceptable.
    I am free because I know that I alone am morally responsible for everything I do.
    I never learned from a man who agreed with me.
    Never insult anyone by accident.
    No statement should be believed because it is made by an authority.
    Success is like being pregnant. Everybody congratulates you, but nobody knows how many times you were ****ed.

  8. #8
    Team Hero R1per2 avatara
    Csatlakozott
    2008. 04. 29.
    Hely
    Bp
    Hozzászólások
    3.355

    Alapbeállítás

    meglehetne oldani reggel is, de bennem nincs annyi tűz ebben a témában, mint riperben
    Utóbbi hónapokban bennem sincs már... jó lenne visszatérni, de baromi nehéz...

    Az időt nem csak a főzés viszi el, hanem a vásárlás is.

    motto: a póker nagyon ellustít!!
    "-AZ A HÜLYE JÁTÉKOD, EMELGETSZ ITT MINT EGY ŐRÜLT, NEM KELL RIPERT JÁTSZANI."

  9. #9
    Handelemző andree avatara
    Csatlakozott
    2008. 03. 29.
    Hely
    Apátfalava
    Hozzászólások
    1.769

    Alapbeállítás

    Idézet R1per2 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Utóbbi hónapokban bennem sincs már... jó lenne visszatérni, de baromi nehéz...

    Az időt nem csak a főzés viszi el, hanem a vásárlás is.

    motto: a póker nagyon ellustít!!
    Pontosan. Felkelek tízkor. Összeszedem magam, így 11-kor már elindulok boltba. Megveszem a cuccokat hazasétálok 12-12:30. Elkezdek főzni. Kaja lesz 14-14:30 körül. Befalom: 15. Ez kiüt 1-2 órára, rosszabb esetben be is alszok. Ez mínusz 2 session. De inkább főzök, mintsem egy géppé váljak. Mostanában egy hétre előre kitalálom, hogy nagyjából mit fogok enni, és hétfőn bevásárolok nagyobb tételben. A hétvége a rendelős nap. Mert akkor meccset nézek, és már-már rituális hozzá egy pizza elfogyasztása. Így olcsó is meg nem is vesz el egy egész napot a kajálás.

  10. #10
    PA addict kisrapi avatara
    Csatlakozott
    2007. 05. 11.
    Hozzászólások
    3.702

    Alapbeállítás

    Idézet andree eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Pontosan. Felkelek tízkor. Összeszedem magam, így 11-kor már elindulok boltba. Megveszem a cuccokat hazasétálok 12-12:30. Elkezdek főzni. Kaja lesz 14-14:30 körül. Befalom: 15. Ez kiüt 1-2 órára, rosszabb esetben be is alszok. Ez mínusz 2 session. De inkább főzök, mintsem egy géppé váljak. Mostanában egy hétre előre kitalálom, hogy nagyjából mit fogok enni, és hétfőn bevásárolok nagyobb tételben. A hétvége a rendelős nap. Mert akkor meccset nézek, és már-már rituális hozzá egy pizza elfogyasztása. Így olcsó is meg nem is vesz el egy egész napot a kajálás.
    Szerintem célszerűbb erre a célra egy közeli kifőzdét rendszeresíteni, szvsz olcsóbban is kijön, másrészt időben sem midegy. Szegeden tudok mondani pár nagyon jót...
    Ezen kívül már több cég is foglalkozik kajakiszállíással, akár napról napra, de akár egész hétre rendelhetsz, és minden nap kiszállítják. Árban pedig olcsóbb mint a kifőzde és egyéb rendeléseknél is(850FTból kijön egy leves és egy főétel). Melóhelyemen én is ilyet eszek, nem mondom h egy kulinális élvezet, de nem is rossz...(legnagyobb talán a gastroyal, de van vagy 10ilyen cég már, lehet válogatni)
    "Ez sztem olyan mint a kocsma gép. Előbb be etett aztán meg kopaszt"

Oldal: 1 / 5 123 ... UtolsóUtolsó

Hozzászólás szabályai

  • Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Fájlokat nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •