Oldal: 1 / 2 12 UtolsóUtolsó
Eredmény: 1 - 10 (20) összesen
  1. #1
    Fáradhatatlan grinder Overcome85 avatara
    Csatlakozott
    2008. 06. 25.
    Hely
    Miskolc
    Hozzászólások
    671

    Alapbeállítás STT vs cash game

    STT vs cash game

    Sokakat érdekel ,h vajon a póker mely ágazatai a legnyereségesebbek!Ezen jómagam is sokat gondolkodtam amikor elkezdtem ezt a csodálatos játékot és megmondom őszintén még sokszor most is ezen agyalok!Először persze a legtöbbünket a cash game által nyújtott izgalom vonza az asztalokhoz és tény ,hogy a legtöbb játékos a póker ezen fajtáját műveli!Persze azért szerencsére elég sok alternatíva létezik!

    Itt most én kifejezetten a cash game-re ill az STT-kre ,azaz a single table tournament-ekre térnék ki mivel ebben a két ágazatban a legkisebb a szórás!Ezt fontosnak tartom hisz ez a "cikk" leginkább kezdőknek szól, de azért bízom benne ,hogy felkelti más , esetleg haladóbb játékosok figyelmét!
    A lényeg ,hogy a póker e két fajtájával stabil nyereséget lehet termelni,kisebb kilengésekkel azaz swing-ekkel/jó esetben/!

    Hogy melyik mellett mi szól?
    Ezt elég nehéz megfogalmazni de azért megpróbálok pár dolgot megosztani!

    A cash game-ben jobban kijön a játékosok közti tudáskülömbség!Sokkal több post flop döntést kell hozni ami természetesen a jó játékosok malmára tereli a vizet!A pre flop játék is fontos de kevésbé mint az STT-kben!A cash game-ben általában több pénz sorsáról kell döntenünk pláne ha deep játéról van szó!Ez megint igényel ez bizonyos lelki felkészültséget!Az STT-k során elbukható maximum összeg a beugrónk!

    Az STT-k nagy előnye ,h nem igényel komoly post flop játékot!Itt inkább a pre flop játék az ami sokat számít!Fontos ,hogy játékunkat hozzá tudjuk igazítani a játék dinamikájához ,hisz itt a csah game-el ellentétben folyamatosan emelkednek a vakok!Nagy előny még ,hogy több asztalon tudunk játszani a kevesebb flop utáni játék miatt és ugye nem kell megmagyaráznom ,hogy több asztal ,több profit!Ami egy kicsit nehezebb az az, amikor a vakok nagyon magasak a zsetonkészletünkhöz képest!Itt jön képbe az ICM, azaz az Independent Chip Modell!Ez a matematikai modell lényegében megmondja ,h az adott stack-méretek,pozíciók függvényében mi a helyes lépés ,azaz all in-t mondunk e vagy dobunk az adott helyzetben!

    És most jöjjenek a mocskos anyagiak!
    Nehéz összehasonlítani a két játéknemet hisz nem ismerjük a játésok képességeit és nem utolsó sorban ,hogy turbo vagy normál STT-t játszunk e!
    Ezért a következő bemutatás általánosításokon alapul!

    Először nézzük a cash game-et(PTBB/100-ban):

    1., 3 PTBB/100
    Biztos, de csekély profit, valószínűleg van egy-két hiba a játékodban…
    2., 5 to 6 PTBB/100
    Átlagos profit, jó eredmény többasztalos játékosoknak
    3., 10+ PTBB/100
    Kiváló! Nagy mintán ez egy nyertes játékost mutat

    A STT Versenyek profitját ROI-ban számolják:

    $11 - 20% ROI
    $20 - 15% ROI
    $33 - 10% ROI
    $55 - 8% ROI
    $109 - 7% ROI
    $215 - 6% ROI

    Ezek az adatok az adott limiten hosszútávon várható ROI-k!

    Most pedig nézzük a várható órabéreket:
    Itt az asztalok száma is mérvadó!A realitás talaján maradva itt 4 cg asztallal számolunk és óránként 10 SNG-val!Ez egy átlagos mennyiség!Sokan vannak akik több asztalon cash game-eznek de mégtöbben vannak akik több SNG-t játszanak óránként a turbo játék miatt!Mindkét esetben romlik az óránkénti hozam!
    Itt egy összehasonlítás:

    NL25 – 5 PTBB per 100 = $10 / óra
    NL50 – 5 PTBB per 100 = $20 / óra
    NL100 – 5 PTBB per 100 = $40 / óra
    NL200 – 5 PTBB per 100 = $80 / óra

    $11s - ROI = 20% - (11*0.20)*6 = $13.20 / óra
    $22s - ROI = 15% - (22*0.15)*6 = $19.80 / óra
    $33s - ROI = 12% - (33*0.12)*6 = $23.76 / óra
    $55s - ROI = 10% - (55*0.10)*6 = $33.00 / óra
    $109s - ROI = 8% - (109*0.08)*6 = $52.32 / óra
    $215s - ROI = 5% - (215*0.05)*6 = $64.00 / óra

    És most egy összehasonlítás a limitekhez:

    $11 Sit n Go = NL25
    $22 - $33 Sit n Go = NL50
    $55 - $109 Sit n Go = NL100
    $215 Sit n Go = NL200

    Mint azt észrevehettük nem sok külömbség van a két játéktipus között!Mindkét esetben szép profitra tehetünk szert!Ami külömbség lehet az az oldalak által nyújtott bónuszok és promóciók!Persze a játékosállomány is nagyon fontos!Egyes termekben gyengébbek mint a nagyobb oldalakon!Cash game-ben is előfordul ,h kifogunk egy egy asztalt tele sziklákkal és STT-kben is előfordul ,h egy asztal keményebbre sikerül mint reméltük!
    Sok cg játékos kaphatja fel a fejét ,hogy nekik nagyobb a rakeback-jük és valószínűleg igazuk is lesz!Ez is függ az oldaltól és az adott játékos stílusától ezért ebbe nem mennék bele mélyebben!

    Remélem sok hozzászólás fog érkezni a "cikkhez" és esetleg jó viták alakulnak ki a témával kapcsolatban!Igazából ez lenne a cél!
    Elnézést ,hogy ilyen hosszú lett de nagyon unatkoztam!

    Overcome
    Utoljára módosítva: Overcome85 által: 2008. 12. 14. 00:48

  2. #2
    Akadémia bölcse titcar avatara
    Csatlakozott
    2008. 03. 05.
    Hely
    a monitor előtt
    Hozzászólások
    7.774

    Alapbeállítás

    szerinted cg-n nem függ az eredményesség megítélése a limittől csak stt-n? !
    vagy! ezt! mégis! mi! alapján! állítottad! össze?

    mondjuk a 4cg asztal ill 10 stt/óra, azért szvsz nem teljesen ugyanaz a szint!

  3. #3
    Handelemző medgypeti avatara
    Csatlakozott
    2007. 03. 22.
    Hely
    Valuetown
    Hozzászólások
    3.055

    Alapbeállítás

    Érdekes összehasonlítás.1-2 gondolatot leírnék.
    Ezt nem értem:"Az STT-k nagy előnye ,h nem igényel komoly post flop játékot"

    Miért?Én inkább úgy fogalmaznék hogy más post flop játékot igényel mint a cg.
    A 4 asztalos cg helyett szerintem átlagban legalább lehetne 6-8-al számolni, szerintem a legtöbb regular legalább ennyin tud játszani ha SH asztalról beszélünk.Ezt azért meg kell jegyezni, mert gondolom te a SH CG-ről írsz.FR-en ugye 10-12 asztal is simán belefér amin esetlegesen kisebb PTBB/100 jön ki, mégis jobb órabért tudunk vele elérni.

    "Mint azt észrevehettük nem sok különbség van a két játéktipus között!"
    Hát azért akad

    "Cash game-ben is előfordul ,h kifogunk egy egy asztalt tele sziklákkal és STT-kben is előfordul ,h egy asztal keményebbre sikerül mint reméltük!"

    A különbség, hogy hogy egy cg asztalt ugye ott tudunk hagyni, egy sit and got viszont végig kell játszani.
    Utoljára módosítva: medgypeti által: 2008. 12. 14. 01:05
    “Just because I'm losing,doesn't mean I'm lost,doesn't mean I'll stop,doesn't mean I will cross.”

  4. #4
    Fáradhatatlan grinder Overcome85 avatara
    Csatlakozott
    2008. 06. 25.
    Hely
    Miskolc
    Hozzászólások
    671

    Alapbeállítás

    Természetesen cg-en is számít!Nem akartam ,h hátrányban érezzék magukat a cg játékosok!Magasabb limiteken is vannak akik nagyon szép PTBB/100-at tudnak hozni bár azért ez ritka!STT-n sem fog mindenki olyan ROI-t elérni magasabb limiteken mint azt fenntebb írtam!Ezek általánosítások és az érthetőséget szolgálják!
    Az asztalszám pedig méginkább kérdéses de az tény ,h az STT-k nem igényelnek akkora koncentrációt!Én is minden probléma nélkül játszom 9 asztalon egyszerre és ráadásul turbo-t!Így több mint 10 SNG-t játszom óránként mivel 1 kb 40 percig tart de van ,h még ennyi se!Pláne ha lemákolnak!
    Ja és tudom ,hogy sok felkiáltó jelet használok!!!!

  5. #5
    Handelemző medgypeti avatara
    Csatlakozott
    2007. 03. 22.
    Hely
    Valuetown
    Hozzászólások
    3.055

    Alapbeállítás

    "Magasabb limiteken is vannak akik nagyon szép PTBB/100-at tudnak hozni bár azért ez ritka!"

    Ezt hogy érted?
    “Just because I'm losing,doesn't mean I'm lost,doesn't mean I'll stop,doesn't mean I will cross.”

  6. #6
    Fáradhatatlan grinder Overcome85 avatara
    Csatlakozott
    2008. 06. 25.
    Hely
    Miskolc
    Hozzászólások
    671

    Alapbeállítás

    @medgypeti

    Tény ,h nem igényel komoly post flop játékot!Én sokszor úgy nyerek SNG-t ,h egy turnt se látok!Mármint zsetonnal előttem!
    Igen SH játékkal számoltam!Azt leírtam ,h az asztalszámokkal lehet variálni és vitatkozni de elég nehéz lenne dűlőrte jutni!Ismerek olyan SNG játékosokat akik 24 SNG-t játszanak egyszerre $55+ -os limiten!Persze ezek kivételek!De a legtöbb SNG grinder 12+ asztalon játszik és ha turbo SNG-ról van szó akkor ez jóval több mint 10 SNG/óra!
    De ne az asztalszámokon vitatkozzunk!Ez nagyon emberfüggő!
    Én csak becsléseket írtam!

    Az utolsó pontban teljesen igazad van!

  7. #7
    Handelemző medgypeti avatara
    Csatlakozott
    2007. 03. 22.
    Hely
    Valuetown
    Hozzászólások
    3.055

    Alapbeállítás

    Én egyébként nem játszom sit and gokat nem akarok okoskodni.
    “Just because I'm losing,doesn't mean I'm lost,doesn't mean I'll stop,doesn't mean I will cross.”

  8. #8
    Fáradhatatlan grinder Overcome85 avatara
    Csatlakozott
    2008. 06. 25.
    Hely
    Miskolc
    Hozzászólások
    671

    Alapbeállítás

    Idézet medgypeti eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    "Magasabb limiteken is vannak akik nagyon szép PTBB/100-at tudnak hozni bár azért ez ritka!"

    Ezt hogy érted?
    Azért valjuk be őszintén ,h elég jó eredmény NL200-on az 5PTBB/100!Én pl maximálisan megelégednék ennek a felével is bár én ritkábban cash game-ezem!Magasabb limiteken pedig az sem baj ha ez kevesebb!
    Nyílván ahogy emelkedik a tét úgy erősödik a mezőny és a játék!Ennek pedig velejárója ,h nem tologatják át a beülőjüket az emberek TPTK-kal ami pedig kevesebb PTBB/100-at eredményez de ez még mindíg nem baj hisz a tét nagysága kárpótol!

  9. #9
    Kitiltva
    Csatlakozott
    2008. 08. 15.
    Hozzászólások
    1.271

    Alapbeállítás

    Kajakra nehéz lenne egyszer pontot rakni a kijelentő mondat végére???!!! Az életben is ilyen agresszív vagy???!!!

  10. #10
    Moderátor ceewyl avatara
    Csatlakozott
    2008. 05. 26.
    Hely
    Szeged
    Hozzászólások
    3.835

    Alapbeállítás

    Idézet matusow88 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Kajakra nehéz lenne egyszer pontot rakni a kijelentő mondat végére???!!! Az életben is ilyen agresszív vagy???!!!
    Nekem pl. éppen a "pont billentyű" repült ki a billentyűzetemből, amikor az asztalnak csaptam. Lehet, hogy neki is...

Oldal: 1 / 2 12 UtolsóUtolsó

Hozzászólás szabályai

  • Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Fájlokat nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •