Oldal: 1 / 2 12 UtolsóUtolsó
Eredmény: 1 - 10 (20) összesen
  1. #1
    PA addict
    Csatlakozott
    2008. 01. 29.
    Hozzászólások
    2.336

    Alapbeállítás Meddig erőltessük a magas párt?

    Tegyük fel se szín, se sorveszély, AA-van a kezemben, emelek flopon, tartja, emelek riveren, rámemel.

    Kérdésem lényege: Meddig szabad erőltetni az overpárt? Oké hogy ellenfélfüggő, egy agresszor visszaemelését nem lehet annyira komolyan venni, de mondjuk egy átlagos szürke ló ellen ti végigviszitek az overpárt, ha se szín, se sorveszély, és belekezd az akciózásba?

    ha pedig nem, akkor mi az a tűzoltó algoritmus, ami ilyenkor követendő?

    Preflop emelek 4 BB.
    Vak:1BB
    Kisvak:0.5BB
    Tartóember 4 BB

    Pot: 9.5 BB
    Flopon emelek 7 BB-t.
    Tartóember tartja.

    Pot: 23.5 BB
    turnon emelek 12 BB-t.

    Tartóember tartja, illetve rámemel.

    23 BB-t szántam idáig az overpárra, szerintem ez a minimum, hacsak nem számítom a töketlenkedős játékot, mikor turnon nem merek emelni.


    Kérdés, hogy 23BB-nél érdemes-e tovább erőltetni.

    Tudom, tudom, ellenfél és szitufüggő, de most ez egy teljesen kommersz "erőltetem a páromat és tartják" helyzet. :P
    "A szerencse a mi oldalunkon, ám ha ez az ingatag szajha bizonyítja igaztalanságát, akkor istenekként harcoljunk úgy az ellennel, hogy a véres és gyászos győzelem íze, mint hamu öntse el ajkaikat." Knight of Badassdom

  2. #2
    PA addict
    Csatlakozott
    2008. 01. 29.
    Hozzászólások
    2.336

    Alapbeállítás

    "emelek flopon, tartja, emelek riveren, rámemel"

    Turn-t és rivert konstans keverem.
    "A szerencse a mi oldalunkon, ám ha ez az ingatag szajha bizonyítja igaztalanságát, akkor istenekként harcoljunk úgy az ellennel, hogy a véres és gyászos győzelem íze, mint hamu öntse el ajkaikat." Knight of Badassdom

  3. #3
    Őstag peterpanic avatara
    Csatlakozott
    2007. 12. 11.
    Hely
    Budapest
    Hozzászólások
    1.662

    Alapbeállítás

    TP vagy overpár bet/fold 2-3 utcán keresztűl smallstakesen. (ellenfél ill. board függő, ha lejön riverre minden sor/flush akkor mehet a check behind v. c/f, vagy ha túl nit ahhoz, hogy sima TP-vel becalloljon 3 utcát)
    ha feltétlenül visszaemelést akarsz callozni, azt inkább flopon tedd, ott sokkal többet blöffölnek.
    a lényeg, hogy csak nagyon-nagyon indokolt esetben callozunk reraiset, turnon/riveren konkrétan soha (illetve csak hatalmas maniac ellen)
    ja és 3/4 pot alatt sem nagyon emelünk szerintem (NL50 alatt ha valuebetelsz - betpot), csak szintén indokolt esetben (vékony valuebet a riveren pl. félpot körül).
    +1: top párt overpárt soha nem potkontrollozunk, ha lejött a flush vagy a duplikálódás vagy akármi akkoris bet/fold. (kivéve ha lejött az egylapos sor v. flush)

    ha ezeken elgondolkozol és/vagy betartod, egy ideig nem lesz gondod a top párok megjátszásával.
    Utoljára módosítva: peterpanic által: 2008. 12. 17. 01:18
    a félreértett szupermarketkalóz.

  4. #4
    Őstag
    Csatlakozott
    2008. 06. 01.
    Hely
    Budapest
    Hozzászólások
    1.282

    Alapbeállítás

    hm peterpanic szerintem 95%ban jó megfogalmazta a dolgokat

    az én kiegészítésem az lenne hogy:

    1. top párt érdemes azért pot controlozni kicker problémák esetén de overpárt nem

    2. reraist én sose callolnék overpárral floppon , 4 bet/fold nálam

    oop ugyebár egyértelmű hogy turnon gondba leszünk , pozicióban se sokkal jobb a helyzet ha ránkbetelnek turnon

    én overpárral törekszem floppon döntésre vinni a helyzetet

  5. #5
    Őstag peterpanic avatara
    Csatlakozott
    2007. 12. 11.
    Hely
    Budapest
    Hozzászólások
    1.662

    Alapbeállítás

    Idézet darklol eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    hm peterpanic szerintem 95%ban jó megfogalmazta a dolgokat

    az én kiegészítésem az lenne hogy:

    1. top párt érdemes azért pot controlozni kicker problémák esetén de overpárt nem

    2. reraist én sose callolnék overpárral floppon , 4 bet/fold nálam

    oop ugyebár egyértelmű hogy turnon gondba leszünk , pozicióban se sokkal jobb a helyzet ha ránkbetelnek turnon

    én overpárral törekszem floppon döntésre vinni a helyzetet
    így van, a flop 3bet ellenféltől és boardtextúrától is függ szerintem, vannak esetek, ahol a call sem rossz.
    a félreértett szupermarketkalóz.

  6. #6
    PA addict
    Csatlakozott
    2008. 01. 29.
    Hozzászólások
    2.336

    Alapbeállítás

    Idézet peterpanic eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    TP vagy overpár bet/fold 2-3 utcán keresztűl smallstakesen. (ellenfél ill. board függő, ha lejön riverre minden sor/flush akkor mehet a check behind v. c/f, vagy ha túl nit ahhoz, hogy sima TP-vel becalloljon 3 utcát)
    ha feltétlenül visszaemelést akarsz callozni, azt inkább flopon tedd, ott sokkal többet blöffölnek.
    a lényeg, hogy csak nagyon-nagyon indokolt esetben callozunk reraiset, turnon/riveren konkrétan soha (illetve csak hatalmas maniac ellen)
    ja és 3/4 pot alatt sem nagyon emelünk szerintem (NL50 alatt ha valuebetelsz - betpot), csak szintén indokolt esetben (vékony valuebet a riveren pl. félpot körül).
    +1: top párt overpárt soha nem potkontrollozunk, ha lejött a flush vagy a duplikálódás vagy akármi akkoris bet/fold. (kivéve ha lejött az egylapos sor v. flush)

    ha ezeken elgondolkozol és/vagy betartod, egy ideig nem lesz gondod a top párok megjátszásával.

    Köszönöm, akkor ezt most kódoljuk le, hogyén, és szerencsétlen haltársaimmal is megértsük.

    "TP vagy overpár bet/fold 2-3 utcán keresztűl smallstakesen"

    Ez akkor azt jelenti, hogy flopon emelek, ha visszaemel dobom, ha tartja akkor turnon emelek, ha visszaemel dobom, ha tartja akkor opcionálisan emelek/check, és ha emel, akkor dobom.


    "+1: top párt overpárt soha nem potkontrollozunk, ha lejött a flush vagy a duplikálódás vagy akármi akkoris bet/fold. (kivéve ha lejött az egylapos sor v. flush)"

    Ez konkrétan mit is jelentene? Hogy a harmad-fél pot emelés nem jó szerinted, ha nagyon setveszély van, hanem akkor is emeljünk háromnegyed potot, és ha azt megadja, illetve ráemel, akkor van check/fold helyzet?

    Ennek mi a logikája? Értem, hogy tapasztalt játékosok fél potos emelésekre esetleg ráugranak, de micron talán meg lehetne úszni kevesebből, mer turnos emelésre valszeg csak akkor mozdulnak rá, ha tényleg van valamilyük.
    "A szerencse a mi oldalunkon, ám ha ez az ingatag szajha bizonyítja igaztalanságát, akkor istenekként harcoljunk úgy az ellennel, hogy a véres és gyászos győzelem íze, mint hamu öntse el ajkaikat." Knight of Badassdom

  7. #7
    PA addict buktar avatara
    Csatlakozott
    2007. 04. 08.
    Hely
    Torino
    Hozzászólások
    3.540

    Alapbeállítás

    Idézet darklol eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    én overpárral törekszem floppon döntésre vinni a helyzetet
    Én is így vagyok vele, csak gyakrabban kellene dobnom!
    "Ma jó napom van, érzem az ilyet!"

  8. #8
    PA addict kisrapi avatara
    Csatlakozott
    2007. 05. 11.
    Hozzászólások
    3.702

    Alapbeállítás

    Idézet Matt Coburn eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Ez konkrétan mit is jelentene? Hogy a harmad-fél pot emelés nem jó szerinted, ha nagyon setveszély van, hanem akkor is emeljünk háromnegyed potot, és ha azt megadja, illetve ráemel, akkor van check/fold helyzet?
    1. fél pot alatt sose emelj semmivel. A logika pedig ebben az, hogy nem az a lényeg, h olcsón megúszd ha épp levernek, hanem h a húzó kezeknek ne legyen oddsa a javulásra(vagyis a számtalan esetből amikor nem jön le a húzójuk és úgy tesznek be pénzt, kifizessék azokat az eseteket, amikor lejön..ha harmad potokat emelsz, akkor ez nem valósul meg), másrészt a gyakoribb esetben pedig amikor te vagy a jobb, megfizettesd a lapod...hosszú távon így lesz ez plusszos mutatvány. Nem kell folyamatosan attól félni, h set van az ellennél...
    "Ez sztem olyan mint a kocsma gép. Előbb be etett aztán meg kopaszt"

  9. #9
    PA addict
    Csatlakozott
    2008. 01. 29.
    Hozzászólások
    2.336

    Alapbeállítás

    Idézet kisrapi eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    1. fél pot alatt sose emelj semmivel. A logika pedig ebben az, hogy nem az a lényeg, h olcsón megúszd ha épp levernek, hanem h a húzó kezeknek ne legyen oddsa a javulásra(vagyis a számtalan esetből amikor nem jön le a húzójuk és úgy tesznek be pénzt, kifizessék azokat az eseteket, amikor lejön..ha harmad potokat emelsz, akkor ez nem valósul meg), másrészt a gyakoribb esetben pedig amikor te vagy a jobb, megfizettesd a lapod...hosszú távon így lesz ez plusszos mutatvány. Nem kell folyamatosan attól félni, h set van az ellennél...

    Értem, de igazából turnon már csak 1 utca van ugye, ha színre vagy flösre vár, már csak 16% esélye van, így egy fél potos emelés az bőven nem éri meg neki. Na jó, sornál igen. Ott az egész sztekkemet beleszámolhatja a pot/odds-ba. Már ha ezen elgondolkodik egyátalán. Fél pot alatt mondjuk én sem szoktam emelni, mer arról dől, hogy a gyengeség jele.
    "A szerencse a mi oldalunkon, ám ha ez az ingatag szajha bizonyítja igaztalanságát, akkor istenekként harcoljunk úgy az ellennel, hogy a véres és gyászos győzelem íze, mint hamu öntse el ajkaikat." Knight of Badassdom

  10. #10
    PA addict kisrapi avatara
    Csatlakozott
    2007. 05. 11.
    Hozzászólások
    3.702

    Alapbeállítás

    Idézet darklol eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    hm peterpanic szerintem 95%ban jó megfogalmazta a dolgokat
    2. reraist én sose callolnék overpárral floppon , 4 bet/fold nálam
    Beteszel floppon cirka 50BB-t aztán dobod? Vagy mekkorát szoktál 4-betelni?

    Nekem ezzel az a bajom, h a 4-bettel mindent eldobatsz amit versz(blöffök, 2.-3.párok, gyenge drawk, valszeg még sokszor a TP-t is(vagy a B eset h TP-vel rádtolják és dobsz)), jó set ellen csak 50BB-t veszítesz, de flip helyett buksz a combodrawk ellen, meg valszeg ugyanígy TPTK, aggron játszott draw stb ellen is dobsz...
    Ezzel szemben a callal eléred, h alacsonyabb marad a pot, blank turnön a drawk nagyon meggyengülnek, és magas favoritként teheted be még combodraw ellen is. Újraértékelheted a helyzetet read függvényében(pl. sok reg. csak settel/combodrawal emel tovább ilyen helyzetben.TP típusú lapukat pedig potcontrollozzák..)

    1 szó mint 100 nagyon nem tetszik ez a 100%-ban 4-bet/fold overpárral floppon...
    "Ez sztem olyan mint a kocsma gép. Előbb be etett aztán meg kopaszt"

Oldal: 1 / 2 12 UtolsóUtolsó

Hozzászólás szabályai

  • Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Fájlokat nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •