Oldal: 1 / 13 12311 ... UtolsóUtolsó
Eredmény: 1 - 10 (122) összesen
  1. #1
    Adminisztrátor want2push avatara
    Csatlakozott
    2007. 03. 10.
    Hely
    Budapest
    Hozzászólások
    5.222

    Kérdés Érdemes kipróbálni a Pot Limit Omaha-t?

    Szoktatok online Pot Limit Omaha-t játszani? Én még sohasem probáltam, de amikor a Party-n néztem, úgy tűnt, hogy igen agresszív játék folyik.

    Kíváncsi lennék a tapasztalatokra? Érdemes kipróbálni? Online milyenek az Omaha játékosok?

  2. #2
    Tag Gábor avatara
    Csatlakozott
    2007. 03. 07.
    Hozzászólások
    127

    Alapbeállítás

    Azt tapasztaltam, hogy alacsony nevezésű és free versenyeken a játékosok az Omaha szabályait sem ismerik, de gondolom téged nem ez a szint érdekel.

  3. #3
    PA addict bojanika avatara
    Csatlakozott
    2007. 03. 07.
    Hely
    Budapest
    Hozzászólások
    2.579

    Alapbeállítás

    5 és 10$-os sit'n'go-kon szoktam indulni. Nem is igazán az agresszív jelző a megfelelő. Én úgy fogalmaznék, hogy akciódúsabb! Nagyon élvezetes a játék, de van két dolog amire nagyon oda kell figyelni hold'em játékosoknak:
    1. A HE-mel ellentétben kézben nem kettő, hanem 6 féle indulólapkombináció van, s miután a pot-limites omahában sokan néznek floppot, flop után csak a nagyon erős lapokkal célszerű játékban maradni. A húzólapok veszítenek értékükből, a showdown-oknál pedig sokkal erősebb kezeket láthatunk, mint HE-ben.
    2. A "legszebb" HE-s hiba: figyelni kell rá, hogy 2 lapot kell felhasználni (se többet, se kevesebbet) a kezünkben található 4ből, s hármat az asztalról. Tehát hiába van lent 4 vagy 5 pikk, csak akkor lesz ellenfelünknek flösse, ha min. 2 pikket szorongat. Avagy - példa egy élő versenyből - indulólapként J999 esetében nem örülhetünk feltétlenül (sőt...), hiába jön le a maradék egy 9-esünk nem lesz pókerünk... csak drillünk, míg hiába jön le J9: nem lesz fullunk...
    Az omaha véleményem szerint nagyon szórakoztató, de a HE-s kezdő omahásoknak a fentiekre nagyon oda kell figyelni, mert bár a szabályokat nyilván ismerik/ismerjük, játék közben olykor-olykor belefutunk egy HE-s húzásba - ez sajna tapasztalat...

  4. #4
    PSOP II. bajnok
    Csatlakozott
    2007. 04. 01.
    Hely
    xxz
    Hozzászólások
    742

    Alapbeállítás

    Sziasztok!

    Esetleg valaki tud tippeket adni, hogy omahához milyen szakirodlamat érdemes olvasni.
    Én a hétvégén próbálgattam, tetszett a játék, látok benne fantáziát, de lenne még mit tanulnom...

    Köszi!

  5. #5
    Tag Gábor avatara
    Csatlakozott
    2007. 03. 07.
    Hozzászólások
    127

    Alapbeállítás Minőségi Omaha szakirodalom

    Én ezeket a könyveket ajánlom a témában:

    Bob Ciaffone & Stewart Reuben: Pot-Limit & No-Limit Poker

    T. J. Cloutier: Championship Omaha

    és mindenek előtt:
    Stewart Reuben: How Good Is Your Pot-Limit Omaha

    Rolf Slothboom: Secrets of Professional Pot-Limit Omaha
    Utoljára módosítva: Gábor által: 2007. 06. 11. 13:34

  6. #6
    PSOP II. bajnok
    Csatlakozott
    2007. 04. 01.
    Hely
    xxz
    Hozzászólások
    742

    Alapbeállítás

    Köszi!

    Mindenképp elolvasom ezeket vagy közükük 1-2-őt, ha komolyan gondolom, hogy foglalkozom az Omahával. Nemrég egy tapasztalt Omaha játékostól hallottam, hogy sokkal jobban lehet vele keresni, mint a Holdemmel, de nagyobb bankroll szükséges hozzá. Szóval egyelőre azt építgetem, addig marad a Holdem.

    Csak pár órát játszottam a hétvégén próba képpen, de ha jól emlékszem, életem legnagyobb potját vittem (78$) NL25-ön, feljebb még nem merészkedtem. Szóval az ominózus parti: floppolt 4-es szett és A-os színhúzó, a végén szín lett belőle. Ketten adták végig...

    Ahogy írtam, nagyon kevés az omahás tapasztalatom, de úgy vettem észre, hogy a jó lapokkal játszva jól lehet vele termelni és jó lappal mindenképp emelni kell, mert nem dobják el a gyengébb lapjukat.

    Persze buktam beülőt sorral, szóval felemás a kép, de összességében tetszett a játék.

    Még annyit, hogy ha valaki tud egy induló lap táblázatot az Omahához, az is jól jönne. Plusz termeket, ahol leginkább érdemes próbálkozni.

    Köszi!

  7. #7
    Fanatikus tag krondorl avatara
    Csatlakozott
    2007. 04. 19.
    Hely
    Budapest
    Hozzászólások
    306

    Alapbeállítás a PL omaha játszik, nagyon is

    Idézet want2push eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Szoktatok online Pot Limit Omaha-t játszani? Én még sohasem probáltam, de amikor a Party-n néztem, úgy tűnt, hogy igen agresszív játék folyik. Kíváncsi lennék a tapasztalatokra? Érdemes kipróbálni? Online milyenek az Omaha játékosok?
    Mindenképpen érdemes kipróbálni, sokkal több az akció, gyengébb lapokkal is végigmennek. Főleg azt szeretem, mikor ászmagas flössöm van és turnön ráemel egy alacsony szettel! Na azt nagyon szeretem, és persze viszem a szép potokat. Annyi a lényeg , hogy nut flösre és nut fullra kell törekedni, az általában bejön. Élő játék során is úgy vittem szép potokat, hogy bubi és dáma flössel játszottak végig, én meg persze ászmagassal, és szépen kaszáltam. Több sitngot is nyertem már mostanában, 6-10 játékos között. Azt kell nagyon figyelni, hogy pontosan 2 lapot használhatsz kézből. De mivel ez szabály, és sokan holdemből játszanak, néha elfelejtik ezt. Ez is egy hiba, amit a javadra fordíthatsz.

    Online játékosok omahában. Nem mondanám, hogy mindenképpen agresszívak, teljesen a helyzettől függ, de általában holdemből jönnek át és azt hiszik, hogy a közepes drill az már elég. Hát nem. De talán emiatt agresszívabbak. Még egy hiba, amit kihasználhatsz.

  8. #8
    Fanatikus tag krondorl avatara
    Csatlakozott
    2007. 04. 19.
    Hely
    Budapest
    Hozzászólások
    306

    Nyíl Omaha, indulási táblázat

    Idézet Demiro eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Még annyit, hogy ha valaki tud egy induló lap táblázatot az Omahához, az is jól jönne. Plusz termeket, ahol leginkább érdemes próbálkozni. Köszi!
    Én a holdemes indulási stratégiával játszom a következők szerint.
    Vedd figyelembe hogy hány játékos ellen játszol.
    Ugye van full, short handed és heads up omaha.
    Ez már 3 féle indulási stratégia.

    De a lényeg, hogy úgy indulj, hogy legyen nálad pl
    - egy kézbe pár és mellé egy egyszínű kombó,
    - egy kézbe pár és mellé egy sor kombó,
    - két külön-külön egyszínű kombó,
    - dupla sor esélyes kombó
    - soresélyes és flösesélyes kombó.

    Úgy tartják, hogy a legjobb indulólap omahában, az AKsAKs két színből.
    Sor és flös esetén szinte csak a nutra érdemes menni. Tehát ászmagas flösre, illetve legjobb sorra.

    Ezzel a stratégiával már többször nyerek. Mostanában több élő sitngot is nyertem ezzel. Neten full ringen és shorthanded ringen játszom PL-t.

  9. #9
    PSOP II. bajnok
    Csatlakozott
    2007. 04. 01.
    Hely
    xxz
    Hozzászólások
    742

    Alapbeállítás

    Amint több időm lesz rá, mindenképp szeretnék belemerülni mélyebben a póreknek ebbe a változatába. Köszi hozzá az infókat!

  10. #10
    Fanatikus tag krondorl avatara
    Csatlakozott
    2007. 04. 19.
    Hely
    Budapest
    Hozzászólások
    306

    Alapbeállítás

    Mindenképpen érdemes, nekem most ez a kedvencem a holdem mellett

Oldal: 1 / 13 12311 ... UtolsóUtolsó

Hozzászólás szabályai

  • Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Fájlokat nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •