Oldal: 1 / 2 12 UtolsóUtolsó
Eredmény: 1 - 10 (19) összesen

Téma: NL20 89s

  1. #1
    Őstag Epiman avatara
    Csatlakozott
    2007. 04. 03.
    Hely
    Itt-ott
    Hozzászólások
    1.576

    Alapbeállítás NL20 89s

    Seat 1: HERO (21,20 in chips)
    Seat 2: SoDa*** (19,45 in chips)
    Seat 3: twot*** (12,55 in chips)
    Seat 4: iamr*** (3,05 in chips)
    Seat 9: abuc*** (20,80 in chips)
    Seat 10: nDre*** (19,95 in chips)
    SoDa***: posts small blind $0,10
    twot***: posts big blind $0,20
    Dealt to HERO [ 8h 9h ]
    iamr***: calls
    abuc***: folds
    nDre***: calls
    HERO: calls
    SoDa***: calls
    twot***: checks
    @@@ F_L_O_P @@@ [ 6h 3h 2h ]
    SoDa***: checks
    twot***: checks
    iamr***: bets $0,20
    nDre***: raises to $0,40
    HERO: raises to $1,60
    SoDa***: folds
    twot***: folds
    iamr***: is all in 2.6500
    nDre***: calls

    HERO-???
    You 're an apple

  2. #2
    Őstag Epiman avatara
    Csatlakozott
    2007. 04. 03.
    Hely
    Itt-ott
    Hozzászólások
    1.576

    Alapbeállítás

    A topic címét véletlenül rosszul adtam meg, kérném a javítását
    NL20 89s-re, köszi
    You 're an apple

  3. #3
    Dom
    Dom nem elérhető
    Fanatikus tag Dom avatara
    Csatlakozott
    2007. 04. 21.
    Hely
    Szolnok
    Hozzászólások
    494

    Alapbeállítás

    SSS ellen ezeket adom.
    Max. magasabb flöshe van és buktál, de ezek TP-re is betolnak mindent.
    Cél a végtelen, irány az ég alja!

  4. #4
    PA addict bravesoul avatara
    Csatlakozott
    2007. 12. 13.
    Hely
    J.
    Hozzászólások
    2.496

    Alapbeállítás

    Idézet Dom eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    SSS ellen ezeket adom.
    Max. magasabb flöshe van és buktál, de ezek TP-re is betolnak mindent.
    nem az SS-el volt a gond hanem azzal,hogy a bigstack callolta a pushát
    It's just a ride.

  5. #5
    Dom
    Dom nem elérhető
    Fanatikus tag Dom avatara
    Csatlakozott
    2007. 04. 21.
    Hely
    Szolnok
    Hozzászólások
    494

    Alapbeállítás

    Idézet bravesoul eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    nem az SS-el volt a gond hanem azzal,hogy a bigstack callolta a pushát
    Bakker, benéztem.. fárad vagyok, bocsesz.. így gázos, ja. Így lehet dobnám, bár egyéb info nix a bigstackról..

    Mennyi a valószínúsége, hogy 3 embernél azonos szín van?
    Cél a végtelen, irány az ég alja!

  6. #6
    PA addict bravesoul avatara
    Csatlakozott
    2007. 12. 13.
    Hely
    J.
    Hozzászólások
    2.496

    Alapbeállítás

    kevés . go broke 23o 2 pár van nála sztem

    callozunk és turnun madj beteli a védett potot mert fd-re tesz minket akkor pedig commited lesz és rátoljuk és megadja és megnyerjük a 32$-os sidepotot de az SS-nél sajna szerintem magasabb flopolt flush lesz

    nh.
    It's just a ride.

  7. #7
    Lelkes újonc
    Csatlakozott
    2008. 10. 12.
    Hely
    Budapest
    Hozzászólások
    86

    Alapbeállítás

    Csebihal véleménye:
    shortstack Ah6x szerű lappal már allin megy, szóval tőle nem tartanék.

    Bigstack pedig persze lehet magasabb flush-ön van, de valójában nála is lehet pl overpár magas flushdraw, esetleg set v sor.. szóval olyan lapok ami nem flush de némelyeknek bőven jó egy allinre.

    Igazából a kérdés számomra ez: call és megpróbálni turn-ön allin tenni bigstack-et, ezzel kockáztatva plusz egy lapot ami ha szín v párosodik vele a board akkor tuti bukunk, vagy már most reraise allin és bízunk benne, hogy az ellenfél megadja... El nem dobnám, nincs az az isten. Nem ezen a flopon.

    Ha csak megadnék és párosodik a board, v lejön a negyedik szín akkor persze már "easy fold", hiszen onnantól kezdve kb minden megver amivel az ellenfél eddig jöhetett...

    Azt mondanám, hogy call.. kis szerencsével nem jön le szín és az ellenfél belénkhív turn-ön, amire mondhatunk allint... Ha csak csekkel, akkor mi hívunk valami szépet...

  8. #8
    Adminisztrátor kanrich_ avatara
    Csatlakozott
    2007. 03. 11.
    Hely
    Just moving to Valuetown
    Hozzászólások
    4.084

    Alapbeállítás

    Én a floppolt szineket nem vagyok hajlandó bedobni. Azt magyarázom magamnak, hogy annyi minden más lehet nála, mint magasabb szín, vagy akár egy top pár+nut draw vagy set. Szóval én rendszeresen all-in megyek a floppon és nagyon sokszor figyelem, ahogy drawing dead vagyok...
    -You raised tens on a lousy three-flush?
    -That's what it's all about, isn't it? Making the wrong move at a right time.
    (The Cincinnati Kid)

  9. #9
    Őstag peterpanic avatara
    Csatlakozott
    2007. 12. 11.
    Hely
    Budapest
    Hozzászólások
    1.662

    Alapbeállítás

    Idézet csebal eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Csebihal véleménye:
    shortstack Ah6x szerű lappal már allin megy, szóval tőle nem tartanék.

    Bigstack pedig persze lehet magasabb flush-ön van, de valójában nála is lehet pl overpár magas flushdraw, esetleg set v sor.. szóval olyan lapok ami nem flush de némelyeknek bőven jó egy allinre.

    Igazából a kérdés számomra ez: call és megpróbálni turn-ön allin tenni bigstack-et, ezzel kockáztatva plusz egy lapot ami ha szín v párosodik vele a board akkor tuti bukunk, vagy már most reraise allin és bízunk benne, hogy az ellenfél megadja... El nem dobnám, nincs az az isten. Nem ezen a flopon.

    Ha csak megadnék és párosodik a board, v lejön a negyedik szín akkor persze már "easy fold", hiszen onnantól kezdve kb minden megver amivel az ellenfél eddig jöhetett...

    Azt mondanám, hogy call.. kis szerencsével nem jön le szín és az ellenfél belénkhív turn-ön, amire mondhatunk allint... Ha csak csekkel, akkor mi hívunk valami szépet...
    minek várjuk meg a turnt ilyen helyzetben, ennyire sérülékeny lappal? ha nutFD/setje van úgyis megadja a reraiset/akár pusht már flopon is, turnon viszont kb a lapok 30%-a megöli az akciót (ha lejön a 4 szín, ha lejön a duplikálódás a nutFD) + ugye turnon már valszeg nem committed sima egylapos flushdrawval, belebetelni szinte biztosan nem fog azzal, mert akkor már most visszaemelne, ergó turnon már nem fogunk tudni a drawk nagyrésze ellen allin menni.
    ezzel szemben semmilyen hátránya nincsen a flop pushnak, max. egy kicsivel több esélye lesz ha drawja van (set is ilyenkor draw ellenünk tulajdonképp), cserébe sokkal több rosszabb lappal rakathatjuk be a stackjét (mert a rangedzse ilyenkor elég nagy százaléka lehet a pár+FD).

    a turnon tegyük be a pénzt a kombodraw ellen típusú dolgoknak sokkal több értelme van akkor, ha csak sima overpárunk van és nem akarunk olyan helyzetben committedek lenni, ahol legjobb esetben is csak flippelünk, itt viszont sokkal gyengébb drawk lesz az ellennél, equityje max. 30%.

    amit nyerünk a flop callal a made handektől (kétpár kizárólag szinte), szerintem többet vesztünk a flushdrawktól, amikből turnon ezután már nem sok pénzt tudunk kihúzni + még ugye extra rossz, hogy fel kell adjuk a partit az esetek 1/3-adában. ezért nem látom annyira értelmét a dolognak.
    gondolj bele, ha itt reraiselnek, a teljes rangedzsével be fog szinte callozni, FD, set, kétpár... miért ne szedjünk már ki valuet itt?
    felmerült még egy dolog: a flop passzivitás után nem várhatjuk, hogy turnon belebetel a madehandjével/FDval, mert azt már az előző utcán is védenie kellett volna/ill. ha akart, agresszorkodhatott volna.
    Utoljára módosítva: peterpanic által: 2008. 12. 18. 13:52
    a félreértett szupermarketkalóz.

  10. #10
    Lelkes újonc
    Csatlakozott
    2008. 10. 12.
    Hely
    Budapest
    Hozzászólások
    86

    Alapbeállítás

    Idézet peterpanic eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    szerintem ez teljesen logikátlan, minek várjuk meg a turnt ilyen helyzetben, ennyire sérülékeny lappal? ha nutFD/setje van úgyis megadja a pusht már flopon is, turnon viszont kb a lapok 30%-a megöli az akciót (ha lejön a 4 szín, ha lejön a duplikálódás a nutFD) + ugye turnon már valszeg nem committed sima egylapos flushdrawval, belebetelni szinte biztosan nem fog azzal, mert akkor már most visszaemelne, ergó turnon már nem fogunk tudni a drawk nagyrésze ellen allin menni.
    ezzel szemben semmilyen hátránya nincsen a flop pushnak, max. egy kicsivel több esélye lesz ha drawja van (set is ilyenkor draw ellenünk tulajdonképp), cserébe sokkal több rosszabb lappal rakathatjuk be a stackjét (mert a rangedzse ilyenkor elég nagy százaléka lehet a pár+FD).

    a turnon tegyük be a pénzt a kombodraw ellen típusú dolgoknak sokkal több értelme van akkor, ha csak sima overpárunk van és nem akarunk olyan helyzetben committedek lenni, ahol legjobb esetben is csak flippelünk, itt viszont sokkal gyengébb drawk lesz az ellennél, equityje max. 30%.
    Nekem az első reakcióm a reraise allin lett volna pusztán azért hogy megelőzzem, vagy drágává tegyem a lapra váró játékot ami aztán full-á, pokerré, vagy egy jobb flush-sé javíthatja az ellenfelet.

    Én biztosan nem adnék meg ilyen boardon allint settel v sorral. Nut FD-vel meg még annyira sem. Hol van az EV+ egy nut FD-vel allin megadásban, amikor sanszosan az ellenfeleim legalább egyikének flush-se van, de legalábbis húz rá? Annyi outomat fogják, hogy csak na és ha nem fognák se lenne elég az odds a megadáshoz.

    Nem.. elfogadom, hogy kockázatos lehet kivárni a turn-t, ugyanakkor az allint szerintem itt max a jobb lap, vagy a fish/maniac adja...

    Szóval az allin flopon valóban jó arra, hogy elkergessük a potból a legtöbb ellenfelet akiknek gyengébb lapja van mint nekünk, de effektive nem biztos, hogy nyerhetünk vele bármit, hiszen a shortstack allin, showdown mindenképpen lesz és ha más nem, hát ő tuti le tud javulni, ha nincs már most jobb lapja mint nekünk.. Ugyanakkor aki biztosan megadja az allint, az sanszosan ver is minket, ez pedig a magas flush, esetleg a sorflush.

    Nem érzem, hogy az allin ebben a helyzetben annyira triviális lépés lenne.
    Én inkább kivárnám a turn-t, és ha az nem segít rajta (nem szín és nem párosodik a board) akkor push az ő betjére, vagy push ha csak csekkelt akkor is. Ha pedig mégis olyan turn jön ami nekünk rossz, akkor check/fold és kiszállunk 3 dollár bukóval.

Oldal: 1 / 2 12 UtolsóUtolsó

Hozzászólás szabályai

  • Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Fájlokat nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •