Oldal: 1 / 3 123 UtolsóUtolsó
Eredmény: 1 - 10 (25) összesen
  1. #1
    Team Hero R1per2 avatara
    Csatlakozott
    2008. 04. 29.
    Hely
    Bp
    Hozzászólások
    3.355

    Alapbeállítás Segítség, kizsebeltek!

    Nagyon ideges vagyok, egyből belevágnék a közepébe a lényegi kérdésre rátérve:
    Ma éjjel egy szórakozó helyen kizsebeltek, eltűnt a pénztárcám rengeteg irattal.
    A lényeg: jogsi, személyi, lakcímkártya, összes bankkártya, egy kártya ami tartalmazza a számlaszámom, és egyéb (adókártya, taj kártya)
    Azonnal felhívtam a bankom és letiltattam a kártyákat és a számlámat.
    Sajnos a fizum s most kaptam, és két beülőt is buktam vele, de ez nem igazán lényeg most.
    Ezeken kívül milyen óvintézkedés ajánlott még, hogy ne tudjanak a nevemmel visszaélni, és hozzáférni a pénzemhez?
    Mindjárt indulok a rendőrkapitányságra feljelentést tenni.
    A pókerszámlámat mennyiben fogja ez érinteni? Nyilván lesz új bankkártyám, azt meg kell változtatni majd, de más óvintézkedésre van esetleg szükségem?
    "-AZ A HÜLYE JÁTÉKOD, EMELGETSZ ITT MINT EGY ŐRÜLT, NEM KELL RIPERT JÁTSZANI."

  2. #2
    Fanatikus tag csel-s avatara
    Csatlakozott
    2008. 09. 18.
    Hely
    bp
    Hozzászólások
    229

    Boldogtalan

    uhh
    részvétem...

    tegnap egy egységben a haverom laptopját vitték el táskástul..

  3. #3
    Fanatikus tag Powerotti avatara
    Csatlakozott
    2007. 12. 29.
    Hely
    Budapest
    Hozzászólások
    388

    Alapbeállítás

    Okmányiroda minél előbb, több napos művelet és 10-15k árán meglesznek az új papírok.
    Addig meg reménykedj, hogy nem alapítanak céget a nevedre és nem vesznek fel hitelt...

    Mást nem nagyon tehetsz.

  4. #4
    Six
    Six nem elérhető
    Lelkes újonc Six avatara
    Csatlakozott
    2007. 04. 10.
    Hely
    Siófok
    Hozzászólások
    84

    Alapbeállítás

    Idézet R1per2 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Nagyon ideges vagyok, egyből belevágnék a közepébe a lényegi kérdésre rátérve:
    Ma éjjel egy szórakozó helyen kizsebeltek, eltűnt a pénztárcám rengeteg irattal.
    A lényeg: jogsi, személyi, lakcímkártya, összes bankkártya, egy kártya ami tartalmazza a számlaszámom, és egyéb (adókártya, taj kártya)
    Azonnal felhívtam a bankom és letiltattam a kártyákat és a számlámat.
    Sajnos a fizum s most kaptam, és két beülőt is buktam vele, de ez nem igazán lényeg most.
    Ezeken kívül milyen óvintézkedés ajánlott még, hogy ne tudjanak a nevemmel visszaélni, és hozzáférni a pénzemhez?
    Mindjárt indulok a rendőrkapitányságra feljelentést tenni.
    A pókerszámlámat mennyiben fogja ez érinteni? Nyilván lesz új bankkártyám, azt meg kell változtatni majd, de más óvintézkedésre van esetleg szükségem?
    A számlád az új kártyától nem változik. Ha meg bemennek a személyiddel a bankba személyesen pénzt kivenni, arra meg ott van az aláírási példány amit elég szigorúan vesznek a bankban. Login nevet, jelszavat gondolom nem tartasz a tárcádba azzal nem lehet gond.
    Rengeteg bosszúság mire mindent pótolsz, meg a cash.....

    részvétem ez ügyben... sz@r az ilyen... :I

  5. #5
    Six
    Six nem elérhető
    Lelkes újonc Six avatara
    Csatlakozott
    2007. 04. 10.
    Hely
    Siófok
    Hozzászólások
    84

    Alapbeállítás

    Idézet Powerotti eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Okmányiroda minél előbb, több napos művelet és 10-15k árán meglesznek az új papírok.
    Addig meg reménykedj, hogy nem alapítanak céget a nevedre és nem vesznek fel hitelt...

    Mást nem nagyon tehetsz.
    Ha megtette a feljelentést, akkor már ezzel sem lehet gond nem ?!

  6. #6
    Team Hero R1per2 avatara
    Csatlakozott
    2008. 04. 29.
    Hely
    Bp
    Hozzászólások
    3.355

    Alapbeállítás

    Bankkal lebeszéltem az ügyet, csak egy fiókba lehet bemenni(amit csak én tudok), és a személyim és jogsim is le lett tiltatva, már nem mennek vele semmire a bankomnál.
    Nagyon korrektek, pár száz forint csak az új bankkártya igénylés.
    Az okmányok viszont más tészta lesz... de az csak idő meg kis pénz, a visszaélések a legfontosabbak.
    Sikerült megszereznem a régi jogsi és szig számaim, sőt fénymásolatot is róluk (melóhelyről), most indulok a feljelentéssel a rendőrségre, egyből utána a mellette lévő okmányirodába...
    "-AZ A HÜLYE JÁTÉKOD, EMELGETSZ ITT MINT EGY ŐRÜLT, NEM KELL RIPERT JÁTSZANI."

  7. #7
    Őstag vinczesz avatara
    Csatlakozott
    2008. 06. 19.
    Hely
    Somewhere in time
    Hozzászólások
    1.188

    Alapbeállítás

    Idézet R1per2 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Bankkal lebeszéltem az ügyet, csak egy fiókba lehet bemenni(amit csak én tudok), és a személyim és jogsim is le lett tiltatva, már nem mennek vele semmire a bankomnál.
    Nagyon korrektek, pár száz forint csak az új bankkártya igénylés.
    Az okmányok viszont más tészta lesz... de az csak idő meg kis pénz, a visszaélések a legfontosabbak.
    Sikerült megszereznem a régi jogsi és szig számaim, sőt fénymásolatot is róluk (melóhelyről), most indulok a feljelentéssel a rendőrségre, egyből utána a mellette lévő okmányirodába...
    Igen, gyorsan jelentsd be, hogy eltűntek az irataid, mert ha valaki azokkal visszaél, akkor még magyarázkodnod is kell!

    Általában a pénz kell nekik, az iratok lehet, hogy már kukában vannak. Mindenesetre részvétem, nagyon sz@r ügy az ilyesmi!

  8. #8
    Akadémia bölcse Littlemage avatara
    Csatlakozott
    2007. 03. 13.
    Hely
    At the tables
    Hozzászólások
    9.104

    Alapbeállítás

    Sztem kb. mindent megtettél, elég szar az ilyen, a sok utánajárás, az idegeskedés, ráadásul pont év végén. Nekem 2 éve tűnt el a tárcám, sztem én elhagytam, én csak az okmanyirodaba mentem be, ott jelentettem be. sajnos elég sok pénzbe is került, csak a rafis dombornyomott kártya letiltása 10k volt. mondjuk akkor még nem is volt rajt pénz, szóval nagyon gondolkodtam, hogy van-e értelme, de mivel ezek a dombornyomott kártyákat néhány helyen nem ellenőrzik, hogy van-e rajtuk keret, csak vasarolsz vele, így minuszba is tudtak volna tenni. mondjuk utana még honpokkal se hasznaltak a bankkártyát. szerencsere pénz nem nagyon volt benn.
    Utoljára módosítva: Littlemage által: 2008. 12. 20. 08:40
    "... hogy tangában vigye Neked a champagne-t Kara Scott, a jakuzziba" (ivan41)

  9. #9
    Tag
    Csatlakozott
    2007. 07. 27.
    Hely
    Budapest
    Hozzászólások
    167

    Alapbeállítás

    részvétem, viszont nemrég a rádióban hallottam, hogy van egy szervezet, ami pont az ilyen szerencsétlenül jártaknak segít úgy, hogy rendőrségi jegyzőkönyv felmutatása után kiállít egy igazolást, amit az okmányirodában felmutathatsz és NEM KELL KIFIZETNED A TÖBB 10EZER FORINT KÖLTSÉGET!!!
    sajna nem emlékszem a szervezet nevére, telefonszámára, honlap-címére, de ha van időd, keress rá a neten... szerintem megéri!

    a szép az, hogy van ilyen de senki nem tud róla, mert nem verik túl nagy dobra!

    próbálkozz!

  10. #10
    Őstag vinczesz avatara
    Csatlakozott
    2008. 06. 19.
    Hely
    Somewhere in time
    Hozzászólások
    1.188

    Alapbeállítás

    Idézet Littlemage eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    sajnos elég sok pénzbe is került, csak a rafis dombornyomott kártya letiltása 10k volt.
    Ha valóban ennyibe került, akkor ez rablás! Nekem több dombornyomott kártyám is van, különböző bankoknál. Most direkt megnéztem, hogy a kártya letiltás mennyibe fáj és 3 különbözőnél ingyenes...

    Idézet Littlemage eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    mondjuk akkor még nem is volt rajt pénz, szóval nagyon gondolkodtam, hogy van-e értelme, de mivel ezek a dombornyomott kártyákat néhány helyen nem ellenőrzik, hogy van-e rajtuk keret, csak vasarolsz vele, így minuszba is tudtak volna tenni. mondjuk utana még honpokkal se hasznaltak a bankkártyát.
    Éppen elég az, ha a hitelkeretedet levásárolják. Az egyik kollégám a koppenhágai reptéren hagyta el a tárcáját. Ami aztán ott is volt, ahol hagyta, csak a lényeges dolgok tűntek el belőle (pénz, kártyák). Telefonon letiltatta, de az a pár perc, maximum negyedóra elég volt ahhoz, hogy a hitelkártyával befizessenek egy sétarepülésre.

Oldal: 1 / 3 123 UtolsóUtolsó

Hozzászólás szabályai

  • Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Fájlokat nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •