Eredmény: 1 - 7 (7) összesen
  1. #1
    Fáradhatatlan grinder WaterMaker avatara
    Csatlakozott
    2008. 04. 01.
    Hely
    Pest
    Hozzászólások
    572

    Alapbeállítás NL25 - QQ - riveren dobás

    Hi,
    Egy számomra kérdéses party, amikhez hasonlóba elég sokszor belefutok és nem nagyon tudom, hogy mi a jó megjátszás riveren meg előtte.

    Weepy - ez vagyok én.
    fibos - 54/23/29/0.0 (VPIP/preflopraise/steal/3bet) 54 hand alapján

    ***** Hand History for Game 1372898628 *****
    $25.00 USD NL Texas Hold'em - Monday, December 22, 12:39:21 ET 2008
    Table TH Mini 128 (Real Money)
    Seat 4 is the button
    Seat 1: PeterCar ( $42.19 USD )
    Seat 3: mr.tuz ( $47.80 USD )
    Seat 4: SAFANI ( $13.12 USD )
    Seat 5: Weepy ( $34.12 USD )
    Seat 2: fibos ( $40.91 USD )
    Weepy posts small blind [$0.12 USD].
    PeterCar posts big blind [$0.25 USD].
    ** Dealing down cards **
    Dealt to Weepy [ Qc Qd ]
    fibos calls [$0.25 USD]
    mr.tuz folds
    SAFANI folds
    Weepy raises [$1.13 USD]
    PeterCar folds
    fibos calls [$1.00 USD]
    ** Dealing Flop ** [ Th, 6c, 4d ] (POT: 2.75$)
    Weepy bets [$2.25 USD]
    fibos calls [$2.25 USD]
    ** Dealing Turn ** [ Ks ] (POT: 7.25$)
    Weepy bets [$5.20 USD]
    fibos calls [$5.20 USD]
    ** Dealing River ** [ 5s ] (POT: 17.65$)
    Weepy checks
    fibos bets [$13.23 USD]
    Weepy folds
    fibos wins $30.03 USD from main pot

    Szóval ez a river check/fold jó itt vagy teljesen rossz? Úgy szoktam ilyenkor gondolkozni, hogy elcheckolom a rivert, aztán ha félpot vagy kisebbet hiv akkor megadom, de ilyen 2/3ad 3/4ed potokat már nem nagyon merek...
    Mondom magamban, hogy hát jó legyen az övé a pot, majd valami nutot kifizettetek vele. Csak az a baj, hogy a nutok nem jönnek én meg csak adogatom oda az ilyen harmabeülőnyi potokat.

    Az ellen elég laza, szóval még azt is eltudom képzelni, hogy riverre leesett a sora, vagy valami gyenge kétpár, esetleg szett. Vagy rosszul képzelem?

  2. #2
    Őstag peterpanic avatara
    Csatlakozott
    2007. 12. 11.
    Hely
    Budapest
    Hozzászólások
    1.662

    Alapbeállítás

    river bet/fold v. c/f, wtsd-t nézném, ha magasabb b/f, ha alacsonyabb c/f.
    c/c rossz betsizingtól függetlenül, jobb lapot kifizetünk rosszabbat mögénkcsekkol és alig van kint draw amit blöffölhetne, ergó tényleg valuebetel riveren ha belenyit.
    a félreértett szupermarketkalóz.

  3. #3
    Őstag
    Csatlakozott
    2008. 06. 01.
    Hely
    Budapest
    Hozzászólások
    1.282

    Alapbeállítás

    én biztos eleresztenék egy blocking bet féleséget, mivel a k turnre jött ezért eléggé jók vagyunk showdown valueba ami kicsit problémássá tesz az a limp, de azt pl egy AT-vel is tolhatja, szerintem settel agrobban tolta volna szóval a bet/fold line messze jobb

  4. #4
    Fáradhatatlan grinder WaterMaker avatara
    Csatlakozott
    2008. 04. 01.
    Hely
    Pest
    Hozzászólások
    572

    Alapbeállítás

    A WTSD az 29% (35). Ez magasnak számit? Tehát c/f?

    A blocking bet nem túl drága? Meg mekkora legyen, fél pot kb?
    Ha fél potot hivok nem érezheti azt, hogy az gyengeséget jelent ezért rámtolja akármivel? Vagy NL25ön ilyen river blöff nem nagyon van?

  5. #5
    Őstag
    Csatlakozott
    2007. 07. 03.
    Hely
    Fótliget
    Hozzászólások
    1.461

    Alapbeállítás

    Én a riveren pot kontrolt játszottam volna, c/c-lal, annyira nem draw heavy az asztal, mondjuk meg kellene nézni az agressziós szintét is. Ha betelesz mert nagyon agro egy fél pot elég. Utána megint egy fél pot riveren ha rádtolja könnyebben engedhető.
    Hamár így estett ezt elengedném.

  6. #6
    Handelemző andree avatara
    Csatlakozott
    2008. 03. 29.
    Hely
    Apátfalava
    Hozzászólások
    1.769

    Alapbeállítás

    Idézet WaterMaker eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    A WTSD az 29% (35). Ez magasnak számit? Tehát c/f?

    A blocking bet nem túl drága? Meg mekkora legyen, fél pot kb?
    Ha fél potot hivok nem érezheti azt, hogy az gyengeséget jelent ezért rámtolja akármivel? Vagy NL25ön ilyen river blöff nem nagyon van?
    Fél potnál kicsit nagyobb vaulebet riveren. Meglepődsz majd mennyi szarral lecallolnak, ami nem flush/sor/set/stb.... A thin vaulebetre érkező blöfföktől szerintem nem nagyon kell félned még jódarabig. Nagyon nehéz ezt itt valakinek megblöffölnie. Pláne ha balance-olod és nutsal is ekkorát hívsz. Ha szépen felépítetted a potot nem vesztesz vele vaulet, sőt rengeteg közepes potot fogsz nyerni a sok kis izé helyett, amivel korábban nem tettél a riveren pénzt a potba.(Nekem kétszerezte a BB/100-am mikor kétszereztem a river aggresszióm, de persze a szórás is nő rendesen) Ezt a call x%-ig dogot el kell felejeteni. Blöffből emel majd egy jó nagyot, amire dobunk( A példa jól mutatja. Szerintem itt lappal max 10$ körül emelne, mert te nyilvánvalóan gyengeséget mutatsz riveren. Nagy lapot nem mernél checkolni, nehogy vaulet veszíts egy passzívan callolgató ellen=+ev a blöff), ha meg van valamije, akkor meg emel majd kicsit, hogy adjuk meg.
    Utoljára módosítva: andree által: 2008. 12. 22. 08:57

  7. #7
    Őstag peterpanic avatara
    Csatlakozott
    2007. 12. 11.
    Hely
    Budapest
    Hozzászólások
    1.662

    Alapbeállítás

    Idézet WaterMaker eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    A WTSD az 29% (35). Ez magasnak számit? Tehát c/f?

    A blocking bet nem túl drága? Meg mekkora legyen, fél pot kb?
    Ha fél potot hivok nem érezheti azt, hogy az gyengeséget jelent ezért rámtolja akármivel? Vagy NL25ön ilyen river blöff nem nagyon van?
    gondolj bele, szinte nincs olyan lap, amivel blöffből rádtolhatja, azt pedig NL25-ön nem fogják feltételezni hogy te képes vagy bet/foldot játszani riveren bet/call helyett.

    Idézet illese eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Én a riveren pot kontrolt játszottam volna, c/c-lal, annyira nem draw heavy az asztal, mondjuk meg kellene nézni az agressziós szintét is. Ha betelesz mert nagyon agro egy fél pot elég. Utána megint egy fél pot riveren ha rádtolja könnyebben engedhető.
    Hamár így estett ezt elengedném.
    gondolom turnre gondoltál a pot kontrollal, de szerintem az is rossz, gondolj csak bele, melyik lappal fog ezután belenyitni? a Kx-el. Tx-et mögénkcsekkol. ráadásul információnk is lesz, ha ránkemel easy fold.
    fél-2/3 pot szerintem is jó
    a félreértett szupermarketkalóz.

Hozzászólás szabályai

  • Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Fájlokat nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •