Eredmény: 1 - 10 (10) összesen
  1. #1
    Őstag Epiman avatara
    Csatlakozott
    2007. 04. 03.
    Hely
    Itt-ott
    Hozzászólások
    1.576

    Alapbeállítás NL20 KQo maniac play?

    Hand #1725011493000028: Calgary (6-Max) 11493
    Seat 1: HERO (27,70 in chips)
    Seat 6: Mitz*** (22,60 in chips)
    Seat 7: SoDa*** (45,90 in chips)
    Seat 8: IGot*** (24,99 in chips)
    Seat 9: Budd*** (17,40 in chips)
    Seat 10: good*** (20,05 in chips)
    good***: posts small blind $0,10
    HERO: posts big blind $0,20
    Dealt to HERO [ Qd Kc ]
    Mitz***: folds
    SoDa***: calls
    IGot***: raises to $0,60
    Budd***: calls

    good***: folds
    HERO: calls
    SoDa***: calls
    @@@ F_L_O_P @@@ [ 5c Qc 9c ]
    HERO: checks
    SoDa***: checks
    IGot***: bets $1,25
    Budd***: calls
    HERO: calls
    SoDa***: folds
    # # # TURN # # # [ 3h ]
    HERO: checks
    IGot***: bets $4
    Budd***: calls
    HERO: is all in 25.8500

    IGot***: folds
    Budd***: folds
    HERO mucks

    Úgy érzem ez nagyon gyenge játék volt tőlem, de a turnon úgy éreztem van még FE-m és ha meg is adnak akkor sem biztos hogy javulnom kell, plusz még van egy second flushdrawm is ugye...

    Hogy kellett volna?
    Utoljára módosítva: Slash által: 2008. 12. 25. 03:00
    You 're an apple

  2. #2
    Őstag Epiman avatara
    Csatlakozott
    2007. 04. 03.
    Hely
    Itt-ott
    Hozzászólások
    1.576

    Alapbeállítás

    Már megint sikerült elírnom a topik címét, KQs helyett KQo, köszi
    You 're an apple

  3. #3
    Őstag
    Csatlakozott
    2008. 06. 01.
    Hely
    Budapest
    Hozzászólások
    1.282

    Alapbeállítás

    hujuj, ez egy érdekes húzás volt

    én a floppon chr eltem volna mivel nem kéne hagyni hogy 2 emberrel menjünk tovább, valószinüleg megkéne nézni hogy van e valakinél set és hogy kinél van az esetleges A szin

    nyilván a set kb visszatolja az A szin adja és így lehet játszani az oddsokkal

    szóval chr flop 6.75-8 ig kb és turnon atc rátolnám

  4. #4
    Fanatikus tag ZoDo avatara
    Csatlakozott
    2008. 06. 23.
    Hely
    Budapest
    Hozzászólások
    494

    Alapbeállítás

    Idézet darklol eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    hujuj, ez egy érdekes húzás volt

    én a floppon chr eltem volna mivel nem kéne hagyni hogy 2 emberrel menjünk tovább, valószinüleg megkéne nézni hogy van e valakinél set és hogy kinél van az esetleges A szin

    nyilván a set kb visszatolja az A szin adja és így lehet játszani az oddsokkal

    szóval chr flop 6.75-8 ig kb és turnon atc rátolnám
    Hmm, ez tényleg érdekes parti, és érdekes hozzászólás.

    "én a floppon chr eltem volna mivel nem kéne hagyni hogy 2 emberrel menjünk tovább, valószinüleg megkéne nézni hogy van e valakinél set és hogy kinél van az esetleges A szin"
    Miért is nem akarunk 2 emberrel tovább menni?!? Ászos FD úgysem dob, a többiek ellen meg nem nagyon kell védenünk a kezünket. Nem hiszem, hogy itt egy értelmes ember jönne lyuksorral, vagy akár OESD-vel. Ugyanez igaz, a JJ-TT szerű lapokra, így a set-től sem kell tartani.
    Szóval húzók ellen nem nagyon kell védeni a kezünket, akkor meg miért riasszunk el egy QJ lapot? Nem biztos hogy igazam van, de én így látom a helyzetet. A flop donkbetről is lehetne szerintem tárgyalni, mert ez az egyszínű flop nagyon riasztó, nem hiszem, hogy egy QJ nál gyengébb lap itt belenyitna, még a PF emelő helyében sem, viszont a szinhúzók fizetnek, meg esetleg egy-két Qx is.
    Én turn-on (is) belenyitnék, mert FD-vel nem fognak erősködni, és egy QJ-vel sem, márpedig itt mindkettő fizet valószínűleg mint a kis angyal (ha már Karácsony van ) Szóval kb ugynaz a helyzet mint flopon: Kevés lap mer agresszorkodni, viszont több fizet.
    A vegetariánus ősi indián szó. jelentése: ''Béna vadász''

  5. #5
    Póker orákulum ivan41 avatara
    Csatlakozott
    2008. 04. 09.
    Hozzászólások
    11.427

    Alapbeállítás

    OESD! Ezt kérném szépen lefordítani magyarra, mert úgy állok előtte, mint ama bizonyos borjú...
    Nem igazán szeretek chipleader lenni, nincs lehetőségem a duplázásra...

    A mosónők korán, a pókeresek a riveren halnak meg. ( By Attila József )

    http://www.pokerakademia.com/hirek/e...kartyas_kepek/

    Az oldal alján további linkek a cikkeimhez.

  6. #6
    Őstag
    Csatlakozott
    2007. 07. 03.
    Hely
    Fótliget
    Hozzászólások
    1.461

    Alapbeállítás

    Nekem a preflop játék elég weak. Most nagy szerencséd volt a floppal, de egy KQ majdnem biztos, hogy dominálva van emelt potban, én dobnám, vagy ha tréfás kedvemben vagyok raise pot (bár nem tudom nl20-on rájönnek-e, hogy satuban vannak).
    A turnnél az emelést nem teljesen értem, minek az allin? Egy QJ-vel meg nem adnám, védeni a kezedet nem kell, szóval egy potnyi visszaemelés elég lehet, hagy fizessenek. Ha meg lejön a riverre a flush, akkor újraértékel.

  7. #7
    Fanatikus tag ZoDo avatara
    Csatlakozott
    2008. 06. 23.
    Hely
    Budapest
    Hozzászólások
    494

    Alapbeállítás

    Idézet ivan41 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    OESD! Ezt kérném szépen lefordítani magyarra, mert úgy állok előtte, mint ama bizonyos borjú...
    Open Ended Straight Draw - alul-felül nyitott sorhúzó
    A vegetariánus ősi indián szó. jelentése: ''Béna vadász''

  8. #8
    Őstag peterpanic avatara
    Csatlakozott
    2007. 12. 11.
    Hely
    Budapest
    Hozzászólások
    1.662

    Alapbeállítás

    Idézet ZoDo eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    A flop donkbetről is lehetne szerintem tárgyalni, mert ez az egyszínű flop nagyon riasztó, nem hiszem, hogy egy QJ nál gyengébb lap itt belenyitna, még a PF emelő helyében sem, viszont a szinhúzók fizetnek, meg esetleg egy-két Qx is.
    Én turn-on (is) belenyitnék, mert FD-vel nem fognak erősködni, és egy QJ-vel sem, márpedig itt mindkettő fizet valószínűleg mint a kis angyal (ha már Karácsony van ) Szóval kb ugynaz a helyzet mint flopon: Kevés lap mer agresszorkodni, viszont több fizet.
    ez jó ötlet, így belegondolva szerintem is talán legjobb a flop donkbet
    aztán ha reraiselnek akkor bajban leszünk (committedek vagyunk? akkor nem persze), de végülis ugyanez a helyzet akkor is, ha ch/raiseünkre rátolják
    a félreértett szupermarketkalóz.

  9. #9
    Handelemző andree avatara
    Csatlakozott
    2008. 03. 29.
    Hely
    Apátfalava
    Hozzászólások
    1.769

    Alapbeállítás

    Nekem tetszik nagyon darklol line-ja is. Az a lényeg ebben szerintem, hogy nem szabad passzívan játszani. Ha úgy alakítjuk a partit, hogy floppon infót nyerünk, akkor a turn pushal dobatunk egy mázsa lapot, amit nem szeretnénk látni. Egyedül a kész A flush a cooler, azzal lehet nem tolja vissza floppon, de settel szinte biztosan.(Bár ott már lehet oddsot számolni, de ha belevesszük a kész A fusht is, akkor lehet C/R után dobni floppon) A lényeg ebben annyi, hogy azért tetszik jobban a C/R mert több infót kapunk vele, mint a donk-al. Ott ugye donkolunk és várjuk mi történik. Ha visszaemel nem pusholunk, de itt egy agro játékos talán nut fd-vel is visszaemel, ami ellen van egy kis előnyünk a made hand miatt. De teljesen meggyőző ZoDo érvelése is. Itt egy csomó jó megoldás van. Már harmadszor írom át.
    Utoljára módosítva: andree által: 2008. 12. 25. 16:57

  10. #10
    Őstag Godmode avatara
    Csatlakozott
    2007. 04. 13.
    Hely
    Budapest
    Hozzászólások
    1.742

    Alapbeállítás

    nyert partit nem kell magyarazni Slash, ha a nincs elirva, akkor darklol a nyero

Hozzászólás szabályai

  • Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Fájlokat nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •