Oldal: 921 / 975 ElsőElső ... 421821871911919920921922923931971 ... UtolsóUtolsó
Eredmény: 9.201 - 9.210 (9749) összesen
Like Tree482Likes

Téma: Hu Sng.

  1. #9201
    PA addict castor11 avatara
    Csatlakozott
    2008. 03. 26.
    Hely
    Bécs
    Hozzászólások
    3.946

    Alapbeállítás

    Idézet Ascent888 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Mit takarhat egy ilyen line?
    2 alkalomból messzemenő következtetést nem vonnék le. simán lehet lapja vagy jó ütemben blöffölt egyet és egy value raise volt.
    Ha folyamatosan csinálja, akkor legközelebb erős value handet is így fogsz játszani és kész.

    Én is sokat bosszankodtam azon, hogy jönnek a regek és szétcsapják mindkettőnk órabérét. Bele kell nyugodni és le kell nyomni őket.
    Ascent888 likes this.
    Stay hungry, stay foolish!
    Ha én rng lennék, a milliónyi outból egyet csak leraknék....

  2. #9202
    Fanatikus tag
    Csatlakozott
    2013. 05. 31.
    Hely
    Székesfehérvár
    Hozzászólások
    371

    Alapbeállítás

    Köszönöm a példát és az észrevételeket! Az egyik handet találtam csak meg, ahol neméppen fényes a preflop játékom - dobható lett volna, vagy a push jöhet inkább szóba; de ahhoz meg talán gyenge. El nem tudom képzelni, hogy itt mivel játszhatja ezt értékért.. Q-al? Vagy akár flopszettel?

    Villain statja, amik számíthatnak: 97hand, VPIP:76, Steal:73, CBet:56, CBetTurn:0, 3Bet:18%, CR(összesített):14%


    €30/€60 No Limit Holdem
    iPoker
    2 Players
    Hand Conversion Powered by weaktight.com

    Stacks:
    SB kafedg77 (€1,670) 28bb
    BB TayLamaya (€1,330) 22bb

    Pre-Flop: (€90, 2 players) TayLamaya is BB
    kafedg77 raises to €120, TayLamaya calls €60

    Flop: (€210, 2 players)
    TayLamaya checks, kafedg77 checks

    Turn: (€210, 2 players)
    TayLamaya bets €160, kafedg77 raises to €320, TayLamaya folds

    Final Pot: €690

    kafedg77 wins €720 (net +€280)

    TayLamaya lost €340


    Egyébként visszábbléptem, mert ehhez nincs még meg az idegzetem - lenyomtam még néhány partit, és semmi sem változott, csak regek jöttek, egy-két kivétellel. Gondolom, ez amolyan "beavatásszerűség", de a rollom sincs meg hozzá. Úgy éreztem, az 5€-n jól elboldogulok, így mi baj lehet, ellövök egy 5-ös shotot, de inkább később térek rá vissza, mert ez így extranehezítés. Majd 100BI-nél..
    Utoljára módosítva: Ascent888 által: 2014. 04. 23. 17:46

  3. #9203
    PA addict castor11 avatara
    Csatlakozott
    2008. 03. 26.
    Hely
    Bécs
    Hozzászólások
    3.946

    Alapbeállítás

    A6o-t dobni kicsit luxus lenne kb bármilyen vakszinten egy minraise-re szerintem. (call vagy push attól függően, hogy van-e valami readünk róla. Itt én szerintem inkább a push-t választom)
    Ahogy ment én megpróbálnék elvergődni mutatásig. Jobbat nem nagyon dobatsz itt és van sd képes handünk. Ráadásul ezen a boardot kb kötelező c-betelnie még, ha eddig nem is nagyon volt aktív, szóval inkább óvatos lennék, mert könnyen elképzelhető, hogy slowol valamit a totál aireket meg verjük.
    Ascent888 likes this.
    Stay hungry, stay foolish!
    Ha én rng lennék, a milliónyi outból egyet csak leraknék....

  4. #9204
    Fanatikus tag
    Csatlakozott
    2013. 05. 31.
    Hely
    Székesfehérvár
    Hozzászólások
    371

    Alapbeállítás

    Itt az ideje, hogy ismét megnézzem MRJ videóit(másfél hónapja láttam őket)... Jó lenne, ha egy bizonyos stealrange-hez pontosabban tudnám hozzárendelni a 3BetPushrange-t 25BB alatt. Gondolom, 3x-nél már nem is kérdés, hogy push-e az A6o.., talán minden Ász az egy 70%-os steal ellen... Hát ehhez biztosan kell majd órát vennem..

  5. #9205
    Pat
    Pat nem elérhető
    Tag
    Csatlakozott
    2009. 08. 05.
    Hely
    Budapest
    Hozzászólások
    161

    Alapbeállítás

    Idézet Ascent888 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Köszönöm a példát és az észrevételeket! Az egyik handet találtam csak meg, ahol neméppen fényes a preflop játékom - dobható lett volna, vagy a push jöhet inkább szóba; de ahhoz meg talán gyenge. El nem tudom képzelni, hogy itt mivel játszhatja ezt értékért.. Q-al? Vagy akár flopszettel?

    Villain statja, amik számíthatnak: 97hand, VPIP:76, Steal:73, CBet:56, CBetTurn:0, 3Bet:18%, CR(összesített):14%


    €30/€60 No Limit Holdem
    iPoker
    2 Players
    Hand Conversion Powered by weaktight.com

    Stacks:
    SB kafedg77 (€1,670) 28bb
    BB TayLamaya (€1,330) 22bb

    Pre-Flop: (€90, 2 players) TayLamaya is BB
    kafedg77 raises to €120, TayLamaya calls €60

    Flop: (€210, 2 players)
    TayLamaya checks, kafedg77 checks

    Turn: (€210, 2 players)
    TayLamaya bets €160, kafedg77 raises to €320, TayLamaya folds

    Final Pot: €690

    kafedg77 wins €720 (net +€280)

    TayLamaya lost €340


    Egyébként visszábbléptem, mert ehhez nincs még meg az idegzetem - lenyomtam még néhány partit, és semmi sem változott, csak regek jöttek, egy-két kivétellel. Gondolom, ez amolyan "beavatásszerűség", de a rollom sincs meg hozzá. Úgy éreztem, az 5€-n jól elboldogulok, így mi baj lehet, ellövök egy 5-ös shotot, de inkább később térek rá vissza, mert ez így extranehezítés. Majd 100BI-nél..



    Egyrészt a 210-be azzal a 160-as probebal nem igazán adsz elő sok mindent, másrészt ő pedig csak az esetek felében cbetel flopon, néhányszor value handeket is checkel, szóval sanszos, hogy lapja van.

    "Nyilván nem vagyok (még ) pro, de azért ez senkinek sem +EV. Mit lehet ilyenkor tenni? Tudom, tudom, többször el kell őket verni."

    Hát, ez egy ilyen műfaj. Ha egy HU reg meglát egy ismeretlen nevet a szintjén, azt megfejendő pénzforrásnak tekinti, mindaddig, amíg a másik rá nem cáfol erre. Nem utolsósorban megtisztítja a lobbit, ne opensiteljen olyan, aki nem oda való - szóval neki mindenképp pluszosabb, mint neked. Azt lehet tenni, hogy akkor lépsz föl, amikor már helyed van ott, és ezt folyamatosan bizonyítani is tudod. A 100 bi (vagy fölötte) pedig alap, hogy ne stresszeljen a tét.
    Az A6 push is nagyon standard, illetve any Ax hasonló ellenfél ellen 22bb-n. Esetleg balanszálás miatt érdemes flatelni, ha már van elégséges history, de azt se gyakran.
    Ascent888 likes this.

  6. #9206
    PA addict Holdenper avatara
    Csatlakozott
    2009. 04. 30.
    Hely
    BP
    Hozzászólások
    3.627

    Alapbeállítás

    3bet push pre
    Minek probeolsz? Eldobatsz minden gyengébb lapot, ő visszablöffölthet, Qx amúgy simán lehet nála, de T9, KT, K9 is visszaemelhet. Illetve amit Pat is írt. Nem tudom mennyi mutatás volt, amikor kihagyta a cbetet, de érdemes felírni, hogy mi a flop checkback tartománya...Csapdázik? 2. 3. párok? air? Gyengébb draw visszacheckel?

    Ha már pre calloltad, akkor flop c/f, turnön meg kérdés ilyen alacsony cbet% mellett mennyit delayed cbetel, ha sokat lehet callolni egyet, de akár dobható is
    Ascent888 likes this.
    Mooshoo: he's repping the jackson five
    Mooshoo: don't hate

  7. #9207
    Fanatikus tag
    Csatlakozott
    2013. 05. 31.
    Hely
    Székesfehérvár
    Hozzászólások
    371

    Alapbeállítás

    Sziasztok!

    Nagyon köszönöm az észrevételeket, a segítséget!

    A gondolatmenetem ez lehetett: blöffbe fordítottam az Ász magasomat, amivel Q-t, vagy J-t próbáltam előadni. Azt mondjátok, hogy az információk alapján ez -EV. Hiszek Nektek , s mélyebben belegondolva, logikus is. A reraise-t nem blöffből csinálta, hiszen, ha nem lett volna semmilye sem, akkor célszerűbb lett volna c-betelnie, mert alkalmas volt rá a flop - így viszont még egy ingyenlapot is adott, ami sokkal többe került volna neki, ha tényleg van valamim, s nem dobok. Kérlek, egészítsétek/javítsátok ki, ha hibás a gondolatmenet..

    Ma ismét végignéztem MRJ 3 videóját; a HUsng alapokat és a két shortstack részt(amit ezúton is nagyon köszönök!). Ami valóban egyértelmű, hogy 20BB alatt minden Ász 3bet Push +EV. 25-20BB-ig viszont már nem ennyire egyértelmű a helyzet. Persze, ebből kiindulva az A6o 22BB-n is az - főleg egy 73%-os stealrange ellen.

    Ami viszont egy kicsit bonyolít a dolgon, hogy az a short játék ami a vidóban van, az ST/HT struktúrához van igazítva, ami lazább kell, hogy legyen, mint egy regspeed, vagy egy turbo, ugyanannyi effektív stacknél, hiszen sokkal gyorsabban emelkednek a vakok. Vagy ez a tényező elenyésző? Gyanítom, igen, de biztos változik egy (nagyon) kicsit a 3bet Push range. Persze, itt most "általános" ellenfélről beszélek. Pont ez a problémám, hogy ezt jó lenne egy kicsit a stealrange-hoz igazítani/finomítani...

    Pl: 25-20BBig egy 70%-os steal ellen a 22-88pp-k mellett már az A2o is Push? (az egyszerűség kedvéért; nem figyelembevéve a historyt, dinamikát, az esetleges limpelés kezdetét, stb, csak általánosságban kérdezem)

    S, mi ez range 50% steal ellen?

    Félre ne értsétek, nem statikus megoldást várok - hiszen, pont az a lényeg, hogy megértsem magát a miérteket, az összefüggéseket, s magam finomítsak, alkalmazkodjak az adott helyzethez.

    Köszönöm, ezután a flop checkback tartományra is figyelni fogok..

    És végül; többször találkoztam már a "probeolás" kifejezéssel, de erre még a szakszótárakban sem találok megfejtést... Csak szövegkörnyezetben van találat. Talán, konkrétan a "turn bet vs missed Cbet"-et jelenti - amit én is elkövettem? Vagy, ez csak egy általános kifejezés?



    Szerk: épp most jutottam a fórumban el ahhoz a szakaszhoz, ahol a 2+2 fórumról vannak fordítások - amik erről (is) szólnak. Ill. Mersenneary könyvében is van róla szó, amit ideje ismét átnéznem. De ettől még írhattok konkrét rangeket. Köszönöm!
    Utoljára módosítva: Ascent888 által: 2014. 04. 25. 01:45

  8. #9208
    PA addict
    Csatlakozott
    2010. 04. 20.
    Hely
    Debrecen
    Hozzászólások
    4.865

    Alapbeállítás

    Idézet Ascent888 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    És végül; többször találkoztam már a "probeolás" kifejezéssel, de erre még a szakszótárakban sem találok megfejtést... Csak szövegkörnyezetben van találat. Talán, konkrétan a "turn bet vs missed Cbet"-et jelenti - amit én is elkövettem? Vagy, ez csak egy általános kifejezés?
    Turn probe: bet turn vs missed flop cbet
    River probe: bet river vs missed turn cbet

    Szokták még hívni chewbaccának is
    Ascent888 likes this.
    Ami nem öl meg, az idegileg felb@sz!

  9. #9209
    Újonc lecsito avatara
    Csatlakozott
    2013. 04. 14.
    Hely
    Nyíregyháza
    Hozzászólások
    41

    Alapbeállítás

    Idézet Ascent888 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Pl: 25-20BBig egy 70%-os steal ellen a 22-88pp-k mellett már az A2o is Push? (az egyszerűség kedvéért; nem figyelembevéve a historyt, dinamikát, az esetleges limpelés kezdetét, stb, csak általánosságban kérdezem)

    S, mi ez range 50% steal ellen?

    70% ellen az A2o is 3bet shove.
    50% ellen inkább A6o+ 3bet shove, AQ és AK már non allin 3bet.
    50% ellen A2o inkább call A5o-ig, mert nagyon keveset stealel.

    Remélem jól írtam.
    Ascent888 likes this.

  10. #9210
    Pat
    Pat nem elérhető
    Tag
    Csatlakozott
    2009. 08. 05.
    Hely
    Budapest
    Hozzászólások
    161

    Alapbeállítás

    Idézet lecsito eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    70% ellen az A2o is 3bet shove.
    50% ellen inkább A6o+ 3bet shove, AQ és AK már non allin 3bet.
    50% ellen A2o inkább call A5o-ig, mert nagyon keveset stealel.

    Remélem jól írtam.


    HU-ban nincsenek kőbe vésett szabályok szvsz., még akkor sem, ha a hyper hu inkább a matekon alapszik; nagyon sok függ az ellenféltől, a dinamikától és a historytól. Én már a múltkor is furcsálltam, amikor a topikban páran kijelentették Aptok kérdésére, hogyan kell játszani KQ-val. A jelenlegi felvetésre: AK, AQ-val én gyakrabban megyek 3bai, és csak balance miatt raiselek 85-99-ig olykor, de ennek is megvannak bőven a hátulütői.

    Ascent: ami a tanulást illeti, - minden tiszteletem mellett - mrj videói már több évesek, a póker ill. a mezőny pedig folyamatosan fejlődik, így az abban elhangzott kijelentések közül valószínűleg már nem mindegyik állja meg a helyét 2014-ben is. Mindig érdemes a legfrissebb anyagokat keresni.
    Ascent888 likes this.

Hozzászólás szabályai

  • Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Fájlokat nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •