Oldal: 1 / 2 12 UtolsóUtolsó
Eredmény: 1 - 10 (19) összesen
  1. #1
    Fáradhatatlan grinder BenkiQB avatara
    Csatlakozott
    2008. 02. 04.
    Hely
    Győr
    Hozzászólások
    710

    Alapbeállítás NL20, AA nut FD, törn pot kontroll?

    ***** Hand History for Game 2352548335 *****
    $20.00 NL Texas Hold'em - Wednesday, January 07, 11:05:30 2009
    Table Grey Drake Mayfly (Real Money)
    Seat 3 is the button
    Seat 1: Chip_Nielsen ( $19.90 )
    Seat 2: Feridd ( $20.07 )
    Seat 3: GUY1111 ( $20.93 )
    Seat 4: serioussly ( $29.66 ) 77 hand / 23.4 / 18.2
    Seat 5: ewing_oil ( $21.45 ) 5k+ hand ezen a limiten / 23.0 / 13.8
    Seat 6: korisas ( $14.21 )
    serioussly posts the small blind [$0.10].
    ewing_oil posts the big blind [$0.20].
    Dealt to ewing_oil [ Ah As ]
    korisas calls [$0.20]
    Chip_Nielsen folds
    Feridd folds
    GUY1111 folds
    serioussly calls [$0.10]
    ewing_oil raises [$0.80]
    korisas folds
    serioussly calls [$0.80]
    ** Dealing Flop ** [ Ks, 2s, Qs ]
    serioussly checks
    ewing_oil bets [$1.10]
    serioussly calls [$1.10]
    ** Dealing Turn ** [ 4c ]
    serioussly bets [$3.00]
    ewing_oil ?

    olcsón jussak mutatáshoz vagy toljam neki?
    "Mi az hogy koinflip? Haggyá má ilyenekkel! Minden zsuga 50-50, vagy nyer vagy veszít. Ő mutatott ász négyest, te mutattál kilences hatost és a végén jött a hatos. Ennyi! A jobb ZSUGA nyert!" - 50-es nyakláncos

  2. #2
    Akadémia bölcse titcar avatara
    Csatlakozott
    2008. 03. 05.
    Hely
    a monitor előtt
    Hozzászólások
    7.774

    Alapbeállítás

    réjz, valószínűleg előrébb vagy, ha meg mégse, még mindig van egy halom outod, bár az ellen játéka nem igazán érthető.

  3. #3
    Póker orákulum ivan41 avatara
    Csatlakozott
    2008. 04. 09.
    Hozzászólások
    11.427

    Alapbeállítás

    Könnyű dolog itt elemezgetni. dönteni viszont gyorsan kell!
    Végül is mindkét megoldás elfogadható, de inkább hajlok e réz felé hajlok, had gondolkozzon a másik.

    ... hogy a Eric Seidel fizessen Neked egy kisfröccsöt!
    Nem igazán szeretek chipleader lenni, nincs lehetőségem a duplázásra...

    A mosónők korán, a pókeresek a riveren halnak meg. ( By Attila József )

    http://www.pokerakademia.com/hirek/e...kartyas_kepek/

    Az oldal alján további linkek a cikkeimhez.

  4. #4
    PA addict kisrapi avatara
    Csatlakozott
    2007. 05. 11.
    Hozzászólások
    3.702

    Alapbeállítás

    Ismét csak nem értek egyet a rézzel...mi jön tovább amit verünk+mit dobatunk ami most jobb? Turnben az a nut FD már nem akkora császárság szvsz....
    Call, ha blank river jön call ismét, ha jön a flössünk akkor meg toljuk rá...
    "Ez sztem olyan mint a kocsma gép. Előbb be etett aztán meg kopaszt"

  5. #5
    Fanatikus tag JasonCorp avatara
    Csatlakozott
    2007. 10. 06.
    Hely
    Budapest
    Hozzászólások
    350

    Alapbeállítás

    pot controll..

  6. #6
    Lelkes újonc ReggieHammond avatara
    Csatlakozott
    2007. 06. 16.
    Hely
    Budapest
    Hozzászólások
    56

    Alapbeállítás

    Lehet hogy nagy hülye vagyok, NL10-en játszok csak de én asszem rátoltam volna floppon. Nl20-on a 4BB-s emelés standard ha van előtted 2 limpelő ??? Nem kéne nagyobbat emelni ???

    R.
    "Új seriff érkezett a városba, és a neve: Reggie Hammond" - 48 óra

  7. #7
    Fanatikus tag styxxx avatara
    Csatlakozott
    2008. 07. 03.
    Hozzászólások
    322

    Alapbeállítás

    Idézet ReggieHammond eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Lehet hogy nagy hülye vagyok, NL10-en játszok csak de én asszem rátoltam volna floppon. Nl20-on a 4BB-s emelés standard ha van előtted 2 limpelő ??? Nem kéne nagyobbat emelni ???

    R.
    Jogos az észrevétel! pláne magas párt nehéz bármilyen szituban dobni, így pre már érdemes elrontani minden kis pp oddsait, és még sorolhatnám.

    Pre AA nálam szigorúan emel 4BB+limperek száma.

  8. #8
    PA addict kisrapi avatara
    Csatlakozott
    2007. 05. 11.
    Hozzászólások
    3.702

    Alapbeállítás

    Idézet styxxx eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Jogos az észrevétel! pláne magas párt nehéz bármilyen szituban dobni, így pre már érdemes elrontani minden kis pp oddsait, és még sorolhatnám.

    Pre AA nálam szigorúan emel 4BB+limperek száma.
    és a 4BB+limperek száma méretű emeléssel mér is rontod el már PF egy kis PP oddsát?
    "Ez sztem olyan mint a kocsma gép. Előbb be etett aztán meg kopaszt"

  9. #9
    Fanatikus tag styxxx avatara
    Csatlakozott
    2008. 07. 03.
    Hozzászólások
    322

    Alapbeállítás

    Idézet kisrapi eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    és a 4BB+limperek száma méretű emeléssel mér is rontod el már PF egy kis PP oddsát?
    Olvastam egy elemzést az alacsony PP-k megjátszásáról, amiben arról volt szó, hogy a pp-k flopon való bővülése kb. 1:11 (ha jól emlékszem).
    Az hogy flopon is tovább jön set nélkül még többet javít az overpár esélyein, és még egy csomó tényező kiszámításával, mint például mi oversetet alakítunk ki, vagy sort, vagy flusht, stb.

    Szóval ebből az egészből azt hozták ki (amit el is neveztek call20 szabálynak), hogy az alcsony párt alapvetően setre játszuk, ami biztosan hosszútávon +EV lesz, mégha bármi le is bővül abban az esetben ha heronak és villainnek is az emelés minimum 20szorosa a stack mérete.
    Ergo, ha stackelünk akkor minimum 20-szoros emelésnyi méretűt kell vinnünk, így ha minket stackkelnek le akkor kevesebb, mint 20 emelésnyit kell buknunk.

    Ezt egyszerűbben matematikailag nem igazán tudnám levezetni, de szerintem egy jó alapszabály ami hosszútávon nekem speciel szépen bevált.

    Így jelen handre vetítve mivel hero stackje 21, én min. 6BB-t emelnék AA amivel fenti elmélet szerint 24-et kellene vinnie egy alacsonyabb pp-nek ahhoz, hogy 20szoros értéket nyerjen és így az AA ellen +EV legyen a setvalue.

    Egyébként ezek fényében kiváncsi lennék ennek a cáfolataira is, mert tényleg nem tudnám matematikailag minden aspektusát levezetni

  10. #10
    PA addict kisrapi avatara
    Csatlakozott
    2007. 05. 11.
    Hozzászólások
    3.702

    Alapbeállítás

    Idézet styxxx eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Olvastam egy elemzést az alacsony PP-k megjátszásáról, amiben arról volt szó, hogy a pp-k flopon való bővülése kb. 1:11 (ha jól emlékszem).
    Az hogy flopon is tovább jön set nélkül még többet javít az overpár esélyein, és még egy csomó tényező kiszámításával, mint például mi oversetet alakítunk ki, vagy sort, vagy flusht, stb.

    Szóval ebből az egészből azt hozták ki (amit el is neveztek call20 szabálynak), hogy az alcsony párt alapvetően setre játszuk, ami biztosan hosszútávon +EV lesz, mégha bármi le is bővül abban az esetben ha heronak és villainnek is az emelés minimum 20szorosa a stack mérete.
    Ergo, ha stackelünk akkor minimum 20-szoros emelésnyi méretűt kell vinnünk, így ha minket stackkelnek le akkor kevesebb, mint 20 emelésnyit kell buknunk.

    Ezt egyszerűbben matematikailag nem igazán tudnám levezetni, de szerintem egy jó alapszabály ami hosszútávon nekem speciel szépen bevált.

    Így jelen handre vetítve mivel hero stackje 21, én min. 6BB-t emelnék AA amivel fenti elmélet szerint 24-et kellene vinnie egy alacsonyabb pp-nek ahhoz, hogy 20szoros értéket nyerjen és így az AA ellen +EV legyen a setvalue.

    Egyébként ezek fényében kiváncsi lennék ennek a cáfolataira is, mert tényleg nem tudnám matematikailag minden aspektusát levezetni


    Érdekes....eddig ezt a call20 szabályt nem ismertem, vagyis nem ilyen formában...nem tudnál véletlen linkelni, kíváncsi lennék a levezetésére is

    Jelen esetben ha ezt használjuk tényleg nincs meg az odds...de ha 100BB eff. stacket veszünk alapul, akkor 2 limpelőnél emelünk ugye 6BB-t, akkor még bőven megvan az odds, még 3limpelő után is...fent én általános esetben gondoltam, hogy nem lehet elvenni a kis PP oddsát PF, csak 3-bettel...
    Amúgy ez a call20 szabály kicsit nekem túl szigorúnak tűnik(ezért érdekelne a levezetése), én eddig úgy tudtam, hogy az emelés 12-13szorosa elegendő...
    "Ez sztem olyan mint a kocsma gép. Előbb be etett aztán meg kopaszt"

Oldal: 1 / 2 12 UtolsóUtolsó

Hozzászólás szabályai

  • Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Fájlokat nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •