Oldal: 1 / 2 12 UtolsóUtolsó
Eredmény: 1 - 10 (15) összesen
  1. #1
    Handelemző pindrokk avatara
    Csatlakozott
    2008. 06. 10.
    Hely
    top of the range
    Hozzászólások
    994

    Alapbeállítás overpár 3bet potban river kérdés

    $0.5/$1 No Limit Holdem
    5 players
    Converted at weaktight | fold when you know you're beat

    Stacks:
    UTG KrAAAsh ($103.00)
    CO Hero ($106.25)
    BTN OhgiglhfO ($100.00)
    SB daschri ($49.00)
    BB Lonebar II ($98.50)

    Pre-flop: ($1.50, 5 players) Hero is CO :tc :td
    1 fold, Hero raises to $3, OhgiglhfO raises to $10.50, 2 folds, Hero calls $7.50

    Flop: ($22.50, 2 players)
    Hero checks, OhgiglhfO bets $15, Hero calls $15

    Turn: ($52.50, 2 players)
    Hero checks, OhgiglhfO checks

    River: ($52.50, 2 players)
    Hero checks, OhgiglhfO bets $39.50, Hero calls $39.50


    Ellenfél jó játékosnak tűnik. 27/24 3bet:12.5 kb 100 hand alapján

    Az a kérdésem, hogy callolni itt mennyire +Ev
    Várom az érveket, hogy miért call illetve miért fold.

  2. #2
    PA addict zoltanh avatara
    Csatlakozott
    2007. 04. 16.
    Hozzászólások
    3.888

    Alapbeállítás

    Preflop már 4beteltem volna. Ha jól tudom akkor te is ongamen űzöd már. Elég sok light 3bet van, de 4betre azért dobálnak.
    Ha már így játszottad meg akkor szerintem call riveren jó, mert simán gyengének érez.

  3. #3
    Őstag shiningKKingdom avatara
    Csatlakozott
    2008. 07. 19.
    Hely
    Baranya
    Hozzászólások
    1.067

    Alapbeállítás

    pf 4bet sztem is jobb lett volna, így már instacall riveren, bár gyanítom hogy valami csúúúnya showdown következett

  4. #4
    Handelemző pindrokk avatara
    Csatlakozott
    2008. 06. 10.
    Hely
    top of the range
    Hozzászólások
    994

    Alapbeállítás

    Ha már azt mondjátok, hogy 4bet akkor elmondom, hogy szerintem miért jobb TT-vel a call,persze ez nem biztos, hogy helyes.
    Pl 76-al sokkal szívesebben 4betelek mint TT-vel, azért mert egy erős handet nem szeretnék blöffé fordítani. Ha TT-vel 4betelek az tulajdonképpen light 4bet, mivel az összes gyengébbet kizárom és az összes erősebbel rám tolja.

    A handről:
    igen, így viszonylag könnyebb a helyzet, hogy lejött a 3.szín turnre mivel nem engedheti meg magának, hogy mögém checkeljen nagyobb párral, kivéve AhAx,
    mi a helyzet akkor ha a turn mondjuk 9d?

  5. #5
    Fanatikus tag
    Csatlakozott
    2007. 04. 27.
    Hely
    bp
    Hozzászólások
    499

    Alapbeállítás

    teljesen igaza van pindrokknak abban amit a 4 betrol ir; azzal csak a TT-nel erosebb lapjait tarjuk jatekban >> semmi ertelme.

    a riveren en callolnek, mert azert valamennyire alulreprezentaltuk a lapunkat es utalom ha kibloffolnek , de EV-ben szerintem alig +-os a call ha az egyaltalan...

  6. #6
    Adminisztrátor kanrich_ avatara
    Csatlakozott
    2007. 03. 11.
    Hely
    Just moving to Valuetown
    Hozzászólások
    4.084

    Alapbeállítás

    A partiban szerintem a leginkább érdekes dolog ez a preflop 4 bet kérdés, és nagyon érdekelne, hogy itt mi a helyes megoldás!

    A PokerStove szerint amennyiben Villain 12,5%-ban 3 betel ránk, úgy TT-vel 56% esélyünk van a 4bet range ellen:

    equity win tie pots won pots tied
    Hand 0: 43.933% 43.36% 00.57% 681560676 9023016.00 { 55+, A9s+, KJs+, QJs, JTs, ATo+, KJo+ }
    Hand 1: 56.067% 55.49% 00.57% 872288364 9023016.00 { TT }

    Abban teljesen igazat adok pindrokk-nak, hogy Villain gyakorlatilag csak jobb lapokkal adja majd meg a 4 betet (vagy tolja ránk a stackjét), mint ami nekünk van, viszont az a problémám, hogy a sima call az alábbiak miatt nagyon rossz megoldás:

    1, Soha nem fogunk elégszer set-et floppolni ahhoz, hogy megérje a 3 bet call annak ellenére sem, hogy viszonylag kicsi a 3 bet mértéke.
    2, Az esetek nagy részében jönni fog Face Card, te OOP leszel és dobsz majd a cbetre. (vagy végigcall-olod? vagy mit csinálsz?)
    3, Egy ilyen srác ekkora 3 bet range-dzsel nagyot fog rajtunk kaszálni pozícióban, ha óriási F3B-vel vagy call-al játszunk ellene preflop.

    Nem számoltam ki, de valahogy matematikailag nem tűnik helyesnek a call. Én itt preflop 4 betelnék (a 4 bet mértéke mindig viszonylag alacsony), már csak azért is, hogy lássa, nem ilyedek meg a folyamatos 3 betjétől.

    Ez a téma viszont nagyon érdekel, mit gondoltok a fenti logikáról?
    -You raised tens on a lousy three-flush?
    -That's what it's all about, isn't it? Making the wrong move at a right time.
    (The Cincinnati Kid)

  7. #7
    Moderátor ceewyl avatara
    Csatlakozott
    2008. 05. 26.
    Hely
    Szeged
    Hozzászólások
    3.835

    Alapbeállítás

    100 handes a minta, ez alapján ne álllítsunk fel masszív 3 és 4 bet rangeket.
    Ehhez jóval nagyobb minta kell.

  8. #8
    Adminisztrátor kanrich_ avatara
    Csatlakozott
    2007. 03. 11.
    Hely
    Just moving to Valuetown
    Hozzászólások
    4.084

    Alapbeállítás

    Idézet ceewyl eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    100 handes a minta, ez alapján ne álllítsunk fel masszív 3 és 4 bet rangeket.
    Ehhez jóval nagyobb minta kell.
    Teljesen jogos, írni is akartam, csak lemaradt. Mindenesetre ha ettől elvonatkoztatunk és azt feltételezzük, hogy Villain adatai mondjuk 5k hand alapján vannak, akkor mi a véleményed az általam írottakról és szted mi a helyes játék. Sajnos én magam elég bizonytalan vagyok.
    -You raised tens on a lousy three-flush?
    -That's what it's all about, isn't it? Making the wrong move at a right time.
    (The Cincinnati Kid)

  9. #9
    Handelemző pindrokk avatara
    Csatlakozott
    2008. 06. 10.
    Hely
    top of the range
    Hozzászólások
    994

    Alapbeállítás

    Idézet kanrich_ eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    A partiban szerintem a leginkább érdekes dolog ez a preflop 4 bet kérdés, és nagyon érdekelne, hogy itt mi a helyes megoldás!

    A PokerStove szerint amennyiben Villain 12,5%-ban 3 betel ránk, úgy TT-vel 56% esélyünk van a 4bet range ellen:

    equity win tie pots won pots tied
    Hand 0: 43.933% 43.36% 00.57% 681560676 9023016.00 { 55+, A9s+, KJs+, QJs, JTs, ATo+, KJo+ }
    Hand 1: 56.067% 55.49% 00.57% 872288364 9023016.00 { TT }

    Abban teljesen igazat adok pindrokk-nak, hogy Villain gyakorlatilag csak jobb lapokkal adja majd meg a 4 betet (vagy tolja ránk a stackjét), mint ami nekünk van, viszont az a problémám, hogy a sima call az alábbiak miatt nagyon rossz megoldás:

    1, Soha nem fogunk elégszer set-et floppolni ahhoz, hogy megérje a 3 bet call annak ellenére sem, hogy viszonylag kicsi a 3 bet mértéke.
    2, Az esetek nagy részében jönni fog Face Card, te OOP leszel és dobsz majd a cbetre. (vagy végigcall-olod? vagy mit csinálsz?)
    3, Egy ilyen srác ekkora 3 bet range-dzsel nagyot fog rajtunk kaszálni pozícióban, ha óriási F3B-vel vagy call-al játszunk ellene preflop.

    Nem számoltam ki, de valahogy matematikailag nem tűnik helyesnek a call. Én itt preflop 4 betelnék (a 4 bet mértéke mindig viszonylag alacsony), már csak azért is, hogy lássa, nem ilyedek meg a folyamatos 3 betjétől.

    Ez a téma viszont nagyon érdekel, mit gondoltok a fenti logikáról?
    1, Teljes mértékben egyetértek, hogy csupán setminingból nem lesz ilyenkor pluszos a TT de set+showdown értékkel már pluszos oop is szvsz

    2, Ha lejön egy face card 1 utcát valszeg callozok ellene aztán meglátjuk mi sül ki, így viszonylag ismeretlenül egy call megijeszti őt is ha nincs legalább TPGK. Ha 2 face card akkor fold to cbet

    3, nyilván ilyen arcok ellen nem sok lapot dobálok 3betre inkább 4betelem őt de a fentebb említettek miatt nem 4beteltem a TT-vel.


    Nekem a TT 4bettel az a bajom, hogy akkor már adnom kell ha rám tolja és ezt nem feltétlenül szeretném.

    Flop pushról mi a véleményetek?

  10. #10
    Handelemző pindrokk avatara
    Csatlakozott
    2008. 06. 10.
    Hely
    top of the range
    Hozzászólások
    994

    Alapbeállítás

    Beszéltem erről a handről Sawaval ő azt mondta, hogy riverig jobb ez a megjátszás mint ha preflop 4betelem. River viszont határeset de inkább a dobás felé húz

Oldal: 1 / 2 12 UtolsóUtolsó

Hozzászólás szabályai

  • Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Fájlokat nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •