Oldal: 1 / 5 123 ... UtolsóUtolsó
Eredmény: 1 - 10 (43) összesen

Téma: Plo 10-25 Sh

  1. #1
    Fanatikus tag tdaniel84hun avatara
    Csatlakozott
    2008. 12. 14.
    Hely
    Sárospatak
    Hozzászólások
    291

    Alapbeállítás Plo 10-25 Sh

    Szeretném ha megvitatnánk a tapasztalatokat, amik ezen a limiten összegyűltek (plo10 és plo25). Elsőként pl. bankroll management, érdemes-e short stack stratégiát játszani, vagy mindenképp kell a full bi? Preflop játék/agresszió: limpelés középszerű lapokkal/prémium kombinációkat tartalmazó kezek pozíción kívüli megjátszása, slowplay, cbetelés, 3bet kezelése, squeeze játék (1+ ellenféllel szemben) a különböző utcákon, a floppolt nuts helyes kijátszása, preflop izoláció (már amennyire ezen a limiten lehet izolálni...), kombódraw-k kezelése, hand history-k és minden más. Egyszóval hogyan lehet valaki fix nyerő SH micro plo-n?

    Elsőként belinkelek egy HH-t, aztán majd lesz valami

    Pokertube.com ? A Video Community for Pokerplayers

    UP!
    Utoljára módosítva: tdaniel84hun által: 2009. 01. 12. 13:22

  2. #2
    PA addict Zehy avatara
    Csatlakozott
    2007. 09. 29.
    Hely
    Sin City
    Hozzászólások
    4.559

    Alapbeállítás

    Idézet tdaniel84hun eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Szeretném ha megvitatnánk a tapasztalatokat, amik ezen a limiten összegyűltek (plo10 és plo25). Elsőként pl. bankroll management, érdemes-e short stack stratégiát játszani, vagy mindenképp kell a full bi? Preflop játék/agresszió: limpelés középszerű lapokkal/prémium kombinációkat tartalmazó kezek pozíción kívüli megjátszása, slowplay, cbetelés, 3bet kezelése, squeeze játék (1+ ellenféllel szemben) a különböző utcákon, a floppolt nuts helyes kijátszása, preflop izoláció (már amennyire ezen a limiten lehet izolálni...), kombódraw-k kezelése, hand history-k és minden más. Egyszóval hogyan lehet valaki fix nyerő SH micro plo-n?

    Elsőként belinkelek egy HH-t, aztán majd lesz valami

    Pokertube.com ? A Video Community for Pokerplayers

    UP!
    Elég sok téma, kezdjük el szétbontani, akkor beszállok szívesen.

    A handhez milyen kommentet vársz? Megkaptad az egyetlen flopot kb omahában amit lehet slowplayezni, aztán - mivel ellenfelednél a 2nd nut - bekerült értelemszerűen minden pénz...
    "Riveren tőt tolnék. Hagy fizessen az inas!"

    "Sajnos nem egyforma eséllyel indulnak az emberek. Aki gazdagabb az gyakrabban betolja rosszabb lappal is , mert úgy van vele ha nem mákol nevez a következőre. És élltalában sikerül is neki."

  3. #3
    Fanatikus tag tdaniel84hun avatara
    Csatlakozott
    2008. 12. 14.
    Hely
    Sárospatak
    Hozzászólások
    291

    Alapbeállítás

    elkezdhetjük például boncolgatni a bankroll management témát. tegyük fel, sztem plo10-re pl. ki-hány bi-t javasol? az én meglátásom szerint ugyanis sokan megpróbálnak gyorsan br-t építeni ezen a limiten (még sokan csak most kezdenek ráérezni erre a játékra) és mivel elég erős benne az ingadozás, éppen ezért gyakrabban szaladunk bele calling stationökbe, olcsón-flopot-nézőkbe, flop-nutot-várókba amiből arányosan következik hogy kicsivel több bi javasolt mint holdemnél.. vagy nem?

  4. #4
    PA addict Zehy avatara
    Csatlakozott
    2007. 09. 29.
    Hely
    Sin City
    Hozzászólások
    4.559

    Alapbeállítás

    Idézet tdaniel84hun eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    elkezdhetjük például boncolgatni a bankroll management témát. tegyük fel, sztem plo10-re pl. ki-hány bi-t javasol? az én meglátásom szerint ugyanis sokan megpróbálnak gyorsan br-t építeni ezen a limiten (még sokan csak most kezdenek ráérezni erre a játékra) és mivel elég erős benne az ingadozás, éppen ezért gyakrabban szaladunk bele calling stationökbe, amiből arányosan következik hogy kicsivel több bi javasolt mint holdemnél.. vagy nem?
    Ez az egyik fele, de ami még fontosabb, az az, hogy sokkal többször fogunk mi magunk is flopot nézni a kialakítható kombinációk miatt. Rengetegszer limpelünk majd és adunk meg emelést is, mert kezünkhöz rengeteg jó flop érkezhet. Persze ezen a limiten mindennél fontosabb a jó handrange, már csak ezzel és a pozició pontos figyelésével plusszosak lehetünk.

    Aztán amihez még kell br és ami miatt nagyobb az ingadozás:
    ha az indulólapjainkat eltalálja a flop, akkor nagyon sokszor stackért fogunk játszani és bekerül minden egyes cent ami előttünk van. Egyszerűen a kombinált húzólapoknak olyan equity-je lesz, h menni kell velük és kommitálni fogjuk magunkat már rögtön a flopon.
    "Riveren tőt tolnék. Hagy fizessen az inas!"

    "Sajnos nem egyforma eséllyel indulnak az emberek. Aki gazdagabb az gyakrabban betolja rosszabb lappal is , mert úgy van vele ha nem mákol nevez a következőre. És élltalában sikerül is neki."

  5. #5
    PA addict zoltanh avatara
    Csatlakozott
    2007. 04. 16.
    Hozzászólások
    3.888

    Alapbeállítás

    Nézzétek el nekem, mert fish vagyok omahaba, de egy ilyen lappal mi a célod flop elött? Ezt értem arra, hogy l/c játszottál. Sh-n nem standard egy pf emelés ilyen lappal? Ha ezzel nem emelünk akkor mivel? Ha nem ilyen szerencsés a flop akkor pl T26-on hogyan játszod meg ezt a kezet?

    Én holdembe 50x br-t tartok. Szerintem ide kell ahoz képes 1,5x-2x-es

  6. #6
    PA addict Zehy avatara
    Csatlakozott
    2007. 09. 29.
    Hely
    Sin City
    Hozzászólások
    4.559

    Alapbeállítás

    Idézet zoltanh eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Nézzétek el nekem, mert fish vagyok omahaba, de egy ilyen lappal mi a célod flop elött? Ezt értem arra, hogy l/c játszottál. Sh-n nem standard egy pf emelés ilyen lappal? Ha ezzel nem emelünk akkor mivel? Ha nem ilyen szerencsés a flop akkor pl T26-on hogyan játszod meg ezt a kezet?

    Én holdembe 50x br-t tartok. Szerintem ide kell ahoz képes 1,5x-2x-es
    Ha emel utg-ből, azt 85 centig tehette volna meg. Ezen a limiten ez öngyilkosság, 3-4 call az alap sh-n is, de 5 sem ritka.
    Aztán egy utg emelés ezen a limiten elárult AAxx, ergo vígan adom hátulról 8532-vel is akár, majd két párral stackelem a front cbetje után saláta, de nekem jó flopon...
    Szóval ugyan hülyén néz ki ez a limp-call, de ezen a limiten teljesen plusszos bír lenni, mivel utána azért egy semmilyen flopon egy normálisabb játékos könnyen el tudja engedni, nem fog vele tönkremenni, míg Axx flopon nem nagyon fogják elhinni a setet, így kisebb setek, két párok vagy húzók ellen pedig kifejezetten jó lesz és bőségesen kifizetik.
    "Riveren tőt tolnék. Hagy fizessen az inas!"

    "Sajnos nem egyforma eséllyel indulnak az emberek. Aki gazdagabb az gyakrabban betolja rosszabb lappal is , mert úgy van vele ha nem mákol nevez a következőre. És élltalában sikerül is neki."

  7. #7
    Fanatikus tag tdaniel84hun avatara
    Csatlakozott
    2008. 12. 14.
    Hely
    Sárospatak
    Hozzászólások
    291

    Alapbeállítás

    Idézet zoltanh eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Nézzétek el nekem, mert fish vagyok omahaba, de egy ilyen lappal mi a célod flop elött? Ezt értem arra, hogy l/c játszottál. Sh-n nem standard egy pf emelés ilyen lappal? Ha ezzel nem emelünk akkor mivel? Ha nem ilyen szerencsés a flop akkor pl T26-on hogyan játszod meg ezt a kezet?

    Én holdembe 50x br-t tartok. Szerintem ide kell ahoz képes 1,5x-2x-es
    megpróbálom visszaidézni mi járt a fejemben

    elsősorban van egy mágikus trió amit mindig megnézek mielőtt bármit cselekszek, ezek pedig a : pozíció, potodds és lapminőség (ebben a sorrendben!)

    1.: egyértelműen nagyon rossz pozíció
    2: önmagában az ász pár omahában nem biztos hogy emelő lap preflop hiszen ha több callt kapunk és noname flop jön játszhatatlan a továbbiakban. emeltem volna, ha legalább az egyik ász suited egy másik kísérőlappal, tehát nut színre is jó lehetek illetve van sorra legitim kísérőm is, pl 10)
    3: nem volt igazán kiugró a potodds: $2-be kellett $1.25-öt megadni

    Ha preflop ugyanez történik csak az említett T 2 6 jön ?

    pozíció miatt egyértelműen check. ha van kettő suited lap közte (ami nem a bubi magas színemhez kapcsolódik) akkor c/c (attól is függ hogy honnan jön a hívás és az mekkora a pot méretéhez képest (pothívásra vszeg fold, mivel szettre nagyon gyenge esélyem van, még esetleg backdoor sorom lehet de azt nem várom meg). kisebb hívást megadok vele, nem suited de pl sort kiegészítő turn esetén c/f-ot játszottam volna.

  8. #8
    Fanatikus tag tdaniel84hun avatara
    Csatlakozott
    2008. 12. 14.
    Hely
    Sárospatak
    Hozzászólások
    291

    Alapbeállítás

    Idézet Zehy eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Ha emel utg-ből, azt 85 centig tehette volna meg.
    ez sem volt utolsó szempont. korai pozícióban nem érdemes elárulni a lapodat pothívással, akkor már inkább checkraise ha hátulról pothívás van de ahhoz meg elég sérülékeny volt ez a lap, ezért volt csak a c

  9. #9
    Fanatikus tag tdaniel84hun avatara
    Csatlakozott
    2008. 12. 14.
    Hely
    Sárospatak
    Hozzászólások
    291

    Alapbeállítás

    Idézet zoltanh eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Én holdembe 50x br-t tartok. Szerintem ide kell ahoz képes 1,5x-2x-es
    nagy öngyilkosság szerinted a short stack stratégia? az tényleg nagyon tutulós játék...

  10. #10
    PA addict zoltanh avatara
    Csatlakozott
    2007. 04. 16.
    Hozzászólások
    3.888

    Alapbeállítás

    Idézet tdaniel84hun eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    nagy öngyilkosság szerinted a short stack stratégia? az tényleg nagyon tutulós játék...
    köszi mindkettőtöknek a válaszát!

    Én alapból utálom az összes ss-t, ugyhogy ebben nem tudok nyilatkozni.
    Pokerezni szeretek az meg szerintem nem arról szól. (upsz mindjárt nekemesik néhány sss player )

Oldal: 1 / 5 123 ... UtolsóUtolsó

Hozzászólás szabályai

  • Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Fájlokat nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •