Oldal: 1 / 2 12 UtolsóUtolsó
Eredmény: 1 - 10 (13) összesen
  1. #1
    Team Hero Neomorf avatara
    Csatlakozott
    2007. 10. 22.
    Hely
    Carpal Tunnel
    Hozzászólások
    1.140

    Alapbeállítás NL100FR AK 3betpot egyszínű flopon

    Texas Hold'em $1-$2 NL (real money), hand #P4-86182406-2007
    Table Rostov, 15 Jan 2009 1:57 PM

    Seat 1: onlyraise72 ($101.95 in chips)
    Seat 2: chunderball ($217.55 in chips)
    Seat 3: DIALBOSS ($130.80 in chips)
    Seat 4: neomorf_ [ AH,KS ] ($95.50 in chips)
    Seat 5: TiltStar ($100.50 in chips)
    Seat 6: diouff69 ($151.15 in chips)
    Seat 7: Ebony88 ($103.20 in chips)
    Seat 8: jsvaris ($101.50 in chips)
    Seat 9: V. Vega x ($100.40 in chips)
    Seat 10: labanapan ($90.20 in chips)
    ANTES/BLINDS
    TiltStar posts blind ($0.50), diouff69 posts blind ($1).

    PRE-FLOP
    Ebony88 folds, jsvaris calls $1, V. Vega x folds, labanapan folds, onlyraise72 folds, chunderball folds, DIALBOSS folds, neomorf_ bets $4.50, TiltStar folds, diouff69 bets $10, jsvaris folds, neomorf_ calls $6.50.

    FLOP [board cards 10C,9C,AC ]
    diouff69 bets $20, neomorf_ ???

    32/17/1,7 3bet: 3

    mi lehet nála? van FE-nk? push or fold? mit miért?

    bocs most nincs időm konverterezgetni! sry!

  2. #2
    Őstag
    Csatlakozott
    2008. 04. 18.
    Hely
    Budapest
    Hozzászólások
    1.132

    Alapbeállítás

    mindenképp re raise-el tudhatjuk csak meg, hogy hogy állunk a partyban. szóval re raise 60-65-ig. így rögtön ezt nem tudnám eldobni. pre minraise miatt nem igazán tudom mire tenni, ezt a line-t ellenem ált. magas PP-kel alkalmazzák.

    javítás: látom, hogy 95-el ültél bent. inkább a push felé húzok. gyakrabban lesz nála sor+flösshúzó vagy talán kisebb ász, mint kész hand, ami ver téged.

    de lehet, hogy naív vagyok.

    furcsa fent, hogy 1$, 2$ a vakok, aztán postolják a 0,50-1-et...:S
    Utoljára módosítva: audiosultan által: 2009. 01. 16. 12:52

  3. #3
    PA addict kisrapi avatara
    Csatlakozott
    2007. 05. 11.
    Hozzászólások
    3.702

    Alapbeállítás

    Idézet audiosultan eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    mindenképp re raise-el tudhatjuk csak meg, hogy hogy állunk a partyban. szóval re raise 60-65-ig. így rögtön ezt nem tudnám eldobni. pre minraise miatt nem igazán tudom mire tenni, ezt a line-t ellenem ált. magas PP-kel alkalmazzák.
    Ha 100-al ülsz benn akkor eldobod egy 65ös reraise után ha rádtolja?!

    Idézet audiosultan eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    javítás: látom, hogy 95-el ültél bent. inkább a push felé húzok. gyakrabban lesz nála sor+flösshúzó vagy talán kisebb ász, mint kész hand, ami ver téged.

    de lehet, hogy naív vagyok.

    furcsa fent, hogy 1$, 2$ a vakok, aztán postolják a 0,50-1-et...:S
    Amit én hiányolok, az a 4-bet PF, elég kicsit 3-betelt, simán vissza lehetett volna emelni rá 25ig mondjuk....bár nemtom FR-en ez mennyire szokás, de én nem szeretek AK-val 3-betet callozni...
    Így most el kell döntened h hajlandó vagy -e betenni a stacked v. nem.
    Sztem jó az all-in, bár valszeg set, flöss, és AKc v. AQc (KxKc) fogja csak megadni...még van FE sztem(a fentieken kívül sztem eldobja a range többi részét...kérdés azokat milyen %-ban C-betelné ilyen floppon...), elég nagyot C-betelt, ami miatt én úgy gondolom nem tetszik neki a flop....
    Pozból itt egy call nagyon rossz lenne?
    "Ez sztem olyan mint a kocsma gép. Előbb be etett aztán meg kopaszt"

  4. #4
    Őstag
    Csatlakozott
    2008. 04. 18.
    Hely
    Budapest
    Hozzászólások
    1.132

    Alapbeállítás

    a 95öt még úgy írtam,hogy azt hittem NL200, mivel fönt 1$ és 2$ a vakok.
    szóval azért írtam, hgoy "csak 95"
    utána be kellett volna tennem még egy javítást. lol

    én pusholnék, hogy ne engedjek le színt vagy esetleg sor húzót.
    pre4bet nekem is szimpatikusabb, csak ezzel meg az a gond, hogy úgy nagy általánosságban mit kezdesz az AKval, ha 5bet allint kapsz, vagy ha callol de a flopp nem talál el?

    standard a 4bet AKval ilyen kis 3bet esetén?
    ááá
    annyit kell még tanulnom a 3betekről, 4betekről.. nem csoda, hiszen jellemzően NL25ön vagyok még.

  5. #5
    Őstag Bumbanas avatara
    Csatlakozott
    2008. 06. 27.
    Hely
    Győr
    Hozzászólások
    1.788

    Alapbeállítás

    Ebből tényleg kimaradt a pf 4bet.
    Nekem úgy tűnik ennyiből, hogy eddig ezt történt: buttonról emeltél, amit az ellenfél lopásnak vélt és visszaemelt egy minimálisat szerintem nem túl erős lappal, amit te megadtál, azaz jelezted, hogy van valamid. Jött egy egy színű, A magas flop, erre cbetet hív, közel potnyit. Ha flöst flopolt, akkor ez nagyon trükkös játék, de a statisztikái alapján nem hiszem, hogy ilyen "azt gondolja, hogy én azt gondolom, hogy ő azt gondolja..." jellegű gondolkodásra képes lenne. Szerintem csak el akar ijeszteni, hiszen logikusan csak egy kész flöss vagy A(KQJ) flös húzóval adhatja, ha feszesnek gondol téged.
    Ha most rátolod, akkor mi történhet?
    1. Megadja kész színnel és buksz, megadja színhúzóval és egy coinflip vagy kicsit kedvezőbb helyzetbe kerülsz, és kb. 50-55%-ban nyersz, megadja egy Ax, színhúzó nélküli lappal és sokkal esélyesebb lappal kerülsz be.
    2. Dob és elviszel 30 bb-t ami elég jó itt.
    A fenti esetben csak akkor állsz rosszul, ha már színe van, de ennek én nem adok 10%-nál több esélyt a játéka alapján.

    A megadás csak akkor lehet jó, ha elég biztos read-ed van róla, hogy sokkal erősebb vagy és hajlandó vagy a maradék pénzedet betenni turn-on (itt kb. potnyi pénzed lesz még). Itt fennáll az esélye annak, hogy nem jön a negyedik szín és c/f-ot játszik az ellenfél a színhúzójával, ill., hogy jön a negyedik szín és egy 2c is megver akár téged. Ha nem vagy biztos benne, hogy most te vagy elöl, akkor mi a terved turn-ön?

    Ha már így alakult, akkor szerintem az allin a legjobb játék itt, mert sok gyengébb lap megadhatja és 50%-osok egy része eldobhatja.

  6. #6
    Őstag Bumbanas avatara
    Csatlakozott
    2008. 06. 27.
    Hely
    Győr
    Hozzászólások
    1.788

    Alapbeállítás

    Idézet audiosultan eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    pre4bet nekem is szimpatikusabb, csak ezzel meg az a gond, hogy úgy nagy általánosságban mit kezdesz az AKval, ha 5bet allint kapsz, vagy ha callol de a flopp nem talál el?

    standard a 4bet AKval ilyen kis 3bet esetén?
    Ne feledd el, hogy ez "vakcsata", azaz egy lopási kísérletnek hitt emelésre kapsz 3betet. NL100-on én kaptam már ilyet Q7s-től kedve 78s-ig sok minden laptól. Beemelt 10bb-t preflop, ha 4betre dob, az nekünk nagyon jó, mert ritkán tudunk ennyit vinni AKo-val mutatás nélkül, preflop.

  7. #7
    Őstag
    Csatlakozott
    2008. 04. 18.
    Hely
    Budapest
    Hozzászólások
    1.132

    Alapbeállítás

    Idézet Bumbanas eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Ebből tényleg kimaradt a pf 4bet.
    Nekem úgy tűnik ennyiből, hogy eddig ezt történt: buttonról emeltél, amit az ellenfél lopásnak vélt és visszaemelt egy minimálisat szerintem nem túl erős lappal, amit te megadtál, azaz jelezted, hogy van valamid. Jött egy egy színű, A magas flop, erre cbetet hív, közel potnyit. Ha flöst flopolt, akkor ez nagyon trükkös játék, de a statisztikái alapján nem hiszem, hogy ilyen "azt gondolja, hogy én azt gondolom, hogy ő azt gondolja..." jellegű gondolkodásra képes lenne. Szerintem csak el akar ijeszteni, hiszen logikusan csak egy kész flöss vagy A(KQJ) flös húzóval adhatja, ha feszesnek gondol téged.
    Ha most rátolod, akkor mi történhet?
    1. Megadja kész színnel és buksz, megadja színhúzóval és egy coinflip vagy kicsit kedvezőbb helyzetbe kerülsz, és kb. 50-55%-ban nyersz, megadja egy Ax, színhúzó nélküli lappal és sokkal esélyesebb lappal kerülsz be.
    2. Dob és elviszel 30 bb-t ami elég jó itt.
    A fenti esetben csak akkor állsz rosszul, ha már színe van, de ennek én nem adok 10%-nál több esélyt a játéka alapján.

    A megadás csak akkor lehet jó, ha elég biztos read-ed van róla, hogy sokkal erősebb vagy és hajlandó vagy a maradék pénzedet betenni turn-on (itt kb. potnyi pénzed lesz még). Itt fennáll az esélye annak, hogy nem jön a negyedik szín és c/f-ot játszik az ellenfél a színhúzójával, ill., hogy jön a negyedik szín és egy 2c is megver akár téged. Ha nem vagy biztos benne, hogy most te vagy elöl, akkor mi a terved turn-ön?

    Ha már így alakult, akkor szerintem az allin a legjobb játék itt, mert sok gyengébb lap megadhatja és 50%-osok egy része eldobhatja.
    +++++++++++1
    valami ilyesmit próbáltam volna én is megfogalmazni, ha össze tudnám szedni a gondolataimat egyszer normálisan

  8. #8
    Fáradhatatlan grinder Tibibacsi avatara
    Csatlakozott
    2008. 02. 03.
    Hely
    Szigetszentmiklós
    Hozzászólások
    727

    Alapbeállítás

    Én egy ilyen fish ellen preflop lerendezném a dolgot, vagyis megpróbálnám flop előtt all-in tenni. Vakcsatában szerintem standard.
    Ha már így játszottad akkor flopon push, szerintem van FE, valamint AQ/AJ húzó kifizethet. Ha setet/2 párt floppolt az elég nagy cooler.

  9. #9
    Team Hero Neomorf avatara
    Csatlakozott
    2007. 10. 22.
    Hely
    Carpal Tunnel
    Hozzászólások
    1.140

    Alapbeállítás

    köszi a hozzászólásokat.
    csak azért maradt el az allin, mert egy ilyen fish-t talán le tudok játszani postflop. amúgy meg nem szeretek stackért menni AK-al pre, mert FR-en szinte csak jobb hív be.
    AA-volt nála!

  10. #10
    PA addict kisrapi avatara
    Csatlakozott
    2007. 05. 11.
    Hozzászólások
    3.702

    Alapbeállítás

    Idézet Neomorf eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    köszi a hozzászólásokat.
    csak azért maradt el az allin, mert egy ilyen fish-t talán le tudok játszani postflop. amúgy meg nem szeretek stackért menni AK-al pre, mert FR-en szinte csak jobb hív be.
    AA-volt nála!
    Ezért jobb a 4-bet PF. Jelen esetben 4-beteled 23-25-ig, ha rádtolja dobhatod, ha csak megadja(4betet csak megadni amúgy is fish dolog) akkor A magas floppon +EV lestackelődni sztem.
    Vakcsatában amúgy nem dobnám az 5-betre se az AK-t, de az már teljesen read függvénye....
    "Ez sztem olyan mint a kocsma gép. Előbb be etett aztán meg kopaszt"

Oldal: 1 / 2 12 UtolsóUtolsó

Hozzászólás szabályai

  • Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Fájlokat nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •