Eredmény: 1 - 9 (9) összesen
  1. #1
    Tag rozmi avatara
    Csatlakozott
    2007. 04. 17.
    Hely
    Aprajafalva
    Hozzászólások
    123

    Alapbeállítás NL50 6 max: TP (JK)

    Az eset a Bosson történt, ellenfelemmel még nem találkoztam, de nem tűnt rossz játékosnak, általában nem volt showdown az asztalon.

    0.25/0.50 Texas Hold'em (No Limit) - Wednesday, July 25, 2007 8:07:11 PM
    Table TH 291 (Real/Cash Game)
    Seat 1: Brylle (53.75)
    Seat 2: krewetka (172.60)
    Seat 4: rozmi84 (49.50)
    Seat 5: schraubenk (50.00)
    krewetka post SB 0.25
    rozmi84 post BB 0.50
    ** Deal **
    Brylle [N/A, N/A]
    krewetka [N/A, N/A]
    rozmi84 [Jc, Kd]
    schraubenk [N/A, N/A]
    *** Bet Round 1 ***
    schraubenk Fold
    Brylle Raise to 1.50
    krewetka Fold
    rozmi84 Call 1.50
    (Pot: 3.25)


    Ez egy kicsit lehet hogy laza megadás volt, de mivel elég feszes volt az asztal, és az előző körökben ennél nagyobbakat emelt, ezért megadtam (vagy monster, vagy valami "szemét").

    *** Flop(Board): *** : [2h, 10h, Js]
    *** Bet Round 2 ***
    rozmi84 Check
    Brylle Check

    Itt meglepődtem a checkjén, szinte biztosra vettem hogy cbet lesz belőle. A seteket, pókert és overpairokat (22;TT-AA) kizártam, emellett szerintem J sem volt a kezében, ezekkel ilyen board mellett emelt volna vele a flopnál. Első gondolatom valami AKs.

    *** Turn(Board): *** : [2h, 10h, Js, 10s]
    *** Bet Round 3 ***
    rozmi84 Bet 2.50
    Brylle Raise to 8.50
    rozmi84 Call 8.50
    (Pot:18.25)

    Itt már nyitnom kellett, amire kaptam egy emelést. Drawra tettem (első gondolatom egy KQ szerű lap volt).

    *** River(Board): *** : [2h, 10h, Js, 10s, 8h]
    *** Bet Round 4 ***
    rozmi84 Check
    Brylle Bet 16.50
    (Pot:34.75)

    Na most akkor mi legyen. Szinte az egyik legrosszabb lap jött fel. A flusht kiegészítette, egy esetleges sor is lehet.
    Utoljára módosítva: rozmi által: 2007. 07. 27. 13:41

  2. #2
    Őstag
    Csatlakozott
    2007. 03. 29.
    Hely
    Budapest
    Hozzászólások
    1.272

    Alapbeállítás

    Én már a turn visszaemelésre eldobtam volna, de riveren egész biztos.

  3. #3
    Lelkes újonc PsychoMAN avatara
    Csatlakozott
    2007. 03. 10.
    Hozzászólások
    96

    Alapbeállítás

    ezt flopnál egy cont bet-el simán el kell vinni sztem,legalábbis nyitni kell pottal ,hogy ha flushdraw vagy straight draw-ja van akkor fizessen, ha meg valami más akkor legalább valami fogalmunk legyen a lapjáról hogy call-oz vagy visszaemel-e, de legjobb talán ha dobja és miénk a pot

    na most ha már így történt, jön a turn 10-es itt már nyitsz ,amire szépen visszaemel szóval vagy jött a drillje, mondjuk egy A10,vagy K10, Q10-re,de még benne lehet egy slowplay-ezekett 22 is akár , a straightdraw sztem nem annyira valószínű, azzal ha agresszív miért nem floppon próbált emelni, amikor több esélye van hogy javuljon...,és ég van flushdraw veszély is, én sztem ezt a turn 6$-t már nem adom meg

    a river lap, meg megint kellemetlen ,ha jól számolom 50%-ban kéne megnyerned kb. a partit ( lehet hülyeséget számoltam) ha tartani akarod...

    szóval fold, bár lehet egy nagy blöff az egész, de boss-t ismerve lehet az egy 10-es póker is

  4. #4
    Tag Gábor avatara
    Csatlakozott
    2007. 03. 07.
    Hozzászólások
    127

    Alapbeállítás

    1.
    Idézet Zoli eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Én már a turn visszaemelésre eldobtam volna, de riveren egész biztos.
    2.
    Idézet PsychoMAN eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    ezt flopnál egy cont bet-el simán el kell vinni sztem.

  5. #5
    Tag rozmi avatara
    Csatlakozott
    2007. 04. 17.
    Hely
    Aprajafalva
    Hozzászólások
    123

    Alapbeállítás

    Igen, de ő emelt preflop, ezért volt meglepetés számomra hogy checkelte a flopot. 10-es pókere meg nem lehet (ha igen, akkor meg a flopon miért nem védte a setjét a flush és straight drawkkal szemben?). A river emelése meg teljesen érthetetlen, jó eséllyel csak jobb lappal adom meg, ha tényleg AhKh-ja van, akkor még mindig lehetne nálam TJ, ha meg overpárja van, akkor akár a flushom is lehetne.

  6. #6
    Adminisztrátor kanrich_ avatara
    Csatlakozott
    2007. 03. 11.
    Hely
    Just moving to Valuetown
    Hozzászólások
    4.084

    Alapbeállítás

    Idézet PsychoMAN eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    ezt flopnál egy cont bet-el simán el kell vinni sztem
    ?
    Én sem értelek Benneteket, mert nem rozmi volt az, aki emelt, tehát cbet-elni sem tud értelemszerűen.

    Egyébként pedig sztem így az elgondolása nem volt rossz, sokszor én is hasonlóan döntök. Check, megvárom a cbetet, majd arra emelek vissza agresszíven, hogy elvigyem rögtön a potot...
    Mivel itt nem volt cbet, a turn-t sztem is mindenképpen bet-elni kell! De sztem itt bet pot-ra lett volna szükség, nem pedig egy viszonylag gyenge bet-re!
    A turn visszaemelése után a dobás jó lépés lehet, hiszen könnyen megbújhat nála egy AT, bár ezt én nem tartom túl valószínűnek, (legalábbis a játékosról szóló leírásod alapján), hiszen azt cbetelte volna. Mindenesetre a visszaemelése sztem egy AKs szerű lappal talán még logikus is lehet:

    Jött a flop AKs volt nála, ezt elpasszolta, hogy free card-ot kapjon. A turn-re ez nem érkezett meg, de látván a gyenge emelésedet a húzó lapjaival potot emelt. Itt döntési szituációba kerülsz...hiszen a riverre naggggggyon sok scare card jelenhet meg. Vagyis ha itt call-olsz, akkor számíts arra, hogy a rivernél is call-olnod kell, hiszen szinte biztos, hogy emelni fog a check-edre!
    Nem tudom, mennyire érthető volt a logikám, mindenesetre én a riveren call-oltam volna, ha a turn-ön azt teszem.
    Full, póker sztem nem lenne logikus, persze egy buta ellenfél ellen semmi sem kizárt...
    Ha van vége a partinak, akkor tedd be, kiváncsi vagyok, mi van nála.
    -You raised tens on a lousy three-flush?
    -That's what it's all about, isn't it? Making the wrong move at a right time.
    (The Cincinnati Kid)

  7. #7
    Tag rozmi avatara
    Csatlakozott
    2007. 04. 17.
    Hely
    Aprajafalva
    Hozzászólások
    123

    Alapbeállítás

    A turn emelésem durván 3/4 pot volt (általában 3/4-1 potokat emeltem, mindenre). Állítólag AA volt nála. A river emelésére allin mentem, mire ő bedobta. Riverre emelt egy combosat, de ennek semmi értelme nem volt. Ha tényleg AKs lett volna nála akkor simán lehetne nálam TJ, ha meg valami közepes pár (én erre gondoltam), akkor meg csak egy blöfföt tud megverni. Egész egyszerűen nem tudom hova tenni a játékát, a lejátszása nagyon rossz volt, viszont a játékosok 80%-a (ezen a limiten) képtelen eldobni akármilyen board mellett az AA-t.
    Utoljára módosítva: rozmi által: 2007. 07. 27. 13:43

  8. #8
    PA addict kisrapi avatara
    Csatlakozott
    2007. 05. 11.
    Hozzászólások
    3.702

    Alapbeállítás

    Azért bátor dolog volt a reraise all in, de egy jó read-el nem feltétlen rossz. Mindenesetre hosszú távon ilyen helyzetben sztem a turn dobás a helyes játék, és várni egy jobb lehetőségre, a végén tőlem azért egy notes-ot kapott volna az ellenfél.

  9. #9
    Adminisztrátor Skiboy avatara
    Csatlakozott
    2007. 03. 07.
    Hely
    Budapest
    Hozzászólások
    1.290

    Alapbeállítás

    Idézet rozmi eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    A river emelésére allin mentem, mire ő bedobta. Riverre emelt egy combosat, de ennek semmi értelme nem volt. Ha tényleg AKs lett volna nála akkor simán lehetne nálam TJ, ha meg valami közepes pár (én erre gondoltam), akkor meg csak egy blöfföt tud megverni.
    Ebben nem nagyon értem a logikát. Ha blöfföl akkor elég egy sima call és nyered a partit, az emelésedre több pénzt úgyse fog berakni. Miért kockáztatsz még majd fél beülőt? El akarsz dobatni a tiédtől jobb lapot, mert úgy érzed verve vagy? Nade melyek azok a lapok?

Hozzászólás szabályai

  • Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Fájlokat nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •