Oldal: 6 / 15 ElsőElső ... 45678 ... UtolsóUtolsó
Eredmény: 51 - 60 (148) összesen
  1. #51
    Őstag Epiman avatara
    Csatlakozott
    2007. 04. 03.
    Hely
    Itt-ott
    Hozzászólások
    1.576

    Alapbeállítás

    Hajrá Demiro!
    GL

  2. #52
    PA addict buktar avatara
    Csatlakozott
    2007. 04. 08.
    Hely
    Torino
    Hozzászólások
    3.540

    Alapbeállítás

    A zsetonállást ki fogják tenni a pokernews -on?
    "Ma jó napom van, érzem az ilyet!"

  3. #53
    PA addict
    Csatlakozott
    2007. 03. 06.
    Hely
    Budapest
    Hozzászólások
    3.580

    Alapbeállítás

    Talan a szünetekben a legjobb 10-15 jatekosét, többet nem tudok elképzelni....

  4. #54
    Fáradhatatlan grinder
    Csatlakozott
    2007. 04. 13.
    Hozzászólások
    918

    Alapbeállítás

    Hajrá Demira, aztán beszámolót!

  5. #55
    PA addict
    Csatlakozott
    2007. 03. 06.
    Hely
    Budapest
    Hozzászólások
    3.580

    Alapbeállítás

    Kaló Dénes shortstacként A7 re allint tolt amit egy KK fogadott. A nem jött így kiesett.
    Dénes elötte egy agressziven megjatszott AK val veszitette el stackje nagyreszet.

  6. #56
    PA addict buktar avatara
    Csatlakozott
    2007. 04. 08.
    Hely
    Torino
    Hozzászólások
    3.540

    Alapbeállítás

    Demiro a 2. szünet előtt QQ-val duplázott, így átlag feletti kb. 17.000 zsetonnal várja a folytatást.

    Hajrá!
    "Ma jó napom van, érzem az ilyet!"

  7. #57
    PA addict
    Csatlakozott
    2007. 03. 06.
    Hely
    Budapest
    Hozzászólások
    3.580

    Alapbeállítás

    Demiro sajnosa az 53. helyen kiesett! :-(

    Varjuk a beszámolot!

  8. #58
    PSOP II. bajnok
    Csatlakozott
    2007. 04. 01.
    Hely
    xxz
    Hozzászólások
    742

    Alapbeállítás

    Sziasztok!

    Először is köszönöm mindenkinek a szurkolást! Másodszor: sajnos valamivel korábban írom a beszámolót, mint terveztem.

    Viszonylag korán érkeztem délután a helyszínre. Amíg nem kezdődött a verseny, próbáltam ellesni pár rulett trükköt. Azt hiszem, én maradok a pókernél.

    Lassan szállingóztak az emberek, aztán valamivel 3 óra után elkezdődött a verseny. Az asztalomnál ült Karkus András és Csermely Balázs, ahogy Zoleee korábban említette, ráadásul mindketten tőlem balra, ami picit leszűkítette a lehetőségem az akciózásra, mindkettejükkel keveredtem kisebb küzdelembe vaklopási kísérleteim alkalmával. Az egyik ilyen szerintem sorsdöntő volt a versenyem szempontjából. Elkezdem a konkrét elékezetesebb handeket kronológiai sorrendben.

    A verseny elején (első 2 vakszinten) elég jó lapjaim voltak: 3 db AQ, 2 db JJ és egy AA. Az egyik AQ-val hátulról támadtam, a kis vak tartotta az emelést. Flop KQx. Jött részemről a cbet, érkezett a call. Turnre kisebb lap jött, check, chek, majd a riverre is egy jelentéktelennek tűnő kártya. A srác emelt kb. 2/3 potot, én némi gondolkodás után calloltam, AJ-ja volt. Vittem a kasszát.

    AQ-val szintén hátulról támadás, ezúttal Karkus ellen. A flopon figura nélküli lapok. Újra támadásba lendültem, Karkus nem adta könnyen magát, callolt. Turn: J. 1500 körüli potba emelt 1000-rel, én vissza 3000-ig. Megkérdezte, mennyim van, aztán dobott. Elmondása szerint 77 volt nála.

    Jött az AA-m (asszem CO lehettem). Előttem egy emelő (kb. 3 BB-ig), a leggyengébb játékos. Én vissza a dupláját, ő call. Flopp: kisebb lapok flush drawal. Checkelt, én emeltem 2/3 potot, ő tartott. A turnre már 2 színnel is flush draw volt az asztalon és mivel nem éreztem jó játékosnak (sok partiban játszott passzívan és bármivel jöhetett) emeltem egy méreteset, erre dobott. Ebből egy kicsit többet ki lehetett volna hozni talán...

    Ekkor áltam a legjobban a versenyen, valamivel az átlag zseton felett, ez a 2. vakszint közepe felé lehetett.

    Következő jelentősebb partimban JJ-t kaptam a buttonon. 2 limpelő elöl, én emeltem 6 BB-t, kis vak callolt, a többiek dobtak.Flop: 779. Próbáltam gyorsan lezárni a partit, de jött a call, majd a turnön egy emelés, amire eldobtam. Utólag a srác azt mondta, KK-ja volt. Ezt már sosem tudjuk meg. Itt egy picit visszaestem, és sajnos nem volt egyszerű vakot lopni és nem jöttek a lapok. Ahogy említettem, Karkus ült 2-vel balra tőlem és nem engedte könynen a vakjait, vagy már előttem volt olyan akció, amikből inkább kimaradtam a gyenge kezekkel.

    300/150/23-ös vakszintnél kb. 8500 chipem volt középen, amikor kaptam egy QQ-t. UTG emelt 1200-ig, kb. 30000 chippel. Én kis gondolkodás után all-int hívtam, amit a többiek dobása után tartott. 88-at mutatott, vittem a partit, ismét az átlag zseton fölé kerültem. Azt mondt a srác, hogy AK-ra tett. Egyébként majdnem minden emelésem után, amit ki akartak találni, AK-ra tettek (vagy 4-szer).

    Itt jött a második szünet, addig sokat nem változott a helyzetem. A szünet után párszor sikerült vakot lopnom. Az egyik ilyen kísérletem viszont nem sült el túl jól (Q9) Csermely Balázs limpelt, majd callolt. Flop: 778. Emeltem egyet, ő tartotta. Turn: 10. Erre ő beleemelt kb. fél potot. Itt nagyon gondolkodtam, hogy all-int hívok, de dobtam. Amennyiben all-inre kerülünk, és én viszem, nagyon megyengült volna, és elég nagy volt már a pot. Szerintem itt hibáztam, hogy nem mentem all-in. Hanem volt 7-ese, dobta volna. Ha nem jött volna a sorom, még talán egy Q is elég lett volna a riverre.

    Aztán folyamatosan gyengültem és semmilyen használható lapom nem volt, lopni nem tudtam, mert mindig volt akció, hátul 63 típusíú lapjaim voltak, előttem minimum egy emelővel.

    A vakok 800/400/75-nél jártak, 10000-nél valamivel kevesebb zsetonnal előttem. Ez körönként majdnem 2000 chippel csökkentette a zsetonjaimat (és egyre lassult az osztások tempója, mert egyre több időbe telt, amíg a dealerek kiszámolták, hogy betette-e mindenki a 75 egységnyi antét...). Sajnos továbbra sem voltak lapjaim, meg lopási lehetőségeim, ráadásul tőlem balra szintén 3 short stack ült, tehát simán callolhatták volna egy random emelésem.

    AQs-ot kaptam középen. Az UTG emelt 2400-ig. Nem rég ült az asztalunkhoz, kb. 30000 chipje volt. Nem akartam megvári, amíg túlzottan összezsugorodik a zsetonkészletem, ezért all-in mentem, amik AK-val callolt és kiestem az 53. helyen 22:30-körül. Így utólag hibásnak érzem az all-int egy UTG emelés után. Reálisan talán JJ, TT, 99, esetleg AJ ellen lett volna esélyem, míg AA, KK, QQ, AK ellen halvány. Talán érdemesebb lett volna elengedni ezt a handet és random lappal támadni a vakokat hátulról. Ahogy korábban is írtam, ezzel az volt a probléma, hogy a tőlem balra ülők is SS-ek voltak, plusz szinte minden körben volt akció. Kíváncsian várom a véleményeteket ezzel és bármivel kapcsolatban.

    Nagy élmény volt részt venni a versenyen és sok-sok tapasztalattal lettem gazdagabb! Bár sok összehasonlítási alapom nincs, nem indultam hasonló kaliberű versenyen eddig, de semmi extrát nem láttam, szóval átlagosan jó játékkal és minimális szerencsével szerintem bármelyik Akadémiás indulónak jó esélye lehet továbbjutni!

    Nekem talán annyiban balszerencsém volt, hogy a vereny elején kaptam inkább a jó lapokat, a flop egyszer sem segített rajtam, plusz volt 1 alkalom, amikor egy multiway potba nagyon gondolkodtam a callon, de nem tetem. A zsetonkészletem 10%-át jelentette volna. Egy (dobott) 45-nél K45 flop jött.

    Jól éreztem magam, játszottam volna még szívesen, de így alakult! Igyekszem jövőre nagyobb rutinnal visszatérve elcsípni egy jó helyezést.

    A később induló Akadémiásoknak pedig sok sikert kívánok! Hajrá Skiboy, hajrá Spirited, hajrá Zoleee.

  9. #59
    PSOP II. bajnok
    Csatlakozott
    2007. 04. 01.
    Hely
    xxz
    Hozzászólások
    742

    Alapbeállítás

    Idézet kanrich_ eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Azonnal számolj be, hogy milyen volt, ha hazaértél! Lehet hosszabb lélegzetvételű is!
    GL!
    Remélem, ez megfelel hosszabb lélegzetvételnek.

  10. #60
    Adminisztrátor Skiboy avatara
    Csatlakozott
    2007. 03. 06.
    Hely
    Budapest
    Hozzászólások
    1.290

    Alapbeállítás

    Köszi a beszámolót, érdekes volt olvasni.

    AQs-ot kaptam középen. Az UTG emelt 2400-ig. Nem rég ült az asztalunkhoz, kb. 30000 chipje volt. Nem akartam megvári, amíg túlzottan összezsugorodik a zsetonkészletem, ezért all-in mentem, amik AK-val callolt és kiestem az 53. helyen 22:30-körül. Így utólag hibásnak érzem az all-int egy UTG emelés után. Reálisan talán JJ, TT, 99, esetleg AJ ellen lett volna esélyem, míg AA, KK, QQ, AK ellen halvány. Talán érdemesebb lett volna elengedni ezt a handet és random lappal támadni a vakokat hátulról. Ahogy korábban is írtam, ezzel az volt a probléma, hogy a tőlem balra ülők is SS-ek voltak, plusz szinte minden körben volt akció. Kíváncsian várom a véleményeteket ezzel és bármivel kapcsolatban.
    Az AQs hand jól néz ki, de ahogy írod szerintem is el kellett volna engedni egy UTG emelő ellen full asztalon. Helyette másik alkalommal, mint első emelő játékba lépni.

    A később induló Akadémiásoknak pedig sok sikert kívánok! Hajrá Skiboy, hajrá Spirited, hajrá Zoleee.
    Köszönjük, holnap részemről jön az újabb beszámoló.

Oldal: 6 / 15 ElsőElső ... 45678 ... UtolsóUtolsó

Hozzászólás szabályai

  • Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Fájlokat nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •