Oldal: 1 / 3 123 UtolsóUtolsó
Eredmény: 1 - 10 (25) összesen
  1. #1
    PA addict fejes1988 avatara
    Csatlakozott
    2008. 03. 06.
    Hely
    Somewhere over the rainbow
    Hozzászólások
    3.696

    Alapbeállítás Póker az NSO-n

    Sajnálom, nem bírom tovább, ki kell írnom magamból, meg kell osztanom Veletek az én véleményemet erről a témáról, és nagyon várom, hogy Ti mit gondoltok erről.

    Szóval: a póker egyre nagyobb teret hódít, már odáig jutottunk, hogy Mo. legnagyobb sportújságának online site-ján külön témakörben foglalkoznak a játékkal. Beszámolnak a legnagyobb hazai, és külföldi versenyekről, kiemelve néha-néha egy-egy magyart, folyamatosan jönnek a hírek. És ez szerintem így jó, ugyanis a póker SPORT, tehát helye van az NSO.hu-n.

    Na már most, olvasva a különböző hírekhez csatolt hozzászólásokat, egyszerűen számomra vérlázító, ahogy egyes emberek megnyilvánulnak, "szakértő" beszólásokkal bombázzák a jó népet, miközben halványlila fingjuk sincs az egész játékről, ők a régi jól berögzült sztereotípiákkal dobálóznak, miszerint a póker egy kocsma sport, mit keres ez a szánalmas sportnak nevezett valami, -amit ülve, részegen lehet végezni- egy sport oldalon.. Mellesleg olimpiai bajnokok csatája zajlik mostanában a Pokerstars oldalán, ahol Molnár Papesz, Éles J., Dragóner A, valamint Ocskay mérkőzik online a mezőnnyel, és elmondásuk szerint is sport a PÓKER!
    Komolyan mondom, ha valaki nem ért valamihez, nincs hozzá affinitása, nem lát bele a mögöttes dolgokba, akkor minek pofázik bele??? Van egy tag, aki mindenegyes pókeres cikkhez, hírhez beírja elsőként, hogy nem tekinti, csak egy szórakozásnak ezt, folyamatosan dobálózik 400 hozzászólóval, másokat lenéz, és semmibe vesz. ..Kedves Mr. Hozzánemértő, szeretném kihívni 10k leosztásos HU party-ra evés-ivás-szünet nélkül, és nem az számít, ki nyer többet a másiktól, hanem az, hogy ki fordul le hamarabb a székről!!!!! Majd akkor meglátnád, hogy mekkora SPORT a PÓKER!!! Idióta..

    A póker igenis SPORT!!! Mert komoly fizikai, és szellemi fittséget igényel, (nem az égből pottyannak a pókersztárok, hanem annak a 2-3 év kemény munkának köszönhetik sikereiket) élő ellenfeleink vannak, tehát megmérkőzünk egymással, címekért, pénzért, dicsőségért..

    Jó lenne, ha ez a k*rva ország eljutna már végre odáig, hogy nem becsmérli másnak a dolgát, adott esetben megélhetési formáját, vagy akár "csak" szórakozását (kétségtelen, lehet annak is tekinteni, és itt az IS-en van a hangsúly) Aki nem ért valamihez, ne pofázzon bele!!

    Köszönöm a figyelmet!
    Utoljára módosítva: fejes1988 által: 2009. 01. 30. 12:10
    " Üdv Barcelonából! Remélem Laci papa összecsomagolja a három nagyágyút! "

  2. #2
    Fáradhatatlan grinder
    Csatlakozott
    2007. 05. 09.
    Hozzászólások
    645

    Alapbeállítás

    Ezt miért nem az NSO-ra postoltad?

  3. #3
    PA addict fejes1988 avatara
    Csatlakozott
    2008. 03. 06.
    Hely
    Somewhere over the rainbow
    Hozzászólások
    3.696

    Alapbeállítás

    Idézet makkkiraly eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Ezt miért nem az NSO-ra postoltad?
    örülök, hogy egyetértessz. tudod, hiába postolnám oda, gondoltam itt megértik, véleményt írnak, stb...
    " Üdv Barcelonából! Remélem Laci papa összecsomagolja a három nagyágyút! "

  4. #4
    Moderátor ceewyl avatara
    Csatlakozott
    2008. 05. 26.
    Hely
    Szeged
    Hozzászólások
    3.835

    Alapbeállítás

    Idézet fejes1988 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    .
    A darts, a biliárd ugyanúgy sport, mégis mindet lehet kocsmában játszani.
    A sakknál is ülsz végig, mégis sport.
    Akkor miről beszélünk?

    Az ilyen irigy, beképzelt emberekkel meg egész egyszerűen nem kell foglalkozni, szegénynek nincs jobb szórakozása, mint fórumokon vitatkozni...

  5. #5
    Fanatikus tag Kepees avatara
    Csatlakozott
    2007. 05. 08.
    Hozzászólások
    297

    Alapbeállítás

    Idézet ceewyl eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Az ilyen irigy, beképzelt emberekkel meg egész egyszerűen nem kell foglalkozni, szegénynek nincs jobb szórakozása, mint fórumokon vitatkozni...
    Itt ez a lényeg, az ilyen emberekkel úgysem tudsz mit kezdeni. Érvelhetsz akármivel, úgyis csak a saját igazukat fogják szajkózni, nemfogod tudni őket meggyőzni.

    A megoldás az, hogy csak a cikkeket olvasod el és a hsz-eket elkerülöd(hidd el jobban jársz)

  6. #6
    Őstag
    Csatlakozott
    2008. 04. 18.
    Hely
    Budapest
    Hozzászólások
    1.132

    Alapbeállítás

    még évekig el fog tartani, amíg javulni fog a póker megítélése. és erről nem magyarország tehet, hanem ez az egész világon elsőként egy sötétebb, társadalmilag kevésbé elfogadott rétegnek volt a pénzhez köthető szórakozása, teljesen más rétegek játszottak, de még amerikában is, Doyle mesél erről, hogy régen ott is kb. bűnözőknek nézték a pókerjátékosokat, és gyakran olyan illegál közegben nyomták, hogy rablások, verések, leszámolások stb-k történtek ezekben a berkekben. ezek után kellett egy jó 30 év amerikában is, hogy elfogadottabbá váljon a dolog. akkor magyarországon is időt kell adni az embereknek egy kicsit, hogy megtanulják, elfogadják ezt a dolgot, és átértékelődjenek bizonyos sztereotípiák. amelyeknek egyébként szerintem van némi igazságtartalmuk - elég csak elnézni akármelyik pókerteremnek a magasabb tétű asztalaihoz.. hát mondjuk úgy, hogy tisztességesnek tűnő embert ritkán látni ott. de ez a helyzet javulóban van, és egy 5-10 éven belül ki fog cserélődni, vagy legalábbis gyökeresen meg fog változni a pókerezők táborának ilyen-olyan összetétele. mint ahogy már most is inkább tendál az értelmiségi, logikai, nehéz stratégiai játékokat űzők tábora felé. (az más kérdés, hogy én meg annak nem örülnék, ha kockafejű matekzseninek nézne valaki, csak azért mert pókerezem.) szóval a lényeg az, hogy értem a kiakadásodat fejes1988, de annak aki nincs benne annyira a pókerben, egyelőre még m.o.-n sajnos negatív fennhangja van a dolognak.
    valami ilyesmi.

  7. #7
    Őstag
    Csatlakozott
    2008. 01. 19.
    Hely
    Budapest
    Hozzászólások
    1.009

    Alapbeállítás

    Talán egyedül leszek ezzel a véleménnyel de én nem tekintem sportnak a pókert, és talán az én hozzászólásomat másként fogjátok értelmezni mint azokét akik nem pókereznek és kívülállóként mondanak véleményt erről a játékról, hiszen én benne vagyok és mindennap csinálom.

    Sajnos én azt veszem észre, hogy egyre több dolgot neveznek sportnak amit lehet versenyszerűen űzni, ez egy sarkos példa lesz, de remélem érthető, tegyük fel hogy én az egyik haverommal büfögő versenyt rendezünk hogy ki tud többet büfögni egy perc alatt, és mondjuk fogadunk is rá komolyabb összegben ezért fel is készülünk rá, mondhatni edzünk rá, ehhez csapjuk hozzá azt is, hogy ez olyan sikeres lesz amit világszerte elkezdenek űzni, de ettől még ez nem lesz sport.

    Nálam az a sport amihez kemény fizikai felkészültség kell ha profin akarod űzni lásd a klasszikusokat, foci, úszás, kosár stb.

    És elismerem hogy a pókerhez, sakkhoz és még számtalan hasonló tevékenységhez komoly koncentrációra és állóképességre van szükség, de ettől még nem lesz sport, hiszen akkor az aki a bányában dolgozik 12órát az is sportolónak tekinthető, hisz elég komoly állóképességre és koncentrációra van szüksége ahhoz hogy mesterséges fény mellett kevés és piszkos levegő mellett 12órát lehúzzon.

  8. #8
    PA addict fejes1988 avatara
    Csatlakozott
    2008. 03. 06.
    Hely
    Somewhere over the rainbow
    Hozzászólások
    3.696

    Alapbeállítás

    Idézet Blatand eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Talán egyedül leszek ezzel a véleménnyel de én nem tekintem sportnak a pókert, és talán az én hozzászólásomat másként fogjátok értelmezni mint azokét akik nem pókereznek és kívülállóként mondanak véleményt erről a játékról, hiszen én benne vagyok és mindennap csinálom.

    Sajnos én azt veszem észre, hogy egyre több dolgot neveznek sportnak amit lehet versenyszerűen űzni, ez egy sarkos példa lesz, de remélem érthető, tegyük fel hogy én az egyik haverommal büfögő versenyt rendezünk hogy ki tud többet büfögni egy perc alatt, és mondjuk fogadunk is rá komolyabb összegben ezért fel is készülünk rá, mondhatni edzünk rá, ehhez csapjuk hozzá azt is, hogy ez olyan sikeres lesz amit világszerte elkezdenek űzni, de ettől még ez nem lesz sport.

    Nálam az a sport amihez kemény fizikai felkészültség kell ha profin akarod űzni lásd a klasszikusokat, foci, úszás, kosár stb.

    És elismerem hogy a pókerhez, sakkhoz és még számtalan hasonló tevékenységhez komoly koncentrációra és állóképességre van szükség, de ettől még nem lesz sport, hiszen akkor az aki a bányában dolgozik 12órát az is sportolónak tekinthető, hisz elég komoly állóképességre és koncentrációra van szüksége ahhoz hogy mesterséges fény mellett kevés és piszkos levegő mellett 12órát lehúzzon.
    a 2. példa rossz, mert ott nincs célkitűzés, nem verseny, hanem munka, kötelesség. míg a sport csak egy lehetőség, amit ha űzöl, akkor komolyan űzöl.
    egyébként hasonló példákkal dobálóznak a fórumon...ez a gond!
    " Üdv Barcelonából! Remélem Laci papa összecsomagolja a három nagyágyút! "

  9. #9
    Őstag
    Csatlakozott
    2008. 01. 19.
    Hely
    Budapest
    Hozzászólások
    1.009

    Alapbeállítás

    tehát akkor ahol van célkitűzés és verseny az sport?

    szerintem írd le te is mit tekintesz sportnak és akkor lehet jobban értjük majd egymást, ahelyett, hogy rákontráznánk egymás válaszaira

  10. #10
    Moderátor ceewyl avatara
    Csatlakozott
    2008. 05. 26.
    Hely
    Szeged
    Hozzászólások
    3.835

    Alapbeállítás

    Idézet Blatand eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    És elismerem hogy a pókerhez, sakkhoz és még számtalan hasonló tevékenységhez komoly koncentrációra és állóképességre van szükség, de ettől még nem lesz sport, hiszen akkor az aki a bányában dolgozik 12órát az is sportolónak tekinthető, hisz elég komoly állóképességre és koncentrációra van szüksége ahhoz hogy mesterséges fény mellett kevés és piszkos levegő mellett 12órát lehúzzon.
    A versenysport lényege épp a verseny.
    Egy 12 órás bányászatban szerinted mi számít versengésnek?
    Az munka, nem pedig sport.

    Ha mondjuk a favágó versenyeket nézzük, ahol időre kell fűrészelni, rönköt baltával szétcsapni... az ugyanúgy verseny és sport.

    A sakkal kapcsolatban az az ellenérv, ami miatt nem kerülhet az olimpia műsorára, hogy a mérkőzések közben nem láthatóak fizikai elemek, de elismerik, hogy a háttérben vannak.

    (Mondjuk szerintem a bridzs inkább tekinthető sportnak, mint a poker)

Oldal: 1 / 3 123 UtolsóUtolsó

Hozzászólás szabályai

  • Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Fájlokat nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •