Eredmény: 1 - 5 (5) összesen
  1. #1
    Fanatikus tag poofee avatara
    Csatlakozott
    2008. 04. 16.
    Hely
    Székesfehérvár
    Hozzászólások
    268

    Alapbeállítás Élő MTT, TT BB-ben

    Helló!

    Ez a hand érdekelne, elég sokat gondolkodtam rajta , ti mit tennétek?
    Élő 3+1 1 rebuy 1 addon verseny. Kb 20 induló, 25k a kezdőstack és a rebuy, 50k az addon. Eredetileg nem is játszani mentem, csak haverokat megnézni, de mivel volt hely beültem 400/800-as szint végén. A következő szinten csak dobtam így addon szünetre 17k-val mentem. Megvettem addont így 67k-m lett. Ezzel be is előztem 1-2 embert aki nem vett addont.

    Tehát a kérdéses party:
    Szünet utáni első hand BB-ben kapok TT lapokat. 1000/2000 a vak.
    8 játékos ült ekkor az asztalnál (16-an voltunk még, 3 ITM) középről egy játékos emel 8000-ig, szünetben ültettek oda, semmi infó róla, D call, őt ismertem, nagyon feszes hölgy, én emelek 30k-ig. Emelő goes to tank, majd call, D fold (mint kiderült később JJ-t).

    Tehát a pot 70k, előttem 37k, ellenfelemnek lehetett kb 60k még. Itt a stackeket felmérve eldöntötte, hogy szinte akármilyen floppon allin megyek.

    Flop: AKJ rainbow.
    Háát..., not the best, de allin. 37k, ellenfelem rövid gondolkodás után call, AKs-et persze nem elhetett itt elengedni. Sajnos se a turn, se a river nem hozott Q-t vagy T-t, így kiestem.

    Nagyon "maniac fish" játék itt a tolás? Vagy preflop csak call TT-vel?
    Floppon azért ezt választottam, mert ugye erősen pot committed voltam + ha checkelek akkor ellenfelem a semmire is valószínűleg allin hív, megadni meg itt nem lehetett volna. Azt reméltem, ha csak egy párt talál, akkor el tudja engedni, kétpártól, sortól, szettől félve. Egyébként akik ismernek és kívülállóként nézték a partyt mindenki azt mondta KK-ra tett, szal nekik átment a dolog.
    Várom a véleményeket, kritikákat.
    Kösz.

  2. #2
    Fáradhatatlan grinder BenkiQB avatara
    Csatlakozott
    2008. 02. 04.
    Hely
    Győr
    Hozzászólások
    710

    Alapbeállítás

    elég kényelmetlen szitu.

    annyi a gond ezzel a squeez 3bettel hogy totál oop vagy és mindennek megadod a pot oddsot a callra.

    ismered a dealerben ülő játékost. én is ismerek pár így játszó tight nőt. láttam már olyat is hogy call/3bet callon vannak prémiummal . sajnos az ő preflop emelés-megadás range ellen nem biztos, hogy jó a TT. viszont ahogy csináltad egy 3bettel sok olyan lapot tudsz dobani, amivel neki kellett volna 3betelnie. de pl egy jó lag poziból becallol 4 bb-t 87s-sel is poziból. Nézzük az ő szemszögéből. 8k+8k+1k+30k. eredeti emelőnek 22k-t kell tennie a 47k potban. 1:2.1-hez pot odds. Míg a szendvicsben lévő formának 8k+8k+1k+30k+22k, tehát neki 22k-t kell betennie egy 69k-s potba, ez 1:3.1-hez pot odds, kb szarral huggyal adni fogja

    2. lehetőség
    preflop call, bár oop nagyon kényelmetlen szituban leszel 59k-val magad elött és 25k-val a potban. ekkor lényegében elhatározod hogy szettre vadászol, még overpárként sem lehetsz biztonságban...

    preflop squeez allin. kicsit overbet gyanús, de jelenleg van 33 bb-d, ehhez még tudnál egy dobatással csippenteni 4 bb-t. freezout mód lévén elég sok coinflip lapot tudnál dobatni (AT-AQ), nem tudom AK mit csinált volna.

    én utóbbira szavaztam volna.

    ha már így alakult hogy callolt én szoktam olyat hogy bemondom a dealernek és az ellenfélnek hogy flopon első beszélőből én allin leszek és betolom a zsetonokat. bár ezt inkább QQ, KK-val szoktam ilyen esetben mikor ennyire pot kommited vagyok
    Utoljára módosítva: BenkiQB által: 2009. 01. 31. 09:30
    "Mi az hogy koinflip? Haggyá má ilyenekkel! Minden zsuga 50-50, vagy nyer vagy veszít. Ő mutatott ász négyest, te mutattál kilences hatost és a végén jött a hatos. Ennyi! A jobb ZSUGA nyert!" - 50-es nyakláncos

  3. #3
    Fanatikus tag
    Csatlakozott
    2008. 07. 29.
    Hely
    Bossworld
    Hozzászólások
    231

    Alapbeállítás

    Miután volt 1 megadás is , push let volna a jó játék,természetesen AK valószinűleg megadja,de az ilyen helyzeteket jobb stackért lejátszani egy 50-50 es partyba.......

  4. #4
    Tag boci23 avatara
    Csatlakozott
    2007. 06. 17.
    Hely
    No-HOmE Jerome
    Hozzászólások
    198

    Alapbeállítás

    nekem a preflop call a szimpatikus TT-vel, egy ilyen szituban. a hölgy helyében meg emeltem volna D-ből JJ-vel.

  5. #5
    Fanatikus tag poofee avatara
    Csatlakozott
    2008. 04. 16.
    Hely
    Székesfehérvár
    Hozzászólások
    268

    Alapbeállítás

    Kösz a hozzászólásokat. Igazából a D hölgyet nagyon jól ismerem és tisztában voltam vele, hogy AA, KK, esetleg QQ kivételével mindent fold-ol, én az eredeti emelőt szerettem volna kiűzni a partyból.

Hozzászólás szabályai

  • Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Fájlokat nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •