Oldal: 1 / 2 12 UtolsóUtolsó
Eredmény: 1 - 10 (12) összesen
  1. #1
    PA addict kisrapi avatara
    Csatlakozott
    2007. 05. 11.
    Hozzászólások
    3.702

    Alapbeállítás Élő vak, missisipi, egyéb élő finomságok

    Nem találtam topic-ot a témának, így nyitnék egy újat.
    Szóval nyílt egy új pokerklub városunkban, ahova hétvégén szeretnék lenézni, állítólal elég jó az állomány.
    Élőben még igen kevés alkalommal játszottam, szóval lenne pár kérdésem.

    Előszöris mondták, hogy előszeretettel nyomják ezt a élővak/missisipi játékot....
    Ez igényel -e változtatást egy standard játékhoz képest, és ha igen mit?
    Gondolom érdemes lenne pl. hátsó pozokból ráemelgetni az élővakozókra...stb...

    Másik kérdésem a rake, kb mi az elfogadott rake% mi a standard?
    Mi az a rake mennyiség, ahol azt mondanátok, hogy nem éri meg játszani?
    Állítólag 100-200CG megy, de 2x-es zsetont adnak, szóval igazából NL10k, ennek van valami jelentősége a rakere pl?

    Elnézést ha lámákat kérdezek, de teljesen járatlan vagyok az élő játékban...
    "Ez sztem olyan mint a kocsma gép. Előbb be etett aztán meg kopaszt"

  2. #2
    Őstag
    Csatlakozott
    2008. 06. 01.
    Hely
    Budapest
    Hozzászólások
    1.282

    Alapbeállítás

    hu volt ennek valami topic már

    nah szóval ez a dupla zseton dolog ez telejs lehuzás mert a epsti klubbok pl 1000 ft/x ft rake alapon működnek tehát ez azt jelenti hogy dupla a rake és fele a várható nyereség, én így tuti nem játszanék ott

    élővak: hátsó pozibol mindenképp érdemes rájuk emelni, ennek igazán nincs jelentsőége annyi hogy pl 2 szeres élővak esetén figyelni kell hogy a pre emelés ( 100/200/500 ) esetén 20k stacknél símán mehet 2500-3000 ig is + limpelők

    missi: hát itt durvul el a dolog, én azt szoktam alkalmazni hogy a missit nem támadom mert a kordába pl 15-20bb-s missik szoktak lenni, és általában maniacek rakják, adjustment nálam:

    - kisebb pp-kel nincs meg az odds setmine-ra
    - marginális hátsó pozis lapok is fold, kb ha nagy missi van akkor csakis a 3 bet rangemet játszom

    ha kkicsi a missi akkor kb úgy kezelem mint az élővakot

    de amugy nagyon kezdő élős vagyok szóval kiváncsi leszek jobb regularok véleményére is

  3. #3
    Tag
    Csatlakozott
    2008. 10. 07.
    Hely
    Nyíregyháza
    Hozzászólások
    128

    Alapbeállítás

    Élővak és missisipi, szerintem nem fogod szeretni az egyiket az osztó adja meg kisvak és nagyvak után, a másikat pedig az utg és a duplája a nagyvaknak, utánna pedig annak dupláját rakhatja a többi játékos, tehát az előző tét kétszeresét rakhatja tovább a többi játékos egész addig mig valaki ugy nem dönt, hogy nem rakja tovább és nem emel vakon. Tehát ez lap nélkül történik vagyis hogy nem látják milyen lapjuk van, aki már megnézte a lapját nem rakhatja tovább, csak emelhet vagy megadhatja.
    Tehát számszerüsitve:
    SB:50
    BB:100
    UTG.200
    UTG+1:400 és igy tovább...
    jah ráemelni élővakosokra nemtudom mennyire érdemes, nem játszottam sokszor azokkal akik nyomják, de abból itélve hogy vakon rakják elég gamblerek (szvsz)
    Rake-re jelentősége szerintem nincs, legalábbis nem találkoztam ilyennel. 5-10%os rakel találkoztma már de maximalizálva van szerintem itt 100/200nál is 20K-30K pot fölött szerintem nem emelkedik tovább.
    Utoljára módosítva: BalintKA által: 2009. 02. 11. 20:48

  4. #4
    PA addict kisrapi avatara
    Csatlakozott
    2007. 05. 11.
    Hozzászólások
    3.702

    Alapbeállítás

    Idézet darklol eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    nah szóval ez a dupla zseton dolog ez telejs lehuzás mert a epsti klubbok pl 1000 ft/x ft rake alapon működnek tehát ez azt jelenti hogy dupla a rake és fele a várható nyereség, én így tuti nem játszanék ott
    Leher rosszul értem, de sztem csak a min. rake szedés korlátjánál van ennek jelentősége(na van egyáltalán ilyen, hogy X pot alatt nincs rake...)...mert ha 10kt fizetsz be 20k zsetont kapsz, de amit rake-ként bevesznek annak a fele igazából csak szintén zseton nem?
    "Ez sztem olyan mint a kocsma gép. Előbb be etett aztán meg kopaszt"

  5. #5
    Őstag
    Csatlakozott
    2008. 06. 01.
    Hely
    Budapest
    Hozzászólások
    1.282

    Alapbeállítás

    Idézet kevésaszakmunkás eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    most őszintén, mi értelme van ezeknek a missisipi és társainak, hogy vakon emelgetünk? ez nem póker.
    kisrapi: hm tényleg, ott a pont, akkor nem durva a rake

    szakmunkás: képzeld el ugy mint egy pcs játékot, amihez jön egy kiegészitő ( expansion pack ) mely módositja a játékszabályokat és melyhez re-adjust kell

    ezen kívül ugyebár mi a leggyengébb pozició pokerban? a vakok

    nah most miértne lenne az neked jó ha a vakokon kívül még pár emberke önszántából vakon tesz be pénzt a potba...

    i <3 it

  6. #6
    Őstag chubbyhun avatara
    Csatlakozott
    2008. 02. 27.
    Hozzászólások
    1.141

    Alapbeállítás

    Azért az élővak nem teljesen hülyeség, ugyanis ezzel megvásárolod a preflop utolsó beszélő jogát, és utána sem leszel feltétlenül első beszélő.

    A Missisipi pedig arra épül, hogy akinek a bankrollja nem bírja, az érezze kényelmetlenül magát, meg az SSS is kilőve...
    NL5-ön játszani azért király, mert az még a póker romlatlan változata, nem torzítja el a sok áltudományos maszlag!

  7. #7
    PA addict kisrapi avatara
    Csatlakozott
    2007. 05. 11.
    Hozzászólások
    3.702

    Alapbeállítás

    Idézet chubbyhun eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Azért az élővak nem teljesen hülyeség, ugyanis ezzel megvásárolod a preflop utolsó beszélő jogát, és utána sem leszel feltétlenül első beszélő.

    A Missisipi pedig arra épül, hogy akinek a bankrollja nem bírja, az érezze kényelmetlenül magát, meg az SSS is kilőve...
    Engem igazából az érdekelne, h milyen taktikával kell ezek ellen fellépni?
    "Ez sztem olyan mint a kocsma gép. Előbb be etett aztán meg kopaszt"

  8. #8
    Őstag chubbyhun avatara
    Csatlakozott
    2008. 02. 27.
    Hozzászólások
    1.141

    Alapbeállítás

    Idézet kisrapi eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Engem igazából az érdekelne, h milyen taktikával kell ezek ellen fellépni?
    Az élővak ellen szerintem nincs külön taktika, úgy kell felfogni, mintha 3 vak lenne játékban (egyes külöfödi kaszínókban van ilyen, legalábbis olvastam róla). Azaz arra kell figyelni, hogy az emelés mértéke ekkora potmértnél is elég legyen.
    Az embereknél majd meg kell tudnod különböztetni a gambler, vagy a preflop jó pozit kiharcolót. A gamblert kvázi CS-nek fogd fel, aki hajlandó 4-szeres vakot simán megadni bármire (ugye berakott 2BB-t, miniraisre nyilván nem dob).

    A missisipi szerintem itt Magyarországon nem más sokszor, mint hogy kinek van nagyobb f*a. Aki gyakran csinál ilyet, ott vigyázni kell, na ő az a tankönyvi példa, akit nem tudsz kiblöffölni. A set mining sem megy, mivel az ilyen gambler gyakran akár overbetel/allin megy flopon.
    Itt erről csak némileg olvastam, de nem emlékszem, hogy hol, azt ajánlják, hogy fel kell fogni az ilyen embereket maniac-ként, kivárni aztán egy prémium lappal lestackelni.
    A Missisipi-nél arra kell figyelni, ha eldurvul, akkor már rég nem az tét lesz, ahova beültél, ha kényelmetlen, akkor fel kell állni.
    NL5-ön játszani azért király, mert az még a póker romlatlan változata, nem torzítja el a sok áltudományos maszlag!

  9. #9
    PA addict buktar avatara
    Csatlakozott
    2007. 04. 08.
    Hely
    Torino
    Hozzászólások
    3.540

    Alapbeállítás

    Idézet kisrapi eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Engem igazából az érdekelne, h milyen taktikával kell ezek ellen fellépni?
    Szólni kell az elején, hogy te nem szeretnéd!
    vagy:
    Rájuk kell tolni preflop!

    Egyszer sajnos beleszaladtam egy maniac misipisisbe.
    "Ma jó napom van, érzem az ilyet!"

  10. #10
    Őstag chubbyhun avatara
    Csatlakozott
    2008. 02. 27.
    Hozzászólások
    1.141

    Alapbeállítás

    Idézet buktar eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Szólni kell az elején, hogy te nem szeretnéd!
    vagy:
    Rájuk kell tolni preflop!

    Egyszer sajnos beleszaladtam egy maniac misipisisbe.
    Szólni kell , az mire jó? Ha a terem engedi, akár könyöröghetünk is
    Ha van elég bankrollod, akkor persze, lehet ilyen allin csatát nyitni, de sokszor a missisipi tolónak van nagyobb, ezt is mutatja, hogy ő berakja. Ha két haverja is ott van, akkor eldurvulhat nagyon a helyzet.
    NL5-ön játszani azért király, mert az még a póker romlatlan változata, nem torzítja el a sok áltudományos maszlag!

Oldal: 1 / 2 12 UtolsóUtolsó

Hozzászólás szabályai

  • Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Fájlokat nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •