Oldal: 1 / 2 12 UtolsóUtolsó
Eredmény: 1 - 10 (19) összesen

Téma: AA dobás???

  1. #1
    Őstag
    Csatlakozott
    2008. 04. 18.
    Hely
    Budapest
    Hozzászólások
    1.132

    Alapbeállítás AA dobás???

    sziasztok.

    tegnap lenéztünk haverokkal a morrisons 2-be ilyen mikrokesizni 10/20 vakokkal.
    már kb 1 órája játszottunk 4 handed játék éppen, már nagyon sikerült fellazítanom a játékképet néhány jó blöffel, meg nagyon LAG játékkal. nagyon sokat emeltem preflop, gyakorlatilag minden második handben szinte. tehát az image-em nagyon laza.

    Morrisons 2
    10/20 kesi

    BUTTON (audiosultan) is dealt AA

    UTG folds
    BUTTON raises to 60
    SB CALLS
    BB CALLS

    DEALING FLOP:

    922 (nincs flösdraw)

    SB checks
    BB checks
    BUTTON bets 120
    SB folds
    BB calls 120

    TURN:

    T

    BB checks
    BUTTON bets 250
    BB calls 250

    RIVER:

    x alacsony

    BB checks
    BUTTON BETS 500
    BB RAISES TO 1250
    BUTTON?????


    lentebb van egy bővebb kifejtés, meg a végkifejlet.
    csak ez alapján miről lehet itt szó?
















    lapom: AA

    pont erre vágytam, hogy miután ilyen laza vagyok, ezért gondoltam, hogy most tuti kifizetnek.

    buttonon vagoyk egyébként, ami még egy ok arra, hogy csak steal-t vagy play-t feltételezzenek.

    emelek 60-at gombról, csak sb és bb volt már mögöttem. gondoltam, hogy jönni fognak mindketten a lazaságom miatt, de úgy gondoltam, hogy bevállalom a két ellenfelet.

    flop: 922

    két csekk után természetesen belehívtam 120-at, ha jól emlékszem.

    sb fold, bb call
    (bb: vadidegen csávó, csak úgy leült hozzánk játszani, játszottam már ellene pár kérdéses leosztást, azt mondanám, hogy erre a pontra már nagyon fellazult a játéka, tehát nem kellett feltétlen különösebb jelentőséget tulajdonítanom ennek a callnak, de azért mégiscsak bántott ez a flat call)

    turn T

    gondoltam ha még egyet emelek, akkor kirajzolódhat számára a kép, hogy tényleg nagyon erős vagyok, így a csekkjére hívtam kb 250-et (lehet, hogy kicsi??).

    erre ezt is megadta. na itt aztán teljesen elbizonytalanodtam, de még nem exactly gonna put him on a deuce, (bár mégis csekk/call, csekk/call egy nem túlságosan tapasztalt játékostól...) szóval gondoltam sebaj, legalább value city. :S

    river x indifferens lap (nem magas lap)

    itt MEGINT csekkolt - és ez is kérdéses, hogy belehívtam egy kb félpotnyit, amire 2,5 szörös reraise-t kaptam.
    ekkor gondolkoztam gondolkoztam, persze jó esélyeket kaptam egy callra, mármint most már nyilván lent volt a board stb stb.. arra jutottam, hogy ez a ch/call ch/call ch/raise line ez egyszerűen nem lehet más csak egy kettes (annyira laza volt már a játék, hgoy simán lehetett bent bb-ről akármilyen kettessel, volt hgoy J2-vel "alázta" az AK-mat preflop 4bb emelés megadás után) szóval úgy döntöttem, hogy dobok, erre megmutatta, hogy csak egy tizese volt.

    ...
    most hogy leírtam, úgy látom, sok helyen hibáztam, de leginkább a riveren. nem értem, miért nem elégedtem meg a csekkel, és aztán meg ha már hívtam miért nem adtam meg a visszaemelést, de ugye igazam lehet vhol abban, hogy ez a line egy tipikusan slowplayelt kettest jelent 5ből 3szor legalább. vagy nem?
    ti mit csináltatok volna? riveren tuti check behindolni kellett volna, de ezen kívül, hol tudtam volna észrevenni, hogy nem kell különösebben tartanom tőle? meg a kettestől?
    köszi...
    Utoljára módosítva: audiosultan által: 2009. 03. 19. 12:07

  2. #2
    Fáradhatatlan grinder WaterMaker avatara
    Csatlakozott
    2008. 04. 01.
    Hely
    Pest
    Hozzászólások
    572

    Alapbeállítás

    Na bakter. Bezzeg mikor én megyek M2be, soha senki nem játszik az asztalkonál... Pedig mindig megnézem.

    Partival kapcsolatban:
    Szerintem a river check lett volna részedről a legjobb, főleg ha éreszted, hogy lehet nála akár slowplayelt kettes is. (Bár azzal szerintem legkésőbb turnon visszaemelt volna.)
    Ha már belefutottál ebbe a check/raise-be akkor meg fold.

  3. #3
    Őstag Bumbanas avatara
    Csatlakozott
    2008. 06. 27.
    Hely
    Győr
    Hozzászólások
    1.788

    Alapbeállítás

    Én 9T-et gondoltam nála ahogy a partidat olvastam. Nem tudom elképzelni, hogy egy 2-est a riveren is eléd checkkelne. Itt már meg kellett volna adno éppen azért, mert több lapot versz, mint nem.

  4. #4
    PA addict buktar avatara
    Csatlakozott
    2007. 04. 08.
    Hely
    Torino
    Hozzászólások
    3.540

    Alapbeállítás

    Szerintem ilyen helyeken végig kell hívni keményen az AA -t. Preflop 6-10 BB asztaltól függően. Majd minden utcán potközeli bet. El nem dobnám!

    Ha beragadt egy kettes rebuy.
    "Ma jó napom van, érzem az ilyet!"

  5. #5
    Őstag
    Csatlakozott
    2008. 04. 18.
    Hely
    Budapest
    Hozzászólások
    1.132

    Alapbeállítás

    teljesen igazatok van, lényegesen agresszívebben kellett volna megjátszanom. ha potbeteket kap, valószínűleg nem jut eszébe visszaemelni a végén.

  6. #6
    Fáradhatatlan grinder
    Csatlakozott
    2007. 07. 19.
    Hely
    Budapest
    Hozzászólások
    664

    Alapbeállítás

    Nagyon sok heads-upot lejátszottam már a neten, és az a tapasztalatom, hogy heads-up szituációban a river check/raise szinte sohasem blöff, pláne nem akkor, ha csak 2,5-szöröset hívnak vissza. Sőt, azt kell hogy mondjam, hogy egy ilyen move-ot sima top párral szinte sohasem csinálnak, ehhez sokkal erősebb lap kell (általában set, vagy annál erősebb). Szerintem a dobás jó volt, más kérdés, hogy az ellenfeled teljesen túlértékelte a lapját, ami rettentő bosszantó tud lenni ilyenkor.

  7. #7
    Őstag Bumbanas avatara
    Csatlakozott
    2008. 06. 27.
    Hely
    Győr
    Hozzászólások
    1.788

    Alapbeállítás

    Idézet olegg eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Nagyon sok heads-upot lejátszottam már a neten, és az a tapasztalatom, hogy heads-up szituációban a river check/raise szinte sohasem blöff, pláne nem akkor, ha csak 2,5-szöröset hívnak vissza. Sőt, azt kell hogy mondjam, hogy egy ilyen move-ot sima top párral szinte sohasem csinálnak, ehhez sokkal erősebb lap kell (általában set, vagy annál erősebb). Szerintem a dobás jó volt, más kérdés, hogy az ellenfeled teljesen túlértékelte a lapját, ami rettentő bosszantó tud lenni ilyenkor.
    Ez élő játék volt, itt sokkal gyengébb lapokkal játszanak általában az emberek. Meglepődnél ha egy élő cg játékba beülnél. Egyszerűen nincs türelmük kivárni a jó lapokat.

  8. #8
    Fáradhatatlan grinder
    Csatlakozott
    2007. 07. 19.
    Hely
    Budapest
    Hozzászólások
    664

    Alapbeállítás

    Persze, értem, de mi értelme van egy mezei tízes párral check-raiselni a riveren? Az ellenfél miért nem csak check/callt játszik ilyen helyzetben? A lapja teljesen sebezhető, miért szórakozna valaki egy 2,5-szörös visszaemeléssel?

  9. #9
    Őstag Bumbanas avatara
    Csatlakozott
    2008. 06. 27.
    Hely
    Győr
    Hozzászólások
    1.788

    Alapbeállítás

    Idézet olegg eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Persze, értem, de mi értelme van egy mezei tízes párral check-raiselni a riveren? Az ellenfél miért nem csak check/callt játszik ilyen helyzetben? A lapja teljesen sebezhető, miért szórakozna valaki egy 2,5-szörös visszaemeléssel?
    Eldobatta a jobb lapot? El. Hát ezért.

  10. #10
    Fáradhatatlan grinder
    Csatlakozott
    2007. 07. 19.
    Hely
    Budapest
    Hozzászólások
    664

    Alapbeállítás

    Egy ilyen kismértékű visszaemeléssel általában csak egy rosszabb lapot lehet eldobatni. Tisztelet a kivételnek.

Oldal: 1 / 2 12 UtolsóUtolsó

Hozzászólás szabályai

  • Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Fájlokat nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •