Eredmény: 1 - 10 (10) összesen
  1. #1
    Tag
    Csatlakozott
    2008. 10. 25.
    Hozzászólások
    197

    Alapbeállítás 50+5 Tournament BB reraise allin coinflip

    sziasztok!
    Satelliteről jutottam be erre a versenyre. Még 116an voltunk 326ból, ITM 40-től, átlag 6500 körül. Pacific Pokeren volt a verseny ezért nemtudom kivenni a pontos HH-t, de igyekszem pontosan leírni:
    Hand History
    Vakok: 150/300

    UTG: 9611
    UTG+1: 6032
    MP1: 10083
    MP2: 5300
    CO: 10700
    BTN: 8990
    SB: 8000
    HERO (BB): 5962

    HERO: 4s 4h

    UTG fold
    UTG+1 fold
    MP1 raise 900
    MP2 fold
    CO fold
    BTN fold
    SB fold
    HERO(BB) raise 5662 - allin

    MP1 call

    Flop: 2c 10h Ks
    Turn: 8h
    River 5s

    MP1 shows Kh Jc and win 11874.

    MP1ről tudni kell hogy nem az a passzív fajta, elég sűrűn emelgetett.
    A kérdésem igazából az lenne hogy ti szoktatok-e ilyet csinálni? Elfogadható lépés-e ez a versenynek ezen szakaszában?
    Én igazából dobatni akartam, de úgy gondoltam ha megadja még mindig lehet coinflip, akkor meg SZINTE mindegy hogy 44-em van vagy 10-10em. (Bár igaz, tizesekkel csökkentem a sor esélyét.) Szerintem ő hibázott amikor megadta KJ-vel.
    Utoljára módosítva: tozo által: 2009. 03. 24. 00:59 Oka: vakok

  2. #2
    PSOP II. bajnok
    Csatlakozott
    2007. 04. 01.
    Hely
    xxz
    Hozzászólások
    742

    Alapbeállítás

    Gondolom, 200/400 lehettek a vakok. Egy ilyen játékos ellen, amit írtál róla, a stack méreteket, plusz a többi körülményt figyelembe véve jó a re-steal. Standard játék.

    Az ő megadása meg tényleg elég necces.
    "Nehéz megélni a mai világban, kizsigerel minket a Világbank!"

  3. #3
    Őstag
    Csatlakozott
    2007. 07. 03.
    Hely
    Fótliget
    Hozzászólások
    1.461

    Alapbeállítás

    Standard játék. Esetleg egy másik lehetőség BB-ről, ha elhatároztad, hogy betolod az alábbi: Megadot, majd a flopptól független allin mész. Ezzel egy picit nagyobb az FEd (most flop missing most hands), és elkerülöd, hogy türnnél vagy rivernél lemákoljon.

    A megadása elég necces, de járhatott az alábbi a fejében: Ha AA KK akkor csak csapdáznál egy kicsit, tehát inkább coinflip vagy 70-30 egy dominált lappal szemben, viszont ha kiejt kész haszon, ha nem még mindíg marad valamilye. De én nem addnám.

  4. #4
    Őstag Agitator avatara
    Csatlakozott
    2008. 06. 24.
    Hely
    Budaörs
    Hozzászólások
    1.234

    Alapbeállítás

    Szerintem is jó játék, az ő megadása meg finoman szólva is mókás
    ReggieHammond: Hogy a f.szba tudtál megadni egy allint 5-3o-val??
    Agitator: Ez a levelling!

    www.agitatorcoaching.com - Another way to (bankroll) die

  5. #5
    Fáradhatatlan grinder
    Csatlakozott
    2007. 08. 12.
    Hozzászólások
    716

    Alapbeállítás

    Idézet tozo eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    sziasztok!
    Satelliteről jutottam be erre a versenyre. Még 116an voltunk 326ból, ITM 40-től, átlag 6500 körül. Pacific Pokeren volt a verseny ezért nemtudom kivenni a pontos HH-t, de igyekszem pontosan leírni:
    Hand History
    Vakok: 150/300

    UTG: 9611
    UTG+1: 6032
    MP1: 10083
    MP2: 5300
    CO: 10700
    BTN: 8990
    SB: 8000
    HERO (BB): 5962

    HERO: 4s 4h

    UTG fold
    UTG+1 fold
    MP1 raise 900
    MP2 fold
    CO fold
    BTN fold
    SB fold
    HERO(BB) raise 5662 - allin

    MP1 call

    Flop: 2c 10h Ks
    Turn: 8h
    River 5s

    MP1 shows Kh Jc and win 11874.

    MP1ről tudni kell hogy nem az a passzív fajta, elég sűrűn emelgetett.
    A kérdésem igazából az lenne hogy ti szoktatok-e ilyet csinálni? Elfogadható lépés-e ez a versenynek ezen szakaszában?
    Én igazából dobatni akartam, de úgy gondoltam ha megadja még mindig lehet coinflip, akkor meg SZINTE mindegy hogy 44-em van vagy 10-10em. (Bár igaz, tizesekkel csökkentem a sor esélyét.) Szerintem ő hibázott amikor megadta KJ-vel.
    a szemelyleiras alapjan a jatekos EP opening range-e es a 3-bet calling range-e ugyanaz
    ez a range veri a 44-et
    nincs fold equity, szoval szerintem a dobas a hosszu tavon jo dontes
    szerintem a 77 hatareset amivel en vallalnam az AJs+ AQ+ 88+

  6. #6
    Fáradhatatlan grinder
    Csatlakozott
    2007. 08. 12.
    Hozzászólások
    716

    Alapbeállítás

    Idézet Demiro eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Gondolom, 200/400 lehettek a vakok. Egy ilyen játékos ellen, amit írtál róla, a stack méreteket, plusz a többi körülményt figyelembe véve jó a re-steal. Standard játék.

    Az ő megadása meg tényleg elég necces.
    stack meret jo, de MP1 volt a 3x
    keves lapot dobatunk ki az opening range-bol, ha egyaltalan valamit
    btn, co, hj ellen jo szerintem ott sokkal realisabb, hogy K9+, Q8+ stb lapokat eldob
    vekony fold equity ellen sokkal szivesebben resteal-elek olyan lappal, aminek relative jo az equity-je a calling range ellen

  7. #7
    Tag
    Csatlakozott
    2008. 10. 25.
    Hozzászólások
    197

    Alapbeállítás

    Idézet F16Fairlane eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    a szemelyleiras alapjan a jatekos EP opening range-e es a 3-bet calling range-e ugyanaz
    ez a range veri a 44-et
    nincs fold equity, szoval szerintem a dobas a hosszu tavon jo dontes
    szerintem a 77 hatareset amivel en vallalnam az AJs+ AQ+ 88+
    Egyetértek veled hogy MP1-re kicsit necces ez a move, én is inkább alkalmazom CO vagy D emelésére, viszont azt nem értem hogy miért nincs fold equity. 5000ret kell még adnia a 11000-res pothoz, azaz kb 42% esélynek kell lennie ha jól számolok. Ez oké ha 10es vagy annál alacsonyabb pár van nálam, viszont úgyanígy tettem volna AQ-val is vagy 1010-KKval is szerintem. Még ha Ax-em van akkor is necces a megadás. Nemtudom, szerintem ilyen szituban a KJo még simán dobható.

  8. #8
    Fáradhatatlan grinder
    Csatlakozott
    2008. 12. 13.
    Hely
    Cleggan
    Hozzászólások
    649

    Alapbeállítás

    Szerintem is K,J-t dobnia kellett volna.Bevallata,bejott neki.Ha csak arra gondolt vona,ha esetleg nem parod van,hanam mondjuk Ak,Ad.Nem hiszem,hogy nagyon vegiggondolta volna,inkabb aszt hitte,megprobalod kibloffolni....

  9. #9
    Fáradhatatlan grinder
    Csatlakozott
    2007. 08. 12.
    Hozzászólások
    716

    Alapbeállítás

    Idézet tozo eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Egyetértek veled hogy MP1-re kicsit necces ez a move, én is inkább alkalmazom CO vagy D emelésére, viszont azt nem értem hogy miért nincs fold equity. 5000ret kell még adnia a 11000-res pothoz, azaz kb 42% esélynek kell lennie ha jól számolok. Ez oké ha 10es vagy annál alacsonyabb pár van nálam, viszont úgyanígy tettem volna AQ-val is vagy 1010-KKval is szerintem. Még ha Ax-em van akkor is necces a megadás. Nemtudom, szerintem ilyen szituban a KJo még simán dobható.
    nem tudok elkepzelni olyan lapot, amivel MP1-bol 3x-et hivok es dobok egy 19BB-s BB all-inre
    eleve, az emelesnel a leginkabb alulertekelt szempont a BB (SB) stack merete
    ha kompetens jatekos ul ott reshove stackel nyilvan nem emelek csak olyan lappal, amivel vallalom az all-int 88+ AJ+ ellen
    ez a maganvelemenyem, en igy jatszom
    ez a srac aki a KJ-val tartott, mar bocsanat egyertelmuen minositett hulye, ez gondolom az addigi jatekabol ki is derult, szal ilyenkor az all-in emeles lenyegeben egy elore bevallalt flip (legjobb esetben)
    ez ellen az ellenfel ellen amugy a call pre/crai flop jatek jobban szokott mukodni (kvazi a legtobb flopon)

    magyarazat: lenyegesen csokken az equity-je az esetek kb 2/3-aban (mindegy hogy mid van)

  10. #10
    Tag
    Csatlakozott
    2008. 10. 25.
    Hozzászólások
    197

    Alapbeállítás

    Értem, jogos. Ha emel MP1-ből akkor nagyvalószínűséggel meg is adja.
    Köszi a válaszokat mindenkinek!

Hozzászólás szabályai

  • Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Fájlokat nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •