Oldal: 1 / 2 12 UtolsóUtolsó
Eredmény: 1 - 10 (17) összesen
  1. #1
    mrj
    mrj nem elérhető
    Pro Team tag mrj avatara
    Csatlakozott
    2007. 10. 25.
    Hely
    Budapest
    Hozzászólások
    2.687

    Alapbeállítás nl100 TT 3bet pot turn játék oop

    Everest No-Limit Hold'em, $1.00 BB (5 handed) - Everest Converter Tool from FlopTurnRiver.com

    MP ($101.80)
    Button ($260.40)
    Hero (SB) ($351.08)
    BB ($134.50)
    UTG ($122.60) 22/17/4, fold to 3bet pf 68, fold to cbet 56, WTSD 28, 500 hand alapján.

    Preflop: Hero is SB with 10, 10
    UTG bets $3.50, 2 folds, Hero raises to $11.50, 1 fold, UTG calls $8

    Flop: ($24) 2, 2, 3 (2 players)
    Hero bets $18, UTG calls $18

    Turn: ($60) 8 (2 players)
    Hero?

    hogyan tovább. Gondolom emelni kéne, bár nem vagyok biztos benne hogy 3bet partiban annyira erős lenne a TT.
    Ha emelünk és visszaemel már nem tudjuk dobni gondolom...

  2. #2
    Fanatikus tag
    Csatlakozott
    2008. 08. 31.
    Hely
    2 sör között
    Hozzászólások
    371

    Alapbeállítás

    Miért kell ekkorát cbetelni? Ennél szárazabb flop nem is létezik. Nem kell védeni a lapot csak az overcardoktól. Bet 14, bet/fold turn. Így túl nagy lett a pot, és nehezebb bet/foldolni.
    Más oldalról nézve a kérdés, hogy szokott-e 4betelni. Mert ha igen, akkor viszonylag szűk a range. 88(77)-JJ, AQ, AJ. Egy sim TAG nem nagyon fog 3bet potban floatolni, ha nem lát maniacnak. És akkor marad a közepes pocket nála, is amiből a 88 lejavult. Bet 32/fold.

  3. #3
    Lelkes újonc Janika90 avatara
    Csatlakozott
    2008. 10. 25.
    Hozzászólások
    81

    Alapbeállítás

    checkcalloznám , riverben pedig checkraise allin. máshogy nem lehetne egy 66-ot lehúzni.
    "és a csucsra törsz én meg nyomorgok
    a getooban hát ilyan az élet
    Ez a nyomoruságos élet"
    -Majka

  4. #4
    Őstag peterpanic avatara
    Csatlakozott
    2007. 12. 11.
    Hely
    Budapest
    Hozzászólások
    1.662

    Alapbeállítás

    szerintem pf call. inkább 3betelném itt UTG-t T6s-el, főleg h ilyen nagy a foldto3betje.

    ha már 3betelted akkor viszont alacsony boardon nem lehet dobni - különben mi értelme volt a pf reraisenek?

    a rangedzse meglehetősen polarizált itt turnön, blöff-float (AK, AQ FD nélkül) v. nuts (88-AA), blöffől valszeg belenyit ha csekkolsz + talán több pénzt tudsz egy turn check után kiszedni a 88-99-ekből, szóval valszeg a c/raisere szavaznék.
    (bár így jobban belegondolva, ha legalább közepesen jó handreader az ellenfelünk, inkább betelnék turnön, hiszen azzal tudunk valszeg legjobban blöfföt reprezentálni - így egy közepes pocketből kiszedni egy callt)
    de ez a szitu tényleg alapból rossz, a legjobb megoldás az ellenfél rohadt erős rangedzse miatt (pf statok alapján) a c/f, csak akkor az egésznek nem volt semmi értelme...

    kisebb cbet kell ofcourse.
    Utoljára módosítva: peterpanic által: 2009. 04. 03. 03:27
    a félreértett szupermarketkalóz.

  5. #5
    Adminisztrátor want2push avatara
    Csatlakozott
    2007. 03. 10.
    Hely
    Budapest
    Hozzászólások
    5.222

    Alapbeállítás

    Preflop inkább csak call UTG ellen. Van implied odds egy UTG emelő ellen, nem kell feltétlen preflop megnyerni a partit.

    A turn nálam inkább c/f. UTG ellen jobb az óvatosság, miután megadott preflop, majd a flopon. Zónája jelentős része TT+.

    Idézet peterpanic eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    ha már 3betelted akkor viszont alacsony boardon nem lehet dobni - különben mi értelme volt a pf reraisenek?
    Én azért ezt nem látom ennyire szélsőségesen. A cél lehetett például, hogy már preflop megnyerjük a partit, ha meg ott nem sikerül, akkor meg egy flop cbet-tel.
    Ha ott se sikerül, és az UTG kitart, akkor sztem nem árt elgondolkozni egy check/foldon 122bb deepen ennyire határeset lappal. Elég weaknek tűnik, de sokszor, sok pénzt spórolhat meg nekünk.

  6. #6
    mrj
    mrj nem elérhető
    Pro Team tag mrj avatara
    Csatlakozott
    2007. 10. 25.
    Hely
    Budapest
    Hozzászólások
    2.687

    Alapbeállítás

    úgy látom itt eléggé megoszlanak a vélemények.
    A kisebb Cbettel egyetértek.

    Én úgy gondolkodtam hogy IP 3 betet kap úgy hogy csak ketten leszünk a partiban.
    1. Sztem ideális szitu slowplayelni vmi nagyot. És egy slowplayelt laphoz álom flop jött.

    2. ha nem monsterrel adott meg pf a 30%3b call az UTGből még kevesebb is, tehát én 88+ ill AK ra teszem. Ebből már csak az AK-t és a 99 et verjük. ezt a kettőt valszeg most eldobja betre, illetve talán JJ-t is. A többivel ellen meg beülőt bukunk. Sztem elég weak de c/f eldobtam

    Turn: ($60) 8 (2 players)
    Hero checks, UTG bets $32, Hero folds

    egyszerűen nem hittem hogy AK val meg mert adni a flopon továbbá nyit a turnon. Ez a hivás turn vagy river allint jelent, és nem éreztem hogy ha itt bemegy a stack akkor előnyben vagyunk.

  7. #7
    mrj
    mrj nem elérhető
    Pro Team tag mrj avatara
    Csatlakozott
    2007. 10. 25.
    Hely
    Budapest
    Hozzászólások
    2.687

    Alapbeállítás

    Idézet want2push eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Preflop inkább csak call UTG ellen. Van implied odds egy UTG emelő ellen, nem kell feltétlen preflop megnyerni a partit.
    Kiváncsi vagyok ha pf callolunk akkor mit csinálunk?

    c/r flop? mi van ha megadja (nyilván ha ránktolja dobjuk), c/f turn?

    donk flop? ezt megadja?

    c/c flop? turn c/f?

    nagyon tanácstalan vagyok ilyen szitukban. Tegnap is eldobtam egy overpárt nem tudom hogy helyesen...

  8. #8
    mrj
    mrj nem elérhető
    Pro Team tag mrj avatara
    Csatlakozott
    2007. 10. 25.
    Hely
    Budapest
    Hozzászólások
    2.687

    Alapbeállítás

    Idézet Janika90 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    checkcalloznám , riverben pedig checkraise allin. máshogy nem lehetne egy 66-ot lehúzni.
    a 66 nincs benne a pf calling range-ben

  9. #9
    PA addict cake avatara
    Csatlakozott
    2008. 03. 10.
    Hozzászólások
    2.393

    Alapbeállítás

    Idézet mrj eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    a 66 nincs benne a pf calling range-ben
    de a 77 benne van?

  10. #10
    Adminisztrátor want2push avatara
    Csatlakozott
    2007. 03. 10.
    Hely
    Budapest
    Hozzászólások
    5.222

    Alapbeállítás

    Idézet mrj eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Kiváncsi vagyok ha pf callolunk akkor mit csinálunk?

    c/r flop? mi van ha megadja (nyilván ha ránktolja dobjuk), c/f turn?

    donk flop? ezt megadja?

    c/c flop? turn c/f?

    nagyon tanácstalan vagyok ilyen szitukban. Tegnap is eldobtam egy overpárt nem tudom hogy helyesen...
    Az eredendő gond, hogy maga a kiindulási szituáció rossz, hogy ott ülünk a nagy vakon TT-vel (közepes-erős lappal) egy UTG emelő ellen. Nehéz ilyen helyzetből jól, illetve profitábilisan játszani.

    De sztem még mindig jobb line, egy call preflop, majd donkbet flop játék, főleg ha az ellenfél weak-tight. Kérdés, hogy ez az ellenfél ilyen-e? A számok alapján nem feltétlen, de ezen számokból azt nem lehet például tudni, hogy milyen arányban emel vissza a donkbetekre lap nélkül. Erről vagy van szám, vagy érzi az ember az asztalnál.

    Egyébként a preflop 3bet line se rossz, csak sztem adott helyzetben egy átlagos ellenfél ellen jobb a call. Ami nekem a legkevésbbé tetszik a preflop call, majd flop c/c line, de lehet, hogy néha az kell.
    Ez egyébként nem vicc, épp a lapunk meg a szituáció határeset jellegéből adódik, hogy mindhárom játék jó lehet.

Oldal: 1 / 2 12 UtolsóUtolsó

Hozzászólás szabályai

  • Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Fájlokat nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •