Oldal: 1 / 3 123 UtolsóUtolsó
Eredmény: 1 - 10 (24) összesen
  1. #1
    Handelemző andree avatara
    Csatlakozott
    2008. 03. 29.
    Hely
    Apátfalava
    Hozzászólások
    1.769

    Alapbeállítás NL50 Furcsa river szitu

    $0.25/$0.5 No Limit Holdem
    4 players
    Converted at weaktight | fold when you know you're beat

    Stacks:
    CO Hero ($59.64)
    BTN julientixier ($32.57)
    SB Sieteflechas ($72.80)
    BB Alexd116 ($60.04)

    Pre-flop: ($0.75, 4 players) Hero is CO
    Hero raises to $1.75, 2 folds, Alexd116 calls $1.25

    Flop: ($3.75, 2 players)
    Alexd116 checks, Hero bets $2.50, Alexd116 calls $2.50

    Turn: ($8.75, 2 players)
    Alexd116 checks, Hero bets $6, Alexd116 calls $6

    River: ($20.75, 2 players)
    Alexd116 bets $12.50, Hero folds

    Final Pot: $33.25

    Alexd116 wins $32.22 ( won +$9.47 )
    Hero lost -$10.25

    Ellenfél: 171 hand 22/15/28 agg%, 3bet 6%, call open 9%, Fold to c.bet 22%, Raise to c.bet 11%, Fold to turn c.bet 25%, Went to SD 39%(WTF?), agg utcánként:32/32/13.

    Ami miatt felraktam, mert háromszor akartam all in menni riveren, de végül nagyon nehezen, de eldobtam. Mégis mi lehet nála? , vagy 88? Mégis mi ez? Vékony vaule bet KQ, KJ féle lappal? De az miért jó, csak Kx+-al snapallolom. Vaulebetel egyáltalán vékonyan? Busted draw blöff? Az miért ilyen kicsi, és mit akar dobatni? Setet játszhat így? Szóval zagyva kicsit a helyzet. Végül úgy ítéltem meg, hogy kicsit spewy az all in(Még lényegesen keveseb handem volt róla), ezért dobtam. Utólag nézve a call se rossz. De a lényeg: Szerintetek jó itt a push?

  2. #2
    Fanatikus tag
    Csatlakozott
    2008. 12. 18.
    Hely
    Tiszavasvári
    Hozzászólások
    447

    Alapbeállítás

    bármit slowplayelhetett ezen a boardon,
    szettet, 2párt, tpxxet
    river easy fold, viszont a turn barrel tetszik

  3. #3
    PA addict castor11 avatara
    Csatlakozott
    2008. 03. 26.
    Hely
    Bécs
    Hozzászólások
    3.946

    Alapbeállítás

    Szerinte is fold. Mivel ennyit néz show down-t szerintem nem érdemes rátolni. Egy halom lappal adná és az a baj, hogy a 5. párja is erősebb az A high-odnál.

  4. #4
    Őstag
    Csatlakozott
    2007. 03. 29.
    Hely
    Budapest
    Hozzászólások
    1.272

    Alapbeállítás

    A kis river AF miatt itt betelhet top párt, szetet, esetleg valami furcsa két párt (K9), ritkán airt. Pushra ezekből a KT - KQ szerűségeket és airt dobnia kell.

    22-t tett a potba, előtte 38, még nem commited de erőt mutat. 33 usd potért blöffölünk kb. 40 usd-t (a push túl nagy lenne)

    1,8% szetek 55, 33, 88, 99 (adja)
    4,8% kétpárok K3, K5, K8, K9 (adja)
    4,8% Kx top párok K7, KT, KJ, KQ (dobja)
    időnként busted draw 46, fd, (dobja)

    ahogy játszotta a range inkább az erősebb lapjai felé tolódik, úgyhogy a blöff szerintem itt -EV.
    Utoljára módosítva: Zoli által: 2009. 04. 25. 18:17

  5. #5
    PA addict
    Csatlakozott
    2008. 09. 05.
    Hely
    Bp
    Hozzászólások
    3.066

    Alapbeállítás

    Szerintem meg simán kivehetjük innen a kétpár+-t, azt sokkal jobban kellene védenie. Én mondtam már andreenak, én itt rátoltam volna. Az egyetlen probléma a magas went to showdown adat. Nem tudom, hogy pl. egy KJ-t el tudunk-e dobatni. De még azt se, hogy egy 2nd/3rd párt...
    A callnak nem látom értelmét, mert beakadhatott egy busted drawhoz egy kisebb pár.

    Az egyetlen lap, amivel ezt csinálhatja ennyire passzívan és átgondoltan az a 6c7c.

  6. #6
    Őstag
    Csatlakozott
    2007. 03. 29.
    Hely
    Budapest
    Hozzászólások
    1.272

    Alapbeállítás

    Idézet V.Peti eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Szerintem meg simán kivehetjük innen a kétpár+-t, azt sokkal jobban kellene védenie.
    Mitől?

  7. #7
    Handelemző andree avatara
    Csatlakozott
    2008. 03. 29.
    Hely
    Apátfalava
    Hozzászólások
    1.769

    Alapbeállítás

    Idézet Zoli eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Mitől?
    Draw-k? CO emelő range: any sc, any gape sc, any Axs(Kx), any bw.

  8. #8
    Handelemző andree avatara
    Csatlakozott
    2008. 03. 29.
    Hely
    Apátfalava
    Hozzászólások
    1.769

    Alapbeállítás

    Idézet V.Peti eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    A callnak nem látom értelmét, mert beakadhatott egy busted drawhoz egy kisebb pár.
    Ezzel a dologgal továbbra sem értek egyet. Nem csak busted draw-t akarok kiblöffölni. A monstereken kívül az kell a handhez, hogy vékonyan v.beteljen/blocking beteljen. A busted draw betet csak callolni kéne. Ha az ő oldaláról nézzük értelmetlen beesett párral busted draw betelnie, mert az én barrel rangem: draw, any barrel blöfflap, Kx, monster. Ebből dobatja az első kettőt, amit ugye ver(ráadásul az reblöffölhet is, illeteve 3 barrelezhet is pont ennyit), míg rendesen kifizeti a másik kettőt. Ezért neki ilyen jellegű lappal a C/C és a C/F közül kell választania. Sokkal több infó és más line kell hozzá, hogy blöffbe fordítson bármilyen draw-hoz kapcsolódó gyenge sd értékű lapot.

  9. #9
    Őstag tentaculata avatara
    Csatlakozott
    2008. 04. 17.
    Hely
    Bivalybasznád
    Hozzászólások
    1.407

    Alapbeállítás

    WTSD+AF miatt nálam is sima fold.

  10. #10
    Őstag peterpanic avatara
    Csatlakozott
    2007. 12. 11.
    Hely
    Budapest
    Hozzászólások
    1.662

    Alapbeállítás

    Idézet andree eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Ezzel a dologgal továbbra sem értek egyet. Nem csak busted draw-t akarok kiblöffölni. A monstereken kívül az kell a handhez, hogy vékonyan v.beteljen/blocking beteljen. A busted draw betet csak callolni kéne. Ha az ő oldaláról nézzük értelmetlen beesett párral busted draw betelnie, mert az én barrel rangem: draw, any barrel blöfflap, Kx, monster. Ebből dobatja az első kettőt, amit ugye ver(ráadásul az reblöffölhet is, illeteve 3 barrelezhet is pont ennyit), míg rendesen kifizeti a másik kettőt. Ezért neki ilyen jellegű lappal a C/C és a C/F közül kell választania. Sokkal több infó és más line kell hozzá, hogy blöffbe fordítson bármilyen draw-hoz kapcsolódó gyenge sd értékű lapot.
    ez jó gondolatmenet alapból. teljesen logikus, hogy nincsen értelme neki TP alatt riveren donkolnia, legalábbis valueért.
    a rangedzse ugye riveren még a bet előtt elég széles lehet: Kx, 5x, busted FD/OESD, közepes pocketek.
    vegyük azt, hogy ebből ezekből a lapokból a következőket fogja betelni, körübelül ennyi meg ennyi százalékban:
    Kx (40% max. - mivel alacsony a river AF, nem lehetünk benne biztosak, h itt mindig betel TP-vel)
    5x (20% - már tudja ő is, hogy nem jó a lapja, ezért nagyritkán eszébe juthat vele tolni egy donkbetet, hátha eldobod a királyod lol)
    FD/OESD (50-60% - nem jött le a draw-m ******meg. na ebbe most belenyitok!)
    pocketek (5-10% - na még egy utcán akkor check/call, hagyom blöffölni)

    éés andree nyert, tulajdonképpen tényleg semmi értelme itt beleemelnie a showdown értékű lapjaival, és nem is fog a látottak alapján a passzivitása miatt (márpedig miből itélünk ha nem az eddigi handek tapasztalatából?).
    szóval polarizált a rangedzse, mivel nem vbetel vekonyan, mert ha mégis tenné, akkor sem lehetne ezen a boardon mivel, szóval kb. vagy legalább top párja van vagy busted drawja, és showdown értékű lap nagyon-nagyon ritkán.
    namost pushnak túl sok értelme ilyen helyzetben nincsen, hiszen ott a bluffcatcherünk, másrészt semmit nem érünk vele, eldobatjuk vele a blöffjeit ami ellen amúgy is jók vagyunk és stackeljük magunkat A magassal a TP/set/kétpárja ellen.

    szóval snapcall.
    setet/kétpárt meg jól kifizetjük, dehát akkor cooler

    jah és azt, hogy miért busted draw a rangedzsének a 70%-a: mert sokkal több Asxs stb. FD/OESD kombináció van mint amennyi a madehandjeié. meg egyáltalán, milyen Kx lehet nála? kb. 4 darab: KQ, KJ, KT, K9 az utóbbi sem nagyon tipikus egy 9%os coldcall rangedzsnél.
    Utoljára módosítva: peterpanic által: 2009. 04. 25. 21:13
    a félreértett szupermarketkalóz.

Oldal: 1 / 3 123 UtolsóUtolsó

Hozzászólás szabályai

  • Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Fájlokat nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •