Oldal: 1 / 2 12 UtolsóUtolsó
Eredmény: 1 - 10 (17) összesen
  1. #1
    Lelkes újonc pokerzoleey avatara
    Csatlakozott
    2007. 05. 22.
    Hely
    Budapest
    Hozzászólások
    91

    Alapbeállítás pokerzoleey csetlései-botlásai : NL10 SH

    Üdvözletem mindenkinek, aki idetévedt.
    Blogomban már föltettem némi statisztikát első szárnypróbálgatásaimról a SH
    világában, de úgy gondoltam, itt talán jobb helye lesz a részeredményeknek, melyek lejegyzését kissé gyakoribbra tervezem, mint majd a blogban látni lehet.

    Tapasztalatlanságomból kifolyólag kifizettem egy-két kollégát a teljes beülőmmel olyan helyzetekben is, amik utólagosan újragondolva nyilvánvalóan vesztésre voltak ítélve.

    weaktight | Hand | KTo - $0.05/$0.1 No Limit Holdem

    Amikor honfitársam visszaemelt, már tudtam, hogy verve vagyok, mégsem voltam képes elengedni a két párt. Talán chekkelni kellett volna mögötte a turnön, akkor kevesebbel megúszom.

    weaktight | Hand | KAo - $0.05/$0.1 No Limit Holdem

    Ez a jóember meg 51/5 statisztikával rendelkezett, amit teljesen figyelmen kívül hagytam, ha jobban figyelek úgy eldobom preflop, hogy csak úgy zörög.

    weaktight | Hand | JJ - $0.05/$0.1 No Limit Holdem

    Itt az elvitt pot ellenére egyáltalán nem vagyok biztos benne, hogy egy kicsit is jól játszottam.

    A következő két handben ugyanazzal az emberrel akadtam össze, ugyanolyan lappal, ugyanabban a sessionben, ugyanolyan eredménnyel:

    weaktight | Hand

    weaktight | Hand | KK - $0.05/$0.1 No Limit Holdem

    Elsőre talán ennyi.
    Várom esetleges véleményeteket, s építő jelegű kritikáitokat.

    Z
    Csatolt képek Csatolt képek

  2. #2
    Újonc
    Csatlakozott
    2009. 04. 25.
    Hozzászólások
    40

    Szuper

    Én is kezdő vagyok, szóval nem biztos, hogy én mondom a tutit, de akkor majd a prok kijavítanak

    1. KT vs 33
    Egy sokat tapasztalt barátom azt mondta, hogy nehéz elengedni a top két párt, miután én is megkérdeztem, hogy jól csináltam -e egy hasonló szituációban. Sok lapot versz amivel a másik így játszhat, AK, KQ etc, szóval néha ez van.

    2. AK vs AA
    Szerintem hasonlóan haláloztam volna el én is. Top pár, top kickkerrel ez van. Lehet, hogy ezért nem plusszos a játékom?

    3. JJ vs xx
    Jó kérdés. Lehet, hogy volt egy királya, csak megrémült a flushtől?

  3. #3
    Fanatikus tag ZoDo avatara
    Csatlakozott
    2008. 06. 23.
    Hely
    Budapest
    Hozzászólások
    494

    Alapbeállítás

    1: Igen, ez dobni kellett volna, tipikus set megjátszási mód.

    2: Pre 4bet. így is cooler, nem volt sok pénze, hogy el lehessen dobni, de a visszaemelésnél nagyobbat emelj.

    3: Pre amikor 3betelsz, nagyobbat emelj mert OOP leszel postflop.
    A vegetariánus ősi indián szó. jelentése: ''Béna vadász''

  4. #4
    Fáradhatatlan grinder ervino avatara
    Csatlakozott
    2008. 07. 20.
    Hely
    Szeged
    Hozzászólások
    734

    Alapbeállítás

    KT vs. 33
    Annyit hozzátennék, hogy NL10-en nem nagyon szoktak turnön blöffből visszaemelni, itt a turn reraise általában erős lapot takar. Erősebb K-val valószínűleg már flopon visszaemel, bár ezt nem tudni statok nélkül. Pl. turn, river agr-t jó lenne tudni...

    AK vs AA
    4bet/fold. AK-val soha ne adj meg 3betet pozíción kívül! NL10-en általában csak KK-AA lapokkal kockáztatják meg az értelmesebbek a preflop 5bet-allint. Főleg, amelyiknek ilyen kicsi a PFR-je, azzal vigyázz, ha elkezd emelgetni. Én visszaemeltem volna 2,7-2,8-ig, ha rámtolja, dobok. Ilyen helyzetben pont az a rossz, ha eltalál a flop, mert különben könnyen tudod dobni. (persze más tészta, ha 25-30 körüli PFR-es maniac lenne az illető
    Mégvalami: jó lenne itt tudni a 3bet statját is. NL10-en sok a tipikusan 1% 3bettel játszó arc. Ez a range pont a KK-AA-t takarja le. (5-ös PFR-nél ez valószínű is)

    JJ parti:
    Itt a shortstack allinje után betoltam volna az összeset, megpróbálva izolálni őt. A JJ preflop nagyon erős lap (főleg ha csak 4 játékos van!!!), de postflop sérülékeny, és te pont egy ilyen veszélyes flopot kaptál. Itt már jogosan nem érezhetted magad favoritnak.

    Az uccsó kettőt jól játszottad.
    Utoljára módosítva: ervino által: 2009. 05. 09. 10:35
    Azt hittem blöffölök, erre a végén kiderül, hogy valuebet.

  5. #5
    Lelkes újonc pokerzoleey avatara
    Csatlakozott
    2007. 05. 22.
    Hely
    Budapest
    Hozzászólások
    91

    Alapbeállítás 09.05.09.

    Üdvözletem!
    Köszönöm a hozzászólásokat és a tanácsokat!
    Igyekszem hasznosítani őket.

    Tegnap ismét játszottam amennyit az időm engedte, bár ez nem túl sok, mivel egyenlőre csak két asztalon nyomulok.
    A statisztikákat ismét mellékelem.

    Megfogadva ervino kolléga tanácsát AK-val kétszer is visszaemeltem egyugyanazon személyre egy sessionön belül, melynek ez lett az eredménye:
    ellenfél (21/14)
    Poker hand played on Boss Media with a pot size of $19.55 - Pokerhand.org

    Végül is túlságosan nagy potot ez alkalommal nem buktam, viszont kíváncsi lennék az alábbiak helyes megjátszásának lehetőségére:
    ellenfél (81/2)
    Poker hand played on Boss Media with a pot size of $3.23 - Pokerhand.org

    az ellen (36/0)
    Poker hand played on Boss Media with a pot size of $7.21 - Pokerhand.org

    ellen (44/0)
    Poker hand played on Boss Media with an unknown potsize - Pokerhand.org

    illetve erre is kíváncsi lennék, bár egy nyertes partiról van szó, érzem, hogy nem volt túl frankó:
    az ellen: (63/23)
    Poker hand played on Boss Media with a pot size of $10.80 - Pokerhand.org

    Köszönöm a figyelmet!

    Üdv

    Z
    Csatolt képek Csatolt képek

  6. #6
    Fáradhatatlan grinder ervino avatara
    Csatlakozott
    2008. 07. 20.
    Hely
    Szeged
    Hozzászólások
    734

    Alapbeállítás

    AQ vs. K9
    Itt a turnön bele lehetett volna nyitni, miután checkelt. J-vel valószínűleg már flopon betolja, ha pedig a turn betre visszaemel, akkor lehet óvatoskodni a színveszély miatt (ha nincs színe, ő is megijed). Ha csak megadja a turnt, akkor river: ch/fold. Itt szintén jó lenne tudni a postflop agresszióját, légy szíves több statot írj, mert eléggé ellenfélfüggő a dolog (3bet, postf AF alap)...

    AK vs JJ
    Itt a flopon célszerű lett volna cbetelni, hogy kiderítsd hol állsz. Én még turnön is el tudtam volna engedni, bár lehet most jön majd valaki, aki azt mondja, paranoiás vagyok

    JJ
    Szerencsétlen flopot kaptál. Kb. ez az, amikor JJ-vel, főleg OOP nem kellene a cbet. Ha beleemel, 1 betet még meg lehet adni, mert lehet csak blöfföl (itt is jó lenne tudni a postflop agressziót, a megadás itt attól függ), de ha tovább tolja turnön, szinte biztos nála az ász, dobható.

    TT
    Itt a 3bet mutatót jó lenne tudni, elég aggro az ellen, lehet, preflop el lehet ereszteni egy 4betet. De ha már így alakult:
    Flopon az ilyenbe emelj bele! Ha Q van nála, emelne, így viszont ingyenlapot adsz az AJ, KJ, AK típusú lapoknak, amik rád nézve veszélyesek! Pozícióban vagy, használd ki!
    Utoljára módosítva: ervino által: 2009. 05. 10. 16:48
    Azt hittem blöffölök, erre a végén kiderül, hogy valuebet.

  7. #7
    Lelkes újonc pokerzoleey avatara
    Csatlakozott
    2007. 05. 22.
    Hely
    Budapest
    Hozzászólások
    91

    Alapbeállítás egy kis éjszakai sírás-rívás

    Ha időm engedi játék közben le fogom jegyezni a gondolataimat, mert így utólag sajna nem minden úgy jut eszembe, mint akkor frissiben.
    Na szóval megvolt az első mínuszos napom is.
    Nem igazán az elvert 3BI bosszant, nem is ellenfelek hülyesége, nem is a sajátom, hanem, hogy nem igazán tudom, hogyan reagáljak bizonyos szituációkban.
    Ehhez kérném nálamnál tapasztaltabb kollégák segítségét.
    (Köszönet a fentiekért ervinónak!)

    Szóval a teljesség igénye nélkül:

    Nem tudok mit kezdeni az agyonlimpelt partikkal, kezdjek én is limpelgetni?
    Ha emelek a limpelőkre (4-ből 4 limpelt) gyanazzal a lendülettel a 5-6 BB emelést is megadják, mondjuk 83 offal, s ha talál egy sokadik párt a floppon akkor azt el nem ereszti semmi pénzért!
    (Már, ha egyáltalán sikerül izolálni valakit, s nem adja legalább 3 az emelést.)
    Itt jön a következő probléma, hogy egy idő után már nehezemre esik cbetelni, a fent említett okok miatt.

    Nem igazán tudom mit kezdjek SB-ben, Axs szerű lapokkal, vagy SC-al ha preflop körbelimpelik, vagy ugyanezekkel a buttonon.
    Vagy elölről a kis párokkal, vagy a fent említett két kategóriával.

    Egyenlőre ennyi jutott eszembe, holnap postolok egy pár handet is ebből a csodálatos sessionből.

    Üdv

    Z

  8. #8
    Lelkes újonc pokerzoleey avatara
    Csatlakozott
    2007. 05. 22.
    Hely
    Budapest
    Hozzászólások
    91

    Alapbeállítás Na szóval

    Na szóval, folytatva a tegnap esti bejegyzést, természetesen némiképp már másképp látom a helyzetet, de ennek ellenére beteszem az általam kérdésesnek vélt handeket.

    Ez volt az első kétségesen megjátszott hand.

    VP$IP: 33.33 PFR: 7.69 WTSD:38.46 AF: 1.8 Flop AF: 0.67
    3bet: 0.0 Att to Steal: 0.0 Fold to cbet: 0.0

    Poker hand played on Boss Media with a pot size of $13.41 - Pokerhand.org


    Viszont az igazi vesszőfutás azt gondolom, itt kezdődött ezzel a handel.
    Nem igazán hittem el a nyilvánvalót, pedig lassan már láthatnám, hogy itt a játékosok 70 százaléka minden 2 egyforma színű lapot megjátszik, s ha csak a legkisebb esély is mutatkozik, akkor végig is megy vele.

    VP$IP: 50.00 PFR: 23.0 WTSD: 50.0 AF: 1.54 Flop AF: 0.71
    3bet: 0.0 Att to Steal: 41.0 Fold to cbet: 0.0

    Poker hand played on Boss Media with a pot size of $18.81 - Pokerhand.org


    Ezek után egyszerűen szétforgácsoltak, a már az előző bejegyzésben említett okok miatt.
    Persze volt, hogy túlerőltettem a dolgot:


    VP$IP: 79.03 PFR: 3.23 WTSD: 35.71 AF: 1.00 Flop AF: 0.17
    3bet: 2.94 Att to Steal: 5.26 Fold to cbet: 25.00

    Poker hand played on Boss Media with a pot size of $8.51 - Pokerhand.org


    VP$IP: 55.56 PFR: 0.0 WTSD: 30.77 AF: 0.67 Flop AF: 0.29
    3bet: 0.00 Att to Steal: 0.00 Fold to cbet: 50.0

    Poker hand played on Boss Media with a pot size of $6.35 - Pokerhand.org


    Itt pedig lehet, hogy nem is volt keresnivalóm a partiban, csak hát ugye egy idő után….

    VP$IP:32.79 PFR:4.92 WTSD:18.18 AF: 2.33 Flop AF: 3.00
    3bet: 3.70 Att to Steal: 5.56 Fold to cbet: 100

    Poker hand played on Boss Media with a pot size of $11.07 - Pokerhand.org


    Végezetül kisebb bukások, de mindenképp’ igen bosszantó handek, amik nagyban hozzájárultak az összképhez:

    VP$IP: 43.13 PFR:15.00 WTSD:35.29 AF:2.33 Flop AF: 2.60
    3bet: 2.00 Att to Steal: 24.14 Fold to cbet: 50.00

    Poker hand played on Boss Media with a pot size of $3.89 - Pokerhand.org

    Poker hand played on Boss Media with a pot size of $3.19 - Pokerhand.org


    VP$IP: 44.44 PFR:13.89 WTSD:20.00 AF: 6.67
    Flop AF: 2.5 3bet: 0.00 Att to Steal: 30.00 Fold to cbet -

    Poker hand played on Boss Media with a pot size of $3.23 - Pokerhand.org

    Köszönöm a figyelmet

    Z

  9. #9
    Lelkes újonc pokerzoleey avatara
    Csatlakozott
    2007. 05. 22.
    Hely
    Budapest
    Hozzászólások
    91

    Alapbeállítás stat

    Adós maradtam, még az előző két bejegyzéshez tartozó statokkal.
    Most ezeket pótolom.

    Z
    Csatolt képek Csatolt képek

  10. #10
    Őstag plastikman0 avatara
    Csatlakozott
    2009. 01. 20.
    Hely
    Miskolc
    Hozzászólások
    1.354

    Alapbeállítás

    ha megengeded elmodnom a véleményemetm, bár én csak FRen játszok....
    1. ha volt limpelő szerintem 1010+ os ppvel emelj csak... szerintem itt limpelj te is

    3. én onnan csak QQ+os ppvel 3betelnék, itt mehetett volna a call

    4. ez nagyon gamblerkedés, szerintem semmi szükéség az ilyen akciókra

    6. 2 limpelőre 22vel ráemelni nem volt jó döntés a floppon pedig úgy kezeld mintha nem lenne semmid, sima trash kézként, elég draw board 2 ellenfél ellen

    7. szrintem ezt el lehetett volna engedni..

    8. ugyanaz 1 limpelő volt, és rossz pozicióba vagy... dealerből lehett volna, de így hogy ennyien vannak utánad nem jó emelni ilyen lappal

Oldal: 1 / 2 12 UtolsóUtolsó

Hozzászólás szabályai

  • Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Fájlokat nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •