Eredmény: 1 - 10 (10) összesen
  1. #1
    Fanatikus tag
    Csatlakozott
    2009. 05. 04.
    Hozzászólások
    263

    Alapbeállítás Ez igy valahogy nem jo (shortstack)

    Sziasztok
    PS-en NL10 -en kezdtem el cashezni par napja, shortstacket jatszva, de nem ugy, ahogy a nagy konyvben meg van irva, hanem esetenkent limpelgetve, ill marginalis lapokkal is lopkodva a vakokat. Egesz sikeres volt a dolog, vegig 15-20 BB/100 voltam, van is egy korabbi shot:


    Aztan gondoltam ovatosan belekukkantok kis bankrollom ellenere NL50-be, de ezuttal mar nagyon fegyelmezett leszek, nem limpelek, nem szeretek bele lapjaimba, stb.
    3. osztasomnal gombon kaptam egy AKt, CO emelesere visszaemeltem, o call, flopon jott egy asz, allin , nala pocket AA.
    Masik asztal elso osztas egyszinu karo Q8 nagyvakban, 2 limpelo, a flop Q kicsi kicsi, 2 karoval. Potot emeltem, egyik callolt. Semleges kis lap a turn.
    Ujabb potnyi emeles, call, river egy kis karo. Qmagas szinemmel allin, call, nala A9 szin. (lehet, hogy mar flopon felbloff allin kellett volna? )
    Aztan kicsit tilt lett a dolog, es elherdaltam kicsinyke bankrollom felet, igy hat vissza NL10-re, immaron ABC mod kovetve a szentirast, ertem ezalatt, hogy nincs limp, kevesbe ragaszkodom a vaktetjeimhez, stb, es majd most ujra hu de jo lesz.
    Csakhogy nem!! Azzal, hogy lemondtam a szelesebb skalaval valo lopasokrol, vaktetjeim vedelmerol, es az altalanos flop elotti passzivitas miatt nyeresegesse valo setminingrol, jatekom osszessegeben jo ha nullszaldos, de inkabb mar veszteseges.
    Most teljesen el vagyok bizonytalanodva, nehezemre esik ujra a sajat jatekomat jatszani, csak mert az elmeletileg helytelen.
    Holnaptol 30 oran at ugy sem leszek itthon, addigra remelem kiurul a fejem, de az lenne a legjobb, ha ugyanitt olvashatnek majd nehany jotanacsot.

  2. #2
    PA addict
    Csatlakozott
    2008. 06. 26.
    Hely
    Sun
    Hozzászólások
    3.352

    Alapbeállítás

    bb/100-at nem 1000 hand alapján mérnek

  3. #3
    Fanatikus tag
    Csatlakozott
    2009. 05. 04.
    Hozzászólások
    263

    Alapbeállítás

    Idézet Romsy eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    bb/100-at nem 1000 hand alapján mérnek
    Nem vonok le messzemeno kovetkezteteseket ebbol a kis mintabol, de ha elobbivel 45 fokos szogben emelkedett a grafikon, utobbival meg vizszintes, azert az into jel, es mihamarabb meg szeretnem oldani a bajt.

  4. #4
    PA addict
    Csatlakozott
    2008. 06. 26.
    Hely
    Sun
    Hozzászólások
    3.352

    Alapbeállítás

    a bankroll mérete semmiképp se befolyásolja a játékod, ha van egy nyerő stratégiád azt kell követni.
    a legjobb szerintem az lenne, hogy próbálkoznál micro téten a 100bb-s játékkal, de ezt mindenkinek magának kell eldöntenie, hogy mire van kedve/ideje/pénze. mindenesetre hosszútávon minimálisan lesz nyereséges bármilyen shortstack stratégia, ahogy egy-két téttel feljebb az ellenfelek már alkalmazkodni tudnak hozzá. azt az összeget, amit micro-sss-el meg tudod keresni, pedig ugyanazokon a téteken 100bb-vel is roppant egyszerű.

  5. #5
    Őstag
    Csatlakozott
    2007. 07. 03.
    Hely
    Fótliget
    Hozzászólások
    1.461

    Alapbeállítás

    Bocs a szóért. A magyarázat egyszerű. NL 50-en az emberek 2/3-a tud játszani. NL 10-en az 1/3-a. Ez különbség.
    Nem irtad FR vagy short, meg azt sem, hogy shortstackeztél vagy sem. Ha fullring akkor a TP/TK nem allin lap úgy általában. Ha nem érzed mikor igen, akkor NL 10 nem NL 50

  6. #6
    Fanatikus tag
    Csatlakozott
    2009. 05. 04.
    Hozzászólások
    263

    Alapbeállítás

    Idézet illese eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Bocs a szóért. A magyarázat egyszerű. NL 50-en az emberek 2/3-a tud játszani. NL 10-en az 1/3-a. Ez különbség.
    Nem irtad FR vagy short, meg azt sem, hogy shortstackeztél vagy sem. Ha fullring akkor a TP/TK nem allin lap úgy általában. Ha nem érzed mikor igen, akkor NL 10 nem NL 50
    Igazabol nem felek a jobb jatekosoktol, legalabb majd pokert jatszunk, mikor majd ujra megtehetem.
    FR, es shortstack jatszottam.
    Arrol a dama parrol pedig termeszetesen a szinhuzoval megerositve merult fel bennem, hogy jo egy allinre.

  7. #7
    Fáradhatatlan grinder
    Csatlakozott
    2008. 04. 14.
    Hozzászólások
    565

    Alapbeállítás

    Idézet Bajzi eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Igazabol nem felek a jobb jatekosoktol, legalabb majd pokert jatszunk, mikor majd ujra megtehetem.
    FR, es shortstack jatszottam.
    Arrol a dama parrol pedig termeszetesen a szinhuzoval megerositve merult fel bennem, hogy jo egy allinre.
    Azért annak nézz utána, hogy:
    - Mire ajánlják az SS játékot (laza passzív asztalra) kétlem. hogy PS NL50 az lenne
    - Milyen asztalra ajánlják (10 fős) 9 fős asztalon többször leszel vak
    - Mekkora bevételt lehet ezzel elérni. 1-2BB/100 hand
    - Miért éri meg SS játszani, mivel több asztalon tudsz játszani egy egyszerű stratégiát gyorsabban gyűlik a bónusz RB. A bevételed nagy részét ezek teszik ki.

    Szerintem Te egyik alapfeltételt sem teljesíted a játékoddal, úgyhogy a fentiek tükrében sok sikert PS-en az SS-el.

  8. #8
    Fáradhatatlan grinder
    Csatlakozott
    2008. 04. 14.
    Hozzászólások
    565

    Alapbeállítás

    Idézet Bajzi eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Igazabol nem felek a jobb jatekosoktol, legalabb majd pokert jatszunk, mikor majd ujra megtehetem.
    FR, es shortstack jatszottam.
    A shortstack játék egy jó stratégia,de egyáltalán nem az igazi nagybetűs PÓKER!

  9. #9
    Fanatikus tag spiderbond avatara
    Csatlakozott
    2008. 07. 15.
    Hely
    Budepest
    Hozzászólások
    475

    Alapbeállítás

    A pókert postflop játsszák. véleményem szeritn SSS-vel hosszútávon csak nagyon kis nyerő lehet max. az ember. Ez rengeteg grindelést jelent mikrón, gondolkodás nélkül.
    Az ember gyakorlatilag "autopilot" játszik, márpedig ez az amit elsősorban kerülni kell. Ettől nem lehet fejlődni, és ugye senkinek nem célja, hogy élete végéig 15 asztalon tolja az NL2 SSS-t 1-2BB/100-ért.

    SSS a legnagyobb lehetőségektől foszt meg:
    Pókerezni úgy ülünk le hogy, azt gondoljuk jobbak vagyunk az ellenfeleinknél. Ha ez nincs meg akkor ne is kezdjünk játszani (SSS-t sem). A tökéletes játékot valamelyest kifizetik preflop, se sokkal-sokkal jobban postflop. Gondold csak végig: Preflop a handeknek nyerési esélyei egész közel esnek egymáshoz pl.:kézbe pár v. két főlélap 45-55%, dominált lapok (KJ vs. K9) 70-30%, még a két pocket pár esetén is a kisebbnek van 20% esélye. Ha ehhez hozzáadjuk azt, hogy kis téteken tudod ezt a stratégiát hatékonyan tolni és megszorozzuk a kis tétet a kis nyerési esély-különbséggel akkor tisztán látszik, hogy nem ebből leszel pókermilliomos.

    A postflop licit körökben ennél jóval nagyobb a nyerő lap nyerési esélye, könnyen lehet flopon az egyik lap 80-90% favorit a másokhoz képest. (pl: KJ vs. K9 board K74 szivárvány 85-15% esély). Riveren pedig 100% favoritként húzhatunk pénzt a kasszába. Ha azt is figyelembe vesszük hogy ilyenkor jóval nagyobb összegek kerülnek középre, akkor láthatjuk hogy mit ad fel az aki SSS-t játszik.

    Írhatnék példa hendeket ami tovább szemlélteti a leírtakat de gondolom mindenki el tud képzelni ilyeneket.

    Szerintem aki nem akar megtanulni pókerezni az ne törje magát SSS-vel, mert nem lesz tőle milliomos. Ha meg tanulni akar, akkor azért felejtse el.
    Utoljára módosítva: spiderbond által: 2009. 05. 24. 08:22

  10. #10
    Őstag ThxLittleFish avatara
    Csatlakozott
    2008. 05. 12.
    Hely
    Honolulu
    Hozzászólások
    1.240

    Alapbeállítás

    "pókerezni" 200bb-vel lehet nem 20-al
    ><()))°>winner, winner, chicken dinner <°((()><

Hozzászólás szabályai

  • Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Fájlokat nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •