Eredmény: 1 - 9 (9) összesen
  1. #1
    mrj
    mrj nem elérhető
    Pro Team tag mrj avatara
    Csatlakozott
    2007. 10. 25.
    Hely
    Budapest
    Hozzászólások
    2.687

    Alapbeállítás nl50 88 ip maniac ellen

    Everest No-Limit Hold'em, $0.50 BB (6 handed) - Everest Converter Tool from FlopTurnRiver.com

    saw flop | saw showdown

    BB ($112.75)
    UTG ($50) 17/7/1,5 3bet fold 100%
    MP ($47.85)
    Hero (CO) ($49.75)
    Button ($98.65)
    SB ($87.10) 90/50 3bet pf 40%

    Preflop: Hero is CO with 8, 8
    UTG bets $1.75, 1 fold, Hero calls $1.75, 1 fold, SB raises to $3, 1 fold, UTG calls $1.25, Hero raises to $49.75 (All-In)

    úgy gondoltam a nit utg nem fog callolni monsterrel úgy hogy utána vagyok még én is, ezért gondoltam hogy van ellene fold equity-m, a maniac meg hajlandó betenni rosszabbal mint az enyém, és ritkán lesz jobb lapja. Úgy éreztem 13 nagyvak nyeremény elég lenne 88-al nekem ebben a partiban.

    Az nem tetszik a callban hogy ha nem flopolunk setet, akkor is sok boardon callolni kellene, és a maniac képes végigblöffölni 2-3 utcát, nekem meg nincs kedvem herocallozni ellene.továbbá a Q3s típusú lapjához jöhet a turnre egy Q amivel meg is veri a favorit lapomat.

    Szerintetek jobb a call, vagy erős 4 bet hogy az utg ne adja meg? A shove nagyon gáz?
    Utoljára módosítva: mrj által: 2009. 05. 30. 21:08
    Pokershark backing

    PA HU Coach

    Barátné skype-on: ellenfelem nem egy, de néhány kasszát is megad a flopon

  2. #2
    PA addict zoltanh avatara
    Csatlakozott
    2007. 04. 16.
    Hozzászólások
    3.888

    Alapbeállítás

    Itt nem az a lényeg, hogy a maniacot lestackeljük? Mert az szép és jó, hogy nyerünk 13bb-t, de én akarom neki az egész stackjét! IP leszünk végig! Ha netalántán setet flopolunk legkönyebb lesz innen elszedni tőle a stackjét.

    Én calloltam volna csak.

  3. #3
    Fáradhatatlan grinder BenkiQB avatara
    Csatlakozott
    2008. 02. 04.
    Hely
    Győr
    Hozzászólások
    710

    Alapbeállítás

    ilyen maniac-ek képesek PF AI callolni AT-AJ, KJ lapokkal is, miért akarunk 100 BB-s koint vállalni ellene, ha később postflop is tudjuk stackizni
    "Mi az hogy koinflip? Haggyá má ilyenekkel! Minden zsuga 50-50, vagy nyer vagy veszít. Ő mutatott ász négyest, te mutattál kilences hatost és a végén jött a hatos. Ennyi! A jobb ZSUGA nyert!" - 50-es nyakláncos

  4. #4
    Fáradhatatlan grinder
    Csatlakozott
    2007. 04. 10.
    Hely
    Sliema, Malta
    Hozzászólások
    711

    Alapbeállítás

    Elég erős és felesleges move-nak találom azért.. Mondjuk itt az a kérdés, hogy mivel szokott min3betelni. Valaki AA-KK-AK-val, más minden szeméttel. Én attól tartok, hogy hiába nagyon nagy fish, nagyon rossz lappal nem fog tartani, tehát vagy 50-50, vagy 80-20...

    Szerintem is jobb megoldás a sima call és setre vadászás, mert ha bejön a fishen kívül akár még utg-t is stackelhetjük.. De ha nem is jön, akkor is IP vagyunk és a flop láttán jobb döntést hozhatunk.

    Ha meg nagyon agro a fish, akkor érdemes megvárni a TPTK+-t és azzal lestackelni...

  5. #5
    mrj
    mrj nem elérhető
    Pro Team tag mrj avatara
    Csatlakozott
    2007. 10. 25.
    Hely
    Budapest
    Hozzászólások
    2.687

    Alapbeállítás

    3bet pf 40% azért az vpip-nek is szép...
    Pokershark backing

    PA HU Coach

    Barátné skype-on: ellenfelem nem egy, de néhány kasszát is megad a flopon

  6. #6
    Akadémia bölcse Littlemage avatara
    Csatlakozott
    2007. 03. 13.
    Hely
    At the tables
    Hozzászólások
    9.104

    Alapbeállítás

    Idézet mrj eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    3bet pf 40% azért az vpip-nek is szép...
    Nem mindegy mennyi hand alapjan, ill. vannak az olyanok, akik tenyleg min raiselnek kb. minden 2. partyukban. Én is szoktam ilyen crazy move-okat csinalni, de mivel multiway pot, valoszinu tényleg erdemesebb setre huzni. S nem mellesleg ennek a stylenak elég nagy a varianciája.
    "... hogy tangában vigye Neked a champagne-t Kara Scott, a jakuzziba" (ivan41)

  7. #7
    PA addict kisrapi avatara
    Csatlakozott
    2007. 05. 11.
    Hozzászólások
    3.702

    Alapbeállítás

    Az a baj, hogy nagyon nagy %-ban fogsz flippelni, egy olyan helyzetben, amikor IP egy ilyen maniac pénzét egyértelműbb szitukban is elvehetnéd. Ráadásul ha lever valszeg elkezdesz kicsit tiltelni is, ami tovább rontja a helyzetet...
    Én csak adnám
    "Ez sztem olyan mint a kocsma gép. Előbb be etett aztán meg kopaszt"

  8. #8
    Handelemző pindrokk avatara
    Csatlakozott
    2008. 06. 10.
    Hely
    top of the range
    Hozzászólások
    994

    Alapbeállítás

    A másiknál lehet TT-QQ amit az ilyen nit fish pre nem mer berakni, de talán annyira nem buta, hogy neked bedobja. Bár nem tudom mennyire gondolhatja rólad, hogy sqz-t indukálsz. Ami egyébként ebben a spotban a legjobb játék sztem prémium handekkel

  9. #9
    PA addict
    Csatlakozott
    2008. 06. 26.
    Hely
    Sun
    Hozzászólások
    3.352

    Alapbeállítás

    jó játék lett volna, ha mondjuk 9-ig sqz-el, de így nem fog megtérülni.

Hozzászólás szabályai

  • Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Fájlokat nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •