Oldal: 1 / 2 12 UtolsóUtolsó
Eredmény: 1 - 10 (20) összesen
  1. #1
    Őstag peterpanic avatara
    Csatlakozott
    2007. 12. 11.
    Hely
    Budapest
    Hozzászólások
    1.662

    Alapbeállítás NL200 c/raisel turnön egy jó reg.

    ***** Hand History for Game 518699494 ***** (On Game)
    $200.00 USD NL Texas Hold'em - Tuesday, June 16, 01:47:08 ET 2009
    Table Geneve (Real Money)
    Seat 7 is the button
    Seat 8: Laxvulva ( $211.50 USD )
    Seat 2: back2daylite ( $319.75 USD )
    Seat 3: ROR312 ( $235.50 USD )
    Seat 4: asciih3ro ( $208.00 USD )
    Seat 7: lebordelais. ( $80.85 USD )
    Laxvulva posts small blind [$1.00 USD].
    back2daylite posts big blind [$2.00 USD].
    ** Dealing down cards **
    Dealt to asciih3ro [ x x ]
    ROR312 folds
    asciih3ro raises [$6.00 USD]
    lebordelais. folds
    Laxvulva calls [$5.00 USD]
    back2daylite folds
    ** Dealing Flop ** [ 4s, 9s, 6c ]
    Laxvulva checks
    asciih3ro bets [$11.00 USD]
    Laxvulva calls [$11.00 USD]
    ** Dealing Turn ** [ Qc ]
    Laxvulva checks
    asciih3ro bets [$27.00 USD]
    Laxvulva raises [$66.00 USD]
    asciih3ro ??

    ellenfelünk kevés minta alapján jó játékosnak tűnik, 25/21-et játszik, 8-as 3bettel, 40%-os AFq-val, 3-as AF-el (73 hand).

    amikor ilyen szituációba kerülök, ezekre gondolok:
    ezt a linet csak egy nagyon szűk laptartománnyal csinálhatja meg value-ért.
    egyrészt a flop drawheavy jellege miatt valszeg megpróbálta volna védeni a kezét ott. másrészt jogosan számíthat egy ilyen kis c/raise után, hogy minden drawval, gyakorlatilag potodds callozok (ami neki nem biztos, hogy túl jó, mert meglehetősen kevés valuet is szedett ki belőlük).
    szóval amivel itt value c/raiselhet, az a flopolt sor, setek, és kétpárok, nagy ritkán slowplayelt overpár. de a lényeg pont az, hogy ezek nagyrészével már flopon akciózott volna valószínűleg, szóval erősen diszkontálhatjuk (?).
    (más kérdés: mennyire vehetjük bele a pár+drawkat a rangedzsébe?)

    a lényeg:
    van különbség aközött, hogy egy jó regular van velünk a partiban, vagy egy passzív callingstation? különbözik a rangedzsük? fog eleget blöffölni itt a reg ahhoz, hogy blöffből/semibluffből vagy overpárral visszatoljuk?
    megpróbál egyáltalán a jó regular ilyen béna line-al valuet kiszedni a kezéből?

    (és még: az FD hiány/jelentéte változtat lényegesen ebben a helyzetben az ellenfél rangedzsén egyáltalán?)

    köszi
    a félreértett szupermarketkalóz.

  2. #2
    PA addict kisrapi avatara
    Csatlakozott
    2007. 05. 11.
    Hozzászólások
    3.702

    Alapbeállítás

    Én weak regek ellen mostanában elég sokszor használom ezt a line-t, de általában szárazabb boardokon, mert ők elhiszik ha kiírom a homlokomra h setem van.
    Jobb játékosok ellen szvsz settel jó ezt csinálni, mert ők nem hiszik el

    Kérdés te melyik kategória vagy a szemében
    "Ez sztem olyan mint a kocsma gép. Előbb be etett aztán meg kopaszt"

  3. #3
    Őstag peterpanic avatara
    Csatlakozott
    2007. 12. 11.
    Hely
    Budapest
    Hozzászólások
    1.662

    Alapbeállítás

    akkor ki ellen nem csinálod?

    szoktál blöffölni is ilyen szitukban? mondjuk ha valami nagyon showdown értékű kezed van csak. vagy 4. pár + drawval?

    a weak regek = weaktightak?
    a félreértett szupermarketkalóz.

  4. #4
    Fáradhatatlan grinder Terrorka avatara
    Csatlakozott
    2008. 01. 21.
    Hely
    Veszprém
    Hozzászólások
    559

    Alapbeállítás

    Fexes, sokat dobó játékosok ellen néha én is alkalmazom ezt a line -t, mondjuk inkább szárazabb boardon, vagy ha kinnn van sor/flash.
    A regekre nem igazán jellemző hogy ilyen boardon slowolja a szettjét, én itt overpárral simán visszatolom, és elég sokszor dobnak is. ha fish az ellenfelünk akkor könnyen lehet hogy verve vagyunk.

  5. #5
    Őstag peterpanic avatara
    Csatlakozott
    2007. 12. 11.
    Hely
    Budapest
    Hozzászólások
    1.662

    Alapbeállítás

    Idézet Terrorka eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Fexes, sokat dobó játékosok ellen néha én is alkalmazom ezt a line -t, mondjuk inkább szárazabb boardon, vagy ha kinnn van sor/flash.
    A regekre nem igazán jellemző hogy ilyen boardon slowolja a szettjét, én itt overpárral simán visszatolom, és elég sokszor dobnak is. ha fish az ellenfelünk akkor könnyen lehet hogy verve vagyunk.
    van lényeges különbség aközött, hogy totál airt vagy overpárt tolunk vissza? ha lecalloznak ilyen szituban, elég nehezn tudom elképzelni, hogy jók legyünk. bár ez nagyban függ attól mennyi draw van a rangedzsében.
    a félreértett szupermarketkalóz.

  6. #6
    PA addict kisrapi avatara
    Csatlakozott
    2007. 05. 11.
    Hozzászólások
    3.702

    Alapbeállítás

    Idézet peterpanic eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    akkor ki ellen nem csinálod?

    szoktál blöffölni is ilyen szitukban? mondjuk ha valami nagyon showdown értékű kezed van csak. vagy 4. pár + drawval?

    a weak regek = weaktightak?
    weak=weaktight az ilyen 18/15 forma regek ellen, akik azt olvasták a fórumokon, hogy a flop (check-)call, turn (check)raise line=set
    Általában ilyen A(KQJ)+2 v. 3 alacsony lap típusú flop/turnön szoktam ezt eljátszani. + magasabb turn C-bet% sem árt.


    "mondjuk ha valami nagyon showdown értékű kezed van csak. vagy 4. pár + drawval?"---nyilván jobb úgy blöffölni, h van még outom, de totál airrel is szoktam
    "Ez sztem olyan mint a kocsma gép. Előbb be etett aztán meg kopaszt"

  7. #7
    Akadémia bölcse Littlemage avatara
    Csatlakozott
    2007. 03. 13.
    Hely
    At the tables
    Hozzászólások
    9.104

    Alapbeállítás

    Idézet kisrapi eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    weak=weaktight az ilyen 18/15 forma regek ellen, akik azt olvasták a fórumokon, hogy a flop (check-)call, turn (check)raise line=set
    "... hogy tangában vigye Neked a champagne-t Kara Scott, a jakuzziba" (ivan41)

  8. #8
    Fáradhatatlan grinder Terrorka avatara
    Csatlakozott
    2008. 01. 21.
    Hely
    Veszprém
    Hozzászólások
    559

    Alapbeállítás

    Idézet peterpanic eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    van lényeges különbség aközött, hogy totál airt vagy overpárt tolunk vissza? ha lecalloznak ilyen szituban, elég nehezn tudom elképzelni, hogy jók legyünk. bár ez nagyban függ attól mennyi draw van a rangedzsében.
    pont a drawk miatt jobb ha overpárunk van.

  9. #9
    Őstag peterpanic avatara
    Csatlakozott
    2007. 12. 11.
    Hely
    Budapest
    Hozzászólások
    1.662

    Alapbeállítás

    Idézet Terrorka eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    pont a drawk miatt jobb ha overpárunk van.
    akkor két kérdés még?
    1. mennyivel csökken az equitynk ha A highal toljuk be? a drawk előtt vagyunk akkor elvileg, a draw+párok viszont vernek, kérdés, hogy azokkal az esetek többségében nem inkább donkol vagy check/callon lesz?
    ti mit fordítanátok itt blöffbe inkább, naked drawt vagy pár+drawt és miért?
    2. gyakorlatilag ha 9x van nálunk az ugyanolyan mintha overpárunk lenne nem? mert ugye ha párt fordít blöffbe az biztos ez alatti.
    szóval 92 = AA lényegében ezen a boardon?
    a félreértett szupermarketkalóz.

  10. #10
    PA addict
    Csatlakozott
    2008. 06. 26.
    Hely
    Sun
    Hozzászólások
    3.352

    Alapbeállítás

    tényleg szoktátok csinálni ezt a line-t bluffből, vagy csak ballernek hangzik?

    ---

    visszatolni semmilyen sd-handdel sem jó, túl polarizált ahhoz a range-e, call turn és call river.

    az ilyen A-high no drawwal való visszatolásokat is ideje elfelejteni, sima A-highal csak preflop jó betolni 100bb-s partyban.

    pár+drawwal betolhatod, azzal drawok előtt vagy ÉS made handek ellen is van equityd, ami A-highról pl nem mondható el.

    sima fd inkább call potodds miatt.
    Utoljára módosítva: Romsy által: 2009. 06. 17. 13:14

Oldal: 1 / 2 12 UtolsóUtolsó

Hozzászólás szabályai

  • Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Fájlokat nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •