Eredmény: 1 - 8 (8) összesen
  1. #1
    Fáradhatatlan grinder Boletus avatara
    Csatlakozott
    2008. 06. 03.
    Hely
    Smaragdváros
    Hozzászólások
    753

    Alapbeállítás NL50SH AQ TPTK, dry board turn RR

    No-Limit Hold'em, $0.50 BB (5 handed) - Hold'em Manager Converter Tool from FlopTurnRiver.com

    SB ($68.30)
    BB ($48.30)
    UTG ($58.45)
    Hero (MP) ($51.88)
    Button ($8.50)

    Preflop: Hero is MP with A, Q
    1 fold, Hero bets $2, 2 folds, BB calls $1.50

    Flop: ($4.25) 2, 5, Q (2 players)
    BB checks, Hero bets $3.25, BB calls $3.25

    Turn: ($10.75) 8 (2 players)
    BB checks, Hero bets $8, BB raises $21.50, Hero ????

    A frissítés óta nincs HUD, ezért statisztikákat nem írok. Most találkoztam vele először, több asztalon is játszott feszes játékosnak tűnt nem láttam tőle sem nagy ostobaságot, sem trükkös játékot.

    Fold?
    "...A másik, amikor mégcsak nem is random, hanem annál is rosszabb handdel megadnak allint.." (by playerke)

  2. #2
    Fanatikus tag
    Csatlakozott
    2007. 11. 09.
    Hely
    Csongrád
    Hozzászólások
    278

    Alapbeállítás

    Dobnék, ha azt mondod nagyon feszes. Ilyen dry boardon feszes ellenfél ellen nem látok valuet pozícióban a turn emelésben. Gyakorlatilag max. 3 outra húz (34-et és egyéb kisebb connectorokat, amivel párja van, kizárnám, KcQc, QcJc még veszélyes lehet, de ez igen kis része a range-nek), riveren riveren viszont még nyerhetünk valuet, ezért nálam ez check turnön. Riveren ugyanekkora tétre, mint amit turnön betoltál, SD kerülsz.
    Utoljára módosítva: Totya által: 2009. 06. 18. 08:42

  3. #3
    Adminisztrátor want2push avatara
    Csatlakozott
    2007. 03. 10.
    Hely
    Budapest
    Hozzászólások
    5.222

    Alapbeállítás

    Ahogy ment nálam általában fold.

    A turn check kapcsán, amit Totya ír, sztem érdekes, és nem tűnik rossznak. Tekintve, hogy feszes ellenfélről beszélünk, talán tényleg így maximalizálható a value.

  4. #4
    Fáradhatatlan grinder Boletus avatara
    Csatlakozott
    2008. 06. 03.
    Hely
    Smaragdváros
    Hozzászólások
    753

    Alapbeállítás

    Idézet Totya eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Dobnék, ha azt mondod nagyon feszes. Ilyen dry boardon feszes ellenfél ellen nem látok valuet pozícióban a turn emelésben. Gyakorlatilag max. 3 outra húz (34-et és egyéb kisebb connectorokat, amivel párja van, kizárnám, KcQc, QcJc még veszélyes lehet, de ez igen kis része a range-nek), riveren riveren viszont még nyerhetünk valuet, ezért nálam ez check turnön. Riveren ugyanekkora tétre, mint amit turnön betoltál, SD kerülsz.
    Azt nem mondtam, hogy nagyon feszes, csak azt hogy feszesnek tűnik. Hozzá kell azonban tenni, hogy a bwinen a feszes mást jelent, mint mondjuk a PS-en.
    Azért itt gyakori, hogy egy közepes pockettel (66-99, esetleg TT - nem biztos hogy 3betel vele pf. oop) megadja a flop cbetet . Ha a turnt elcsekkelem, akkor esetleg blank riveren tudok némi valuet kiszedni belőle. A KQ, QJ lapokból viszont a turn bettel tudok value-t kiszedni. A range többi része (amivel adja a flop cbetet, az jobb nálam).
    A turn check-el az a gondom, hogy ha riveren nyit egy félpot körülit, akkor mit csinálok, call v. fold?
    A bet/check/fold line nem túlságosan weak egy TPTK-val?
    "...A másik, amikor mégcsak nem is random, hanem annál is rosszabb handdel megadnak allint.." (by playerke)

  5. #5
    PA addict zoltanh avatara
    Csatlakozott
    2007. 04. 16.
    Hozzászólások
    3.888

    Alapbeállítás

    Idézet Boletus eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    A turn check-el az a gondom, hogy ha riveren nyit egy félpot körülit, akkor mit csinálok, call v. fold?
    Hát jóhogy call!!! Ugyan annyiba kerül a call mint most a turn beted és sd képes lapod van.

    Én itt akkor tolnám rá ellenfelemre ha nagyon sokat secund barrel-ezek, neki pedig magas a turn cbet raise. Akkor egyértelmű allin, de így statok nélkül nehéz.

    pindrokk: javítva
    Utoljára módosítva: zoltanh által: 2009. 06. 18. 11:57

  6. #6
    PA addict kisrapi avatara
    Csatlakozott
    2007. 05. 11.
    Hozzászólások
    3.702

    Alapbeállítás

    Idézet Boletus eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    A KQ, QJ lapokból viszont a turn bettel tudok value-t kiszedni. A range többi része (amivel adja a flop cbetet, az jobb nálam).
    A turn check-el az a gondom, hogy ha riveren nyit egy félpot körülit, akkor mit csinálok, call v. fold?
    A bet/check/fold line nem túlságosan weak egy TPTK-val?
    Az fenti lapokból ugyanannyi value-t szedhetsz ki a turn check-river bet line-nal is, ugyanis ezekben normális esetben 2 utcás value-van, azaz ha turnben callozott velük, akkor riveren már dobja.
    Viszont a turn check előnye, hogy blöfföt indukálhatsz, alacsonyan tartod a potot(azaz ha emel az instacall kell h legyen) és még talán a kisebb PP-k től is nyerhetsz value-t.
    Fish ellen 3 utcás V-bet, és wet boardon is a turn betre szavaznék, jelen esetben viszont jobban tetszik a check behind turn
    "Ez sztem olyan mint a kocsma gép. Előbb be etett aztán meg kopaszt"

  7. #7
    Handelemző pindrokk avatara
    Csatlakozott
    2008. 06. 10.
    Hely
    top of the range
    Hozzászólások
    994

    Alapbeállítás

    Idézet zoltanh eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Hát jóhogy call!!! Ugyan annyiba kerül a call mint most a turn beted és sd képes lapod van.

    Én itt akkor tolnám rá ellenfelemre ha nagyon sokat secund ballerezek, neki pedig magas a turn cbet raise. Akkor egyértelmű allin, de így statok nélkül nehéz.
    A baller mást jelent

    A 3 utcás vbet a std sztem. Infó nélkül ezt eldobom.

  8. #8
    Team Hero R1per2 avatara
    Csatlakozott
    2008. 04. 29.
    Hely
    Bp
    Hozzászólások
    3.355

    Alapbeállítás

    szerintem mindkét megjátszás jó, az adott szituáció dönti el, melyik az optimális. Milyennek látott az asztalnál eddig, milyen movekat csinált ellened.
    Pl. ha korábban lebuktál egy flop cbet, turn ch, river fold játékkal, akkor most jó a potkontroll (akkor river call mindenképp!).
    Ha pedig két utcás blöffödet fogták meg, akkor meg a turn cbetet jobban fizetik.
    A jellemzés alapján pedig különösebb előélet nélkül elvileg nem szabad tönkremenni tptk-val ilyen száraz boardon, dobás.
    "-AZ A HÜLYE JÁTÉKOD, EMELGETSZ ITT MINT EGY ŐRÜLT, NEM KELL RIPERT JÁTSZANI."

Hozzászólás szabályai

  • Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Fájlokat nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •