Oldal: 1 / 3 123 UtolsóUtolsó
Eredmény: 1 - 10 (28) összesen
  1. #1
    Handelemző andree avatara
    Csatlakozott
    2008. 03. 29.
    Hely
    Apátfalava
    Hozzászólások
    1.769

    Alapbeállítás NL100 3handed AQ pre szitu

    $0.5/$1 No Limit Holdem
    3 players
    Converted at weaktight | fold when you know you're beat

    Stacks:
    BTN msPokerJ ($197.15)
    SB Antoooor1 ($101.30)
    BB Hero ($104.25)

    Pre-flop: ($1.50, 3 players) Hero is BB
    msPokerJ raises to $3, Antoooor1 raises to $10, Hero raises to $30, msPokerJ folds, Antoooor1 raises to $101.30, Hero calls $71.30


    Ellenfelek: Button emelő nagyon jónak tűnő reg 35+ steal-el. A 3betelőről 5 hand-em volt, abból 1* 3betelt, a többiben callolt, 1* dobott.

    Ebben a helyzetben az világos, hogy vagy teljes blöffből 4betelek, mert remek szituáció, vagy pedig vaule-ből. Ha AQ-val cold 4bet, akkor az all in-t is adni kell. Kérdésem: Majdnem ismeretlen ellen, érdemes-e ezt vállalni? 5handed eldobnám ilyen kevés info alapján, de 3 handed mi a helyzet?

  2. #2
    PA addict Zehy avatara
    Csatlakozott
    2007. 09. 29.
    Hely
    Sin City
    Hozzászólások
    4.559

    Alapbeállítás

    OFF: Csak úgy eszembe jutott, h a versenypóker után lassan a cg-ben is eldurvuló light3-4-5bet range-ek miatt pre nuts lesz az AQ... vagy már az.

    Nemtom sírjak-e v nevessek... hová tart a póker? Gambling ftw?
    "Riveren tőt tolnék. Hagy fizessen az inas!"

    "Sajnos nem egyforma eséllyel indulnak az emberek. Aki gazdagabb az gyakrabban betolja rosszabb lappal is , mert úgy van vele ha nem mákol nevez a következőre. És élltalában sikerül is neki."

  3. #3
    Őstag
    Csatlakozott
    2008. 01. 19.
    Hely
    Budapest
    Hozzászólások
    1.009

    Alapbeállítás

    fold valszeg ha nem is te állnál a legrosszabbul akkor is valamely outod fogva lenne és 99-JJ range ellen már akkor nagyon hátul lennél

  4. #4
    Őstag Agitator avatara
    Csatlakozott
    2008. 06. 24.
    Hely
    Budaörs
    Hozzászólások
    1.234

    Alapbeállítás

    Én abszolút suta vagyok az NL100-hoz, de biztosan eldobnám. Lehet hogy nit játék, de a line alapján pp-re vagy AK-ra tenném, és ilyen esetben nyilván hátrányban van az AQ.

    Fold részemről. Turnin talán call, bár ott meg az első emelése után rátoltam volna.
    ReggieHammond: Hogy a f.szba tudtál megadni egy allint 5-3o-val??
    Agitator: Ez a levelling!

    www.agitatorcoaching.com - Another way to (bankroll) die

  5. #5
    Handelemző pindrokk avatara
    Csatlakozott
    2008. 06. 10.
    Hely
    top of the range
    Hozzászólások
    994

    Alapbeállítás

    nem ártana ha lenne valami infónk még de standardnak tűnik ez így 3 handed.

  6. #6
    Őstag Lev729 avatara
    Csatlakozott
    2008. 06. 06.
    Hozzászólások
    1.217

    Alapbeállítás

    Nekem valahogy olyan érzésem van, hogy minden képzettebb, magasabb szinten (legalább NL100) játszó játékos szerint, ez standard allin lesz. Míg minden más játékos szerint, inkább fold.

    Lenne egy kis "kiegészítő" kérdésem:
    Ugye elvileg minél kevesebb ember ül az asztalnál, annál inkább kell szélesíteni a különböző range-eket. Szerintetek ezt az ellenfelek is tudják???
    Az oké, hogy mi szélesítjük a tartományokat, de ha az ellenfél kevésbé tudja ezt (kevésbé képzett), akkor csak magunkkal b*szunk ki, nem? (Mert lehet neki nem lesz változás a játékában, attól, hogy csak 3handed a játék, szóval mondjuk az ő allin range nem biztos, hogy szélesedik - a miénkkel ellentétben.
    "Nem lehet mindig szerencséd. Okos lehetsz minden nap."

  7. #7
    Őstag peterpanic avatara
    Csatlakozott
    2007. 12. 11.
    Hely
    Budapest
    Hozzászólások
    1.662

    Alapbeállítás

    Idézet Lev729 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Nekem valahogy olyan érzésem van, hogy minden képzettebb, magasabb szinten (legalább NL100) játszó játékos szerint, ez standard allin lesz. Míg minden más játékos szerint, inkább fold.

    Lenne egy kis "kiegészítő" kérdésem:
    Ugye elvileg minél kevesebb ember ül az asztalnál, annál inkább kell szélesíteni a különböző range-eket. Szerintetek ezt az ellenfelek is tudják???
    Az oké, hogy mi szélesítjük a tartományokat, de ha az ellenfél kevésbé tudja ezt (kevésbé képzett), akkor csak magunkkal b*szunk ki, nem? (Mert lehet neki nem lesz változás a játékában, attól, hogy csak 3handed a játék, szóval mondjuk az ő allin range nem biztos, hogy szélesedik - a miénkkel ellentétben.
    ez nem pontos így. nem lényegtelen, hogy az ellenfél mennyire igazítja hozzá a játékát a kisebb létszámú asztalhoz, viszont a legfontosabb, az az, hogy a játékosok létszámával a jó/jobb kezek gyakorisága is egyenesen csökken az adott handben.
    szerintem standard.
    a félreértett szupermarketkalóz.

  8. #8
    Handelemző andree avatara
    Csatlakozott
    2008. 03. 29.
    Hely
    Apátfalava
    Hozzászólások
    1.769

    Alapbeállítás

    Idézet Lev729 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Nekem valahogy olyan érzésem van, hogy minden képzettebb, magasabb szinten (legalább NL100) játszó játékos szerint, ez standard allin lesz. Míg minden más játékos szerint, inkább fold.

    Lenne egy kis "kiegészítő" kérdésem:
    Ugye elvileg minél kevesebb ember ül az asztalnál, annál inkább kell szélesíteni a különböző range-eket. Szerintetek ezt az ellenfelek is tudják???
    Az oké, hogy mi szélesítjük a tartományokat, de ha az ellenfél kevésbé tudja ezt (kevésbé képzett), akkor csak magunkkal b*szunk ki, nem? (Mert lehet neki nem lesz változás a játékában, attól, hogy csak 3handed a játék, szóval mondjuk az ő allin range nem biztos, hogy szélesedik - a miénkkel ellentétben.
    Igen, ez egy jogos kérdés. Ne felejtsük el, hogy 3handed nagyon ritkán van kint 2 igazán erős lap. Szóval ez is előny. Ha az ellen nem gondolkodik szituációban, csak a saját lapját nézi, akkor all in megy kb így:
    Board:
    Dead:

    equity win tie pots won pots tied
    Hand 0: 28.151% 27.02% 01.14% 13877878 583187.50 { AcQd }
    Hand 1: 71.849% 70.71% 01.14% 36324867 583187.50 { JJ+, AKs, AKo }

    Ha végiggondolja a szituációt akkor all in mehet kb így:

    Board:
    Dead:

    equity win tie pots won pots tied
    Hand 0: 55.500% 51.21% 04.29% 126269582 10577973.00 { AcQd }
    Hand 1: 44.500% 40.21% 04.29% 99146248 10577973.00 { 88+, A2s+, KQs, QJs, JTs, T9s, 98s, 87s, 76s, 65s, ATo+, KQo }

    Ezért is örültem volna jobban, ha az eredeti emelő tolja be. Itt az egyik kalapba bekerül, hogy ongamen sokkal nagyobb az esély egy random fishre/ABC regre, mint a második kategóriába tartozó játékosra. Viszont az előnyök között ott van a 3handed szituáció, a szép 14BB-s pot és a blockerek hada. Szóval szép szitu. Ezért is tettem fel.

  9. #9
    Őstag tentaculata avatara
    Csatlakozott
    2008. 04. 17.
    Hely
    Bivalybasznád
    Hozzászólások
    1.407

    Alapbeállítás

    Még ha nem is szélesítjük ki a rangeket, akkor is valahogy így állhatunk:

    Játékos 1: 34,397 % 24,064 % 20,665 % 55,270 % AhQs
    Játékos 2: 65,603 % 55,270 % 20,665 % 24,064 % TT+, AQs+, AQo+

    De szerintem ennél azért lényegesen jobb itt a helyzet. Én is betenném.

  10. #10
    PA addict Zehy avatara
    Csatlakozott
    2007. 09. 29.
    Hely
    Sin City
    Hozzászólások
    4.559

    Alapbeállítás

    Idézet Lev729 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Nekem valahogy olyan érzésem van, hogy minden képzettebb, magasabb szinten (legalább NL100) játszó játékos szerint, ez standard allin lesz. Míg minden más játékos szerint, inkább fold.
    Nálam sokkal okosabb játékosok mondják, h ez standard és jó szitu, így minden tiszteletem mellett halkan megkérdem, h mint képzettebb és magasabb szinten játszó jó játékosok miért preferálják a kicsapóst ebben a formájában a pókernek. Ez cg és deep, nem vmi turbo sng, mi mégis azt csinálunk belőle, holott pont erre a szintre eljutva a postflop játékunk bizonyára magasabb az átlagnál.
    "Riveren tőt tolnék. Hagy fizessen az inas!"

    "Sajnos nem egyforma eséllyel indulnak az emberek. Aki gazdagabb az gyakrabban betolja rosszabb lappal is , mert úgy van vele ha nem mákol nevez a következőre. És élltalában sikerül is neki."

Oldal: 1 / 3 123 UtolsóUtolsó

Hozzászólás szabályai

  • Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Fájlokat nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •