Oldal: 1 / 2 12 UtolsóUtolsó
Eredmény: 1 - 10 (11) összesen

Téma: Nl25 Fr Ak

  1. #1
    PA addict cake avatara
    Csatlakozott
    2008. 03. 10.
    Hozzászólások
    2.393

    Alapbeállítás Nl25 Fr Ak

    $25.00 USD NL Texas Hold'em
    Seat 8 is the button
    Seat 1: Abattior66 ( $10.00 USD )
    Seat 2: YouthNTruth86 ( $15.00 USD )
    Seat 3: E-Dog 67 ( $25.00 USD )
    Seat 4: Volannteer ( $9.75 USD )
    Seat 5: nm_pick ( $8.81 USD )
    Seat 6: TimmA_l337 ( $15.28 USD )
    Seat 7: Hero ( $27.90 USD )
    Seat 8: limpleft ( $3.84 USD )
    Seat 9: PocketKnoTs ( $8.40 USD )
    PocketKnoTs posts small blind [$0.10 USD].
    Abattior66 posts big blind [$0.25 USD].
    ** Dealing down cards **
    Dealt to Hero [ Kd Ah ]
    E-Dog 67 folds
    Volannteer raises [$0.75 USD]
    nm_pick folds
    TimmA_l337 folds
    Hero raises [$2.50 USD]
    limpleft folds
    PocketKnoTs folds
    Abattior66 raises [$9.75 USD]
    Volannteer calls [$9.00 USD]
    Hero ?

  2. #2
    Lelkes újonc
    Csatlakozott
    2009. 02. 18.
    Hozzászólások
    60

    Alapbeállítás

    Nos...biztos, hogy a raisernél valami magasabb pocket van, de az sem biztos a számomra, hogy erősebb vagy a callernál...nehéz döntés, és el kell döntened, hogy egy esetleges flpo-top párral all-in menj e.
    ...és az sem biztos, hogy azzal meg fogod nyerni.

    Viszont egy érdekes elmélet szerint, hogy a TURNon all-in menj egy olyan kasszára, ahol pl. 7.5€-val kezdtétek kettesben a partyt és a turnig bekerült mindkettőtök részéről 2.5-2.5€ 33%-osnak kell lennie a lapjaidnak ha all-int tolnak rád....a turnon.

    Most kb. preflop ha AA van valakinél és nálad az AK akkor 70-30 az arány az AA -ral szemben, de szerintem nem feltételezhető az AA mivel 3-an vagytok preflop egy nagy kasszára és az egyik A nálad van...ráadásul top kickerrel.

    Gyakorlatilag úgy néz ki a dolog, hogy 3 ilyen partiból 1et fogsz hosszú távon megnyerni (33%) még 2 pocket ellen is.

    Nagy a gyanum, hogy postflop all-in lesz valaki részéről. Ha viszont tartod a tétet és ha nem találsz semmit akkor dobni fogod...vagyis elveszik az esélyed a javulásra turnon és riveren.
    Lehet, hogy hülyeség de szerintem tegyétek be most az összes pénzt, mert így mindenkinek megéri megadni ha te tolod oop.

    Egy biztos....javulnod kell, hogy nyerj, de 3-ból egyszer be fog jönni. és akkor is 0-n leszel.

  3. #3
    PA addict Macko1 avatara
    Csatlakozott
    2008. 03. 18.
    Hely
    majdvalahol
    Hozzászólások
    2.006

    Alapbeállítás

    Idézet blaskon1002 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Nos...biztos, hogy a raisernél valami magasabb pocket van, de az sem biztos a számomra, hogy erősebb vagy a callernál...nehéz döntés, és el kell döntened, hogy egy esetleges flpo-top párral all-in menj e.
    ...és az sem biztos, hogy azzal meg fogod nyerni.

    Viszont egy érdekes elmélet szerint, hogy a TURNon all-in menj egy olyan kasszára, ahol pl. 7.5€-val kezdtétek kettesben a partyt és a turnig bekerült mindkettőtök részéről 2.5-2.5€ 33%-osnak kell lennie a lapjaidnak ha all-int tolnak rád....a turnon.

    Most kb. preflop ha AA van valakinél és nálad az AK akkor 70-30 az arány az AA -ral szemben, de szerintem nem feltételezhető az AA mivel 3-an vagytok preflop egy nagy kasszára és az egyik A nálad van...ráadásul top kickerrel.

    Gyakorlatilag úgy néz ki a dolog, hogy 3 ilyen partiból 1et fogsz hosszú távon megnyerni (33%) még 2 pocket ellen is.

    Nagy a gyanum, hogy postflop all-in lesz valaki részéről. Ha viszont tartod a tétet és ha nem találsz semmit akkor dobni fogod...vagyis elveszik az esélyed a javulásra turnon és riveren.
    Lehet, hogy hülyeség de szerintem tegyétek be most az összes pénzt, mert így mindenkinek megéri megadni ha te tolod oop.

    Egy biztos....javulnod kell, hogy nyerj, de 3-ból egyszer be fog jönni. és akkor is 0-n leszel.
    ? pre all-in van mindkettő gyakorlatilag

    fél stack ellen el nem dobnám.

  4. #4
    PA addict zoltanh avatara
    Csatlakozott
    2007. 04. 16.
    Hozzászólások
    3.888

    Alapbeállítás

    Idézet Macko1 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    ? pre all-in van mindkettő gyakorlatilag

    fél stack ellen el nem dobnám.
    fél stack ellen én sem. Először azt hittem, hogy full stackek. Ott sima fold.

  5. #5
    Őstag Bumbanas avatara
    Csatlakozott
    2008. 06. 27.
    Hely
    Győr
    Hozzászólások
    1.788

    Alapbeállítás

    Fél stack ide, fél stack oda, ezen a szinten, FR-en a 4bet allin range az AK, QQ, KK, AA, nagyon esetleg JJ. Mivel megadó is van, ahhoz, hogy jó legyen a megadásod itt 33% odds kell.

    Számoljunk:

    equity win tie pots won pots tied
    Hand 0: 40.781% 33.00% 07.78% 181823494 42898106.17 { QQ+, AKs, AKo }
    Hand 1: 40.323% 34.64% 05.68% 190905352 31290644.17 { JJ+, AKs, AKo }
    Hand 2: 18.896% 09.04% 09.86% 49813851 54311660.67 { AhKd }

    Ha nem teljesen debil valamelyik vagy mindkét ellenfeled (amire fél stackeseknél azért van esély, hogy nem így van), akkor nagy hátrányban vagy. Én itt dobnék és mindkettő notes-ot kap mutatás után.

  6. #6
    Lelkes újonc
    Csatlakozott
    2009. 02. 18.
    Hozzászólások
    60

    Alapbeállítás

    igaz...szerintem így is call.

  7. #7
    Fanatikus tag styxxx avatara
    Csatlakozott
    2008. 07. 03.
    Hozzászólások
    322

    Alapbeállítás

    Idézet Bumbanas eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Fél stack ide, fél stack oda, ezen a szinten, FR-en a 4bet allin range az AK, QQ, KK, AA, nagyon esetleg JJ. Mivel megadó is van, ahhoz, hogy jó legyen a megadásod itt 33% odds kell.

    Számoljunk:

    equity win tie pots won pots tied
    Hand 0: 40.781% 33.00% 07.78% 181823494 42898106.17 { QQ+, AKs, AKo }
    Hand 1: 40.323% 34.64% 05.68% 190905352 31290644.17 { JJ+, AKs, AKo }
    Hand 2: 18.896% 09.04% 09.86% 49813851 54311660.67 { AhKd }

    Ha nem teljesen debil valamelyik vagy mindkét ellenfeled (amire fél stackeseknél azért van esély, hogy nem így van), akkor nagy hátrányban vagy. Én itt dobnék és mindkettő notes-ot kap mutatás után.
    +1

    nálam is dobás
    van az a pénz...

  8. #8
    Tag
    Csatlakozott
    2007. 11. 09.
    Hely
    Szolnok
    Hozzászólások
    103

    Alapbeállítás

    Idézet Bumbanas eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Fél stack ide, fél stack oda, ezen a szinten, FR-en a 4bet allin range az AK, QQ, KK, AA, nagyon esetleg JJ. Mivel megadó is van, ahhoz, hogy jó legyen a megadásod itt 33% odds kell.
    Igen, én is így vettem észre, normális játékosnál ez a range.
    De akkor ez azt jelenti, hogy preflop full stackért nem igazán éri meg allin menni AK-val és QQ-val? (normális, feszes regulár ellen, aki ilyen 10-15%-ot játszik, persze fish ellen igen)
    De akkor mi a helyes játék? 3bet, majd 4betre fold? Vagy call, de mi a terv a flopon?


    Itt valószínűleg én is dobnám ha értelmesek az ellenfelek...

  9. #9
    Őstag Bumbanas avatara
    Csatlakozott
    2008. 06. 27.
    Hely
    Győr
    Hozzászólások
    1.788

    Alapbeállítás

    Idézet Tiger eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Igen, én is így vettem észre, normális játékosnál ez a range.
    De akkor ez azt jelenti, hogy preflop full stackért nem igazán éri meg allin menni AK-val és QQ-val? (normális, feszes regulár ellen, aki ilyen 10-15%-ot játszik, persze fish ellen igen)
    De akkor mi a helyes játék? 3bet, majd 4betre fold? Vagy call, de mi a terv a flopon?


    Itt valószínűleg én is dobnám ha értelmesek az ellenfelek...
    Szigorúan FR-re vonatkozik amit írtam. A kérdésedre a válasz megint ellenfél és helyzetfüggő, de nagy általában igen, 4betre fold mindkettő. Ezen a szinten, hosszútávon nem lesz nyerő stratégia feszes játékosok ellen preflop allin menni AA, KK-n kívül bármi mással, sőt ea 10/7-es nit ellen megkockáztatom, hogy még a KK is dobó.

  10. #10
    Tag
    Csatlakozott
    2007. 11. 09.
    Hely
    Szolnok
    Hozzászólások
    103

    Alapbeállítás

    Idézet Bumbanas eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Szigorúan FR-re vonatkozik amit írtam. A kérdésedre a válasz megint ellenfél és helyzetfüggő, de nagy általában igen, 4betre fold mindkettő. Ezen a szinten, hosszútávon nem lesz nyerő stratégia feszes játékosok ellen preflop allin menni AA, KK-n kívül bármi mással, sőt ea 10/7-es nit ellen megkockáztatom, hogy még a KK is dobó.
    Köszi, én is FR-re értettem.

    Eddig általában betoltam preflop AK-val és QQ-val ha lehetett, de nem igazán éreztem +EV-snek, általában hátrányban voltam regulárok ellen...

Oldal: 1 / 2 12 UtolsóUtolsó

Hozzászólás szabályai

  • Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Fájlokat nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •