Eredmény: 1 - 9 (9) összesen
  1. #1
    Fáradhatatlan grinder
    Csatlakozott
    2008. 11. 12.
    Hely
    bicske
    Hozzászólások
    645

    Alapbeállítás élő 3k 2r 1a 99 az ft-n

    9an vagyunk az asztalon. Vakok 2k/4k. átlag stack 80k. Utg limp, utg+1 short stack all in 24k. Róla nincs infóm, most ültünk össze, partyban még nem volt. 1 fold, 1 call olyan 120k-s stackből- elég feszes játékos-, majd 1 fold, majd a legnagyobb calling station call 200k-s stackből. lenézek nálam 99. Stackem 135k. MI itt a teendő?

    üdv: andada
    Utoljára módosítva: andada által: 2009. 06. 25. 23:07

  2. #2
    Újonc
    Csatlakozott
    2009. 04. 09.
    Hozzászólások
    35

    Alapbeállítás

    come over the top

  3. #3
    PA addict fejes1988 avatara
    Csatlakozott
    2008. 03. 07.
    Hely
    Somewhere over the rainbow
    Hozzászólások
    3.696

    Alapbeállítás

    Ha jól számolom 82 ezres potba kell betenni 24 ezret...Na már most, az UTG limp, és UTG+1 range kb any 2, 6bb-vel nagyon sok mindennel allin kell mennie. Na nem is ez izgat minket, hanem a feszes callja, valamint az, hogy van még egy plusz ember aki becallolt.. Elég necces szitu, de annak ellenére, hogy nincs meg a megfelelő oddsunk, az implied odds miatt én becallolnám, főleg átlag feletti stackkel, és megpróbálnám lestackelni a cs-t.
    " Üdv Barcelonából! Remélem Laci papa összecsomagolja a három nagyágyút! "

  4. #4
    Kitiltva
    Csatlakozott
    2008. 08. 15.
    Hozzászólások
    1.271

    Alapbeállítás

    az a helyzet, hogy én ezt betolnám, aztán jó esetben lejátszanám a partit a short stacckel.

  5. #5
    PA addict fejes1988 avatara
    Csatlakozott
    2008. 03. 07.
    Hely
    Somewhere over the rainbow
    Hozzászólások
    3.696

    Alapbeállítás

    Idézet matusow88 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    az a helyzet, hogy én ezt betolnám, aztán jó esetben lejátszanám a partit a short stacckel.
    Online én sem gondolkoznék rajta, elhiheted. De nem biztos, hogy két cs ellen élőjátéknál feltenném erre a versenyem.
    " Üdv Barcelonából! Remélem Laci papa összecsomagolja a három nagyágyút! "

  6. #6
    Kitiltva
    Csatlakozott
    2008. 08. 15.
    Hozzászólások
    1.271

    Alapbeállítás

    mondjuk van benne valami. legutóbbi két élő versenyemen úgy szoptam be, hogy ezek a prok a végjátékban bubi meg dáma párral belimpelgettek hatodiknak, én meg rájuk toltam és nyilván nem dobták el. szóval "ezek" ellen a call tényleg jobbnak tűnik. el nem dobnám az tuti.

  7. #7
    Őstag Agitator avatara
    Csatlakozott
    2008. 06. 24.
    Hely
    Budaörs
    Hozzászólások
    1.234

    Alapbeállítás

    Én nem tartanám a dobást sem hülyeségnek, de inkább a call felé hajlok. A teljes stack betolásával kapcsolatban szkeptikus vagyok, egy ilyen touron simán adja valaki KQo-val, és el is kaszálja a 9-es párodat valami szerencsétlen flopon.
    Szvsz call, aztán ha jön a 9-es akkor lehet örülni, ha nem, akkor meg remény, hogy végigcsekkeli mindenki, és kiejtitek vagy felsokszorozzátok az ss-t
    ReggieHammond: Hogy a f.szba tudtál megadni egy allint 5-3o-val??
    Agitator: Ez a levelling!

    www.agitatorcoaching.com - Another way to (bankroll) die

  8. #8
    Lelkes újonc
    Csatlakozott
    2008. 10. 12.
    Hely
    Budapest
    Hozzászólások
    86

    Alapbeállítás

    Idézet andada eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    9an vagyunk az asztalon. Vakok 2k/4k. átlag stack 80k. Utg limp, utg+1 short stack all in 24k. Róla nincs infóm, most ültünk össze, partyban még nem volt. 1 fold, 1 call olyan 120k-s stackből- elég feszes játékos-, majd 1 fold, majd a legnagyobb calling station call 200k-s stackből. lenézek nálam 99. Stackem 135k. MI itt a teendő?

    üdv: andada
    Ha jól látom, akkor eléggé hátul ülsz, szóval én lecallolnám.

    Az UTG az aki még belekavarhat, de három "bigstack" után már nem biztos, hogy ő is be akar szállni a buliba.

    Ha csak a feszes játékos calljáról lenne szó, akkor fold.. nálam a bigstack call mindig megszólaltatja a vészcsengőt.. milyen lap az ugyanis, amivel nem akarod kizárni a többi játékost egy allin csatából? AA esetleg KK. Ilyen allin callolós játékos eddig csak ilyesmiket fordított föl azok küzöl akiket láttam, szóval csak óvatosan vele.

    Amint azt mondta valaki más is, van két három van három potenciális ügyfél. Bár a közvetlen odds nincs meg, az implied odds remek. Ha véletlenül lejön a 9-es akkor könnyen lehet, hogy felduplázol, vagy akár triplázol. Ehhez képest pedig a stack 1/6-át berakni szerintem jó lépés.

    A szopás akkor van, ha UTG hősnek érzi magát és allin megy, ezzel indukálva egy új allin láncot.. akkor szerintem dobnám. Bár a 99 mindig nyer, négy ember ellen FT-n nem vagyok hajlandó PF allint lejátszani...

    Kis szerencsével az UTG is csak megad és akkor aztán tényleg csak annyi kell, hogy jöjjön az a kilences.

    Allin nem is kérdés szerintem. Nem megyünk 2-3 (esetleg 4) ellenfél ellen. Még ha feltételezzük is, hogy egyiknek sincs magasabb párja kézben, csak magas lapjai, tehát ilyen AX-ek meg KQ-k, akkor is legalább 3-4, de rosszabb esetben 5-6 lap ellen játszunk, és jóval nagyobb az esélye, hogy veszítsünk, mint annak, hogy nyerjünk egy több résztvevős showdown esetén.

    Mit tenne egy allin? UTG vélhetően dobna... első megadó sanszosan jönne velünk, hiszen egy 24k-s allint lecallolt, ez máris 2 ellenfél, és akkor ott van még a calling station, akitől nem igazán várnám, hogy pont azért fogja eldobni, mert allin tolod neki, ha eddig megadta.. sőt.. még talán csábítaná is a hatalmas pot, főleg, hogy neki még bukta esetén is ~80k zsetonja maradna.

    Szóval ott állnánk egy közepes párral egy 4 way potban, ahol jó ha 30% körüli esélyünk van nyerni, ha ugyan van annyi. Thanks but no.. thanks.
    Utoljára módosítva: csebal által: 2009. 06. 26. 19:07

  9. #9
    Fáradhatatlan grinder
    Csatlakozott
    2008. 11. 12.
    Hely
    bicske
    Hozzászólások
    645

    Alapbeállítás

    Na én úgy számoltam, hogy ss-nél szinte bármi lehet. feszes calloló a nagy párjait eddigi játéka alapján megvédené, és h sqzt biztos nem indukál, jj 1010 szerű lapokat meg simán dobja. calling station szintén bármi lehet akár egy 78s is, és azért a lapjai nagy%át el fogja dobni. Úgyh szerintem nagyon easy push, mivel 25k chip kockáztatásával majdnem hogy duplázhatok. be is jött a számításom, feszes calloló jj-t dobott calling station pedig a10sot. ssnél persze kk-volt, de behúztuk a 9est is.

    üdv: andada

Hozzászólás szabályai

  • Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Fájlokat nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •