Eredmény: 1 - 9 (9) összesen
  1. #1
    Őstag
    Csatlakozott
    2007. 07. 03.
    Hely
    Fótliget
    Hozzászólások
    1.461

    Alapbeállítás PLO 50 Hu, sorhúzó megjátzása

    Az ellen egy passzív, gyenge osztrák 71/4-et játszik HU. Jászott volna valaki mást?

    Full Tilt Pot-Limit Omaha, $0.50 BB (2 handed) - Full-Tilt Converter Tool from FlopTurnRiver.com
    Button ($22.45)
    Hero (SB) ($51.55)
    Preflop: Hero is SB with K, J, Q, 10
    Button calls $0.25, Hero bets $1.50, Button calls $1
    Flop: ($3) K, 9, 6 (2 players)
    Hero bets $3, Button calls $3
    Turn: ($9) 8 (2 players)
    Hero bets $9, Button raises to $17.95 (All-In), Hero calls $8.95
    River: ($44.90) 2 (2 players, 1 all-in)
    Total pot: $44.90 | Rake: $0.50

    Preflop emeltem, mert jó játszható lapom volt. Floppon a potnyi cbet a 9 outomra, meg a backdoor pókerhúzómra standard. Turnön éreztem a bajt, de ott már potods.

  2. #2
    PA addict CantusPutnok avatara
    Csatlakozott
    2009. 02. 22.
    Hely
    nem Putnok
    Hozzászólások
    2.454

    Alapbeállítás

    Floppon 9 outod van... Turnön már több... hetesek, tízesek, bubik, dámák. Én is valahogy így játszottam volna. Pech, hogy nem esett le egyik sem.
    "If we can see both positive and negative variance in its entirety, then we will be able to remove our emotions from the game.

    This allows us to make better decisions, expedite the learning process, tilt less, and make better bankroll decisions."

    - threads13 -

    "mondjuk 9/9 ellen még 2 hátlappal is betettem volna" - RMVernyul -

  3. #3
    PA addict kisrapi avatara
    Csatlakozott
    2007. 05. 11.
    Hozzászólások
    3.702

    Alapbeállítás

    Ez a parti akkor lenne csak kérdéses szvsz, ha az ellen full stack...
    "Ez sztem olyan mint a kocsma gép. Előbb be etett aztán meg kopaszt"

  4. #4
    Őstag
    Csatlakozott
    2007. 07. 03.
    Hely
    Fótliget
    Hozzászólások
    1.461

    Alapbeállítás

    És full stacknél? Gondolom potot visszaemel, amiből leveszem a drilljét, vagy a kész sorát.
    Ott van 13 outom, de ebből néhány csak split potra jó. Gondolom dobás, ha az ellenfél nem nagyon vad.

  5. #5
    Sai
    Sai nem elérhető
    Fáradhatatlan grinder Sai avatara
    Csatlakozott
    2008. 10. 28.
    Hely
    Szeged
    Hozzászólások
    794

    Alapbeállítás

    Itt sok múlik azon, hogy az ellenfél hogyan játszik postflop. Gyakorlatilag 9+2 outod van flop után fejlődni, ami azért nem olyan sok sajna... Én ilyen flopokon amugy nem emelek potot, mert blank turn-ön bajban lehetek OOP + aki 3$-ra dob, az 2.5$-ra is dob. Mert hát mi adhat meg flopon: gyenge kétpár (?), AKXX (valamilyen lyukas sorhúzóval), TJQ, 78T, 578, 78+pár (?), esetleg set slowplay. Turn 8 a range nagyrészének segít, csak a gyenge kétpár és a gyenge AK fog dobni (AK8 határeset), a többinek jó az allin, és jobbak is nálad (kivéve a TJQ, de annak eleve kicsi az esélye). Én a flop 2.5$ emelés után turn 6$-t emelnék, visszaemelésre ez már dobható lenne, gyenge játékost nem 13 outtal kell riverelni

    full stack ellen meg sima dobás

  6. #6
    Őstag
    Csatlakozott
    2007. 07. 03.
    Hely
    Fótliget
    Hozzászólások
    1.461

    Alapbeállítás

    Idézet Sai eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Mert hát mi adhat meg flopon
    Elég magas a flop cbet %-om, elvileg akár egy hetes magassal is floatolhat, ráadásul cs, tehát egy flop megadásból nehéz lapra tenni. Amúgy tetszik a játékterved.

  7. #7
    PA addict kisrapi avatara
    Csatlakozott
    2007. 05. 11.
    Hozzászólások
    3.702

    Alapbeállítás

    Idézet illese eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Elég magas a flop cbet %-om, elvileg akár egy hetes magassal is floatolhat, ráadásul cs, tehát egy flop megadásból nehéz lapra tenni. Amúgy tetszik a játékterved.
    Most komolyan azt gondolod, hogy egy ilyen fish tudja/érzi/figyeli, hogy mennyi a flop C-bet %-od....a float fogalmával meg végképp nincs tisztában....
    Egyedül azt nézi, hogy milyen a lapja és mennyire passzol hozzá a flop
    "Ez sztem olyan mint a kocsma gép. Előbb be etett aztán meg kopaszt"

  8. #8
    Sai
    Sai nem elérhető
    Fáradhatatlan grinder Sai avatara
    Csatlakozott
    2008. 10. 28.
    Hely
    Szeged
    Hozzászólások
    794

    Alapbeállítás

    Ha cs, akkor miért magas ellene a flop cbet %-od?

    Amugy a fish nyilván nem tudja/figyeli, hogy mennyi a flop cbet%, de érzi, hogy szinte mindig emel az ellenfél, simán megadhat gyengébb lappal (egypár+semmi pl), de a 8-as akkor is elég félelmetes, mert az emberek "szeretik" az egymás melletti lapokat játszani, azaz ha 6-os, vagy 9-es párja lett flopon, akkor könnyen lehet mellette 8-as is a kezében, ami ellen 15 outunk van. A float tényleg nem valószínű, ehhez a move-hoz a stack-je sincsen meg, meg valszin a tudása se

  9. #9
    Őstag
    Csatlakozott
    2007. 07. 03.
    Hely
    Fótliget
    Hozzászólások
    1.461

    Alapbeállítás

    Idézet Sai eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Ha cs, akkor miért magas ellene a flop cbet %-od?
    Nagyon jót szóltál ez valszeg egy leakem.
    Valahogy a sorhúzót nem néztem ki belőle, de persze a játéka totál értelmetlen, mert az ő szempontjából a 8-as a lapjaim 9/10-edének segített, tehát én hasonló stackméretek mellet fogcsikorgatva megadok, és várok a duplázódásra, ő meg insta reraise-t nyomott.
    A floattal kapcsolatban is igazad van (meg ha floatolt, akkor a K is elég lehet), szóval úgy tűnik, a bet 2,5 a floppon c/c a trunon és c/f a riveren lett volna az olcsó.

    Köszi az ötleteket.
    Utoljára módosítva: illese által: 2009. 06. 30. 12:15

Hozzászólás szabályai

  • Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Fájlokat nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •