Oldal: 1 / 2 12 UtolsóUtolsó
Eredmény: 1 - 10 (14) összesen
  1. #1
    Pro Team tag atish81 avatara
    Csatlakozott
    2008. 06. 23.
    Hely
    remek
    Hozzászólások
    768

    Kérdés léteznek-e MTT prók?

    (bocs, hogy egy másik magyar oldalra linkelek, nem találom az eredetit a p5ön)

    tegnap ReadElek a következő cikkre hívta fel a figyelmemet:
    Póker - póker stratégia - pókertermek - pókerbónuszok - pókersuli - OPHU - Online Póker

    meg van egy rakás hozzászólás a témához, kiemelném Alonsoét

    Póker - Fórum - Mekkora a szórás a versenyeken?

    nem mintha most hallanék először erről a témáról ilyen "hangvétellel".

    beindult az agyalás, hogy akkor most mihez is kezdjünk a (fish) életünkkel. atari-o barátunk is MTT-er volt, átállt a cash-gamere, ugyanezek miatt.
    én a szórást 180asokkal csökkentem, bár most épp a naygobb fieldű tornákon jobb a ROIm, de hát kicsi a minta...nem 20K az tuti.

    nem mondom, hogy marhaság az egész cikk, vagy hogy akkor is bebizonyítom, hogy én a nagyon kevés kivétel vagyok. ha az lennék gondolom most a WSOP-ről írogatnék.

    elgondolkodtunk/elviccelődtünk ezen az egészen tegnap MSN-en. oda jutottunk, hogy mi farkasok vagyunk úgyhogy tojhatunk az egészre. (egy óra múlva már kiestem minden versenyről ITM előtt )
    szivesen hallanám mások véleményét a kérdésről.
    hány olyan ember van itt a fórumon (van-e olyan egyáltalán), aki sosem játszik cash-t?
    Utoljára módosítva: atish81 által: 2009. 07. 03. 11:27
    "I just tell myself im gonna end up with all the gold in the end if I keep playing well"

  2. #2
    Pro Team tag atish81 avatara
    Csatlakozott
    2008. 06. 23.
    Hely
    remek
    Hozzászólások
    768

    Alapbeállítás

    majdnem 100an nézték meg és senki nem mond semmit?
    iszonyú jó posztokat tudok írni úgy látom
    azóta megtaláltam mi sarkallta a cikk szerzőjét:
    Six Months of Poker Misery by - TwoRags.com
    ez sok mindent megmagyaráz.
    "I just tell myself im gonna end up with all the gold in the end if I keep playing well"

  3. #3
    Akadémia bölcse titcar avatara
    Csatlakozott
    2008. 03. 05.
    Hely
    a monitor előtt
    Hozzászólások
    7.774

    Alapbeállítás

    léteznek. mire vagy még kíváncsi?
    jó lapokkal emelnék, rosszakat eldobnám

  4. #4
    Őstag dodi89 avatara
    Csatlakozott
    2007. 12. 02.
    Hely
    Budapest
    Hozzászólások
    1.283

    Alapbeállítás

    Ez komoly kérdés volt?

  5. #5
    PA addict kocka21 avatara
    Csatlakozott
    2009. 02. 26.
    Hely
    Budapest
    Hozzászólások
    2.628

    Alapbeállítás

    Bár már elég régen volt, hogy átküzdöttem magam a valszám vizsgán, ennek ellenére nekem a cikk elméleti számítási háttere kicsit elnagyoltnak, homályosnak tűnik (de lehet, hogy csak ahogy öregszem, úgy hülyülök, és már nem tudom felfogni , tehát maga a végkövetkeztetés sem biztos, hogy igaz.

    Természetesen nem arra gondolok, hogy hülyeség a variancia, hanem arra, hogy egyáltalán nem biztos, hogy ilyen mértékű, vagy ilyen formában jelentkezik.

    Szívesebben vennék egy inkább tisztán matematikai jellegű megközelítést, amely nem azt nézi meg, hogy adott 1000 ember, ha egymás ellen játszik, akkor mi lesz az eredmény, mert ez eleve nagyon elrugaszkodik a valóságtól. Ehelyett inkább azon alapulhatna, hogy ha valaki az első hand-től az utolsóig az optimális stratégiát játssza (ICM, stack méretek, meg az összes lényeges paramétert figyelembe véve, ez a terület nekem szinte teljesen fehér folt), akkor milyen eséllyel milyen helyezést ér el.

    Mondjuk ezt elég durva lenne lemodellezni, de hátha akad valaki, aki Sklansky babérjaira pályázik, és megcsinálja. Pl. titcar kolléga úgyis otthon van a témában

  6. #6
    Fanatikus tag darabka avatara
    Csatlakozott
    2008. 06. 23.
    Hely
    Budapest
    Hozzászólások
    417

    Alapbeállítás

    Én végig olvastam a cikket is, meg a hozzászólásokat is. Áprilisban váltottam termet PS-re, MTT-k miatt. De bevallom, nem nagyon jött be a váltás. Nem tartom magam egy rossz tour játékosnak, de eddig nem jött még semmi érdemleges a váltás óta. Persze mondom ezt úgy, hogy még 200 tornát sem játszottam PS-en, szóval rá lehetne fogni, hogy kicsi a minta.
    Számomra az a legbosszantóbb, hogyha 3-4-5 óra játék után egy rajtam kívül álló ok miatt vesztem el a zsetonjaim nagy részét. Egyébként már megfigyeltem, nem egyszer fordult elő, hogy egész jól állok, majd egyszercsak 4-5 leosztás alatt kipottyanok, pont amiatt, mert egy kiszabott leosztás miatt kizökkenek a játék menetéből. De akár mini TILT-nek is hívhatnám.
    A lényeg, hogy akármennyire is szeretek MTT-zni, nem tolhatom csak ezt, mert azt az én BR-remmel szerintem nem lehetne kibírni, az alacsony buyin-eknél meg még elég sok a fish és a velük járó bosszankodás és volt már rá példa, hogy emiatt el is ment a kedvem az egésztől.
    Nah, nem sírok tovább, csak gondoltam kiírom már a gondolataimat...

  7. #7
    Pro Team tag BaLa avatara
    Csatlakozott
    2007. 05. 06.
    Hely
    VBA
    Hozzászólások
    1.950

    Alapbeállítás

    nagy live versenynek annyi értelmét látom, hogy elutazok külföldre pár napra bulizni és kis pókerrel még pénzt is nyerhetek.
    online mtt-ről nem is beszélek, minek szórakozzak vele, ha ott a cg (kisebb ingadozás, több gondolkodás, több pénz)

  8. #8
    PA addict kocka21 avatara
    Csatlakozott
    2009. 02. 26.
    Hely
    Budapest
    Hozzászólások
    2.628

    Alapbeállítás

    A fisheknek örülni kell, nem bosszankodni miattuk. Az ő pénzükből lehet BR-t építeni. Ha soha nem tudnának mákolni, akkor gyorsan elvesztenék a pénzüket, és nem tolnának be legközelebb újabb zsét. Így aztán lehetne játszani regek egymás közt. Na abból biztos nagy BR növekedés lenne ...

  9. #9
    PA addict kocka21 avatara
    Csatlakozott
    2009. 02. 26.
    Hely
    Budapest
    Hozzászólások
    2.628

    Alapbeállítás

    Idézet BaLa eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    nagy live versenynek annyi értelmét látom, hogy elutazok külföldre pár napra bulizni és kis pókerrel még pénzt is nyerhetek.
    online mtt-ről nem is beszélek, minek szórakozzak vele, ha ott a cg (kisebb ingadozás, több gondolkodás, több pénz)
    Nálam a versenyeknél (illetve inkább SNG-k) éppen ezen, a szórakozáson van a hangsúly. Ha épp szar napom van CG-ben és elértem a stoploss-t, vagy úgy érzem nem vagyok olyan állapotban, hogy erőltetni kellene a CG-t, akkor beülök néhány kis buyin-es SNG-re pihenésképpen. Az nekem sem fordulna meg a fejemben, hogy ez legyen a fő időtöltésem.

  10. #10
    Moderátor ceewyl avatara
    Csatlakozott
    2008. 05. 26.
    Hely
    Szeged
    Hozzászólások
    3.835

    Alapbeállítás

    Idézet BaLa eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    online mtt-ről nem is beszélek, minek szórakozzak vele, ha ott a cg (kisebb ingadozás, több gondolkodás, több pénz)
    Ezt ennyi erővel egy SnG játékos is elmondhatja (kisebb ingadozás, kevesebb gondolkozás, elég pénz).

    Mindenkinek azt a legjobb játszani, amihez a legjobban ért és a legjövedelmezőbb számára, ha ez pont az MTT, akkor azt.

Oldal: 1 / 2 12 UtolsóUtolsó

Hozzászólás szabályai

  • Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Fájlokat nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •