Eredmény: 1 - 10 (10) összesen
  1. #1
    Tag Stavross82 avatara
    Csatlakozott
    2008. 07. 09.
    Hely
    Budapest / Balatonboglár
    Hozzászólások
    159

    Kérdés NL5 SH 8as set floppon bajban

    Sziasztok!


    $0.02/$0.04 No Limit Holdem
    6 players
    Converted at weaktight | fold when you know you're beat

    Stacks:
    UTG Sandros84 ($10.74)
    UTG+1 Hero ($5.04)
    CO fe547487 ($5.29)
    BTN Healthing ($1.31)
    SB tenthwolf ($4.82)
    BB omgedziic ($5.72)

    Pre-flop: ($0.06, 6 players) Hero is UTG+1 8:heart: 8:diamond:
    Sandros84 calls $0.04, Hero raises to $0.16, 1 fold, Healthing calls $0.16, 2 folds, Sandros84 calls $0.12

    Flop: 8:spade: 9:spade: Q:heart: ($0.54, 3 players)
    Sandros84 checks, Hero bets $0.40, Healthing calls $0.40, Sandros84 raises to $2, Hero ???

    Itt mit tennétek? FOLD, ALL-IN, esetleg CALL?

    Köszi
    "Boldogok, akik nem várnak semmit, mert ők nem csalódnak!"

  2. #2
    PA addict
    Csatlakozott
    2008. 06. 26.
    Hely
    Sun
    Hozzászólások
    3.352

    Alapbeállítás

    nincs itt semmi baj, allin.

  3. #3
    Őstag zsjozsef avatara
    Csatlakozott
    2008. 06. 03.
    Hely
    .
    Hozzászólások
    1.175

    Alapbeállítás

    Ez NL4, nem?

    Nem értek a limithez, de akkor a range, amivel megcsinálhatja ezt ilyen drawheavy board-on, hogy még az én mostanában paranoiás játékommal is bemondanám az ollét.

    Beírtam stove-ba is, nagy range-dzse lehet. Vagy tévedek?

    Hand 0: 66.786% { 8d8h }
    Hand 1: 33.214% { QQ+, 99, AsKs, AsQs, AsJs, AsTs, As7s, As6s, As5s, As4s, As3s, As2s, QTs+, Qc9c, Qd9d, Qh9h, Qc8c, Qd8d, Qh8h, Qs7s, Qs6s, Qs5s, Qs4s, Qs3s, Qs2s, JTs, Q8o+, JTo, 98o }

    Ha kiveszem a csak nut FD-ket, még akkor is.

    Hand 0: 60.164% { 8d8h }
    Hand 1: 39.836% { QQ+, 99, AsKs, AsQs, QsJs, QsTs, Qc9c, Qd9d, Qh9h, Qc8c, Qd8d, Qh8h, Qs7s, Qs6s, Qs5s, Qs4s, Qs3s, Qs2s, JTs, Q9o-Q8o, JTo, 98o }

    Ha már betetted, sort flopolt, gondolom.
    Utoljára módosítva: zsjozsef által: 2009. 07. 06. 10:24
    "Ha úgy érzed, hogy jó vagy, call, ha nem érzed erősnek magad, reraise all in."

  4. #4
    Őstag
    Csatlakozott
    2007. 03. 29.
    Hely
    Budapest
    Hozzászólások
    1.272

    Alapbeállítás

    Idézet Stavross82 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Itt mit tennétek? FOLD, ALL-IN, esetleg CALL?
    Próbáld kiszámolni hány féle kombinációban lehet nála jobb lap (99, QQ, JT) hány féle kombinációban gyengébb amivel ugyanígy játszik (89, Q9, Q8, QJ, QK, AQ, flush draw, 6s7s, ilyenek)

  5. #5
    Tag Stavross82 avatara
    Csatlakozott
    2008. 07. 09.
    Hely
    Budapest / Balatonboglár
    Hozzászólások
    159

    Alapbeállítás

    Idézet zsjozsef eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Ez NL4, nem?
    A nagyvak valóban 0.04$, de a 120bb-vel azaz 5$-al lehet beülni az asztalhoz.
    Nem tudtam melyik elnevezést használjam?
    "Boldogok, akik nem várnak semmit, mert ők nem csalódnak!"

  6. #6
    Őstag zsjozsef avatara
    Csatlakozott
    2008. 06. 03.
    Hely
    .
    Hozzászólások
    1.175

    Alapbeállítás

    Idézet Zoli eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Próbáld kiszámolni hány féle kombinációban lehet nála jobb lap (99, QQ, JT) hány féle kombinációban gyengébb amivel ugyanígy játszik (89, Q9, Q8, QJ, QK, AQ, flush draw, 6s7s, ilyenek)
    Ki van.
    "Ha úgy érzed, hogy jó vagy, call, ha nem érzed erősnek magad, reraise all in."

  7. #7
    Tag Cseguevara avatara
    Csatlakozott
    2008. 11. 10.
    Hely
    Budapest
    Hozzászólások
    103

    Alapbeállítás

    A 99 a QQ és a J10 ami most ver. Nem tudni, hogy az ellenfélnek mi a statja, de ezen a szinten ez nem is nagyon számít, a többség fish, ezen a limiten pedig szeritnem két csoportba lehet oszatni őket. Az egyik minden szarral limpel, megad, tipikus cs, a másik az agresszor aki pre flop állandóan emel, flop után hív, és egy 12 centes kasszánál is képes all in menni 3 dollárral, stb...

    A nagy hívásoknál pedig vagy tényleg jó kezük van, vagy hatalmasat blöffölnek, esetleg túlértékelik az olyan handet mint TPTK.

    Ami velem történt mostanában. Az egyiknél a fickónak 66% VPIP mellett 33%-a pre flop aggressziója. Végre lapot kapok egy TT-t. Emelek, emberünk 3betel, van még egy megadó, így én is call.
    Flop QTx, rövid úton all in kerültünk. Csak a QQ-tól tarthattam, az volt nála, de riveren behúztam egy bad beatet, leesett a T. Örültem neki, igaz három partival később pre-flop all in kerültem AA-val, amit egy Q8 javult le riveren leesett a 8-as Q8 két pár ellen buktam.

    Aztán settel kifizettem egy sort, egy 567 floppon. Itt talán dobhatam volna.
    De a kedvenc partim ez volt.
    Én vagyok a BB, nálam 44. MP-ből emelés, háturól megadás, én egészítek.

    Flop: 333
    Én emelek fél potot, mindenki call.
    Turn: Q, én check, Mp raise, Button all in, én fold, MP call.
    Mutatás: MP KQ, Button J3.
    Felmerül a kérdés, hogy J3 mit keresett egy pre flop megemelt partiban, de a fishek ilyennel nem foglalkoznak. Bármiből lehet bármi és lett is.

    Aztán JJ-vel emelek 0.16-ig, van egy megadás. Flop QQx, hívok potot, emberünk call.
    Turn x, én check emberünk hív 10 centet, egyértelmű call.
    River x, emberünk all in. Filóztam, hogy flop előtt tarthatta e az emelésem valami Qx lappal, vagy sem, végül úgy döntöttem, hogy a két párom jó lehet, megadtam és bemutatta a 25 nagy büdös semmit.

    Votl még egy ugyanilyen szitu, csak ott én voltam jobb pozicíóban. hivtam pre flop, hívtam, flopnál, turnnél, ember végig csak call, majd a rivernél után all in ment. Nem szeretem az ilyen nehéz szitukat, de pont akkor jött az asztalhoz, első partiját játszotta. Viszont korábban írtam már hozzá megjegyzést, azt megnéztem, így végül calloltam.
    Persze 107-es semmije volt, jött látottt és kiült.

    Szóval ezen a limiten elég kiszámíthatlan move-okat csinálnak minden racionalitás nélkül. Szerintem bár a flop kicsit riasztó, azért a settel itt all in lehet menni. Lehet hogy adott partit elbukod, de hosszútávon valószínüleg nyereséges játék, ha all in kerülsz vele. Simán lehet két párja is.
    A szex jó, de a póker tovább tart!

  8. #8
    Adminisztrátor want2push avatara
    Csatlakozott
    2007. 03. 10.
    Hely
    Budapest
    Hozzászólások
    5.222

    Alapbeállítás

    Tényleg, ha még nagyon paranoiásak is vagyunk, akkor is insta-reraise a flopon NL5-ön. De téttől függetlenül, nem nagyon lehet ezt elereszteni. Széles zónája lehet itt egy kicsit is agresszív ellenfélnek.

  9. #9
    Őstag
    Csatlakozott
    2007. 03. 29.
    Hely
    Budapest
    Hozzászólások
    1.272

    Alapbeállítás

    Idézet zsjozsef eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Ki van.
    hol?

  10. #10
    Tag Stavross82 avatara
    Csatlakozott
    2008. 07. 09.
    Hely
    Budapest / Balatonboglár
    Hozzászólások
    159

    Alapbeállítás

    No itt a vége! ALL-IN mentem
    Healthing-et húzóra tettem, Sandros84 csak 5perce ült be az asztalhoz, de olyan eszetlenül játszott hogy nem tudtam belőni mi lehet nála!

    Flop: 8:spade: 9:spade: Q:heart: ($0.54, 3 players)
    Sandros84 checks, Hero bets $0.40, Healthing calls $0.40, Sandros84 raises to $2, Hero goes all-in $4.88, Healthing goes all-in $0.75, Sandros84 calls $2.88

    Turn: T:club: ($11.85, 3 players)

    River: 5:diamond: ($11.85, 3 players)

    Final Pot: $10.88
    Sandros84 shows: T:spade: J:heart:
    Hero shows: 8:heart: 8:diamond:
    Healthing shows: A:spade: J:spade:

    Sandros84 wins $8.98 ( won +$3.94 )
    Healthing wins $1.90 ( won +$0.59 )
    Hero lost -$5.04

    Kicsit később visszaszedtem
    "Boldogok, akik nem várnak semmit, mert ők nem csalódnak!"

Hozzászólás szabályai

  • Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Fájlokat nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •