Oldal: 1 / 3 123 UtolsóUtolsó
Eredmény: 1 - 10 (24) összesen
  1. #1
    Őstag dodi89 avatara
    Csatlakozott
    2007. 12. 02.
    Hely
    Budapest
    Hozzászólások
    1.283

    Alapbeállítás AK vs reraise általánosságban

    Olvasgattam egy ilyen topikot 2+2-n, de egyrészt kíváncsi vagyok a ti véleményetekre is, másrészt pedig úgy gondolom, hogy sokunknak hasznos lehet egy ilyen téma kivesézése.

    Tehát a kérdésem az lenne, hogy AK-val hogyan érdemes játszani, ha visszaemeléssel szembesülünk? A 2+2-s példa a következő volt (nagyjából lefordítom)

    "Nem vagyok teljesen biztos benne, hogy hogy kezeljem a re-raiseket, mikor AK-m van. Egyrészt úgy érzem, hogy nem dobhatok ilyen erős handet, másrészt viszont csak az esetek 1/3adában
    fogok párt kialakítani flopon, és ha sikerül is, nem valószínű, hogy egy cbettől többet tudok kicsikarni a handből, hacsak nem vagyok hátul a leosztásban....

    Standard példa

    Emelünk 3,5BB-t AKo-val, az SB (21/15 TAG) visszaemel 11,5-ig. BB fold, így 2 az 1hez oddsot kapunk.

    Mi a standard játék itt? Ha a callt vagy a 4betet választod, mi a terv postflop?

    Hogyan változik a szituáció, ha:

    - AKs-ünk van AKo helyett?

    - Az SB lazább?

    - Ha a buttonról emeltünk?

    - Ha UTG-ről emeltünk?

    - Ha az SB-ről emeltünk (és a BB emelt vissza)?"

    Persze én is tudom, hogy nagyon összetett a szituáció, de örülnék, ha páran kifejtenétek, hogy hogyan kezelitek ezeket a szituációkat.

    Köszi,
    dodi

  2. #2
    Handelemző pindrokk avatara
    Csatlakozott
    2008. 06. 10.
    Hely
    top of the range
    Hozzászólások
    994

    Alapbeállítás

    100bb deepen all-in all the time sh-n

  3. #3
    PA addict CantusPutnok avatara
    Csatlakozott
    2009. 02. 22.
    Hely
    nem Putnok
    Hozzászólások
    2.454

    Alapbeállítás

    Én talán egy még érdekesebb kérdést vetnék fel: Mi van akkor, ha korai/MP-ből emelünk, és az ellenfelünk NIT és visszaemel? Ilyen helyzetben dobható az AKo esetleg az AKs?
    "If we can see both positive and negative variance in its entirety, then we will be able to remove our emotions from the game.

    This allows us to make better decisions, expedite the learning process, tilt less, and make better bankroll decisions."

    - threads13 -

    "mondjuk 9/9 ellen még 2 hátlappal is betettem volna" - RMVernyul -

  4. #4
    PA addict
    Csatlakozott
    2008. 06. 26.
    Hely
    Sun
    Hozzászólások
    3.352

    Alapbeállítás

    egész nap tenisz, egész este AK 4bet/call

  5. #5
    Fáradhatatlan grinder tesla79 avatara
    Csatlakozott
    2008. 01. 15.
    Hely
    Budapest
    Hozzászólások
    545

    Alapbeállítás AK

    Idézet Romsy eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    egész nap tenisz, egész este AK 4bet/call
    Mesti, ezt a humort nem annyira értem... Úgy érted 3betre 4bet, majd call all-in?

    Szóval, sokáig tipródtam én is ezen az AKs kérdésen, vissza is lehet nézni a blogomban aszem. Ma már megdöbbenek rajta, hogy NL50-en is mennyire bénán játszák meg ezt a handet.

    Bélabától meg kellett volna, hogy tanuljátok: AK = all-in.

    Ma már minden szituációban 3betelek vele, ha engem 3betelnek, akkor gyakorta all-in megyek. Ha pedig a 3betemet 4betelik, akkor all-in megyek, és BETEGRE röhögöm magam a QQ fold mutatásokon.

    Üdv.

  6. #6
    PA addict
    Csatlakozott
    2008. 06. 26.
    Hely
    Sun
    Hozzászólások
    3.352

    Alapbeállítás

    Idézet tesla79 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Úgy érted 3betre 4bet, majd call all-in?
    yeah

    --

    great brb yes!

  7. #7
    Őstag
    Csatlakozott
    2007. 03. 29.
    Hely
    Budapest
    Hozzászólások
    1.272

    Alapbeállítás

    szerintem van olyan range ami veri az AK-t

  8. #8
    Őstag tentaculata avatara
    Csatlakozott
    2008. 04. 17.
    Hely
    Bivalybasznád
    Hozzászólások
    1.407

    Alapbeállítás

    Idézet Zoli eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    szerintem van olyan range ami veri az AK-t
    Mondjuk az övé? (5max)
    Csatolt képek Csatolt képek

  9. #9
    Handelemző andree avatara
    Csatlakozott
    2008. 03. 29.
    Hely
    Apátfalava
    Hozzászólások
    1.769

    Alapbeállítás

    Idézet tentaculata eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Mondjuk az övé? (5max)
    ****a. Amúgy simán rámennék AK-val. inkább mint egy 12/8 153bet 4betje után.

  10. #10
    Őstag dodi89 avatara
    Csatlakozott
    2007. 12. 02.
    Hely
    Budapest
    Hozzászólások
    1.283

    Alapbeállítás

    Nos, hát nem gondoltam, hogy ennyire egyszerű itt a helyzet, mert szerintem is van olyan range ami veri az AK-t, és azért 2+2-n nem ilyen egyszerű válaszok születtek...

    Erről pl mit gondoltok (remélem nem kell lefordítanom, add infó, hogy a példában 5/10 NL 1000 stackkel mindenki előtt az egyszerűség kedvéért):

    "What you do with AK here is dependent of what you do with other hands. What do you do with 78s here? What do you do with TT? The answer to those questions should often have a large impact on what to do with AK here.

    As previously stated, I will often call with position. If villian has been reraising me light (and is laggy) I will four-bet to 450ish often, and usually call a push. My VPIP/PFR is pretty high, so I get reraised often. A lot of aggressive players will notice this and r/r me light (99-AJ and better, I'd imagine [maybe some trash hands too]). Anyways, I will often just take a flop from position. If the raise is less than 10% of my stack, I'll usually take it with any two I would raise with (except face-card-face-card hands and hands that could be potentially dominated). From oop, I just lay it down like a girl. In order to play like this profitably, you have to play well post flop and be willing to get your money in on a lot of draws with FE, and bluff at times too.

    As for AKs, I treat it entirely differently. I never fold AKs. Never. It is too good. You can make flushes. You can make straights. You can make high pairs. It is statistically the least likely hand to get in Hold'em. .. OK so I fold it SOMETIMES. But rarely. I will play it stronger, yes, and four-bet with it more often. There isn't really any detail to this, just that it looks very pretty and it widens my four-bet range."

Oldal: 1 / 3 123 UtolsóUtolsó

Hozzászólás szabályai

  • Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Fájlokat nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •