Oldal: 1 / 2 12 UtolsóUtolsó
Eredmény: 1 - 10 (14) összesen
  1. #1
    PA addict kisrapi avatara
    Csatlakozott
    2007. 05. 11.
    Hozzászólások
    3.702

    Alapbeállítás 3-bet call oop Mid-low-HighStakesen

    Nézegettem mostanában NL600-NL1k handeket, oktató videókat/asztalokat observerként, és azt vettem észre, hogy a 3-betet OOP is szinte mindig megadják 100BB deepen.

    Sejtem, hogy az lehet a koncepció mögött, h mivel nagyon sok trash handdel 3-betelnek(és persze light 4-betelhetnek is), viszont a light 4-betre sokszor jöhet light 5-bet push, ezért inkább callolnak, mert sokszor fogják még viszonlag gyenge lapokkal is dominálni az ellenfelet....

    Szerintetek milyen range-el, milyen lapokkal érdemes megadni 3-betet OOP 8-12%-ban 3-betelők ellen, akik 4-betre sem nagyon szeretnek dobálni...
    És aztán milyen board kell ahoz, hogy tönkremenjünk, mondjuk egy JTs-el való call után J magas boardon már stackoff?
    Egyáltalán alacsonyabb szintekre érdemes -e átültetni ezt a koncepciót gondolkozó, sokat 3-betelő regek ellen....
    Utoljára módosítva: kisrapi által: 2009. 07. 08. 14:39
    "Ez sztem olyan mint a kocsma gép. Előbb be etett aztán meg kopaszt"

  2. #2
    Őstag
    Csatlakozott
    2007. 03. 29.
    Hely
    Budapest
    Hozzászólások
    1.272

    Alapbeállítás

    én úgy tudom hogy oop 3betet nem callozunk kb. semmivel, néha monsterrel. (esetleg multiway potban spekulatív handek, de gondolom nem erre gondoltál)

    bocs, most látom magas limitről van szó. ott nem tudom mennyire trükköznek.
    Utoljára módosítva: Zoli által: 2009. 07. 08. 14:19

  3. #3
    PA addict kisrapi avatara
    Csatlakozott
    2007. 05. 11.
    Hozzászólások
    3.702

    Alapbeállítás

    Idézet Zoli eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    én úgy tudom hogy oop 3betet nem callozunk kb. semmivel, néha monsterrel. (esetleg multiway potban spekulatív handek, de gondolom nem erre gondoltál)

    Igen, én is úgy tudtam, de mostanában párszor observerkedtem FTP-n és Everesten az említett limiteken, és folyamatosan ezzel találkoztam, hogy szinte alig volt 3-bet, amire foldolt volna a PF emelő.....és voltak érdekes mutatások is....T6o vs. K9s amivel 9magas boardon a T6 gazdája 3barrelezett, de úgy, hogy floppon kb 1/4 potot nyitott, turnben felet kb, és riverre majdnem potnyival shove-olt, a másik meg calldownozta
    "Ez sztem olyan mint a kocsma gép. Előbb be etett aztán meg kopaszt"

  4. #4
    Handelemző andree avatara
    Csatlakozott
    2008. 03. 29.
    Hely
    Apátfalava
    Hozzászólások
    1.769

    Alapbeállítás

    Ellenfélfüggő. Aki csak egy c.betet játszik és nagyon ritkán barrelezik 3bet potban, az ellen nyugodtan callolhatsz midpárral oop is. Deepen lehet még próbálkozni any two-val. Mert flop C/R-el akkora nyomás alá helyezed a stackjét, hogy gyakran viszonylag jó lapokat is el fog dobni. Pláne jól működik ez, ha nem annyira bevállalós játékos(Azért a jobbak nem dobnak olyan könnyen). SC-vel nem szoktam oop erőlködni. Mondjuk 100BB deepen egy 3bet potban már oylan, mintha shortstack játékot játszanátok, így a pozíció szerepe egy kicsit kevesebb, mint egy regular potban. Ettől függetlenül én is nagyon ritkán callolok 3betet oop.

  5. #5
    Fáradhatatlan grinder Terrorka avatara
    Csatlakozott
    2008. 01. 21.
    Hely
    Veszprém
    Hozzászólások
    559

    Alapbeállítás

    Én nagyon ritkán callozok 3Bet -et oop, inkább 4bet vagy fold, ha viszont callozok egy 10-12% 3betelőt J10s -el akkor J magas boardon tönkremegyek, hiszen ha itt dobunk akkor mi értelme a callnak.
    Szerintem a fő probléma az hogy a 3betelő any boardon cbetel, a legtöbb reg 2nd barrellezik is, és nem szívesen megyek vele végig közepes párral mondjuk, így elég sokszor kell dobnunk, szerintem az esetek 80% -ba -EV -s a 3bet call oop közepes limiten, nl600+ -on nemtom hogy jáccanak, ott lehet nem 2nd barrellez -nek A magassal, így sd -re tudjuk vinni a közepes párunkat.

  6. #6
    Pro Team tag BaLa avatara
    Csatlakozott
    2007. 05. 06.
    Hely
    VBA
    Hozzászólások
    1.950

    Alapbeállítás

    Főleg magas lapokkal (AT+, KQ, KJ...) és közepes pocketekkel érdemes oop megadni a 3betet. Sok függ attól, hogy mennyire jó játékos a 3betelő, ha nagyon, akkor többször dobjunk, ha kevésbé jó, akkor mehet a több call. Ha soha nem 5bet blöfföl, akkor monsterrel is callozzunk. Ha deepek vagyunk, vagy kicsi volt a 3bet, akkor mehet a call kis párokkal is.

    Csatoltam azt a range-t amivel az utolsó 15k hand alatt 3betet calloztam oop (NL1k). 40 hand.
    Csatolt képek Csatolt képek
    Utoljára módosítva: BaLa által: 2009. 07. 08. 17:26

  7. #7
    Pro Team tag BaLa avatara
    Csatlakozott
    2007. 05. 06.
    Hely
    VBA
    Hozzászólások
    1.950

    Alapbeállítás

    Idézet Zoli eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    én úgy tudom hogy oop 3betet nem callozunk kb. semmivel, néha monsterrel. (esetleg multiway potban spekulatív handek, de gondolom nem erre gondoltál)
    Ez hibás koncepció, AQ/AJ/KQ-val az esetek nagy részében a call a jó játék.

  8. #8
    PA addict kisrapi avatara
    Csatlakozott
    2007. 05. 11.
    Hozzászólások
    3.702

    Alapbeállítás

    Idézet BaLa eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Főleg magas lapokkal (AT+, KQ, KJ...) és közepes pocketekkel érdemes oop megadni a 3betet. Sok függ attól, hogy mennyire jó játékos a 3betelő, ha nagyon, akkor többször dobjunk, ha kevésbé jó, akkor mehet a több call. Ha soha nem 5bet blöfföl, akkor monsterrel is callozzunk. Ha deepek vagyunk, vagy kicsi volt a 3bet, akkor mehet a call kis párokkal is.

    Csatoltam azt a range-t amivel az utolsó 15k hand alatt 3betet calloztam oop (NL1k). 40 hand.

    Thx, látom feltűnően sok a call, AQ, AJ-val....ezeket hogy játszod meg ha eltalál a flop(rainbow és drawy), és ha nem talál el(szintén rainbow és drawy floppon) bár gondolom erre ilyen standard line-t nem tudsz felvázolni.
    De h ez nyereséges legyen nyilván nem dobhatsz mindig missed floppokon.....

    Ha esetleg 1-2 HH-t megosztanál ilyen lejátszásról engem spec. az is nagyon érdekelne.
    "Ez sztem olyan mint a kocsma gép. Előbb be etett aztán meg kopaszt"

  9. #9
    Pro Team tag BaLa avatara
    Csatlakozott
    2007. 05. 06.
    Hely
    VBA
    Hozzászólások
    1.950

    Alapbeállítás

    Drawy flopokon inkább törekszek a flopon betenni, mert az ellenfél is sokféle drawval be fogja tenni. Dry flopokon sokszor passzívabban játszok, főleg ha az ellenfél szeret barrelezni. De nincs aranyszabály. Cbetre 30%-ban dobtam az ilyen partikban.

    Itt van pár érdekesebb hand:

    weaktight | Hand | JAs - $5/$10 No Limit Holdem
    weaktight | Hand | AJo - $5/$10 No Limit Holdem
    weaktight | Hand | KJo - $5/$10 No Limit Holdem
    weaktight | Hand | KQo - $5/$10 No Limit Holdem
    weaktight | Hand | ATo - $5/$10 No Limit Holdem

  10. #10
    Team Hero Neomorf avatara
    Csatlakozott
    2007. 10. 22.
    Hely
    Carpal Tunnel
    Hozzászólások
    1.140

    Alapbeállítás

    Idézet BaLa eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Főleg magas lapokkal (AT+, KQ, KJ...) és közepes pocketekkel érdemes oop megadni a 3betet. Sok függ attól, hogy mennyire jó játékos a 3betelő, ha nagyon, akkor többször dobjunk, ha kevésbé jó, akkor mehet a több call. Ha soha nem 5bet blöfföl, akkor monsterrel is callozzunk. Ha deepek vagyunk, vagy kicsi volt a 3bet, akkor mehet a call kis párokkal is.

    Csatoltam azt a range-t amivel az utolsó 15k hand alatt 3betet calloztam oop (NL1k). 40 hand.
    én pont más call ranget lőnék be (gondolom akkor hibásan). nem jobb alacsony sc-el és gapperekkel callozni inkább? mert az ilyen KJ stb lapok a dominancián túl valószínüleg villain blockerekkel is fog rendelkezni a drawinkkal szemben. inkább calloznék 65s-el, mint QJs-el. vagy ez hülyeség?

    (hozzáteszem, hogy közel sincs akkora tapasztalatom 3bet potokban fr-es nit lévén

    jah és szerintem ezek kb soha nem lesznek nyereségesek, csak kvázi kevesebbet vesztesz és imaget építesz magadnak, ami együttvéve természetesen +ev (illetve kevésbé minusz szvsz)

Oldal: 1 / 2 12 UtolsóUtolsó

Hozzászólás szabályai

  • Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Fájlokat nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •