Oldal: 1 / 2 12 UtolsóUtolsó
Eredmény: 1 - 10 (11) összesen

Téma: Best stat

  1. #1
    PA addict zoltanh avatara
    Csatlakozott
    2007. 04. 16.
    Hozzászólások
    3.888

    Alapbeállítás Best stat

    Lehet elég hülyeséget kérdezek, de megfordult a fejembe ez a gondoltat.

    Mi a best stat 5 vagy 6max-ra? Tudom alkalmazkodni kell.

    De ha felkerül egy stat elemzésre akkor mindig van rá valami tanács, hogy ez sok az kevés.

    Kinek milyen stattal lenne leginkább megelégedve amire azt mondja, hogy nem kell változtatni rajta semmi csak tolni és húzni a népet lefelé?

    Nl100 és fölötte érdekel.

  2. #2
    PA addict CantusPutnok avatara
    Csatlakozott
    2009. 02. 22.
    Hely
    nem Putnok
    Hozzászólások
    2.454

    Alapbeállítás

    Ez nálam pl. olyan dolog, hogy nem a statokat kell játszani, hanem adott helyzetben a lapot, adott helyzetben pedig laptól függetlenül az ellenfelet. Ha jó a lapjárás, akár játszhatsz 40/38-at is egy session idejére, de ha abszolúte nem jön semmi... Akkor nyilván nem fogsz 25/23-mat játszani... De az okosok majd úgyis megmondják, hogy hosszútávon mi az optimális. Én NL4-NL5-NL10SH-n átlagban 23/17-et játszom, a többi stat olyan, hogy én nem vagyok kompetens az értelmezésükben.

    A blogomban én is feltettem ezt a kérdést többször is, de érdemi választ nem kaptam rá... Remélem, itt kellőképpen megvitatásra kerül a dolog.
    "If we can see both positive and negative variance in its entirety, then we will be able to remove our emotions from the game.

    This allows us to make better decisions, expedite the learning process, tilt less, and make better bankroll decisions."

    - threads13 -

    "mondjuk 9/9 ellen még 2 hátlappal is betettem volna" - RMVernyul -

  3. #3
    Őstag pokerguy2 avatara
    Csatlakozott
    2008. 09. 14.
    Hely
    -
    Hozzászólások
    1.703

    Alapbeállítás

    a bb/100 oszlopban minél magasabb érték

    a szakmai részéhez majd más, mert gőzöm nincs

  4. #4
    Őstag zsjozsef avatara
    Csatlakozott
    2008. 06. 03.
    Hely
    .
    Hozzászólások
    1.175

    Alapbeállítás

    Óvatosan a hsz-ekkel, mert NL100+ ról van szó! És nyilván nem egy session statjára gondolt zoltanh, hanem a hosszútávra.
    "Ha úgy érzed, hogy jó vagy, call, ha nem érzed erősnek magad, reraise all in."

  5. #5
    PA addict CantusPutnok avatara
    Csatlakozott
    2009. 02. 22.
    Hely
    nem Putnok
    Hozzászólások
    2.454

    Alapbeállítás

    Idézet zsjozsef eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Óvatosan a hsz-ekkel, mert NL100+ ról van szó! És nyilván nem egy session statjára gondolt zoltanh, hanem a hosszútávra.
    Tudom. Azért is írtam, hogy nem vagyok kompetens. Ezzel együtt tényleg kérdeztem én is, hogy mik a SH jó statok, kíváncsian várom én is a véleményeket.
    "If we can see both positive and negative variance in its entirety, then we will be able to remove our emotions from the game.

    This allows us to make better decisions, expedite the learning process, tilt less, and make better bankroll decisions."

    - threads13 -

    "mondjuk 9/9 ellen még 2 hátlappal is betettem volna" - RMVernyul -

  6. #6
    Fáradhatatlan grinder
    Csatlakozott
    2008. 12. 13.
    Hely
    Cleggan
    Hozzászólások
    649

    Alapbeállítás

    Hosszútávon is minél magasabb BB/100 érték

  7. #7
    PA addict
    Csatlakozott
    2008. 09. 05.
    Hely
    Bp
    Hozzászólások
    3.066

    Alapbeállítás

    Röviden tömören: ne nézd.

    Nem fontos. Első és legfontosabb, hogy élvezd a játékot. Ha olyan statot erőltetsz magadra, amit nem élvezel, nem tudod magadévá tenni, akkor az nem te leszel, ezért nem tudod a játékodat játszani. Találd meg először is magadat, utána játsz. Lehet a legjobb regular statjait is játszanod; ő azért játsza ezt, mert ezt élvezi és úgy gondolja ettől eredményes. Ha nem élvezed a játékot az egész el van baszva. Nincs annál nagyobb szívás, mikor szenvedsz a játékban és/vagy olyat csinálsz amit nem élvezel.

    1. Asztalhoz igazodj, ha olyan az asztal, hogy x, te legyél y. Ha y, te legyél x, remélem érthető
    2. Úgy is folyamatosan fogsz változni az idők során, ahogy egyre több videót nézel, handet elemzel...azaz egyre tágabb értelemben gondolkozol a játékról, ezek mind-mind tudat alatt befolyásolják a játékodat.
    3. Ne számok ellen/számokkal játszol, hanem rangek/lineok/history/read ellen.

    Volt olyan asztalom, ahol 8/6 voltam 73 hand alatt, csoda

  8. #8
    Őstag dodi89 avatara
    Csatlakozott
    2007. 12. 02.
    Hely
    Budapest
    Hozzászólások
    1.283

    Alapbeállítás

    Idézet V.Peti eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Röviden tömören: ne nézd.

    Nem fontos. Első és legfontosabb, hogy élvezd a játékot. Ha olyan statot erőltetsz magadra, amit nem élvezel, nem tudod magadévá tenni, akkor az nem te leszel, ezért nem tudod a játékodat játszani. Találd meg először is magadat, utána játsz. Lehet a legjobb regular statjait is játszanod; ő azért játsza ezt, mert ezt élvezi és úgy gondolja ettől eredményes. Ha nem élvezed a játékot az egész el van baszva. Nincs annál nagyobb szívás, mikor szenvedsz a játékban és/vagy olyat csinálsz amit nem élvezel.

    1. Asztalhoz igazodj, ha olyan az asztal, hogy x, te legyél y. Ha y, te legyél x, remélem érthető
    2. Úgy is folyamatosan fogsz változni az idők során, ahogy egyre több videót nézel, handet elemzel...azaz egyre tágabb értelemben gondolkozol a játékról, ezek mind-mind tudat alatt befolyásolják a játékodat.
    3. Ne számok ellen/számokkal játszol, hanem rangek/lineok/history/read ellen.

    Volt olyan asztalom, ahol 8/6 voltam 73 hand alatt, csoda
    Nagyon szépen sikerült kifejezned a statokról a gondolataimat!

    WP!

  9. #9
    PA addict zoltanh avatara
    Csatlakozott
    2007. 04. 16.
    Hozzászólások
    3.888

    Alapbeállítás

    Köszi Peti a kimertítő választ. Én igazából nem vagyok egy stat "****". De van itt a fórumon egy-két ember aki ezeket nagyon figyelgeti. Amire szerintem nem igazán van szükség. Inkább próbáljuk meg lejátszani az ellenfeleket az asztalnál. Aztán az már más kérdés, hogy statokban az hogy mutatkozik meg.
    Ne az legyen a fontos, hogy "jajj kevés az agresszióm emelni kéne" hanem az, hogy az ellen mit gondol rólunk, milyen imidzsunk van az asztalnál.
    (Na itt már lehet téged ismétellek.)

  10. #10
    Handelemző andree avatara
    Csatlakozott
    2008. 03. 29.
    Hely
    Apátfalava
    Hozzászólások
    1.769

    Alapbeállítás

    Peti+1
    Minél stabilabbnak érzed a posztflop játékod annál lazábban játsz. Annál több lopás, pre raise, cold call. Ha már tudod mivel mit akarsz kezdeni milyen szituációban, akkor nő a 3bet, csökken a fold Blinds to steal, nő a VPIP, és ha minden igaz a Winrate is. Ha sokat videózik az ember, gondokodik a lineok-on, spew mentes megfelelően agresszív játéka lesz jól balance-olt range-ekkel, akkor megnézve a statokat közel lesznek egy nagyon jó értékhez. Azért nem érdemes mindennel emelni, mindent bluffbe fordítani, mert csak 27% agg például, vagy azért 3betelni mindennel, mert csak 4.7 a 3bet. Ezek a dolgok úgy is jönnek. Statokat csak arra érdemes nézni, hogy ha valami nagyon eltér akkor ott hiba van.
    Pl.:
    WTSD 22-30, alatta weaktight/overagro, felette passzív/CS
    Vpip 18-30 Alatta nit felette túl laza
    Meg ugye utcánkénti agg meg ilyenek. (Pl 1.8 alatti river agg-al biztos, hogy nem thin v.betelünk eleget stb...)
    De ez is játékstílus kérdése. 30 feletti VPIP-vel is lehet baromi nyereségesen játszani (Ha valaki nagyon jó), És egy feszes mezőnyben lehet egy LAG-nak 20% went to sd-je úgy, hogy nyert 50bi-nt non sd potokban. Szóval minden relatív és nem kell hajkurászni a "tökéletes számokat", hanem folyamatosan fejleszteni a játékot és igazodni a mezőnyhöz, szituációkhoz. Sok játékos esik abba a hibába, hogy látja milyen jó dolog már 28/24-et tolni 10% 3bettel, de mivel még egyszerű szitukban is gondjai akadnak posztflop, így csak töredéke lesz a winrate-e(ha egyáltalán lesz).

    update.: Azta! 30 percig írtam?
    Utoljára módosítva: andree által: 2009. 07. 23. 10:44

Oldal: 1 / 2 12 UtolsóUtolsó

Hozzászólás szabályai

  • Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Fájlokat nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •