Eredmény: 1 - 9 (9) összesen
  1. #1
    Őstag Gabson avatara
    Csatlakozott
    2009. 04. 16.
    Hozzászólások
    1.143

    Alapbeállítás NL5 SH QQ preflop 4bet all in, standard ?

    Sziasztok! Mi a teendő az ilyen szituációkban?Standard call, vagy dobható? (Ellenfél ismeretlen). Ugyanebben a helyzetben JJ?
    Azt gondoltam,ha AA, KK az cooler, AK ellen flip, AQ és QQ-tól kisebb pp-k ellen pedig ugye nagy előny.

    $0.02/$0.05 No Limit Holdem
    6 players
    Converted at weaktight | fold when you know you're beat

    Stacks:
    UTG Hitsey ($13.28)
    UTG+1 tmn.leader72 ($5.76)
    CO Hero ($5.13)
    BTN CrazyTltD ($8.00)
    SB essex236 ($6.07)
    BB oscardon ($5.60)

    Pre-flop: ($0.07, 6 players) Hero is CO
    1 fold, tmn.leader72 raises to $0.15, Hero raises to $0.50, 3 folds, tmn.leader72 goes all-in $5.76, Hero goes all-in $4.63

    Flop: ($10.96, 2 players)

    Turn: ($10.96, 2 players)

    River: ($10.96, 2 players)

    Final Pot: $10.33
    tmn.leader72 shows:
    Hero shows:

    tmn.leader72 wins $10.46 ( won +$4.70 )
    Hero lost -$5.13
    "Én mivel jó játékos vagyok, nem szorulok arra, hogy mákoljak a riveren." - 92andrey92

  2. #2
    Tag
    Csatlakozott
    2008. 12. 07.
    Hozzászólások
    160

    Alapbeállítás

    szerintem jo nl5ön. bár én QQval sose megyek allin kessbe.KK+

  3. #3
    Lelkes újonc
    Csatlakozott
    2008. 08. 06.
    Hely
    Budapest
    Hozzászólások
    75

    Alapbeállítás

    Mikrón sokkal alacsonyabb a 3-bet, 4-bet hajlandóság, mint magasabb téteken. FT NL10-en az átlagos 4-bet range 0.5-1.5%, vagyis KK+ és esetleg AK. de az utóbbi inkább kivehető. Ez ellen nagy vesztő a QQ. Vagyis a te limitednél eggyel magasabb limiten sem kifizetődő a 4bet all-in megadása QQ-val. Legfeljebb maniac 3betelők ellen lehet +Ev-s a dolog.

    Azt is megfigyeltem, hogy a AK-val általában insta a 4-bet (esetleg 3-bet) all in, míg KK+-al gyakran nem mennek all-in itt, hanem hagynak teret 5-betnek még 80-100bb sztekkel is. Ilyenkor értelemszerűen alacsonyabban méretezik a betet is, gyakoribb a minrise is. Ezt próbálom readelgetni, így lazább 3betelők insta 4-bet (3bet) allinjét inkább megadom QQ-val, de azért ez sem hétszentség.
    Utoljára módosítva: Badarka által: 2009. 08. 06. 02:20

  4. #4
    Őstag Gabson avatara
    Csatlakozott
    2009. 04. 16.
    Hozzászólások
    1.143

    Alapbeállítás

    Köszi a segítséget
    "Én mivel jó játékos vagyok, nem szorulok arra, hogy mákoljak a riveren." - 92andrey92

  5. #5
    PA addict bravesoul avatara
    Csatlakozott
    2007. 12. 13.
    Hely
    J.
    Hozzászólások
    2.496

    Alapbeállítás

    Szerintem az életbe nem dobnám. A 3bet mérete jó, de NL5-ön bőven találsz annyi idiótát aki random lappal fogja itt rádtolni és szerintem a felmért range (AQ+\JJ+) sokszor bőven lehet reális. + mivel ráshoveolt a 3betre méginkább eltolható a gyengébb lapok felé, szóval részemről sima call. Mégha talán igaz is ,hogy egy "reg" általában szűk rangel fogja betolni pre,de én itt nem dobnék.

    Szerintem std,reload aztán stack off :V
    It's just a ride.

  6. #6
    Fáradhatatlan grinder
    Csatlakozott
    2007. 04. 10.
    Hely
    Sliema, Malta
    Hozzászólások
    711

    Alapbeállítás

    Idézet bravesoul eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Szerintem az életbe nem dobnám. A 3bet mérete jó, de NL5-ön bőven találsz annyi idiótát aki random lappal fogja itt rádtolni és szerintem a felmért range (AQ+\JJ+) sokszor bőven lehet reális. + mivel ráshoveolt a 3betre méginkább eltolható a gyengébb lapok felé, szóval részemről sima call. Mégha talán igaz is ,hogy egy "reg" általában szűk rangel fogja betolni pre,de én itt nem dobnék.

    Szerintem std,reload aztán stack off :V
    Szerintem éppen fordítva. Néha leülök barátosné helyett party-n 1/2centes alapon játszani és ott sokkal jobban "vigyáznak" a pénzükre, mint magasabb téten. Alapjáraton a 4bet range AA és KK, nagyon talán AK. Jelen esetben az ai inkább AK-ra illik, AA-val nincs sok értelme.

    Ha használsz hudot nézegesd ilyen esetben az ellenfél 4bet range-ét. Pokerstova-ba meg elemezd, hogy milyen range-hez milyen lapok tartoznak, illetve milyen lap hogy teljesít az adott rangek ellen.

    Jelen esetben ha az ellenfél 4bet range 1.2, ami éppen AA,KK,AKs lapok, akkor QQ-val callolni nem cooler, hanem rossz játék.

    ps.: minél többet foglalkozol a pókerrel rájössz, hogy nincs standard szituáció!
    Utoljára módosítva: Satukan által: 2009. 08. 06. 03:58
    Let's play! No risk no fun!

  7. #7
    Őstag Gabson avatara
    Csatlakozott
    2009. 04. 16.
    Hozzászólások
    1.143

    Alapbeállítás

    Sajnos még nincs HUDom így marad a megfigyelés. Más ellenfelek ellen láttam már ilyet. Volt egy olyan szituáció, hogy akkor ültem be az asztalhoz, BB-n AK-t kaptam, MP minraiselt, én 3bet és ő rámtolta. Calloztam és K5 volt nála. Az, hogy riveren 5 jött pokerstars sajátosság De egyébként nekem is lassan feltünik,hogy a 4bet range-ük tényleg KK,AA,AK körül mozog.
    "Én mivel jó játékos vagyok, nem szorulok arra, hogy mákoljak a riveren." - 92andrey92

  8. #8
    Őstag plastikman0 avatara
    Csatlakozott
    2009. 01. 20.
    Hely
    Miskolc
    Hozzászólások
    1.354

    Alapbeállítás

    múltkor mókáztam kicsit NL2ön, arc simán rámtolta 4bet AQval... én AK val fogadtam, úgyanúgy benne vannak a KQ és any ppk az all in rangükben mint bármi más, ezt nem lehet belőni egyáltalán, annyira random és kiszámíthatlanok, ők se tujdák hogy mikor mit miért csinálnak csak csinálják...

    inkább az addig kialakult képet nézd a játékosról, mint az hogy vajon ezen a limiten mi lehet az általános....
    "A netes pókerlóf*sz*kon meg semmit nem lehet nyerni, az csak behúzás. Az is hülye, aki azon játszik."

  9. #9
    Őstag Gabson avatara
    Csatlakozott
    2009. 04. 16.
    Hozzászólások
    1.143

    Alapbeállítás

    Idézet plastikman0 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    múltkor mókáztam kicsit NL2ön
    ez jó De igen, hajemresztőek, remélem minél hamarabb fentebb tudok lépni innen, bár most vannak ingadozások, a river sokszor ellenem van, de panaszra nincs okom
    "Én mivel jó játékos vagyok, nem szorulok arra, hogy mákoljak a riveren." - 92andrey92

Hozzászólás szabályai

  • Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Fájlokat nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •